Mateusz Hołownia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Hołownia: Utrzymanie jest pewne

źródło: interia.pl

- Utrzymanie moim zdaniem jest pewne. Stawiamy sobie za cel zdobycie Pucharu Polski i awans do europejskich pucharów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Będziemy grać dużo mniej meczów. Do każdego spotkania ligowego czy Pucharu Polski będzie się można solidnie przygotować. Jesienią nie było takiej możliwości - mówi w rozmowie z interia.pl obrońca Legii, Mateusz Hołownia.

O Vukoviciu, Zielińskim i Kucharskim
- Aleksandar Vuković to trener, który zna nas bardzo dobrze. Pracowałem z nim i wiem, czego oczekiwać. Legię zna od samych podstaw, bo spędził tu kawał czasu. Wie, jak dotrzeć do piłkarzy, wstrząsnąć szatnią. Myślę, że sobie poradzi i nie będziemy musieli martwić się o utrzymanie. Z Jackiem Zielińskim jeszcze nie rozmawiałem. Ale wszyscy znamy go bardzo dobrze, bo od lat jest w klubie. Jego nominacja to też jedna ze spraw, która rozgrywa się ponad nami i nie mam tu co komentować, ani oceniać jego kompetencji, bo nie siedzę w tym i się na tym nie znam. Nie będę też oceniał pracy Radosława Kucharskiego.

O przygotowaniach
- Dubaj to idealne miejsce. Będziemy mieć tam super warunki, idealne boiska, których o tej porze roku w Polsce byśmy nie znaleźli. Do tego dochodzą dobrzy sparingpartnerzy. W kraju nie dałoby się zrobić takiej pracy, jaka nas tam czeka. Cieszę się, że w tym ciężkim momencie pobędziemy razem. Będzie czas porozmawiać, przeanalizować naszą sytuację. Nasz nastawienie jest takie, że będziemy ciężko harować, żeby mieć później siłę i zabiegać całą ligę przez całą rundę.

O Mahirze Emrelim
- Co myślę o sytuacji z Mahirem Emrelim? Jego decyzja. Nie chce grać w Legii, to niech nie gra. Nikt tu za nim płakać nie będzie. Przeżyłem już takie sytuacje. Kibice złamali pewną granicę. Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Ale uważam, że piłkarz powinien takie coś przetrawić. "Luqi" też przeżył to samo, ale jakoś się pozbierał i chce dalej grać.

O sytuacji w tabeli
- Znaleźliśmy się w sytuacji, w której Legia nie była od dziesiątek lat. Po każdej przegranej strach było przeglądać media, bo ciągle czytaliśmy, że pobiliśmy jakiś niechlubny rekord. To było dla nas smutne i przytłaczające. Ciągle czegoś brakowało. Przegrywaliśmy mecz za meczem. Nasze miejsce w tabeli sprawiało, że w zespole pojawiły się negatywne emocje. Dalej to w nas jeszcze siedzi, choć na urlopach staraliśmy się "przewietrzyć" głowy i psychicznie odpocząć. Lecimy na obóz, żeby się dobrze przygotować do walki o utrzymanie. Wierzymy, że uda nam się zmobilizować i spiąć, powalczyć o Puchar Polski, żeby udowodnić, że to co wydarzyło się jesienią, to był tylko chwilowy dołek. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, kiedy moja drużyna przegrała tyle meczów. Nawet, jak byłem w Ruchu, gdzie też było ciężko. W Legii czegoś takiego nie było od dziesiątek lat. Patrzyliśmy w tabelę i nie wierzyliśmy, że znaleźliśmy się w takim miejscu. Na boisku nic nam się nie układało. Chodziliśmy smutni i zdołowani. Legia to nie jest klub, który gra o utrzymanie. Chcieliśmy walczyć o najwyższe cele, ale nie nam nie wychodziło.

Cały wywiad tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Marek - 08.01.2022 / 22:37, *.orange.pl

Co za żenujący wywiad; już mniejsza o tego Emreliego - który zrobił w kilka miesięcy dla Legii więcej niż Hołownia zapewne przez całą karierę - to takiego pokazu buty i arogancji dawno nie czytałem. I to jest wywiad z gościem który nic jeszcze nie osiągnął i był za słaby nawet na Śląsk Wrocław...

1) Jeszcze się nie utrzymaliśmy więc nie bądź taki pewien.

2) Następny po Skibickim gwiazdorek którego "zajechali" meczami w pucharach. Ale i ile Ty się tam nagrałeś, typie że się wypowiadasz?

3) "W końcu będzie można się przygotować do spotkań" - a to bez Dubaju i grając co trzy dni nie mogliście się przygotować ?!

4) Puchar Polski i inne takie - jasne, może najpierw zacznijcie wygrywać z takimi potęgami jak Radomiak...

odpowiedz
Ktoś - 08.01.2022 / 21:55, *.jmdi.pl

Wy chyba nie rozumiecie sensu wypowiedzi Hołowni.
Skoro piłkarz mówi o drugim z drużyny że nikt za nim płakać nie będzie to znaczy że było coś z nim nie tak pod kątem zachowania poza boiskiem. Bo gdyby tu chodziło tylko o poziom sportowy to by po prostu to zapewne przemilczał.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.01.2022 / 09:07, *.play-internet.pl

A po mojemu,to lecim z ligi.

odpowiedz
:) - 08.01.2022 / 01:53, *.plus.pl

Z tobą w obronie to takie pewne nie jest.

odpowiedz
Cziko - 07.01.2022 / 20:01, *.jmdi.pl

Po Tobie jak na razie to też nikt płakać nie będzie.

odpowiedz
Kibic CWKS - 07.01.2022 / 19:51, *.aster.pl

Nie chce Nas straszyć, ale po pierwszym meczu z Dudelange, jeden też mówił o tym, że awansujemy, to chyba Carlitos był

odpowiedz
Ju(L)ius - 07.01.2022 / 16:34, *.vectranet.pl

Bla bla bla bla bla.... I ciągle pierd...ą to samo....

odpowiedz
Zabrski - 07.01.2022 / 15:53, *.master.pl

Nawet taka sytuacja w jakiej się znalezli nie nauczyła ich pokory!!! Nadal zadziera nos do góry!!! Życzę im spadku z wielkim hukiem!!!

odpowiedz
powiem szczerze........z poznania jestem......... - 07.01.2022 / 15:44, *.icpnet.pl

ok, wiec tak:

1. utrzymanie pewne - no jasne, ze jest pewne, przeciez nie jestescie w strefie spadkowej, samo sie zrobi :D pewne jak nic

2. dubaj to idealne miejsce - no wiadomo, zeby sie poopalac i pododawac foteczki na instagram. zero pokory w tej wypowiedzi. w turcji tez jest cieplo glabie

3. emreli nie chce grac to nie. nikt plakac nie bedzie - no fajnie sie wypowiadasz o jeszcze aktualnym koledze z druzyny, powinien sie pozbierac bo luki sie pozbieral - nie ty jestes od ocenienia czy powinien czy nie, a ze luki sie pozbieral - niezly argument

odpowiedz
Odp - 07.01.2022 / 23:09, *.lunet.eu

@powiem szczerze........z poznania jestem.........: a czy ktoś cię tu zapraszał?

odpowiedz
Ziomek - 07.01.2022 / 15:23, *.oxynet.pl

Hehe utrzymanie pewne...z twoja forma jaka była w ostatniej rundzie (bardzo słaba) mówić takie rzeczy trochę nie wypada. Juz nie dlugo zobaczymy czy trenowaliście w tym dubaju czy tylko trzaskaliscie foty ????

odpowiedz
Ziggy - 07.01.2022 / 15:01, *.chello.pl

na pewno to Szopen nie żyje, chłopcze

odpowiedz
MKS1948 - 07.01.2022 / 14:49, *.tpnet.pl

Tylko żebyś się w czerwcu nie zdziwił,mistrzostwo też miało być pewne ????

odpowiedz
grzesiek - 07.01.2022 / 14:20, *.centertel.pl

Tylko Vuko przyszedł i od razu inne gadanie piłkarzy. Mam nadzieje ze to koniec wypowiedz o tym że są w dupie. Jestesmy glownym faworytem do zdobycia PP a utrzymanie jest pewne. Co nie zmienia faktu że musimy to pokazac na boisku :)

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 07.01.2022 / 13:55, *.plus.pl

nie bądź taki pewny gamoniu zwany wkładem do koszulki

odpowiedz
Kibic - 07.01.2022 / 13:35, *.torun.pl

Nigdy tego nie zrozumiem. Na zachodzie dzien meczowy jest dla pilkarzy swietem, a u nas meczarnia, do ktorej trzeba sie tydzien przygotowywac, zeby ja przetrwac. Przeciez dla Ciebie Holownia, pilkarze ligi angielksiej musza byc gladiatorami, skoro graja tyle meczy w roku. Malo tego. Potrafia zajsc w europejskich pucarach do finalu i nikt tam przez caly sezon nie powie o zmeczeniu. Niech tylko C+ opusci lige i zarobki spanda 10krotnie, bo Polsat wiecej nie da. Wtedy panowie pseudo pilkarze beda musieli zapier... zeby sie wybic i wyjechac na zachod za powaznymi pieniedzmi. Sprobuj potem tam mowic jeden z drugim, ze zmeczony jestes, bo za duzo grasz :D Kto ostatnio z ligi polskiej zaistnial w europie? poza Lewym. My sie odbijamy jak od trampoliny w tych ligach. Najbardziej chyba odbil sie Kapustka :) Jedyna szansa w mlodziezy, ze na zachodzie ktos ich wyszkoli i zrobi pilkarzy. Tylko takiej do 17 roku zycia ;) bo powyzej to raczej ciezko sie spodziewac czegos dobrego po przesiaknieciu drewnem naszej ligi. Do tego nie potrzeba LTC panie prezesie tylko odpowiedni sztab szkoleniowy i dobrych scoutow ;)

odpowiedz
Adam - 07.01.2022 / 13:06, *.play-internet.pl

Piłkarz nie powinien czegoś takiego 'przetrawić' bo to może zachęcać innych przygłupów do podobnych zachowań.

odpowiedz
Wolfik - 07.01.2022 / 12:38, *.mm.pl

Był juz w klubie jeden taki, który zarzekał sie i zakładał że awans do pucharów jest pewny...
Oby nie skonczyło sie jak wówczas, bo historia - jak widać - nieczego panów piłkarzy nie uczy. A najmniej pokory...

odpowiedz
Adam - 07.01.2022 / 12:38, *.net.pl

Mati zjedz snickersa. Zacznijcie w końcu grać jak na Legię przystało. Więcej pokory bo na razie nas wszyscy leją kur..!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.01.2022 / 12:03, *.orange.pl

"Poteto, gdyby koń miał ludzką twarz, wyglądałaby jak twoja..." Więcej pokory chłopie, więcej pokory...
Jeżeli ktoś odgadnie, z jakiego filmu pochodzi cytat, admin stawia dobre piwo.

odpowiedz
SEBO(L) - 07.01.2022 / 13:49, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: "Szczęśliwego Nowego Jorku"... I to był Potejto... ;)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.01.2022 / 16:50, *.orange.pl

@SEBO(L): To będą 2 browary, jeden pierwszy, drugi do pary:))))

odpowiedz
SEBO(L) - 09.01.2022 / 08:13, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: brzmi lepiej, niż " 2 piwa- pierwsze i ostatnie "... :D

odpowiedz
Normalny człowiek - 07.01.2022 / 11:37, *.chello.pl

Pewne to jest, że my kibice, musimy się jak narazie za Was wstydzić w tym sezonie...
Do roboty!!!
Do boju Legio marsz!

odpowiedz
Legion63 - 07.01.2022 / 11:03, *.centertel.pl

W Dubaju będzie czas aby porozmawiać tzn że w Polsce go nie było? Doba w Polsce za kròtka czy w Dubaju dłuższa?

odpowiedz
jarekk - 07.01.2022 / 10:29, *.metrointernet.pl

Jakos nie lubie wywiadow z grajkami, takie dretwe. - Nie wiem, nie rozumiem, ja tu tylko sprzatam. -Musimy grac lepiej, lepiej musimy grac, grac musimy lepiej . Lepiej niech kawal jakis opowie, bedzie ciekawsze.

odpowiedz
(L) - 07.01.2022 / 09:54, *.t-mobile.pl

Pod warunkiem że nie będzie Pan grał w pierwszej 11

odpowiedz
(L) - 07.01.2022 / 09:39, *.ilabs.pl

Po co klapiesz jęzorem?
Graj walcz wypruj flaki. Potem się odzywaj.
Piłkarzyki pajacyki!

odpowiedz
Wawa - 07.01.2022 / 08:55, *.chello.pl

Panie Holownia pewne to są tylko śmierć i podatki.
A Pan weź się za trenowanie bo narazie poziom gry reprezentowany przez pana to max 2liga

odpowiedz
Wolfik - 07.01.2022 / 12:36, *.mm.pl

@Wawa: Dokładnie, Kolego. Mniej pychy, więcej pokory bo rzeczywistośc może się okazać dla p.Hołowni bolesna.

odpowiedz