REKLAMA

Łyżwiarstwo

Brąz Marka Kani na ME w sprincie drużynowym

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania rywalizację na Mistrzostwach Europy w holenderskim Heerenveen rozpoczął od wyścigu drużynowego, w którym Polacy zdobyli brązowy medal. Wynik 1.20,541 minuty to nowy rekord Polski, o 0,4 sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu z 2016 roku. W drużynie, oprócz Marka Kani startowali również Damian Żurek i Piotr Michalski.

W sprincie drużynowym mężczyzn zwyciężyli Holendrzy z wynikiem 1:19.71 min., przed Norwegami (1:19.83) i Polakami (+0.83s).

"Z mojej strony wykonałem wszystko, co mogłem zrobić. Odnośnie jutrzejszego startu na 500 metrów, nie chciałbym za dużo myśleć o konkretnym wyniku, chciałbym aby to był dobry przejazd technicznie. Chciałbym być po prostu z niego zawodolony. Takim celem na jutro jest, abym nie zrobił falstartu, bo tego było ostatnio dużo na Pucharach Świata i chciałbym przestać je robić, bo to trochę stresujące, tak samo dla mnie, jak i dla widzów" - powiedział po wyścigu dla Polsatu Sport Marek Kania.

Jutro nasz zawodnik wystartuje w wyścigu na dystansie 500 metrów.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.