Podsumowaliście rok

Wyniki Plebiscytu eLki 2021!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

21. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas 12-dniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. W kilku kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta, ale w większości różnice w głosach były zdecydowane.

Postacią roku wybraliście Artura Boruca! Odkryciem roku został Maik Nawrocki. Najlepszym meczem w wykonaniu "Wojskowych" wybraliście wiosenne spotkanie z Leicester City FC, a najgorszym jesienną porażkę ze Stalą Mielec. Autorem najpiękniejszej bramki został Josip Juranović.

Wydarzeniem roku został moment, w którym Legia była na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. Najważniejszym wydarzeniem kibicowskim wygraliście rozmowę wychowawczą z piłkarzami w autokarze, która była konsekwencją tego pierwszego.

Z 13 opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja "Kneel before his majesty", a hasłem roku wybraliście "Mioduski wypier...j!". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku przyznaliście czwarty raz z rzędu Dariuszowi Mioduskiemu - za całokształt prowadzenia klubu. Cytat roku wypowiedział, a w zasadzie napisał na Instargamie Artur Boruc po porażce ze Śląskiem.

Największym pozytywnym zaskoczeniem roku 2021 wybraliście awans do fazy grupowej Ligi Europy + zwycięstwa ze Spartakiem Moskwa i Leicester City FC, a największym rozczarowaniem jesienne wyniki w lidze, Legia w strefie spadkowej, walcząca o utrzymanie.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 7743 głosy. Dziękujemy wszystkim za udział w Plebiscycie i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

4. Najlepszy mecz Legii
3376 - jesień: Legia Warszawa 1-0 Leicester City (LE)
1695 - jesień: Legia Warszawa 2-1 Slavia Praga (LE)
886 - jesień: Spartak Moskwa 0-1 Legia Warszawa (LE)
649 - wiosna: Legia Warszawa 4-2 Pogoń Szczecin
499 - jesień: FK Bodø/Glimt 2-3 Legia Warszawa (LM)
251 - wiosna: Legia Warszawa 5-2 Wisła Płock
231 - wiosna: Zagłębie Lubin 0-4 Legia Warszawa
156 - jesień: Legia Warszawa 4-0 Zagłębie Lubin (LE)

5. Najgorszy mecz Legii
2509 - jesień: Legia Warszawa 1-3 Stal Mielec
1893 - jesień: Legia Warszawa 0-3 Radomiak Radom
1748 - jesień: Piast Gliwice 4-1 Legia Warszawa
596 - jesień: Wisła Płock 1-0 Legia Warszawa
411 - jesień: Legia Warszawa 1-4 SSC Napoli (LE)
376 - jesień: Radomiak Radom 3-1 Legia Warszawa
210 - jesień: Cracovia 1-0 Legia Warszawa

6. Najpiękniejszy gol
3295 - jesień: Josip Juranović na 2-1 ze Slavią Praga (Liga Europy, 37. minuta - sam ze środka boiska ruszył na bramkę rywala, nieatakowany przebiegł ok. 50 metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z ok. 25 metrów w samo okienko)

1459 - jesień: Bartosz Kapustka na 1-0 z Florą Tallin (Liga Mistrzów, 3. minuta - ponad 50-metrowy rajd ze środka boiska. Kapustka niemal nieatakowany dobiegł do 18. metra i płaskim strzałem po ziemi przy słupku pokonał bramkarza) zobacz gola
967 - jesień: Luquinhas na 1-1 z Motorem Lublin (Puchar Polski, 56. minuta - dostał piłkę ok. 30. metrze od bramki, zwodem w lewą stronę minął rywala i zdecydował się na techniczny strzał z ok. 25 metrów. Futbolówka poleciała przepięknie w samo okienko) zobacz gola
746 - jesień: Ernest Muci na 1-0 z Wisłą Płock (Ekstraklasa, 28. minuta - sam ruszył w kierunku bramki rywali, minął zwodem rywala i zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów. Piękny, mocny strzał wylądował w bramce Wisły tuż przy słupku) zobacz gola
667 - jesień: Ernest Muci na 1-1 z Dinamem Zagrzeb (Liga Mistrzów, 82. minuta - strzał z ponad 22 metrów. Piłka poleciała nisko nad ziemią, tuż przed bramką skozłowała i wpadła do siatki przy słupku) zobacz gola
264 - jesień: Rafael Lopes na 2-0 z Zagłębiem Lubin (Ekstraklasa, 39. minuta - piłka dośrodkowana z boku na 11. metr, gdzie świetnie wyskoczył Rafael Lopes i posłał z główki górną piłkę tuż przy słupku) zobacz gola
198 - jesień: Mahir Emreli na 1-1 z Rakowem Częstochowa (Ekstraklasa, 33. minuta - przyjęcie piłki w polu karnym po dośrodkowaniu, dobre zastawienie się i zaskakujący mocny strzał z bardzo ostrego kąta pod poprzeczkę) zobacz gola
147 - jesień: Kacper Kostorz na 1-1 z Wigrami Suwałki (Puchar Polski, 42. minuta - potężny strzał z 17 metrów pod poprzeczkę) zobacz gola

7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii
2656 - rozmowa wychowawcza z piłkarzami w autokarze
1968 - atmosfera na meczu z Leicester City FC przy Łazienkowskiej 3
1048 - feta mistrzowska na bulwarach wiślanych
980 - wyjazd do Leicester (przemarsz, doping, race, awantura)
820 - mecz zgodowy Legia - Radomiak
170 - przemarsz fanklubów ze Źródełka przed meczem ze Stalą Mielec
101 - przemarsz dzielnic Agrykolą na mecz z Jagiellonią Białystok

8. Najlepsza oprawa
3888 - Kneel before his majesty - sektorówka z królem w barwach i transparent zdjęcie / film
988 - Jazda z k... - kartoniada na dwie trybuny zdjęcie / film
774 - Never forgive, never forget - białe i czerwone szarfy z nazwiskami poległych Powstańców, podwieszany znak Polski Walczącej, race i ognie wrocławskie zdjęcie / film
686 - D=F Duck UEFA zdjęcie / film
307 - Za braćmi jak w dym - podświetlanna sektorówka, małe flagi w barwach Radomiaka i Legii, świece dymne, race zdjęcie / film
272 - Panorama Warszawy i zielone race zdjęcie / film
231 - stylizowany napis Legia Warszawa, czerwone i zielone flagi, ognie wrocławskie zdjęcie / film
224 - And still... waiting - sektorówka ze Starówką, sektorówka z europejskimi miastami, flagi w barwach i pirotechnika na koronie zdjęcie / film
198 - Nienawiść była, jest i musi zostać + race i palone flagi rywali zdjęcie / film
59 - pokaz ultras w Gdańsku, 150 flag na kijach, race i ognie wrocławskie zdjęcie / film
46 - Ultras Legia w Krakowie - sektorówka i race zdjęcie / film
44 - sektorówka barwówka na dole Żylety, flagi na kijach, ognie wrocławskie zdjęcie / film
26 - kolorowe racowisko, flagi na kijach zdjęcie / film

9. Najlepszy wyjazd kibicowski
4757 - 1135 kibiców w Leicester (jesień, Liga Europy)
1563 - 1590 kibiców w Gdańsku (jesień, Ekstraklasa)
635 - 1332 kibiców w Krakowie na Wiśle (jesień, Ekstraklasa)
537 - 1277 kibiców w Lublinie (jesień, Puchar Polski)
251 - 1190 kibiców w Zabrzu (jesień, Ekstraklasa)