Patryk Sokołowski i Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Nie nastawiam się na kolejne transfery

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie nastawiam się na kolejne transfery. Skupiam się na grupie, którą mamy. Ona jest dosyć szeroka i dobra pod względem jakości. W lutym będziemy mądrzejsi i będziemy mieli czas, żeby się nad tym zastanowić. Po przyjściu Wszołka nie widzę większych zapotrzebowań w zespole - mówi po sparingu z Radomiakiem Radom Aleksandar Vuković.

- Paweł Wszołek zagrał dziś. To świadczy o tym, że nie przewidujemy dłuższego oczekiwania na niego. Pozostaje jeszcze kwestia rywalizacji o miejsce w składzie. To że przychodzi ktoś nowy nie świadczy, że od razu znajdzie się w pierwszym składzie. Na to trzeba zapracować i poczekać. Na jego plus przemawia, że go znamy, wiemy co potrafi. Jest w dobrej formie fizycznej, potrzebuje tylko rytmu meczowego. Chcemy, żeby zaczął grać jak najszybciej.

- Ramil Mustafajew to młody, utalentowany zawodnik. Będziemy mu się przyglądać na treningach i stawiać na niego lub nie. Potrzebujemy młodych zawodników w zespole, potrzebujemy młodzieżowców.

- To był tylko sparing, dobra jednostka treningowa w kontekście naszych założeń, żeby kolejna grupa zawodników rozegrała 90 minut na tle dobrego przeciwnika. Radomiak dopiero co zakończył zgrupowanie, wykorzystaliśmy to. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wynik nie odzwierciedla różnic pomiędzy drużynami, tak samo zresztą jak wynik grudniowy. Przygotowujemy się do meczów ligowych, gdzie czeka nas granie o punkty i zwycięstwa. Teraz nastąpią bezpośrednie przygotowania do ligi. Mamy pomysł, zarys składu, tego co chcemy. Potrzebujemy też rywalizacji w zespole, żeby zawodnicy odpowiednio się rozwijali. Jeśli nie ma dyscypliny, etosu pracy, wzajemnego szacunku, to nic nie da się osiągnąć. Musimy udowodnić w meczach, że coś się w drużynie zmieniło, a nie w sparingach.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
nerwosoL - 02.02.2022 / 09:16, *.aster.pl

Święte słowa - Vuko. Przy finansowej latrynie robi się tym co fabryka dała. Jesteś realistą więc wiesz, że wyżej d()py nie podskoczysz. Byle ze spadkowej się wyczołgać i czepnąć się jak pijany płota zdobycia P.P to reszta jakoś się podzieje. I niech futboliści wbiją sobie do baniek fragment z utworu Horytnicy, że " Honor Legionisty to zwycięstwo w walce".

odpowiedz
Idealny trener:) - 01.02.2022 / 22:43, *.55.106

gamoniu wyp

odpowiedz
Zlb 82 - 02.02.2022 / 02:51, *.t-mobile.pl

@Idealny trener:): Trzaśnij!!!!

odpowiedz
Ben - 01.02.2022 / 21:35, *.inetia.pl

Dobre poddejście. Po co ktoś komu potrzeba pół roku na aklimatyzację i być może w tym sezonie nie pogra.Tu potrzebny jest spokój a nie kolejna rewolucja!

odpowiedz
lol - 01.02.2022 / 20:30, *..

trudno sie nastaviac jak kasa pusta

odpowiedz
Szyszko - 01.02.2022 / 19:14, *.chello.pl

My też się nie nastawiamy. Jest fajna, kompletna drużynka na środek tabeli. Darku prowadź!

odpowiedz
radek - 01.02.2022 / 15:28, *.tpnet.pl

ja nadal napastników nie widzę...

odpowiedz
lol - 30.01.2022 / 22:14, *..

Vuko za niedlugo sam bedziesz gral jako grajacy trener

odpowiedz
Trampek - 30.01.2022 / 20:04, *.125.75

Cytat :" Nie nastawiam się na kolejne transfery". I słusznie . Bo nowy trener z tych transferów może zrezygnować. Przynajmniej raz logiczne myślenie .

odpowiedz
Arek - 29.01.2022 / 23:53, *.tpnet.pl

Jakiś napastnik jeszcze by się przydał, za tą azerską pipkę.

odpowiedz
Afro - 31.01.2022 / 17:19, *.chello.pl

@Arek: Właśnie, ktoś wie co z nim? Rozwiązali umowę czy gdzieś to się toczy?

odpowiedz
Januszek - 29.01.2022 / 21:24, *.chello.pl

Gramy bez bramkarza

odpowiedz
Wolfik - 29.01.2022 / 23:17, *.mm.pl

@Januszek : I bez prawego obrońcy, napastnika i rozgrywajacego.

odpowiedz
mirek - 29.01.2022 / 23:32, *.chello.pl

@Wolfik:
przecież Johansson jest prawym obrońcą

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.01.2022 / 20:24, *.centertel.pl

"Nie nastawiam się na kolejne transfery. Po przyjściu Wszołka nie widzę większych zapotrzebowań w zespole"
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;-)

odpowiedz
Diwy - 30.01.2022 / 01:06, *.sky.com

@vadisodjidjiaofoe: koleś wie z czego chce budować drużynę już i teraz.//

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 30.01.2022 / 09:41, *.centertel.pl

@Diwy: Postawę Vuko na pewno należy ocenić na plus, co nie zmienia faktu, że on już wie, że żadnych wzmocnień nie będzie.

odpowiedz
Ziggy - 30.01.2022 / 14:12, *.chello.pl

@vadisodjidjiaofoe: patrzac obiektywnie na cele jakie ma do realizacji to sklad ma faktycznie wystarczajacy - pamietajcie o co gramy w tym sezonie.

odpowiedz
doni - 31.01.2022 / 19:25, *.185.182

@Ziggy: o zwyciestwo w pucharze Polski?

odpowiedz
Piter - 31.01.2022 / 21:43, *.centertel.pl

@doni: myślałem że dla nas liczy się tylko mistrzostwo?

odpowiedz
olew - 29.01.2022 / 19:18, *.vectranet.pl

Wreszcie ktoś zablokował te irracjonalne zakupy internacjonałów z Rumunii i Słowacji. Nie wiem kto, ale chwała mu za to.

odpowiedz
Wawa - 29.01.2022 / 18:40, *.chello.pl

Vuko nie potrzebuje nowych zawodników
Buchaaaa
Liga ,weryfikuje znowu slisza,witeske ,holownie ,rosolka i ta nasza młodzie wilku

odpowiedz
Zdzicho - 29.01.2022 / 18:30, *.tpnet.pl

Czesiek trenerem kadry. Dzisiaj rozwiązał kontrakt z Legią

odpowiedz
SF - 29.01.2022 / 17:57, *.tpnet.pl

P.Trenerze zamiast Miszty powinien byc Tobiasz.! LEGIA !!!

odpowiedz
Trampek - 30.01.2022 / 14:17, *.125.75

@SF: Też tak uważam.

odpowiedz
AdamJ - 29.01.2022 / 17:13, *.chello.pl

"Jeśli nie ma dyscypliny, etosu pracy, wzajemnego szacunku, to nic nie da się osiągnąć."

To miażdżąca ocena niekompetencji Michniewicza, który rozwalił drużynę.

odpowiedz
Johny - 29.01.2022 / 17:24, *.orange.pl

@AdamJ: chyba źle odczytujesz. Michniewiczowi to załatwił zespół Kucharski wrzucając dopiero po awansie zawodników którzy nawet u Vukovicia nie mają szans na grę. Doszła gra co 3 dni, kontuzje i chcąc nie chcąc musiał grać ludźmi których nie chciał , przyszli za późno i rozpieprzylo się wszystko w pył. Ale czasami trzeba spojrzeć na problem szerzej...... Michniewicz dokonał cudu z tym materiałem który miał w LE, ale przez to że kadra była wąska to zostali szybko zajechani. A nowe wynalazki Kucharskiego nie pomogły.

odpowiedz
Tylko Legia - 29.01.2022 / 17:34, *.centertel.pl

@Johny: Zgadzam się z Adamem. Michniewicz osiągnął swój cel za wszelką cenę czyli dobry wynik w LE. Nie interesowało go to że przegrywał kolejne mecze w lidze bo do mistrza Polski chciał sobie dopisać przejście do kolejnej fazy rozgrywek. Szczytem wszystkiego był mecz z Piastem przed którym rozwalił drużynę dzieląc ich, tych których nie zabrał nawet nie poinformował za co nie pojechali, sam przez cały mecz nawet nie wstał z ławki. Wiedział że odejdzie to jeszcze zasiał ferment chcąc ratować swoją d..ę. Wszołek też odszedł bo nie mógł się z nim dogadać itd itd.

odpowiedz
AdamJ - 29.01.2022 / 20:28, *.chello.pl

@Johny:

Jak pokazują sparingi, "wynalazki Kucharskiego", sprawnie wkomponowane w drużynę przez Vukovicia, potrafią prowadzić Legię do zwycięstw.

odpowiedz
Johny - 29.01.2022 / 23:15, *.orange.pl

@AdamJ: po kilku mcach pobytu i pełnych przygotowaniach a nie gdy mecze były co 3 dni i tylko rozruchy po meczach. Małe pojęcie macie o futbolu. Z biegu to i Messi ma problem w PSG..... Popatrzcie sobie kogo Michniewicz miał na przygotowaniach do sezonu i jak błagał wręcz o pilne transfery.

odpowiedz
Luk - 30.01.2022 / 08:19, *.timplus.net

@Johny: Ale sam sobie przeczysz, nowi źli nie gotowi do gry tylko po okresie przygotowawczym są już dobrzy, a innych jakby zakontraktowali (tych co chciał CM) już byliby wkomponowani od razu? Podejście do treningów też było super w wykonaniu Cześka, co chwila wolne, ale nie tylko nowe nabytki przecież zaliczyły regres za jego kadencji. Bronisz niemożliwego, Michniewicz rozwalił szatnie bez pomocy prezia czy Kucharskiego i nic tego nie przykryje. To, że w Legii trenerzy nie dostają zawodników jakich chcą to nie nowość, za Leśnego było z tym lepiej, ale nie mieliśmy zbyt wielu Vadisów mimo wszystko...

odpowiedz
grzesiek - 30.01.2022 / 13:51, *.centertel.pl

@Luk: my mozemy tylko gdybać. Czg bardxiej rozwalil zespol Kucharski czy Michniewicz. E dziwnym trafem jakos kucharski tyle lat pracowal raz lepiej i rax gorzej. Michniewicz natomiast wielki kibic Amici Poznań

odpowiedz
Hiszpan - 29.01.2022 / 16:55, *.telnaptelecom.pl

MISZTA i Kastrat żal na to dziadostwo patrzeć.

odpowiedz
Hiszpan - 29.01.2022 / 16:54, *.telnaptelecom.pl

Co masz się nastawiać jak kasa za LE znowu się rozeszła. Pudel by zbankrutował nawet jakby miał budkę z lodami latem w Sopocie.

odpowiedz
oLaf - 29.01.2022 / 20:35, *.vectranet.pl

@Hiszpan: Kudłaty by zbankrutował nawet jakby miał stragany z oscypkami na Krupówkach!! : O

odpowiedz
grzesiek - 29.01.2022 / 16:25, *.centertel.pl

Wszystkie sparingi wygrane oby w lidze bylo to samo !!!

odpowiedz
Cyniek - 29.01.2022 / 15:49, *.vectranet.pl

Czyli już raczej nikt nie przyjdzie jeśli chodzi o mnie to napastnik jest potrzebny i to który wejdzie z miejsca do skladu

odpowiedz
kris74 - 29.01.2022 / 15:45, *.orange.pl

To bramkarz nie jest już potrzebny?.

odpowiedz
Tym - 29.01.2022 / 15:42, *.net.pl

Jak dla mnie na plus celhaka , rosołek jak zawsze drewno jak rasiak kiedyś

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 29.01.2022 / 16:11, *.plus.pl

@Tym: sames drewno.

odpowiedz