Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Papszun: Z obu stron nie było pełnej determinacji

Woytek, źródło: TVP Sport

Marek Papszun przedłużył kilka dni temu kontrakt z Rakowem Częstochowa, co ostatecznie kończy spekulacje na temat zatrudnienia go w najbliższym czasie na stanowisku trenera Legii Warszawa. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski udzielił wywiadu TVP Sport, w którym powiedział o przyczynach niepowodzenia rozmów ze stołecznym klubem.

– Nie jest łatwo to podsumować. Aby nawiązać taką współprace obie strony muszą być zdeterminowane, a chyba tak nie było (...) Z obu stron nie było pełnej determinacji, żeby to zrobić, więc do tego nie doszło. Ale to też nie jest takie proste. Wiele czynników z jednej i drugiej strony złożyło się na to, że ostatecznie do takiej współpracy nie doszło. Podłoże było bardzo szerokie - mówi Papszun.

– Trudno mi to określić, gdzie kończy się determinacja, a zaczyna zdrowy rozsądek i wiązanie pewnych faktów. Nie będę publicznie się wypowiadał na ten temat. Mam swoje przemyślenia, ale zachowam je dla siebie. Zamykam tę sprawę, a życie toczy się dalej. Nie mam do nikogo pretensji i ze strony Legii takich pretensji chyba też nie ma. Rywalizujemy dalej na naszym podwórku, każdy ma swoje cele i idzie dalej - dodaje szkoleniowiec Rakowa.

Całą rozmowę możecie przeczytać na TVP Sport.

WYNIKI SONDYCzy Marek Papszun to dobry kandydat na trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 3695
START: 07.12.2021 / KONIEC: 04.01.2022


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 12.01.2022 / 19:55, *.t-mobile.pl

nie rozumiem tych zarzutów wobec Papszuna. Facet sam siebie szanuje i uszanujmy to że woli zostać w Rakowie. I skończmy z tą pustą propagandą bez pokrycia w faktach, że rzekomo jesteśmy największym klubem w Polsce. Na papierze tak, a sportowo, piłkarsko już od dawna jest równia pochyła w dół.

odpowiedz
Pies Aron Od Jacka Jarka - 12.01.2022 / 17:58, *.236.15

Redakcjo!
Dajcie już spokój i nie piszcie qiecej o tym co jak i dlaczego w związku z Papszunem.
Nie chciał przyjść do nas to nie płakać nie będziemy.
Woli siedzieć w Częstochowie zamiast prowadzić Największy Klub w Polsce to jego sprawa.
Mam tylko nadzieję,że znajdziemy jakiegoś dobrego trenera,który zechce i będzie u nas pracował bo jakoś na dłuższą metę niż do końca sezonu nie przekonuje mnie Vukovic.....

odpowiedz
Semper Fi - 13.01.2022 / 03:57, *.232.6

@Pies Aron Od Jacka Jarka: Im wiekszy jestes tym upadek bardziej boli.

odpowiedz
L - 13.01.2022 / 13:39, *.play-internet.pl

@Pies Aron Od Jacka Jarka: Woli realizować swój projekt w Rakowie zamiast wykonywać durne polecenia mioduskiego....

odpowiedz
Kibic1987 - 12.01.2022 / 16:48, *.centertel.pl

Ludzie lodu na głowę trochę. Sezon jest stracony musimy się utrzymać kolejny rok bez pucharów. Papszun chciał 3mln rocznie kontrakt na 5 lat czyli 15mln złotych plus sztab jeśli po roku czy dwóch latach chcielibyśmy go zwolnić musielibyśmy płacić ogromne pieniądze. To by było chore dobrze ze Zielu na to nie pozwolił. Tu nawet transfery po milion euro nic nie gwarantują. Musimy zrobić z tych indywidualnosci drużynę a nie zlepek gwiazd.

odpowiedz
Jjffj - 13.01.2022 / 14:42, *.t-mobile.pl

@Kibic1987: skąd informacje , ze 3mln rocznie chciał ?

odpowiedz
Kibolek - 12.01.2022 / 16:33, *.it-home.pl

Brawo za decyzję panie Papszun. MIODUSKI jest skompromitowany i wyśmiewany w Warszawie i całej Polsce jak Najman

odpowiedz
WETERAN - 12.01.2022 / 15:05, *.chello.pl

Marek Papszun ma realne szanse na sukcesy w klubie, w którym jest znany, szanowany i w którym to on decyduje o kształcie drużyny. I nikt go nie pogania, ma czas na rozwijanie drużyny. Po co ma przychodzić do klubu, który broni się przed spadkiem? Po co ma użerać się z niedowarzonym prezesem? Mioduski doprowadził do sytuacji, w której Legia stała się jednym z wielu klubów tyle, że jadącym poślizgiem na dawnych sukcesach. Zniszczył markę i szacunek. Trzeba lat, żeby zmazać tę plamę.

odpowiedz
SaLceson - 12.01.2022 / 15:01, *.datapacket.com

Popszun dziadygo, tu jest Legia!

odpowiedz
oLaf - 12.01.2022 / 12:53, *.vectranet.pl

"nie byłó determinacji"????

przecież my (obecnie) spadamy z ligi!!! + MIodek płakał w grudniu , że chce Papszuna!!!

Pewnie Papszun zorientował się , że w Legii nie będzie miał pełni władzy a ma zdobywać mistrzostwo graczami "za 100 000 Euro" (+ Slisz, ale on tez włąściwie tyle jest warty) więc dął sobie siana...

odpowiedz
Wolfik - 12.01.2022 / 13:56, *.mm.pl

@oLaf: Temetu ewentualnego przyjścia p.Marka już zimą praktycznie nie było od samego początku i to z kilku powodów (pisalem o tym pare razy). Przyjście od lata było obarczone sporym ryzykiem, że Legii nie bedzie w ekstraklasie zatem tym bardziej Papszunowi nie opłacał się taki ruch. Legii zreszta też, bo płaca o jakiej była mowa byłaby abstraktem zważywszy na klasę rozgrywek.

Tak czy owak - nie trener jest naszym największym problemem lecz struktura organizacyjna klubu i kadra. W tej pierwszej jakies zmiany rokujące na przyszłość są, druga - na razie jest niezmieniona. A to absolutnie nie gwarantuje utrzymania.

odpowiedz
oLaf - 12.01.2022 / 14:03, *.vectranet.pl

@Wolfik: tak, miałeś rację, że nie przyjdzie.

Ja akurat uważam , że się spoko utrzymamy (ale tylko dlatego że liga jest powięszona o 2 zespoły i są takie 3 padaki że ... "nie da się spaść" ; )))

MIodek w grudniu w tej operze mydlanej tak kadził Papszunowi, że byłem przekonany, że sa dogadani i tylko to potwierdza torpedowanie kontrofert Rakowa.... a tu się okazało, że Papszun jest zrównoważonym facetem - w odróżnieniu od Rozczochranego - i widzi jaki potężny chlew nieudaczników się tu zebrał.... i że gó.... z nimi osiągnie a MIodek do po 8 miesiącach wyleje na zbity pysk.

odpowiedz
Wolfik - 12.01.2022 / 14:09, *.mm.pl

@oLaf: Masz racje, na "papierze" trudno uwierzyć w nasz spadek. Ale...po wznowieniu rozgrywek gramy mecze z TBB, Wartą, Lubinem. Nie chce nawet myśleć co sie stanie, jak nie "nabijemy" na nich punktów. A pewnosci nie mam żadnych...

Podsumowując historię z p. Markiem mogę stwierdzić, że "wyskok" Mioduskiego był nieprzemyslany i spózniony o kilka miesięcy. O tym, że wziął się za to od "dupy strony" nawet nie wspomne...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.01.2022 / 12:22, *.play-internet.pl

Przecież to było jasne,że do Legii nie przyjdzie.Już wcześniej o tym pisałem.Powtarzam:Legia za rządów Mioduskiego przestała być klubem"dla którego warto wszystko rzucić",a stała się zwykłym ligowym średniakiem,który z każdym może wygrać/przegrać/zremisować.To tylko nam (i Mioduskiemu) się wydaje,że wciąż jesteśmy "jakimś magnesem".Pora się obudzić,bo jeszcze może się okazać,że to nie jest ostatnie słowo,które powiedział prezes/właściciel i następny sezon zaczniemy w pierwszej lidze.Oby nie,ale.......

odpowiedz
Rafał - 12.01.2022 / 12:13, *.tpnet.pl

ja tam myslę że stwierdził iż mioduski robi cyrk a nie prowadzi klub piłkarski więc powiedział nie

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 12.01.2022 / 08:55, *.255.115

Jak widzę,,stado baranów" ma teraz nie złą pożywkę. Aż żal czytać te wasze marne wypociny. Ciekawy jestem kiedy i ilu z was będzie zwalniać Vuko i znowu liście polecą za słabe wyniki. Trochę oleju do głowy by się przydało i kubeł lodowatej wody na łby.

odpowiedz
Biała Siła - 12.01.2022 / 13:06, *.t-mobile.pl

@Sobo(L)ew. : Już zwalniaja

odpowiedz
Zielu - 12.01.2022 / 08:51, *.centertel.pl

Nie teraz to może później... I tyle w temacie

odpowiedz
michciu - 12.01.2022 / 07:19, *.vectranet.pl

Skończcie już z tym Papszunem. Wybrał gościu jakiś prowincjonalny klubik - jego sprawa. Mam nadzieję, że już nigdy więcej nikt nie zaproponuje mu pracy w Legii.

odpowiedz
K(L)AKIER - 12.01.2022 / 08:38, *.inetia.pl

@michciu: dokładnie, klub w ktory ktos zainwestował kilka lat temu pare zł, i tak jest , ale jak historia pokazuje, w naszej lidze wiele takich klubów było, pare dobrych lat, komus sie znudziło, przeliczył ,że nie ma sensu i teraz sie kopią po 4 ligach .

odpowiedz
Eli - 12.01.2022 / 09:34, *.centertel.pl

@michciu: mając stabilną pracę w klubie, w którym masz dużo do powiedzenia i z sensownym prezesem, poszedłbyś do klubu, w którym panuje burdel, a prezes jest nieopanowanyn kretynem?

Ja mu się absolutnie nie dziwię.

odpowiedz
Zdzicho - 12.01.2022 / 06:16, *.tpnet.pl

Wydymali miodka jak gamonia, ale tak jest jak ktos ma wirlkie ego a jest gołodupcem

odpowiedz