Jakub Abramowicz - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Abramowicz: Punkty są niesłychanie ważne

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Jakub Abramowicz: Rywalizacja z Częstochową zakończyła się dla nas pomyślnie. Zwyciężyliśmy w tie-breaku po kolejnym długim meczu. Bardzo się z tego cieszymy, jako że w poprzedniej rundzie ulegliśmy Norwidowi na wyjeździe. Na szczęście odgryźliśmy się, pokazaliśmy dojrzałość w zagrywce i wytrzymaliśmy presję w kluczowych momentach spotkania, co przyczyniło się do wygranej.

Trzeba przyznać, że rundę rewanżową faktycznie rozpoczęliśmy od tie-breaków. Najpierw wygraliśmy z Bydgoszczą (po niezbyt udanym meczu u nich), potem po zaciętym meczu ulegliśmy wrocławianom na Dolnym Śląsku, a teraz zdobyliśmy dwa cenne „oczka” z Norwidem. Wszystkie punkty są niesłychanie ważne i sprawiają radość zarówno nam, jak i naszym kibicom.

Potyczka z Jastrzębskim Węglem – najlepszym zespołem minionego sezonu – stanowić będzie nie lada gratkę zarówno dla fanów siatkówki, jak i dla nas – zawodników. Spotkanie z mistrzem Polski zapowiada się na bardzo trudną rywalizację. Z pewnością powalczymy i będziemy chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony, choć nie możemy zapominać o grze w lidze, bo ta stanowi w tej chwili dla nas priorytet. Mam nadzieję, że środowa konfrontacja będzie dobrym widowiskiem i nie zawiedziemy naszych kibiców.

Najwyższym celem, jaki można obrać w pierwszej lidze, jest naturalnie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Trudno jednak oczekiwać, by to osiągnąć, zwłaszcza po dopiero co wywalczonej promocji z drugiej do pierwszej ligi. Na tę chwilę skupiamy się na najbliższych meczach, chcemy być w fazie play-off, chcemy grać i wygrywać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.