fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Luquinhas nowym kapitanem drużyny

Woytek, źródło: Legionisci.com

Trener Aleksandar Vuković podjął decyzję, że pierwszym kapitanem drużyny w rundzie wiosennej będzie Luquinhas. To w pewnym sensie podziękowanie za to, jak zachował się w sytuacji po spotkaniu z Wisłą Płock. Wówczas trener "Vuko" zapowiadał, że może go prosić na kolanach, by został w Legii.

- Nie było potrzeby, żeby go o cokolwiek prosić. To bardzo ważna kwestia, która skłoniła mnie do pewnych przemyśleń. Tym bardziej, że mamy odniesienie do zupełnie innego przypadku z klubie i faktycznie wszyscy doceniliśmy, jak Luquinhas się w tym momencie zachował, jaką lojalnością i szacunkiem dla drużyny i klubu się wykazał. Nie trzeba go było prosić, żeby się stawił w klubie. On wrócił z zadowoleniem. Jest dla nas bardzo ważny. Nie możemy zmienić pewnych rzeczy, które się wydarzyły, ale możemy docenić, że jest z nami w takich okolicznościach - tłumaczy szkoleniowiec.

- Zmiana kapitana jest przemyślana. Luquinhas będzie naszym kapitanem na tę rundę. Zdaję sobie sprawę, że jest rozchwytywany i że są dla niego oferty z różnych klubów i coś się może zmienić. Będzie nosił opaskę kapitańską, ale nadal mamy innych liderów drużyny i szatni, i oni pozostają. To dwóch Arturów i Mateusz Wieteska - tu się nic nie zmienia. To gest, którym chciałbym dać pewien sygnał, że doceniamy ludzi, kiedy na to zasługują - powiedział Vuković.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
alebeka - 24.01.2022 / 13:08, *.60.207

czyli ten co dostal w ryj od kibicow, zostal kapitanem, a reszta jego "kolegow" nawet sie za nim w autokarze niewstawila :D GRUBO

odpowiedz
ALERT CWKS - 22.01.2022 / 15:18, *.centertel.pl

Luqinhas nowym kapitanem.
Sparingi wygrane .
Porywista gra i błyskawiczne akcje.
Prosimy kupować bilety, aby nie przegapic powrotu wielkiej Legii.

odpowiedz
Kris - 22.01.2022 / 14:45, *.inetia.pl

Motywacka dla zawodnika, aby nauczył sie języka Polskiego do pyskowania sędziom ;)

odpowiedz
olew - 21.01.2022 / 10:33, *.vectranet.pl

Bracia od opraw ! Nie lubię Waszych Dzieł, choć doceniam mozół. Ale jesteście kibolami tak jak ja, więc Was szanuję. Mam propozycję ; byście jedną oprawę poświecili Małemu Wielkiemu Brazylijczykowi ! Zasłużył !

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 21.01.2022 / 10:45, *.16.53

@olew: Popieram. Moze cos w stylu "Piesni o (naszym) Malym Rycerzu"?

odpowiedz
grzesiek - 22.01.2022 / 13:05, *.centertel.pl

@Krzeszczu 2.0: Jestem na tak. Poniewaz to jemu nieslusznie sie dostalo, a jest ostatnio najlepszym pilkarzem Legii.

odpowiedz
GrzeLeg - 21.01.2022 / 07:07, *.play-internet.pl

Kapitana zawsze drużyna wybierała, a w zasadzie sam się wybierał.

odpowiedz
frank - 20.01.2022 / 22:50, *.t-mobile.pl

może go na bramke postawić? dziwaczna decyzja.

odpowiedz
e(L)o - 20.01.2022 / 16:29, *.vectranet.pl

Kapelanem chyba !?

odpowiedz
j24 - 20.01.2022 / 13:19, *.254.35

Dziwny wybór. Dlaczego nie Boruc?

odpowiedz
O(L) AF - 20.01.2022 / 12:41, *.centertel.pl

No i fajnie.

odpowiedz
Legionista - 20.01.2022 / 11:05, *.lodz.pl

Wieteska lider. I jeden z zastępców kapitana. Pora umierać. Wieteska jest jednym z najmniej inteligentnych kopaczy.

odpowiedz
Kocur - 20.01.2022 / 14:32, *.telkab.pl

@Legionista: tzn, że nic nie wiesz o szatni...

odpowiedz
Woot - 21.01.2022 / 16:17, *.orange.pl

@Kocur: ty pewnie wiesz wszystko, bo regularnie z nimi trenujesz.

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 20.01.2022 / 10:55, *.com.pl

Oho,zaczyna się,Vuko już zaczyna swoje debilizmy wprowadzać,ja bym Lukiego w nagrodę zrobił jeszcze trenerem a najlepiej prezesem i niech Vuko nie zapomni z powrotem kulenovicia ściągnąć.

odpowiedz
Koko123 - 20.01.2022 / 08:32, *.t-mobile.pl

Vuko decyzja na plus widać, że czuję drużynę i mocno stawia na to aby poprawić mental

odpowiedz
BRL - 20.01.2022 / 03:43, *.play-internet.pl

Trochę przesada, ale też spoko, że Vukovic tak docenia oddanie. Mi Vuko bardzo pasuje na trenera, ale w przyszłości - więcej doświadczenia od niego miał już chyba nawet Gołębiewski.

odpowiedz
BRL - 20.01.2022 / 03:46, *.play-internet.pl

@BRL: PS moim zdaniem Luqui zasługuje na przeprosiny od kibiców Legii.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 20.01.2022 / 15:27, *.16.53

@BRL: Zgadzam sie. A juz co najmniej na jakis gest szacunku czy/i wdziecznosci.

odpowiedz
Marcel - 20.01.2022 / 00:12, *.t-mobile.pl

A ja tam wolałem Jędzę jako kapitana i moim zdaniem powinien zostać nim nadal.

odpowiedz
matwij - 20.01.2022 / 18:29, *.chello.pl

@Marcel: gość przez którego pokładaliśmy co 2 mecz? Jędrzejczyk był dobry... 3 lata temu. Teraz to kopacz tak słaby jak jego partner z obrony - Wieteska

odpowiedz
Arek - 19.01.2022 / 23:42, *.tpnet.pl

Cieszy mnie, że ci komentujący potrafią coś po polskiemu sklecić. Z drugiej strony, jak się tylko nagłówek przeczytało to i czego się spodziewać? Swoją drogą, ciekawy sposób na docenienie Luqiego. I myślę też, że bez aprobaty zespołu się nie obyło.

odpowiedz
Robert - 19.01.2022 / 22:49, *.versatel.nl

Dziwny trend, że na przywódców wybiera się ludzi 1,5m lub kobiety

odpowiedz
Zielu - 20.01.2022 / 07:28, *.centertel.pl

@Robert: albo to że każdy ma prawo głosu, nawet połgłówek

odpowiedz
Bie(L)any - 20.01.2022 / 09:19, *.lsas.aero

@Robert:
.... taaaa najlepiej kobiety pozbawić praw, a do rządzenie tylko wysocy
np. bin laden (miał prawie dwa metry)...
Zmień lekarza, bo ten cię oszukuję ....

odpowiedz
Pawel - 21.01.2022 / 12:38, *.vectranet.pl

@Zielu: hehehe

odpowiedz
OIF - 19.01.2022 / 22:23, *.orange.pl

Czetnik trener chyba odleciał.....

odpowiedz
BRAMKO!STRZELNY!KAPITAN! - 19.01.2022 / 21:14, *.120.56

BRAWO!NOWY!KAPITAN!SZYBKI!BĘDZIE SZYBKA!PIŁKA!I!GOL!

odpowiedz
Jordan - 19.01.2022 / 20:51, *.aster.pl

Bardzo dobra decyzja Vukovica wręcz symboliczna. Tą decyzją pokazuje jasno jak traktuje się płaczka Emreliego a jak Luquinhasa który nie zdecydował się na taki krok jak Emreli. Luquinhas podjął rękawicę, został w Legii, pojechał na obóz i walczy. Brawo!

odpowiedz
(L) - 19.01.2022 / 18:33, *.t-mobile.pl

Dla mnie niezrozumiała decyzja. Wiadomo, że Vuko wielbi Luqiego, ja mam dla niego ogromny szacunek, jest dla mnie najlepszym na tą chwilę zawodnikiem Legii, ale kapitan powinien powiedzieć chociaż jedno zdanie po polsku, no zobaczymy , taki ukłon w jego stronę. Pewnie Vuko wyjaśnił to trójce o której wspominał, zwłaszcza Arturom

odpowiedz
Semper Fi - 20.01.2022 / 06:32, *.232.6

@(L): Co ma język polski do kapitana drużyny miedzynarodowej? Rzecz właśnie w tym, ze powinien plynnie mowic po angielsku gosciu...

odpowiedz
Kamilllo - 20.01.2022 / 09:23, *.plus.pl

@Semper Fi: Ale Luki nie mówi w żadnym języku poza Portugalskim.

odpowiedz
antek - 19.01.2022 / 18:03, *..

brdzie po portugalsku tlumaczyl

odpowiedz
Klimek - 19.01.2022 / 18:00, *.chello.pl

Myślę że zna na tyle polski i angielski aby wam pocisnać;) tym którzy komentują wszystko kuwa źle, trenuje pewnie sumiennie ma być przykładem dla zespołu a to akurat najlepszy egzemplarz w obecnym zestawieniu. To piłkarz,a nie poliglota idziecie zmieńcie forum na zdalne nauczanie serio podkreślam że kieruje te słowa do osób krytykujących i pewnie z piłka najwięcej mieli wspólnego przed playaczkiem

odpowiedz
syrenka - 19.01.2022 / 17:49, *.orange.pl

Językiem piłkarza jest jego gra! Brawo! Do boju Legio!

odpowiedz
Zdzicho - 19.01.2022 / 17:43, *.tpnet.pl

Ile lat jest w Legii ?
Co on umie piwiedziec po polsku?

odpowiedz
Lemiesz Grochuw - 19.01.2022 / 18:41, *.52.135

@Zdzicho:

bardzo kulturalnie mówi na klatce z wielką płynnością z lekkim akcentem praskim "sp....laj" - to wystarczy na kapitana

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 19.01.2022 / 17:38, *.play-internet.pl

A jest napisane ja wół."Będzie nosił opaskę kapitańską,ale mamy innych liderów-dwóch Arturów i Wieteskę"Czego qrva nie rozumiecie?.Ech,ofiary zdalnego nauczania.........

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 19.01.2022 / 17:49, *.16.53

@FOREVER LEGIA : 100%. Faktem jest ze wiekszosc "forumowiczow" czyta tylko naglowki (a i to nie zawsze ze zrozumieniem) i od razu "wyciaga wnioski".
Co jak co ale o jakas chocby najmniejsza doze myslenia to raczej nie mozna ich posadzac...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.01.2022 / 18:16, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA :

Kapitan jako jedyny ma prawo rozmawiać z arbitrem na temat dyscypliny na boisku. Czego nie rozumiesz? Niestety sędziowie w Ekstraklasie nie mówią po portugalsku.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.01.2022 / 17:18, *.orange.pl

No to teraz kibice w końcu mogą wybierać kapitana. :D
Wystarczy dać komuś po mordzie i załatwione. To co, kto by się nadawał? Mladenović wydaje się dobrym kandydatem, charakterny, ambitny, z językiem polskim. Może warto dać mu z liścia, żeby Vuko uczynił go kapitanem?

odpowiedz
Polski Lwów - 19.01.2022 / 20:11, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: Mam taki pomysł żebyśmy sobie nawzajem i na zmianę co miesiąc dawali po mordzie - wchodzisz w to?:D
Ale ja chce być pierwszy kapitanem jak coś! :D

odpowiedz
Siekierki - 19.01.2022 / 21:02, *.plus.pl

@Polski Lwów: Uważajcie, takie dawanie sobie po japie, to sport obarczony dużym ryzykiem. Jeden zawodnik punchdownu, jeśli się nie mylę, ostatnio nie przeżył zawodów...

odpowiedz
Polski Lwów - 19.01.2022 / 21:11, *.play-internet.pl

@Siekierki: My tak symbolicznie tylko!
A kolega nie chce być kapitanem?

odpowiedz
HUGON - 19.01.2022 / 23:14, *.vectranet.pl

@Polski Lwów: no i git pierwszy dostaniesz po ryju.

odpowiedz
kaktus - 19.01.2022 / 17:08, *.orange.pl

Jeden z lepszych zawodników Legii, ale raczej nie ma zdolności przywódczych...

odpowiedz
Gaz - 19.01.2022 / 17:00, *.orange.pl

Lubię Luqieqo ale opaska kapitańska ?
Z tego co pamietam nie mówi ani po polsku ani nawet po angielsku...
Dziwna decyzja.

odpowiedz
Legia To My. - 19.01.2022 / 16:47, *.chello.pl

Kapitanem?
To chyba wolne żarty.

odpowiedz
Mar - 19.01.2022 / 16:42, *.tpnet.pl

Swojego czasu jedyny, który gryzł trawę i starał się podnieść wynik.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 19.01.2022 / 16:33, *.16.53

Uwazam ze jest to bardzo dobra i ewidentnie przemyslana decyzja. Jak i argumenty ktore za nia (decyzja) stoja.

odpowiedz
spasiony - 19.01.2022 / 22:54, *.10.6

@Krzeszczu 2.0: przed wszystkim fajny gest, oby mial wymierny wplyw na boisko czy szatnie. Prawda jest taka, ze ani Jedza ani Borubar ani Wietes nie podniesli druzyny jak padla na ryj jesienia.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 19.01.2022 / 16:18, *.52.135

Syndrom sztokholmski - dali go tylko po to by złagodzić sytuację i nam nie spitolił za liśćia w autokarze

odpowiedz
oLaf - 19.01.2022 / 15:48, *.vectranet.pl

i bardzo dobrze!!! Jedyny, który ma technikę i jeden z nielicznych któremu się chce.

odpowiedz
Alan - 19.01.2022 / 15:39, *.t-mobile.pl

Bardzo dobra decyzja zespołu i pstryczek w nos tym którzy uważają się za nieomylnych .....

odpowiedz
Tym - 19.01.2022 / 15:29, *.net.pl

Brawo Vuko

odpowiedz
Daniel - 19.01.2022 / 15:25, *.186.214

Z całym szacunkiem do Luqiego ale kapitanem gość który nie zna ani jednego słowa po polsku? Nie wspominając o angielskim ????????‍♂️

odpowiedz
koLarz - 19.01.2022 / 22:13, *.t-mobile.pl

@Daniel : No i właśnie dlatego udało im się go w to wkręcić. A poza tym liścia przyjął,żeby zagrał więc się nadaje.

odpowiedz
GambitL - 19.01.2022 / 15:24, *.tpnet.pl

Gratulacje

odpowiedz
Autor(L) - 19.01.2022 / 15:23, *.plus.pl

Gratulacje Luqui, brawo Vuko !
Średnia ze wszystkich występów w Legii jest dobra, zawodnik waleczny i z charakterem. Niedawne zdarzenie pokazało że Luqui jest również dojrzały emocjonalnie i nie podejmuje pochopnych decyzji. Z zagranicznych pewniaków jeszcze Mladenovic mógłby być kapitanem ale Vuko chyba ma czuja. Moim zdaniem dobry wybór.

odpowiedz
Alex Bielany - 19.01.2022 / 15:19, *.54.227

Jak ? skoro ani me ani be po polsku

odpowiedz
grzesiek - 19.01.2022 / 15:18, *.centertel.pl

Słuszna decyzja i brawa dla nowego kapitana !!!

odpowiedz
Darek - 19.01.2022 / 15:15, *.chello.pl

Czy to nagroda za to,że dostał w czapkę?Ciekawe czy będzie po przegranych meczach wypychał młodzież do mediów jak Jedrzejczyk.Zresztą co on może powiedzieć jak języka polskiego nie zna.

odpowiedz
fdsasfdfsda - 19.01.2022 / 15:15, *.orange.pl

ktos kto nie zna slowa po polsku ma byc kapitanem?

odpowiedz
V - 19.01.2022 / 15:12, *.orange.pl

Zajebisty pomysł. Kapitanem zawodnik, który nie potrafi mówić w żadnym języku oprócz ojczystego. Coś czuję, że kapitanem będzie tylko z nazwy.

odpowiedz
Fred - 19.01.2022 / 15:12, *.vectranet.pl

No i gitówa

odpowiedz
Żeg(L)arz - 19.01.2022 / 15:11, *.chello.pl

Brawo.

odpowiedz
Wert - 19.01.2022 / 15:09, *.centertel.pl

Trochę żart. Gość nie umie ani polskiego ani angielskiego.

odpowiedz