Igor Strzałek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Botew Płowdiw

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Dubaju Legia Warszawa wygrała z bułgarskim Botewem Płowdiw 2-0. Pierwszego gola strzelił jeszcze w pierwszej połowie Josue, który popisał się ładnym uderzeniem z boku pola karnego. Po zmianie stron wynik ustalił 17-letni Igor Strzałek.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Pierwsze minuty to dwie dobre okazje dla Botewu. Najpierw strzał z bliskiej odległości Dimitara Tonewa obronił Artur Boruc, a potem jednemu z rywali zabrakło już zdecydowanie precyzji. Kwadrans po pierwszym gwizdku wreszcie zagrozili piłkarze Legii. Piłkę przed polem karnym dostał Josue, jednak jego próba przeleciała nad poprzeczką. Ogółem pierwsza część pierwszej połowy upłynęła bardzo spokojnie. Widać było, że zawodnicy jednej i drugiej drużyny dopiero niedawno wrócili do treningów po zimowej przerwie.

Wkrótce ponownie do wysiłku zmuszony został bramkarz Legii. W 27. minucie były reprezentant Polski na rzut rożny odbił mocny strzał z ostrego kąta Mohameda Brahimiego, a kilka chwil potem równie dobrze zachował się parując do boku uderzenie najlepszego strzelca Botewu - Marquinhosa. Pomimo przewagi Bułgarów, to legioniści niebawem wyszli na prowadzenie. Piłkę w polu karnym szczęśliwie dostał Josue i w swoim stylu technicznym strzałem zmusił Georgiego Agriłaszkiego do kapitulacji. Do końca pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze jedną wartą odnotowania okazję. Z ostrego kąta mocno uderzył Marquinhos, jednak Boruc nie musiał nawet interweniować.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Druga połowa mocno rozczarowała pod względem atrakcyjności. Przez zdecydowaną jej część piłkarze walczyli głównie w środkowej strefie boiska i akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 72. minucie zza pola karnego kąśliwie uderzył Antoine Baroan, jednak piłka przeleciała obok słupka. Warto podkreślić, że po upłynięciu pierwszego kwadransa drugiej połowy, cała jedenastka Legii została wymieniona, co również miało wpływ na poziom spotkania. W 75. minucie wprowadzonego Cezarego Misztę chciał zaskoczyć James Eto'o, ale trafił wprost w niego. Cztery minuty potem wynik rywalizacji rozstrzygnął zaledwie 17-letni Igor Strzałek. Młody pomocnik doskonale wyszedł do przytomnego prostopadłego podania od Jurgena Celhaki i na wślizgu pokonał bramkarza Botewu. W samej końcówce czujność Miszty sprawdził jeszcze Baroan.

Sparing
mecz towarzyski
#LEGBOT
0
Dubaj
15.01.2022
13:00
Legia Warszawa
Botew Płowdiw
Legia Warszawa
2-0
Botew Płowdiw
36' Josue
79' Strzałek
(1-0)
1 Artur Boruc 61'
14 Ihor Charatin 61'
99 Bartosz Slisz 61'
4 Mateusz Wieteska 61'
70 Jakub Kwiatkowski 61'
27 Josue 61'
18 Patryk Sokołowski 61'
3 Mateusz Hołownia 61'
39 Maciej Rosołek 61'
20 Ernest Muci 61'
9 Tomas Pekhart 61'
31 Cezary Miszta 61'
73 Patryk Pierzak 61'
16 Jurgen Celhaka 61'
92 Bartłomiej Ciepiela 61'
28 Szymon Włodarczyk 61'
77 Kacper Skwierczyński 61'
22 Kacper Skibicki 61'
62 Karol Noiszewski 61'
74 Mateusz Grudziński 61'
72 Igor Strzałek 61'
71 Wiktor Kamiński 61'
73 Patryk Pierzak 61'
Georgi Agriłaszki 1
Wiktor Genew 4
Kevin Höög Jansson 24
66' Samuel Souprayen 5
James Eto`o 14
53' Todor Nedelew 8
46' Dimityr Tonew 23
Emmanuel Toku 10
66' Mohamed Brahimi 26
46' Marquinhos 7
73' Nikołaj Minkow 17
Hristian Sławkow 84
66' Filip Filipow 28
53' Stanisław Rabotow 25
66' Atanas Czernew 27
46' Antoine Baroan 11
Płamen Conczew 20
46' Reda Rabei 22
Monir al Badarin 77
73' Łyczezar Bałtanow 30
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Azrudin Valentić
Sędziowie
Główny: Ivan Mladenović (Serbia)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
skrzat - 17.01.2022 / 20:15, *.centertel.pl

Szału nie ma dupy nie urywa.Mam nadzieję że to efekt CIEZKICH treningów i będzie lepiej.Kopacze mają problem wymienić 2,3 podania z klepki.Na razie zenujaca ta gra...

odpowiedz
Pawełek - 17.01.2022 / 09:42, *.netfala.pl

Dobry prognostyk. Jeszcze może obronią mistrza w tym sezonie...

odpowiedz
zenek - 17.01.2022 / 08:43, *.136.68

No i 3 pkt w kieszeni.

odpowiedz
Adam - 17.01.2022 / 02:15, *.play-internet.pl

A swoją drogą to ten Igor przepadnie. Obstawiam, że skończy się jak zwykle - oddany gdzieś za darmo, potem szok, że jednak coś tam gra, i ściąganie go za gotówkę.

odpowiedz
LewLegia - 17.01.2022 / 00:28, *.net.pl

Panowie potęga wraca. Nie usnę dzisiaj po takim sukcesie. Tak 3mać, kurcze no nie mogę się uspokoić taki podjarwny jestem. Tak tak tak

odpowiedz
L - 16.01.2022 / 22:38, *.tpnet.pl

Ciekawe czy warchoły też się cieszą z wygranej

odpowiedz
Dzidek - 16.01.2022 / 20:02, *.icpnet.pl

Ale Botev to taka potęgą, że odebrałby od Nieciecza. Czym się podniecać?

odpowiedz
(L)ukasz - 17.01.2022 / 10:32, *.t-mobile.pl

@Dzidek: Że zaczynamy wchodzić na właściwe tory Pyro, Płock też był słaby.

odpowiedz
kalosz - 16.01.2022 / 14:03, *.mm.pl

a gdzie luqui?

odpowiedz
Jurek - 16.01.2022 / 12:39, *.tropolys.de

Wreszcie wygraliśmy

odpowiedz
(L)obak - 16.01.2022 / 10:32, *.play-internet.pl

Brawo...jesteśmy z Wami...Tak trzymać...od tej pory tylko ZWYCIĘSTWO! Jazda z....

odpowiedz
Olo - 19.01.2022 / 23:48, *.chello.pl

@(L)obak: Ty normalny jesteś? Ćpałeś? Nie pisz.

odpowiedz
gazza - 16.01.2022 / 10:12, *.inetia.pl

Pierwszy mecz za nami - są pozytywy i są negatywy.
Stawianie na młodzież to dobry kierunek - niech sie ogrywają.

odpowiedz
lol - 16.01.2022 / 09:24, *..

tak povstaje legenda

odpowiedz
Biała Siła - 16.01.2022 / 08:30, *.vectranet.pl

Golimy frajerów, heeee

odpowiedz
Semper Fi - 16.01.2022 / 06:56, *.232.6

Jak zwykle nie bylo mi dane widzec meczu...
Ale zadnego pozytywa nie czytalem. Wiec nawet jesli wysrodkuje opinie to mamy znowu zalosny Sen o Warszawie, a raczej horror w dalszej części.
Miala byc rewolucja, a konczy sie znowu na lataniu dziur na szybko i na sile. O ile wiekszosc narzeka na brak transferow, o tyle ja sie z tego ciesze. Bo utrzymanie jest raczej pewne, a kupować szrot zima by sie utrzymac, bez sensu. Ten sklad musi udowodnic ze sie do czegos nadaja. Choc ja uwazam, ze Legia jest stracona.
Pisalem juz kiedys o tym, ze taki jest plan "powazniejszych ludzi od Miodka". I fakty mowia za siebie... Ja nie musze na sile budowac teorii spiskowych, one sie same bronia.
Miodek ma układ z Zyleta, ma tez uklad z legionisci.com, legia.net itp. Wiec czwsciowo, bo te uklady to nie sa 100 pro, moze kontrolowac pewne zachowania, ktore w dluzszej perspektywie powoduja straty wsrod "fanatyzmu i fali lokalnego patriotyzmu" ktorego jak wiemy, Legia zawsze byla obronca. Powstanie Warszawski jako jeden w wielu przykladow. Niestety juz dzis widze, ze zamiast tych wartosci, Legia kompromituje sie wszędzie, na polu pilkarskim, finansowym, marketingowym i na polu kibicowskim, a nawet na polu wydawnictw. Jestem z Legia jako Symbolem Polskiej Dumy Narodowej, Historii Walki o Niepodległość i Klubu ktory dawal zolnierzom chwile radości! Nie z tym korpo badziewiem. I obserwuje bacznie tez poczynania Zylety, bo zjeba_o sie i to ostro.
Czekam na komentarzowy wpier_ol albo blokade tego wpisu...

odpowiedz
artic - 16.01.2022 / 11:02, *.55.149

@Semper Fi: bardzo dobrze napisane 100% racji ja by jeszcze dowalil temu korpo to dziadostwo zniszczy wszystko patriotyczna zylete tez.

odpowiedz
Adam - 17.01.2022 / 02:18, *.play-internet.pl

@Semper Fi: część z tego co napisałeś nadawałoby się do surrealistycznej komedii.

odpowiedz
Ja - 17.01.2022 / 15:28, *.play-internet.pl

@Semper Fi: "Miodek ma układ z Żyletą, legionisci.com i Legia.net"

Ciekawa teza, tylko powiedz mi Semper bez rzucania się, na czym niby ten układ ma polegać? Krótko i na temat. Jeśli coś wiesz, zawsze najlepiej napisać, jeśli nie wiesz, to nie rzucaj poważnych oskarżeń bez pokrycia.

odpowiedz
artic - 16.01.2022 / 00:29, *.55.149

Ogladam powtorke meczu z bułgarami no i po kiego grzyba Vuko znowu puszcza tego Miszte on pewnego poziomu nie przeskoczy np.Kielce,Siedlce,Legionowo czy Puławy to miasta w ktorych sa druzyny gdzie bedzie pierwszym a nie Legia Warszawa.

odpowiedz
TRENER trenerów - 15.01.2022 / 23:59, *.120.35

DALEJ BRAK DYNAMIKI SZYBKOŚCI A CZY TAK TRUDNO WPAJAĆ ZAWODNIKOM MAGIE PIŁKI NOŻNEJ> TU NIE MA CO PODĄŻAĆ ŚLADAMI MICHNIEWICZÓW CZY MAGIER TU TRZEBA IM WYKUĆ NA CZoŁACH RAZD DWA TRZY GOL!

odpowiedz
Jack (L) - 15.01.2022 / 23:46, *.cyfrowypolsat.pl

Jak dla mnie to i mogą zagrać sparing z FC B i wygrać go 6:0 ale wróci nasza Polska rzeczywistości i Stal,Termalika lub Podbeskidzie nam wpier.. Loczek krzyczał ze chce Papszuna i da mu worek kasy i autonomię w budowie kadry .Tyle że on tego nie kupił i wolał zostać tam gdzie jest coś ułożone jak trzeba a nie jak u nas pseudo Właściciel i Prezes w jednym tworzy objazdowy cyrk KORONA kaleki, pajace itd.Loczek kolejny krok to walka o prezydenta RP. Polsko idzie lepsze;)

odpowiedz
Juras LGBT - 15.01.2022 / 22:47, *.t-mobile.pl

Botew wystawił rezerwy u 18 ale i tak sukces

odpowiedz
Adam - 15.01.2022 / 19:45, *.play-internet.pl

Wielki sukces polskiej piłki.

odpowiedz
ZenekL3 - 15.01.2022 / 18:13, *.chello.pl

Mecz trochę bez sensu, dobry trening lepiej by zrobił piłkarzom. Widać, że Wukowicz chce grać systemem Michniewicza i rozpaczliwie szukał wahadeł w osobach Hołowni i Kwiatkowskiego, którzy na tę pozycję nie nadają się, sporo wrzutek w pole karne na Pekarta, które podobnie jak jesienią były wspaniałym sposobem na bezsensowne oddanie piłki na kontrę przeciwnikowi. Już widać też, że bezcelowe jest stawianie na Rosołka, bo przez 60 minut nie zrobił nic, kompletnie nic. Bardzo słaba współpraca piłkarzy w ofensywie, kompromitujące wymiany piłki między Hołownią a Muccim, czy Muccim a Pekhartem, Mucci w na początku był wściekły na górne piłki wysyłane do niego. Jeśli akurat obok nie przechodził Jozue piłka była beztrosko tracona. Na szczęście przeciwnik nie za bardzo się wysilał i bronił niżej niż piłkarze Nawałki na Mundialu w Rosjii. U nas żadnych zmian w stosunku do gry jesienią nie widać i tylko ciężkie treningi mogą nas uratować może Wukowicz czeka na powrót do składu lepszych piłkarzy.

odpowiedz
Swojak(L3) - 15.01.2022 / 19:12, *.centertel.pl

@ZenekL3: Zenek zawsze zostanie zenkiem.

odpowiedz
ZWP - 15.01.2022 / 18:04, *.cyfrowypolsat.pl

Panowie, bez nerwów i paniki.
Panowie Jacek i Vuko na stołkach od miesiąca – nawet niecałego.
Pan Vuko po sparingu (i tylko sparingu) mówi: daleka droga przed nami.

Pan Jacek w Dubaju nie podoba się?
A gdzie może popatrzeć na to czym dysponuje?
Lepiej zza biurka w Warszawie?

Panowie, o nieco cierpliwości proszę.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 15.01.2022 / 17:31, *.play-internet.pl

Gra dramat... zero postępu wręcz regres.... Wzmocnień zero.. Na koniec pytanie po co dyrektor sportowy kolejny zresztę jedzie z drużyną do Dubaju??????????????????? Czy tylko mi się wydaje, że powinien z biura w Warszawie, ewentualnie w miejscach pracy potencjalnych nowych zawodników szukać wzmocnień?? Jakimi językami obcymi posługuje się dyrektor Jacek Zieliński? Kolejny raz nie ma wzmocnień na zgrupowanie, gdzie nowi powinni zgrywac sie z dduzyna. Znów, na 2 dni przed startem ligi zakontraktujemy trzech pilkarskich oszołomów , którzy albo się bedą zgrywali, albo dochodzili do formy do lata. A my będziemy mieli w ataku Rosołka.... Degrengolada, kolesiostwo i minimalizm w Legii jest dramatyczny...........

odpowiedz
Ben - 15.01.2022 / 21:34, *.inetia.pl

@Trener Bramkarzy: masz kwalifikacje to spróbuj!

odpowiedz
Quick - 15.01.2022 / 16:58, *.chello.pl

Czyli jak miały być transfery przygotowane na Dubaj. Vuco oznajmił, że jak zwykle wszystko, na ostatnią chwilę W tym klubie nic się nie zmienia. Wszytko o ddupy strony.

odpowiedz
AAA - 15.01.2022 / 16:57, *.chello.pl

Do Paweł:100% racji.
To totalna miernota i jakim cudem trafił do takiego klubu jak Legia to jest niesamowite.
Pewnie to robota byłego skautingowca i też miernoty Kielbowicza.

odpowiedz
Wow . Mistrzostwo Polski Legia jeszcze w tym sezonie zdobędzie w takiej mega formie . WoW - 15.01.2022 / 15:31, *.plus.pl

Wow . Legia jest najlepsza . Tylko tabela Ekstraklapy wszystkich oszukuje .

odpowiedz
Jedziemy - 15.01.2022 / 14:45, *.centertel.pl

Jeeeeedziem na Mistrza

odpowiedz
Pawel - 15.01.2022 / 14:44, *.mm.pl

Skibicka bez zmian same straty. Jeszcze w końcówce przez strate w polu karnym prawie brama przez niego. Stop takim petom w Legii.

odpowiedz
Darek - 15.01.2022 / 15:14, *.chello.pl

@Pawel: Skibickiemu jak się skończy status młodzieżowca to wyladuje gdzieś w średniaku w drugiej lidze.

odpowiedz
Pawel - 15.01.2022 / 15:26, *.mm.pl

@Darek : I to nie wiem.
Nie dość że miernota piłkarska to nie myśli wogóle. Kiedy pójść za akcją kiedy zwolnić gre o celności podań już nie wspomnę. Jakie kryteria spowodowały że trafił do Legii. Brak jakiegokolwiek rozwoju na przestrzeni 2 lat. Chuchahy dmuchany bo młody perspektywiczny. Ch...a prawda. Pójdzie gdzieś to przepadnie w 4 lidze. I dobrze. Niech kaleczy gdzie indziej.

odpowiedz
Adam - 15.01.2022 / 19:58, *.play-internet.pl

@Pawel: To bardzo polskie z Twojej strony, żeby mu źle życzyć.

odpowiedz
Pawel - 15.01.2022 / 21:44, *.mm.pl

@Adam: Raczej życzę dobrze Legii. Przecież mu nie życzę kontuzji tylko niech spier... stąd jak najdalej bo się nie nadaje po prostu

odpowiedz
Adam - 17.01.2022 / 02:21, *.play-internet.pl

@Pawel: hmm, przeczytałem jeszcze raz Twój komentarz i faktycznie - sam sobie dopowiedziałem ('założyłem') coś czego nie napisałeś. Przepraszam.

odpowiedz
Pawel - 17.01.2022 / 12:40, *.mm.pl

@Adam: :) Do zobaczenia na Legijnym szlaku.

odpowiedz