Sparing: Legia 4-0 Radomiak Radom

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów pokonała w sobotnim sparingu Radomiaka Radom aż 4-0. Gole dla stołecznej drużyny zdobyli Ernest Muci (dwa), Filip Mladenović oraz Szymon Włodarczyk. Spotkanie zostało rozegrane w Legia Training Center.

Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Woytka

Kilka minut po rozpoczęciu gry pierwszą dobrą okazję na strzelenie gola miał Maciej Rosołek, ale główkując posłał piłkę ponad poprzeczką. W 11. minucie gry mistrzowie Polski zdołali już jednak udokumentować swoją przewagę i zdobyć bramkę. Wszystko rozpoczęło się od dobrej okazji na prawej stronie Jurgena Celhaki, który zacentrował do <>Filipa Mladeonvicia. Obrońca, pełniący w tym spotkaniu rolę kapitana, zwiódł rywala prostym zwodem i mocnym strzałem prawą nogą w krótki róg pokonał Filipa Majchrowicza. Niebawem na tablicy wyników było już nie 1-0, nie 2-0, a 3-0. Najpierw rezultat podwyższył Ernest Muci, który skorzystał z dogrania na czyste pole od Szymona Włodarczyka i, podobnie jak wcześniej Mladenović, po sprytnym zwodzie pokonał bramkarza uderzeniem z prawej nogi ku bliższemu słupkowi. Już niebawem trzeciego gola strzelił wcześniej asystujący Włodarczyk. Młody napastnik z najbliższej odległości dobił strzał Macieja Rosołka, który skiksował po dograniu od Mladenovicia.

W 35. minucie przed świetną okazją na gola stanął ponownie Włodarczyk. Tym razem piłka spadła idealnie pod jego nogi po kolejnej dokładnej centrze od Mladenovicia, jednak z bliskiej odległości nie zdołał on trafić chociażby w światło bramki. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Legii, która ani przez moment nie mogła czuć się zagrożona.

Po zmianie stron mecz nie był już tak bardzo atrakcyjny. Dopiero po godzinie gry do sporego wysiłku zmuszony został Cezary Miszta, który dwukrotnie uratował swoją drużynę przed startą gola. Ze strony gospodarzy brakowało z kolei jakichkolwiek dogodnych okazji strzeleckich. Na skrzydle aktywny starał się być Lirim Kastrati, jednak kiedy przychodziło mu zmierzyć się z rywalem w pojedynku jeden na jeden, to zazwyczaj takie starcie przegrywał. Trener Vuković zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian, czego efektem było pojawienie się na boisku m.in. Igora Strzałka. Pomocnik niebawem odpłacił się za szansę, asystując przy golu Ernesta Muciego. Kilka minut przed końcem spotkania zobaczyliśmy jeszcze kilka dobrych okazji pod jedną i drugą bramką. Najpierw Miszta na rzut rożny sparował próbę jednego z przeciwników, a potem po drugiej stronie Kochalski wybronił strzały Pierzaka i Celhaki.

4-0
11' Mladenović
20' Muci
23' Włodarczyk
81' Muci
71 Paweł Wszołek 62'
62' Filip Majchrowicz 82
48' Tiago Matos 22
Raphael Rossi 29
Mateusz Cichocki 16
Dawid Abramowicz 33
Leandro 9
Mateusz Radecki 10
Meik Karwot 55
63' Luís Machado 20
Karol Angielski 19
Maurides 13
48' Gonçalo Silva 37
62' Mateusz Kochalski 12