fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia 4-0 Radomiak Radom

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów pokonała w sobotnim sparingu Radomiaka Radom aż 4-0. Gole dla stołecznej drużyny zdobyli Ernest Muci (dwa), Filip Mladenović oraz Szymon Włodarczyk. Spotkanie zostało rozegrane w Legia Training Center.

Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Woytka

Kilka minut po rozpoczęciu gry pierwszą dobrą okazję na strzelenie gola miał Maciej Rosołek, ale główkując posłał piłkę ponad poprzeczką. W 11. minucie gry mistrzowie Polski zdołali już jednak udokumentować swoją przewagę i zdobyć bramkę. Wszystko rozpoczęło się od dobrej okazji na prawej stronie Jurgena Celhaki, który zacentrował do <>Filipa Mladeonvicia. Obrońca, pełniący w tym spotkaniu rolę kapitana, zwiódł rywala prostym zwodem i mocnym strzałem prawą nogą w krótki róg pokonał Filipa Majchrowicza. Niebawem na tablicy wyników było już nie 1-0, nie 2-0, a 3-0. Najpierw rezultat podwyższył Ernest Muci, który skorzystał z dogrania na czyste pole od Szymona Włodarczyka i, podobnie jak wcześniej Mladenović, po sprytnym zwodzie pokonał bramkarza uderzeniem z prawej nogi ku bliższemu słupkowi. Już niebawem trzeciego gola strzelił wcześniej asystujący Włodarczyk. Młody napastnik z najbliższej odległości dobił strzał Macieja Rosołka, który skiksował po dograniu od Mladenovicia.

fot. Woytek / Legionisci.com

W 35. minucie przed świetną okazją na gola stanął ponownie Włodarczyk. Tym razem piłka spadła idealnie pod jego nogi po kolejnej dokładnej centrze od Mladenovicia, jednak z bliskiej odległości nie zdołał on trafić chociażby w światło bramki. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Legii, która ani przez moment nie mogła czuć się zagrożona.

Po zmianie stron mecz nie był już tak bardzo atrakcyjny. Dopiero po godzinie gry do sporego wysiłku zmuszony został Cezary Miszta, który dwukrotnie uratował swoją drużynę przed startą gola. Ze strony gospodarzy brakowało z kolei jakichkolwiek dogodnych okazji strzeleckich. Na skrzydle aktywny starał się być Lirim Kastrati, jednak kiedy przychodziło mu zmierzyć się z rywalem w pojedynku jeden na jeden, to zazwyczaj takie starcie przegrywał. Trener Vuković zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian, czego efektem było pojawienie się na boisku m.in. Igora Strzałka. Pomocnik niebawem odpłacił się za szansę, asystując przy golu Ernesta Muciego. Kilka minut przed końcem spotkania zobaczyliśmy jeszcze kilka dobrych okazji pod jedną i drugą bramką. Najpierw Miszta na rzut rożny sparował próbę jednego z przeciwników, a potem po drugiej stronie Kochalski wybronił strzały Pierzaka i Celhaki.

Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing
Mecz towarzyski
#LEGRAD
0
Urszulin, LTC
29.01.2022
13:00
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Legia Warszawa
4-0
Radomiak Radom
11' Mladenović
20' Muci
23' Włodarczyk
81' Muci
(3-0)
31 Cezary Miszta
17 Maik Nawrocki
62 Karol Noiszewski
74 Mateusz Grudziński
7 Lirim Kastrati 82'
14 Ihor Charatin 87'
16 Jurgen Celhaka
25 Filip Mladenović 87'
39 Maciej Rosołek 70'
28 Szymon Włodarczyk 62'
20 Ernest Muci 82'
59 Kacper Tobiasz
70 Jakub Kwiatkowski 87'
72 Igor Strzałek 70'
75 Wiktor Kamiński 82'
77 Kacper Skwierczyński 82'
73 Patryk Pierzak 87'
71 Paweł Wszołek 62'
62' Filip Majchrowicz 82
48' Tiago Matos 22
Raphael Rossi 29
Mateusz Cichocki 16
Dawid Abramowicz 33
Leandro 9
Mateusz Radecki 10
Meik Karwot 55
63' Luís Machado 20
Karol Angielski 19
Maurides 13
48' Gonçalo Silva 37
62' Mateusz Kochalski 12
63' Mario Rondon 99
Dominik Sokół 97
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie
Główny: Piotr Rzucidło
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Radomiak - 30.01.2022 / 18:47, *.t-mobile.pl

Dobrze że coś się poprawiła gra Legi , z drugiej strony aby to nie była chwilowa dyspozycja jak z pucharami bo jeśli będą zawodzić w lidze to znaczy że celowo robią szambo i trzeba ich wygonić. My już mamy utrzymanie także teraz tylko puchary i mistrzostwo . Pamiętam jak jeździliśmy po 4 ligach i śpiewaliśmy ... Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud z Radomiaczka mistrza Polski zrób . W tej zrujnowanej Polsce przez wrogów wewnętrznych myślę że Pan może nam dać mistrza wedle naszych próśb i czas pokoju się skończy...

odpowiedz
Yeti - 30.01.2022 / 12:12, *.play-internet.pl

Legia zanotowała fakne wyniki podczas sparingów co daje dobry prognostyk na rundę wiosenną. Czekamy na mecze o punkty, one pokażą jak mocna jest Legia na wiosnę.

odpowiedz
Crawley - 30.01.2022 / 01:56, *..

Ten Celhaka umie grać w piłkę a Muci może być gwiazdą ekstraklapy.

odpowiedz
Kibic - 30.01.2022 / 10:55, *.torun.pl

@Crawley: Piszesz o grze Fifa22? :) Dobry wyniki ale w piatek sie okaze jak to naprawde wyglada. Oby sie cos ruszylo, bo ile mozna patrzec na padake i sluchac nie poddawaj sie... Rosolek cos czuje, ze w pucharze bedzie strzelal ;)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 29.01.2022 / 23:57, *.play-internet.pl

Super , że wygrali z Albańców będą ludzie. Dalej nie mamy bramkarza i napastnika. Transfery to jakaś kpina... Oddany do Sląska Praszelik dziś do Włoch do Hellasu przeszedł.......................

odpowiedz
Darek - 30.01.2022 / 10:38, *.chello.pl

@Trener Bramkarzy: Dobrze Praszelik zrobił. Do dzisiaj by gnił w rezerwach.
Gdyby ten mecz był w dupoklasie to wynik byłby odwrotny.Przegrywać z beniaminkami to już u nas tradycja.

odpowiedz
Darek - 30.01.2022 / 11:46, *.chello.pl

@Trener Bramkarzy: Wyszkolilismy piłkarza,który odszedł do Śląska za darmo a Śląsk zarobi na nim 2 miliony euro.

odpowiedz
Kabanos - 29.01.2022 / 23:46, *.vectranet.pl

Widać dobra rękę Vuko i przemianę Prezesa Mioduskiego! Brawo!

odpowiedz
Arek - 29.01.2022 / 23:32, *.tpnet.pl

Chciałoby się taką serię w lidze, jak te 5 sparingów. Całkiem spoko dziś "gang Albanii".

odpowiedz
Jozek W. - 29.01.2022 / 21:50, *.comcast.net

Krol powinien kupic Legie.
Ma juz doswiadczenie w prowadzeniu druzyny.
Co prawda z Polonia nie wyszlo ale czlowiek uczy sie na bledach.

odpowiedz
Arek - 29.01.2022 / 23:26, *.tpnet.pl

@Jozek W.: coś chyba pod kopułką Ci nie styka. Może Wojciechowski jeszcze do spółki.

odpowiedz
Trec - 30.01.2022 / 13:49, *.play-internet.pl

@Jozek W.: wypad trollu

odpowiedz
Pawlo - 29.01.2022 / 20:03, *.mm.pl

Miszta ręczniku co ty wyprawiasz w tej bramce ???!!! Out z Legii babolarzu !!!

odpowiedz
EU07 - 29.01.2022 / 19:11, *.plus.pl

Powiało optymizmem oby przełożyło się to na wyniki w lidze. Ale czy to wystarczyczy że L zajmie wysokie miejsce w lidze? Oby.

odpowiedz
Jano - 29.01.2022 / 18:40, *.orange.pl

Michniewicz selekcjonerem Ale jaja!!!!

odpowiedz
t - 29.01.2022 / 18:56, *.tpnet.pl

@Jano:
żenada roku

odpowiedz
Zdzicho - 29.01.2022 / 18:27, *.tpnet.pl

Tymczasem Czesio będzie trenerem kadry....

odpowiedz
Kibic(L) - 29.01.2022 / 21:36, *.inetia.pl

@Zdzicho:
Jaja jak berety. Człowiek, który do dziś nie wytłumaczył się z kilkuset połączeń z fryzjerem działa w polskiej piłce i ktoś jeszcze rozważa go jako kandydata na selekcjonera kadry. Zenada!

odpowiedz
MICHNIEWICZ PO ZA GRUBYM SPORTEM... - 30.01.2022 / 00:32, *.120.37

@Kibic(L):CZESIEK WIE JAK SIE USTAWIAĆ W ŻYCIU, KILKA SET OOŁĄCZEŃ I NIC

odpowiedz
(L)eo - 29.01.2022 / 18:11, *.t-mobile.pl

Rosołkowi ewidentnie siada łeb jak słyszy słowo Legia i że ma w niej grać. Po co żeśmy go ściągali z wypożyczalni jak trzeba będzie go tam oddać znowu? Ten chłopak ma chyba jakiś kompleks związany z Legią. Dosłownie odcina mu nogi i mózg gdy zakłada nasza koszulkę. Muci jak tak dalej będzie grał,to w przyszłości pójdzie za grube miliony euro, róbcie screeny.

odpowiedz
RMFC - 29.01.2022 / 21:41, *.orange.pl

@(L)eo: jak kudłaty będzie dalej rządził to max za 2 bańki pójdzie bo to gołodupcowi wystarczy

odpowiedz
Paweł - 30.01.2022 / 10:00, *.play-internet.pl

@RMFC: korty Legii sprzedał za 5tys zł, to czemu miał by sprzedawać piłkarzy za jakieś wielkie sumy.

odpowiedz
ZenekL3 - 29.01.2022 / 17:18, *.chello.pl

Szarpany mecz na kretowisku to dobre przetarcie przed ligą i do tego wygrany wysoko. Odnosi sie wrażenie, że gdybyśmy poprzednią rundę grali pressingiem, nie byłoby tego kału i 17 miejsca. Bramek powinno być znacznie więcej, nawet sam Mladenowicz wjechał pole karne z dryblingiem z 10 razy ale artyści pola karnego typu Rosołek nie wiedzą co zrobić tam z piłką. Postęp zrobili obaj Albańczycy ale jeszcze trochę więcej by się przydało no w każdym razie do takiego zagraniczniaka do dalszej odsprzedaży jak Ondrej Duda im bardzo daleko. Niestety na największy minus Miszta, facet nie potrafi złapać piłki, ot co.

odpowiedz
KrystekLegia - 29.01.2022 / 17:00, *.chello.pl

Oby Muci odpalił tak jak dziś i będzie kim grać zacznie się w drużynie rywalizacja na pozycjach to i będą się spinać i grać na maxa.

odpowiedz
Korda - 29.01.2022 / 16:52, *.centertel.pl

Najgorzej to wygląda pozycja bramkarza :-)

odpowiedz
Mariusz - 29.01.2022 / 16:16, *.211.173

Kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Legia ewidentnie odpaliła, a hejterzy prezesa Mioduskiego cierpią na hemoroidy.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 29.01.2022 / 16:43, *.btcentralplus.com

@Mariusz: wyp....razem z twoim mioduskim.

odpowiedz
Mariusz - 29.01.2022 / 17:29, *.211.173

@MIODUSKI OUT !!!!: Nie zesraj sie

odpowiedz
olew - 29.01.2022 / 19:28, *.vectranet.pl

@Mariusz: oni cierpią na gorsze rzeczy, ale fakt - cierpią .

odpowiedz
dino - 29.01.2022 / 21:32, *.plus.pl

@Mariusz:
No ba 200 mln długu masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?

odpowiedz
Zlb 82 - 29.01.2022 / 21:57, *.t-mobile.pl

@Mariusz: Bujaj się razem z loczkiem.Nara.

odpowiedz
ooon - 29.01.2022 / 16:04, *.com.pl

już wolałbym Malarza w bramce niż Misztę!

odpowiedz
:o) - 29.01.2022 / 16:27, *.chello.pl

@ooon: Ja bym jednak wolał bramkarza...

odpowiedz
chrisSiekierki - 29.01.2022 / 15:49, *.vectranet.pl

Sparing sparingiem ale jednak wole jak wygrywają niż przegrywają. Taka mądra sentencja mi przyszła do głowy.

odpowiedz
Romek - 30.01.2022 / 22:56, *.248.234

@chrisSiekierki: Nie mędrkuj mądralo

odpowiedz
Pierwszy - 29.01.2022 / 15:30, *.75.50

Ano przed Misztą jeszcze dużo pracy.

odpowiedz
doni - 29.01.2022 / 15:25, *.185.182

za 6 dni mecz o punkty zobaczymy na co ich stac!

odpowiedz
Rene - 29.01.2022 / 15:23, *.turk.net

Co ten Miszta wyprawia na przedpolu! Po prostu nóż w kieszeni się sam otwiera.

odpowiedz
Raf - 29.01.2022 / 15:09, *.orange.pl

Nie ma się czym podniecać to tylko sparing.
Niech wygrają takim wynikiem w lidze w co najmniej czterech meczach z rzędu, to wtedy będą powody żeby sadzić ze wchodzimy z mułu.

odpowiedz
chrisSiekierki - 29.01.2022 / 15:48, *.vectranet.pl

@Raf: ale jakby przegrali to byłaby tragedia ?

odpowiedz
PLK - 29.01.2022 / 15:06, *.cyfrowypolsat.pl

Oby te sparingi byly dobrym prognostkiem przed rundą wiosenną ekstraklass i przede wszystkim Pucharem Polski...
TYLKO LEGIA!!!

odpowiedz
replika - 29.01.2022 / 15:05, *.orange.pl

Teraz pozostaje to zaangażowanie i entuzjazm przełożyć na ligę i PP. We mnie nadzieja odżywa. Z pozdrowieniem.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 29.01.2022 / 15:01, *.centertel.pl

No i git . Dało się na to patrzec , ale zdecydowanie lepiej w pierwszej połowie . Ernest jest w gazie widać . Robi co chce z przeciwnikami.

odpowiedz