Robert Johnson - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 86-73 GTK Gliwice

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W zaległym meczu 18. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała 86-73 z GTK Gliwice. Wyniki kwart: 20-21, 18-19, 22-18, 26-15. Było to 11 zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego w tym sezonie. W tym meczu w naszym zespole zadebiutował Robert Johnson, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając 20 punktów (w tym 3x3). 30 stycznia o godzinie 20:00 legioniści zmierzą się na własnym parkiecie z HydroTruckiem Radom.

Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Woytka

Dwa dni przed meczem zwolniony został dotychczasowy trener GTK, Robert Witka, a w spotkaniu z Legią gliwiczan prowadził dotychczasowy asystent, Stanisław Mazanek. GTK ogłosiło nazwisko nowego trenera, który pomoże zespołowi w utrzymaniu w EBL - Maros Kovacik poprowadzi GTK od najbliższej soboty. Ponadto dzień przed meczem w Gliwicach rozwiązano kontrakt ze środkowym, Adamem Rasmtedtem, który wrócił do swojego byłego klubu, Norrkoping Dolphins. Z kolei w dniu meczu z powodu alergii, nie mógł wystąpić Jonathan Williams.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy pomimo zajmowania ostatniego miejsca w ligowej tabeli grali mądrze i konsekwentnie. Pozwoliło im to objąć kilkupunktowe prowadzenie, które jednak legioniści szybko zniwelowali dzięki dobrej postawie Raymonda Cowelsa, Roberta Johnsona i Dariusza Wyki. Pierwsza kwarta padła jednak łupem gości, którzy wygrali tę część meczu 21:20. Warszawianie zaliczyli kilka udanych akcji i bardzo szybko prowadzenie przeszło na ich stronę. Gliwiczanie nie zamierzali składać broni toczyli zacięty bój w którym na półmetku spotkania byli lepsi od faworyzowanej Legii o dwa punkty (40:38).

Trener Wojciech Kamiński na pewno miał dużo uwag do swoich podopiecznych, które miał okazję przekazać w szatni. W trzeciej kwarcie Zieloni Kanonierzy nie ustawali w wysiłku, by w końcu zdominować sytuację na parkiecie. Trafiali Łukasz Koszarek, Muhammad Ali-Abdur-Rahkman i Adam Kemp, ale GTK odpowiadało dzięki świetnym zagraniem Kristijana Krajiny, Jabariego Hindsa i Kacpra Radwańskiego. Wyrównana walka na boiska przekładała się na rezultat spotkania, który przed decydującą częścią meczu był nieznacznie korzystny dla warszawian (60:58).

Jak się okazało to właśnie czwarta kwarta była tą w której legioniści okazali swoją wyższość nad rywalem. W ciągu 50 sekund dwukrotnie zza łuku trafił kapitan Legii, Łukasz Koszarek, co pozytywnie podziałali na jego kolegów z zespołu, bowiem wkrótce o tym skuteczne akcje prezentowali Jure Skifić, Raymond Cowels i Robert Johnson. Dobra seria legionistów zaowocowała prowadzeniem 83:71 na nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną. Sensacji nie było – w hali OSiR Bemowo triumfowali gospodarze, którzy pokonali GTK Gliwice 86:73.

To był 11 triumf Zielonych Kanonierów w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi – z bilansem 11 zwycięstw i 7 porażek stołeczna ekipa plasuje się na szóstym miejscu w ligowej klasyfikacji. Już w niedzielę, 30 stycznia kolejny domowy mecz Legii Warszawa – tym razem do stolicy przyjedzie HydroTruck Radom, który zajmuje 15. miejscu w tabeli Energa Basket Ligi

- Wiedzieliśmy, że drużyna z Gliwic, po zmianie trenera przystąpi do meczu z nową energią. Nasz styl w pierwszej połowie nie był zadowalający, ale nałożyło się na to kilka rzeczy – przyjazd nowego zawodnika, nasz niedawny mecz w FIBA Europe Cup, niedawno też mieliśmy kilka przypadków zachorowań na koronawirusa i nie wszyscy są w pełni sił, by grać na 100%. Koncentrujemy się już na kolejnym meczu, ważna jest wygrana, o stylu za chwilę nikt nie będzie pamiętał – powiedział po meczu trener Wojciech Kamiński.

PLK: Legia Warszawa 86-73 GTK Gliwice
Kwarty: 20-21, 18-19, 22-18, 26-15

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
55. Ł. Koszarek 15 (4)
5. M. Abdur-Rahkman 9 (1)
11. J. Skifić 9
50. A. Kemp 9
18. R. Cowels III 8 (2)
---
3. R. Johnson 20 (3)
14. G. Kulka 7 (1)
91. D. Wyka 7 (1)
13. S. Jovanović 2
2. B. Didier-Urbaniak 0
31. G. Kamiński 0
4. S. Kołakowski -

GTK Gliwice [punkty, (celne za trzy)]
55. J. Hinds 21 (3)
9. K. Krajina 16
23. R. Stumbris 9 (1)
6. D. Gołębiowski 7 (1)
21. F. Put 4
---
11. K. Radwański 14
2. A. Wiśniewski 2
35. D. Dodd 0
3. M. Staniczek -
4. A. Busz -
7. M. Adamczak -

Sędziowie: J. Zamojski, A. Kom Njilo, T. Langowski
Komisarz: M. Ćmikiewicz

widzów: 750

Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
p10 - 28.01.2022 / 01:05, *.orange.pl

Tak jak mówilem Jonhson to dzik. Podobno klub by go sprowadzić przebił oferte finansową Iraklisu Saloniki. Więć poszli na maksa. Nie tylko punkty, ale 5 zbiórek i 5 asyst. Obwód mamy naprawdę mocny z dużą rotacją. Rahman będzie musiał teraz wrzucic mocniejsze tempo w lidze - a nie tylko grac swietnie w FIBA.

Rozklad punktowy pozostalych graczy - rewelacja. Szkoda ze nie zlapali 10-ciu puntkow bo byloby idealnie. Zobaczymy jak to będzie w meczach gdzie nie beda wpadać rzuty 3 punktowe - bo z GTK to ostatni zespol w lidze i wygrana 3-kami.

Z tym skladem nawet szansa na TOP 4 w FIBA Europe Cup. W PLK to pytanie czy to wystarczy by dogonić czołówkę w lidze by złapać się do TOP 4 i przewagę własnego parkietu bo z tym składem jakby nie awansować do play off to byłaby totalna siara. Nadal możemy mieć problem z drużynami co mają przewagę zdecydowaną pod koszem jak Zastal z Alpiciem, Slask z Dziewa, czy tak jak Stal z Kuligiem lub szybkim Andersonem.
Na plus, ze Kemp schudl w porownaniu z poczatku sezonu wiec jest postęp. Ale i tak nie nadąża jak rywal gra szybko.

Tak czy siak obecny skład już jest dużo mocniejszy niż ten z poprzedniego sezonu. Ale rywale też mocniejsi - niespodziewanie doszli Czarni Słupsk i wrócił Anwil i Toruń do gry. By było idealnie przydałby się jeden mocny gracz wysoki krajowy na rotację.

odpowiedz
PONAD STO!LAT!Z!LEGIĄ! - 27.01.2022 / 23:06, *.120.74

WSZYSTKO PIĘKNIE PREZES STULECIA WYGRANA I PIĘKNE NAJPIĘKNIEJSZE TANCERKI brak tylko normalnej HALI SPORTOWO WIDOWISKOWEJ , HALI LEGII WARSZAWA!STOLICY!POLSKI!JEST NARODOWY TO POWINNA BYĆ HALA zaraz ktoś napisze wystarczy ta z BEMOWA ITD

odpowiedz
p10 - 28.01.2022 / 01:09, *.orange.pl

@PONAD STO!LAT!Z!LEGIĄ!: Nie ma dla kogo tu hali budować. Widzów 750. Wiem, że środek tygodnia i godzina głupia - ale jednak to mizerny wynik. Pojemnościowo Torwar jest wystarczający. Ale ta hala do koszykówki jest beznadziejna. Miejsca daleko od parkietu - z niektorych praktycznie nic nie widać. Beznadziejnie się to oglada. Optymalnie jakby udało się jeszcze powiększyć z drugiej strony halę na Bemowie. Bo kluczowe jest by trenować na tej samej hali na której sie rozgrywa mecze.

odpowiedz
p10 - 28.01.2022 / 01:13, *.orange.pl

@PONAD STO!LAT!Z!LEGIĄ!: Idealnie by było jakby hala była tam gdzie Torwar przy Łazienkowskiej by można było jednego dnia rozgrywać mecze koszykówki i piłki i nawet wspólny bilet promocyjny by promować kosza. Jednak dla kosza hala na torwarze jest beznadziejna - kto był kiedyś na meczu w kosza na Torwarze ten wie. Miejsca blisko parkietu dla kosza są kluczowe. I rozgrywanie meczów na hali na której się nie trenuje nie jest akceptowalne - bo tracimy przewagę parkietu i nie mamy twierdzy własnej hali.

odpowiedz
AAA - 27.01.2022 / 21:15, *.chello.pl

Szkoda że tak z zaskoczenia przybył nasz prezes stulecia...a ochrona z tyłu?

odpowiedz
grzesiek do redakcji - 27.01.2022 / 20:26, *.centertel.pl

Czy ktoś sie orientuje czy sekcja planuje rozegrać ktores z lutowych meczow na Torwarze? Np mecze z Zastalem i Stalą ostrow???

odpowiedz
ws - 27.01.2022 / 20:31, *.vectranet.pl

@grzesiek do redakcji: Lepiej zostać we własnej hali. Pamiętasz co było jak grali na Torwarze lub na Kole?

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 20:41, *.centertel.pl

@ws: sportowo fakrycznie na torwarze to pamietam ze przegrywalismy hehe na Kole to nie pamiwtam juz szczerze mowiac. Ale chyba nie ma co porownywac tamtych Legii do tej. Po za tym ciekawi mnie jak by zagrali z zastalem i z stalą przy glosnym dopingu heheh

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 20:54, *.centertel.pl

@ws : nie jestem na biezaco ze sprawami kibicowskimi, dawno mnie osobiscie na meczu nie bylo. Na bemowie wlasnie kurde jak ogladalem mecze na strumyku to ciszaaaaaaa, zadnego dopingu. Cos sie stalo Szcz czy co?

odpowiedz
ws - 27.01.2022 / 20:55, *.vectranet.pl

@grzesiek do redakcji: w obecnej sytuacji to nie wiadomo kiedy się odbędą i czy z publicznością czy bez.

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 20:58, *.centertel.pl

@ws: no wiadomo ze covid jest , ale do tej pory z publicznoscia sie ofbywaly mecze. :)

odpowiedz
p10 - 28.01.2022 / 01:22, *.orange.pl

@grzesiek: Hala na torwarze na koszykowce to beznadzieja - ona nie jest budowana pod koszykowke tylko pod rozne imprezy. Zobacz jak daleko sa miejsca od parkietu. Beznadzieja

https://legionisci.com/news/79161_Tak_bylo_przed_laty_na_Torwarze.html

Tam nic - ale to kompletnie nic nie widać. Nie nadaje się ta hala do kosza. Chociaż pojemnosciowo 5k jest naprawde ok, lokalizacja super tylko te miejsca daleko od parkietu.

odpowiedz
MADE IN LEGIA - 28.01.2022 / 02:11, *.120.74

@ws: HALA POWINNA STAĆ NA MYŚLIWIECKIEJ , a strzelnica pod trybunami , siłka rerstauracja,sklepy,fan club,kosz ,siatka, i inne sekcje Legii!CZAS BUDOWAĆ!TRZASKOWSKI!TO NAJLEPSZY UKŁON DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWIAKÓW!stoLicy!POLSKI!

odpowiedz
p10 - 28.01.2022 / 02:33, *.orange.pl

@MADE IN LEGIA: Gdyby tak było to byłoby super. Ale nie jest realnie możliwe by wszystkie sekcje znajdowały się w jednym miejscu. Druzyny musza regurnie trenowac na hali, rywale przed meczami rowniez. Nie da się tak zorganizować czasu by wszyscy mieli możliwość swobodnego treningu. A czasami i po treningu warto zostać by trenować rzuty. Nie ma takiej realnej możliwości. Braknie doby. Nawet ogarniecie wspolnie dwóch sekcji na jednej hali byłoby ciężkie.

odpowiedz
p10 - 28.01.2022 / 02:49, *.orange.pl

@MADE IN LEGIA: Jeszcze dochodzi druzyna juniorow - ktora tez powinna trenowac na tej samej hali. Na koszu widzielismy chyba 3 sezony temu - jak sie nie trenuje na wlasnej hali to sie walczy o utrzymanie - nic wiecej. Bo wszystkie mecze gra sie na wyjazdach.

Potrzebny bylby przy Ł3 kompleks hal +. przejecie Torwaru i calkowita go modernizacja by miejsca były dostosowane do ogladania spotkan. Ew Futsal na Torwarze. Wówczas dałoby to ogromnego kopa dla rozwoju sekcji - gdyż można by łączyć bilety z meczami piłkarskiej sekcji by promować inne sekcje.

Nie jest mozliwe miec tej samej hali do futsalu i do kosza. Rozmiar boiska do futsalu 38/42 m x 18 m do koszykowki parkiet 28 m na 15 m. Siatka ma jeszcze inne wymiary (18 m na 9 m). Udostepnienie takich samych rozmiarow hali do tych sekcji traci komfort ogladania meczy w kosza. Kluczowe sa jednak treningi - bez treningow na hali nie ma wynikow.

odpowiedz
ws - 28.01.2022 / 08:03, *.vectranet.pl

@MADE IN LEGIA: Na Myśliwieckiej? Gdzie? Na miejscu boisk piłkarskich ?
Nie licz na Trzaskowskiego. On buduje Polonię. Deklarował głośno, że bliższa sercu mu Polonia niż Legia. Koncepcja Torwaru jest dobra w przypadku 3 sekcji a może 4 ( hokej) ale potrzebny duży sponsor na to tak jak pisałem. Alternatywnie rozbudowa na Bemowie do 2000 aby spełnić wymogi PLK to konieczność.

odpowiedz
MADE IN LEGIA - 28.01.2022 / 14:38, *.37.113

@ws: TO MOŻE CAŁY KOMPLEKS,TOWER LEGIA A PRZY NIM HALA I MOST LEGIJNY NA PRAGE!PANE1MOŻNA~?WIEM TO FUTURYSTYCZNA WIZJA DLA POKOLEŃ

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 19:55, *.centertel.pl

Johnsonn omg !!! What a game . Bronze medal is possible in this season!!!

Brawo brawo brawo !!!! Mocno Legia !!!

odpowiedz
ws - 27.01.2022 / 20:20, *.vectranet.pl

@grzesiek: Nowy lider? Zobacz ile dało jego przyjście. Jak ciekawie rozkładają się punkty 7 kolejnych.

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 20:25, *.centertel.pl

@ws: wiesz nie wiem czy nowy lider, ale na pewno jeden z liderów, po za tym na prawde mamy bardzo dobry wyrownany sklad z mega indywidualnosciami. Jak uslyszalem o tym Jonsonie to bardzo sie ucieszylem, tak jak napisalem szanse na medal wzrosły dużo. W lutowych meczach z zastalem i stalą wiele sie wyjasni.

odpowiedz
ws - 27.01.2022 / 20:53, *.vectranet.pl

@grzesiek: te dwa mecze będą istotne dla układu play off. 4 miejsce daje szansę walki o medale.

odpowiedz