fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Tenis

Malwina Rowińska i Tomasz Berkieta zawodnikami tenisowej Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Tenisowa sekcja Legii Warszawa (oficjalnie Legia Tenis & Golf) zakontraktowała dwoje zawodników - czołowych polskich juniorów. Zawodniczką naszego klubu została, po paroletniej przerwie, Malwina Rowińska - aktualnie najlepsza polska tenisistka w rankingu ITF w kat. do lat 18.

Tenisistą Legii został również Tomasz Berkieta - najlepszy zawodnik w Polsce i Europie do lat 16.

Malwina Rowińska ma obecnie 17 lat (rocznik 2005), a przygodę z tenisem rozpoczynała w wieku sześciu lat w sekcji naszego klubu. W 2019 roku zawodniczka dotarła do 1/4 finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy, i w tym samym roku została sklasyfikowana na siódmym miejscu w rankingu Tennis Europe U-16. Rowińska jest 5-krotną mistrzynią Polski. Obecnie jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingi ITF U-18.O rok młodszy Tomasz Berkieta (rocznik 2006) jest obecnie najlepszym zawodnikiem w kategorii U-16 w Polsce i Europie. Urodzony w Warszawie tenisista pierwsze sukcesy zaczął odnosić w kategoriach U-10 i U-11. Ostatnio zdobył drużynowe wicemistrzostwo Europy U-14, a także zajął 6. miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy U-16.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Ju(L)ius - 27.01.2022 / 13:04, *.vectranet.pl

Serio??!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.