Muhammad Abdur-Rahkman - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 79-85 Zastal Zielona Góra

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa przegrała 79-85 z Zastalem Zielona Góra. Pierwsza kwarta należała do gości, którzy wygrali ją ośmioma punktami. W drugiej części przewaga zielonogórzan wzrosła w pewnym momencie do 15 punktów, ale podopieczni Wojciecha Kamińskiego zanotowali udaną końcówkę i na przerwę do szatni schodzili przegrywając zaledwie dwoma oczkami - 40-42.

W połowie trzeciej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie przed ostatnią odsłoną prowadzili 59-55. Następnie odskoczyli na 8 punktów, ale nie zdołali tego utrzymać i w ostatnich sekundach na prowadzeniu ponownie był Zastal (72-75), ale Grzegorz Kulka rzutem za trzy doprowadził do remisu 4 sekundy przed końcową syreną. Niestety w pięciominutowej dogrywce Legia była słabsza i przegrała ostatecznie 79-85.

Kolejne spotkanie Zieloni Kanonierzy rozegrają już w najbliższą środę, 9 lutego o godzinie 17:30 we własnej hali z Bayreuth w ramach FIBA Europe Cup. Zapraszamy na Bemowo!

- Bardzo szkoda tej porażki, niestety nie mamy tej umiejętności kończenia spotkań, zamykania ich. Mam nadzieję, że to w końcu nadejdzie. Moi zawodnicy wykonali spory wysiłek, bardzo nam zależało na pokonaniu Zastalu i byliśmy tego bliscy, niestety zabrakło małych rzeczy jak na przykład osiem nietrafionych rzutów wolnych – powiedział trener Wojciech Kamiński.

PLK: Legia Warszawa 79-85 Zastal Zielona Góra
Kwarty: 20-28, 20-14, 19-13, 16-20, d. 4-10