Legia Warszawa - FK Krasnodar - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 2-1 FK Krasnodar

Mishka, źródło: Legionisci.com

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania w Dubaju Legia Warszawa wygrała 2-1 z piątym zespołem rosyjskiej ekstraklasy, FK Krasnodar. W 12. minucie bramkę zdobył Wanderson. Do wyrównania w 54. minucie doprowadził Josue. Kilka minut przed końcem na 2-1 strzelił głową ze stałego fragmentu Mateusz Wieteska. Było to czwarte towarzyskie spotkania obydwu zespołów. Wszystkie poprzednie zakończyły się remisami.

Przed meczem ogłoszono minutę ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Wiktora Bołby. Piłkarze Legii wystąpili w tym spotkaniu z czarnymi opaskami. Początek meczu zdecydowanie należał do zespołu rosyjskiego. Rywale osiągnęli wyraźną optyczną przewagę, lepiej operowali piłką, składniej budowali akcje. Już w 12. minucie bramkę dla Krasnodaru zdobył Wanderson. Erik Botheim dostał świetne podanie ze środka pola, poszedł sam na sam z Borucem, ale w ostatniej chwili zmylił bramkarza i podał do wychodzącego Wandersona. Boruc nie zdążył już wrócić i Brazylijczyk bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W 23. minucie legioniści mieli doskonałą okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Najpierw strzał oddał Patryk Sokołowski, jednak trafił tylko w słupek, później jeszcze dobijać próbował Jakub Kwiatkowski, jednak trafił... w poprzeczkę! Chwilę później boisko musiał opuścić Mattias Johansson, który ucierpiał w jednym ze starć. Zawodnik Legii rozciął wargę i zalał się krwią. Zastąpił go Lindsay Rose. 10 minut później jego los podzielił Siergiej Pietrow, który miał rozciętą głowę po faulu Bartosza Slisza. Sporo ostrej, męskiej walki mogliśmy zresztą obserwować w pierwszej części spotkania.

Tuż przed przerwą jeszcze jedną akcję mieli zawodnicy Legii. Z rzutu wolnego po faulu na Tomasie Pekharcie piłkę wrzucił w pole karne Josue, akcję próbował wykończyć Mateusz Grudziński, jednak Matwiej Safonow był na posterunku. Mimo kilku przerw, sędzia nie przedłużył tej części gry i dosłownie chwilę później piłkarze mogli udać się na przerwę.

W przerwie trener Krasnodaru dokonał wymiany wszystkich zawodników. W Legii nastąpiła tylko jedna zmiana - na boisku w miejsce Mateusza Hołowni pojawił się Filip Mladenović. Już chwilę po wznowieniu rosyjski zespół miał bardzo dobrą okazję. Legioniści sygnalizowali spalonego, ale to było świetne zagranie za linię obrony. Na szczęście Artur Boruc był na posterunku.

W 54. minucie do wyrównania doprowadził Josue. Pomocnik otrzymał idealne podanie od Patryka Sokołowskiego, zdecydował się na sprytne, lekkie wykończenie lewą nogą. Piłka przeleciała pomiędzy dwoma obrońcami i wpadła do bramki.

W 60. minucie trener Aleksandar Vuković dokonał 4 zmian w składzie. Ponownie na boisku pojawili się Mattias Johansson i Mateusz Hołownia. Legioniści zaczęli grać bardzo wysokim pressingiem, co przyniosło efekty. Dwukrotnie błąd w rozegraniu popełnił Jewgienij Gorodow. Pierwszy zakończył się rzutem rożnym dla stołecznego zespołu, drugi natomiast dobrym strzałem Szymona Włodarczyka. Tym razem bramkarz Krasnodaru pokazał jednak swoje umiejętności.

W 80. minucie rywale mieli dobrą sytuację, która jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym, a następnie przewinieniem jednego z rywali. W odpowiedzi legioniści mieli dwa rzuty rożne. Drugi ze stałych fragmentów zakończył się bramką dla stołecznego zespołu. Bardzo dobrze dośrodkował z narożnika Filip Mladenović, a świetnie ustawiony Mateusz Wieteska wyskoczył do piłki i głową umieścił ją w siatce. Jeszcze swoich sił strzałem z dystansu próbował Josue, ale Gorodow z problemami zdołał opanować futbolówkę.

Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej połowy, ale nic godnego uwagi już się nie wydarzyło.

Sparing
mecz towarzyski
#LEGKRA
0
Dubaj
19.01.2022
13:00
Legia Warszawa
FK Krasnodar
Legia Warszawa
2-1
FK Krasnodar
54' Josue
83' Wieteska
(0-1)
Wanderson 12'
1 Artur Boruc
6 Mattias Johansson 27' 61'
4 Mateusz Wieteska
74 Mateusz Grudziński 61'
70 Jakub Kwiatkowski 61'
99 Bartosz Slisz
18 Patryk Sokołowski
3 Mateusz Hołownia 46' 61'
27 Josue
82 Luquinhas 61'
9 Tomas Pekhart 60'
31 Cezary Miszta
29 Lindsay Rose 27'
92 Bartłomiej Ciepiela
77 Kacper Skwierczyński
71 Wiktor Kamiński
22 Kacper Skibicki
62 Karol Noiszewski
39 Maciej Rosołek
14 Ihor Charatin
73 Patryk Pierzak
72 Igor Strzałek 61'
20 Ernest Muci
28 Szymon Włodarczyk 60'
16 Jurgen Celhaka
25 Filip Mladenović 46'
50' Matwiej Safonow 39
35' Siergiej Pietrow 98
50' Aleksandr Martynowicz 4
50' Junior Alonso 12
50' Cristian Ramirez 6
52' Viktor Claesson 16
51' Grzegorz Krychowiak 3
51' Aleksandr Czernikow 53
51' Eduard Spertsyan 74
52' Wanderson 10
52' Erik Botheim 20
50' Jewgienij Gorodow 1
Stanisław Agkacew 58
50' Jegor Sorokin 2
50' Kaio 31
52' Jewgienij Czernow 18
50' Siergiej Borodin 44
76' Oleg Isajenko 48
51' Wjaczesław Jakimow 23
76' 51' Bogdan Rejchmen 56
Remy Cabella 7
35' Aleksiej Ionow 11
51' Nikita Kriwcow 88
52' Nikita Siergiejew 63
52' Omar Popow 79
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Daniel Farke
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
kyle - 20.01.2022 / 07:47, *.orange.pl

Meczu nie oglądałem. Tylko skrót. Wydaje się że nie ma aż takiego dramato co to niektórzy piszą w komentarzach. Ale martwi mnie brak skuteczności, bo to była najwiejsza bolączka Legii w nieszczęsnej ostatniej rundzie. Musz ćwiczyć strzały do oporu. I osobną kwestią jest młody Włodar... musi sobie odpowiedzieć co chce w życiu robić i czy na pewno o jest to granie w piłkę nożną.

odpowiedz
as - 20.01.2022 / 07:37, *.inetia.pl

Lapety grali na 100% a Krasnodar na urlopie sie bawił.

odpowiedz
Kibic - 20.01.2022 / 09:45, *.chello.pl

@as: sam jesteś lapetą albo niedorajdą życiową a już na 100% nigdy prosto piłki nie kopnąłeś lamusie - z ocenami poczekajmy aż się liga zacznie !!!! TYLKO LEGIA !!! W doli i niedoli !!! A kto tego nie rozumie może jeździć na mecze do Radomia albo innych zgód i tam piać z zachwytu po wygranym z Legią meczu…..a tak na marginesie ten entuzjazm i pianie zarazem z Radomiakiem u nas po meczu który niestety przegraliśmy to taaaaaka WIOCHA masakra !!!!!

odpowiedz
L - 20.01.2022 / 03:35, *.t-mobile.pl

Słabo graliśmy niestety. Wygraliśmy tylko dlatego, że w drugiej połowie rezerwowa jedenastka Krasnodaru była jeszcze gorsza.

odpowiedz
Micha(L) - 20.01.2022 / 02:18, *.chello.pl

Jego wybór Panowie, Jego:)

odpowiedz
TO DOPIERO POCZĄTKI NOWEJ SUPER LEGII! - 19.01.2022 / 23:30, *.120.56

BRAWO!LEGIA!BRAWO!DRUŻYNA!BRAWO!WSZYSCY!

odpowiedz
Bie(L)any - 20.01.2022 / 09:13, *.lsas.aero

@TO DOPIERO POCZĄTKI NOWEJ SUPER LEGII!:
Może wstrzymaj się z tymi brawami ......
Pierwszego gola strzeliliśmy w 54 minucie po tym jak cała pierwsza drużyna ruskich zeszła z boiska w 52 minucie....
Pozdrawiam

odpowiedz
sygda - 19.01.2022 / 19:42, *.207.31

Sorescu w Rakowie za ok milion euro. Ale spokojnie - my mamy Kastratiego :)

odpowiedz
Jack(L) - 19.01.2022 / 22:29, *.cyfrowypolsat.pl

@sygda: Ja czytałem że przeszedł za 600 tys€ biorąc pod uwage ze Legia dawała 800 tys€ to i tak kicha,Kolejny raz gdy Legia chce kogoś i się tym chwalil a konkurencja gra nam na nosie.Loczek twoja polityka w naszym klubie powala mnie na kolana. Wykupiłeś najlepszy i najbogatszy Klub tej śmiesznej ligi a teraz to z nas mają bekę,widmo spadku i wielkie długi Brawo Ty.

odpowiedz
Seba - 19.01.2022 / 19:40, *.play-internet.pl

Na naszych oczach rodzi się potęgą

odpowiedz
Mastek - 19.01.2022 / 18:43, *.tpnet.pl

No cóż przed sezonem sparingi wyglądały całkiem fajnie jak się skończyło sami widzimy oby nie było powtórki
Mam nadzieję że wszystko to idzie ku lepszemu.

odpowiedz
ZenekL3 - 19.01.2022 / 17:28, *.chello.pl

Jak nie możesz wygrać z drużyną to wygraj z jej rezerwami, dobra metoda na dobre wyniki w sparingach. Na plus, że próbujemy grać wysokim pressingiem i biegać, to powinno dawno być grane, szkoda, że straciliśmy sporo czasu pod kierownictwem bezradnego Pana Gołębiewskiego. Na minus, że akcje ofensywne nadal się zupełnie nie zazębiają i wydaje się, żeby wrócić na ścieżkę mistrzowską, trzeba tę ofensywę personalnie gruntownie przebudować. Konstatacja jest też taka, że Panowie Kucharski z Mioduskim zbudowali ze szrotu na randomowych pozycjach taką potęgę, że najlepszym piłkarzem sparingów jest Patryk Sokołowski ex Piast Gliwice.

odpowiedz
Byniu - 19.01.2022 / 17:18, *.vectranet.pl

Widać było odważne próby pressingu,który jest kluczowym elementem współczesnego futbolu i tu było widać wyraźną poprawę.Widać,że trener mocno przeżywa każdy moment meczu i jest wymagający w stosunku do zawodników.Obecnie nie mamy skutecznych napastników także większa liczba piłkarzy musi na siebie brać ciężar strzelania bramek dlatego cieszy gol Josue.Na wiosnę czeka nas brutalna walka o przetrwanie ale widać,że jest szansa

odpowiedz
Szmu(L)ki - 19.01.2022 / 16:56, *.chello.pl

Dobrze, że wygrali 2x z rzędu. Muszą uwierzyć, nabrać pewności siebie. Taki Krasnodar to naszą ligę by pewnie wygrał już w 2/3 sezonu. Ważne będą sparingi już w Polsce z klubami z ekstraklapy. W nich trzeba też wygrać, aby uwierzyli, aby się zmotywowali.

Cieszy kolejna bramka Josue - na to czekałem.

odpowiedz
grzesiu1916 - 19.01.2022 / 16:49, *.centertel.pl

ALERT CWKS

Luqinhas wybrany nowym kapitanem. Przygotujcie się do kupna biletów.
Nadchodzi nowa Legia. Mocno Legia. Porywista forma. Błyskawiczna gra.
Legia Puchar Polski ma.

odpowiedz
Kibic - 19.01.2022 / 16:19, *.t-mobile.pl

Deian Sorescu na testach w Rakowie Częstochowa...Brawo Zieliński

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 19.01.2022 / 16:40, *.16.53

@Kibic: juz po sprawie...:

https://gol24.pl/deian-sorescu-pilkarzem-rakowa-czestochowa-rekordowy-transfer-stal-sie-faktem/ar/c2-16005019

odpowiedz
grzesiek - 19.01.2022 / 17:26, *.centertel.pl

@Kibic: Legia szuka bramkarza i wahadłowego do tego jest ten swiezo kupiony z piasta gliwice. To juz 3 transfery. Z Sorescu to mogly byc zwykle plotki.
Po za tym Rafek Kucharski chyba przez 3 sezony czyli 6 okienek probowal go sciagnac i nic z tego nie wynikalo...

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 19.01.2022 / 17:51, *.16.53

@grzesiek: "Legia szuka bramkarza i wahadłowego do tego jest ten swiezo kupiony z piasta gliwice. To juz 3 transfery"
To ze szuka to jeszcze nie transfer. W sumie to jeszcze baaaardzo daleko od szukania do transferu. No chyba ze cos konkretnego przegapilem...

odpowiedz
grzesiek - 19.01.2022 / 19:10, *.centertel.pl

@Krzeszczu 2.0: jeden transfer juz jest. Bramkarz to chyba priorytet i wahadlowy tez opcja priorytetowa po bramkarzu. To beda trzy transfery. I na wiecej nie ma co liczyc na bank. W tamtym okienku bylo tyle transferow ze na dwa albo trzy okienka by wystarczylo...
Mysle ze sorescu na pewno nie byl priorytetem. W tamtym okienku za 1 mln przychodzili pilkarze wiec jakby Legii zalezalo to by na pewno sciagnela go juz w tamtym okienku. Tego sorescu to juz od daena za czspke gruszek chyva probowano scisgnsc. Nie byl to wybor numer 1. Emreli jakby nie afera mysle ze ma umiejetnosci wieksze od tego cslego sorescu i przefe wszystkim szczescie dopisuje temu emreliemu. . Z wgjatkiem akcji w autobusie xD

odpowiedz
Krzeszczu - 19.01.2022 / 19:20, *.16.53

@grzesiek: 3 transfery to beda TYLKO wtedy kiedy beda zaktualizowane. "szukanie" to zaden transfer. W sumie co ma piernik do wiatraka? Nie wiem czy tego nie rozumiesz i nie wiem juz jak ci to wytlumaczyc. Zebys skumal. Nie ma zadnych TRZECH transferow, tylko jeden.

odpowiedz
grzesiek - 19.01.2022 / 20:00, *.centertel.pl

@Krzeszczu: no wiem ze nie ma i nie wiadomo czy bedzie. Nie wiem o czym Ty ze mną dyskutujesz. Naćpałeś się rozpuszczalnikiem jakimś czy co ? :)

odpowiedz
Miasto Rafałka - 19.01.2022 / 15:42, *.play-internet.pl

Podobno zawodnik meczu ma dostać w nagrodę palto Krychowiaka

odpowiedz
Siwy - 19.01.2022 / 15:30, *.sky.com

To tylko sparing ale…nie stanęli jak w lidze po stracie gola i czekali do końca meczu, tylko było widac ze chcą powalczyć.
Powalczmy o puchar polski,utrzymajmy się i wracajmy na właściwe tory. Legia Mistrz!

odpowiedz
Ripper - 19.01.2022 / 14:54, *.chello.pl

dlaczego tak mało zmian

odpowiedz
KrystekLegia - 19.01.2022 / 15:03, *.chello.pl

@Ripper: pewnie przez to że jutro znów grają sparing z riga i zagra 2gi garnitur.

odpowiedz
STLW - 19.01.2022 / 15:20, *.plus.pl

@Ripper: W jutrzejszym meczu ma być "przegląd" kadry i mają wystąpić "zmiennicy " ,przynajmniej tak mówił komentator TVP Sport .Co do meczu ,to najlepszy Josue ,dobra gra Ślisza ,nie oceniam jak kto grał w 1 połowie bo oglądałem tylko 2 .

odpowiedz
KrystekLegia - 19.01.2022 / 14:53, *.chello.pl

Małymi kroczkami budujcie formę, mecz wygrany ale jescze dużo do zrobienia jest ale cieszy zwycięstwo. Pozdrawiam z Rzeszowa

odpowiedz
oLaf - 19.01.2022 / 15:54, *.vectranet.pl

@KrystekLegia : tak, trzeba krok po kroku się odbudować!

odpowiedz