Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Cel to być inną drużyną

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Od dłuższego czasu nie zaprzątam sobie głowy tematem Mahira Emreliego, ale jestem na bieżąco, wiem o jego odejściu i na pewno nie powiem nic nowego w tym temacie. Bardziej interesuje mnie Luquinhas, ale to inny temat. Jest duże zainteresowanie i są prowadzone rozmowy transferowe. Możliwe, że dojdzie do transferu, może to właściwie nastąpić w każdej chwili, więc nie jest brany pod uwagę do kadry na mecz z Zagłębiem - mówi przed piątkowym spotkaniem trener Legii Aleksandar Vuković.

- Musimy być na ten transfer gotowi i robimy wszystko, żeby tak było. Nie będę płakał jeśli odejdzie, tak jak nie robiłem tego, kiedy odchodził Jarek Niezgoda, nasz najlepszy strzelec w tamtym momencie, czy jak nie mogłem skorzystać z Radka Majeckiego w najważniejszych meczach sezonu. Chcemy znaleźć rozwiązania, żeby drużyna na tym nie straciła. Inni zawodnicy mogą upatrywać w tym swoich szans, żeby tę lukę zapełnić. Nie wykluczamy, że jeszcze ktoś do nas trafi. Tak wynika z rozmów z dyrektorem sportowym.

- Sytuacja zdrowotna w zespole jest coraz lepsza. Poza drużyną są obecnie tylko Ribeiro i Kapustka, którzy trenują indywidualnie. Są coraz bliżej powrotu. Jędrzejczyk i Abu Hanna zaczęli już częściowo trenować z zespołem. Paweł Wszołek jest na dobrym poziomie fizycznym i jest w meczowej 20. Podobnie jak Nawrocki, który trenuje już od 10 dni.

- Drużyna dobrze pracuje, jest zaangażowanie. Profesjonalnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, ale liga nas zweryfikuje. Mecze będą potwierdzeniem tego, jak jesteśmy przygotowani. Jestem zadowolony, że dołączył do nas Wszołek, bo to zawodnik, jakiego potrzebujemy. Szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale. Mamy szeroką kadrę, ale są zawodnicy, których stać na więcej, wśród nich trzeba szukać tych, którzy najbardziej wzmocnią drużynę poprzez swoją inną postawę na boisku. Liczę na to najbardziej. Naszym celem jest być inną drużyną niż jesienią. To cel do osiągnięcia, ale wszystko zależy od naszej pracy, determinacji i chęci udowodnienia tego na boisku.

- Przyjście Piotra Stokowca do Zagłębia to na pewno nie jest dla nas ułatwienie. Zagłębie ma swoją motywację, ambicje. Spodziewam się trudnego spotkania. Na pewno drużyna będzie zorganizowana w defensywie, ale mam nadzieję, że Zagłębie zacznie wyglądać lepiej po 10 lutego.

- Przygotowujemy się tak samo do walki o utrzymanie, jak do walki o mistrzostwo. Każdy mecz to odrębna historia, trzeba walczyć, nic nie jest zagwarantowane. Walcząc o mistrzostwo, także przegrywaliśmy i też nie było to akceptowane, nie podobało nam się. Tym bardziej nie spodoba nam się teraz. Chcemy w każdym meczu pokazać, że stać nas na dużo lepszą grę.

- Nie chcę się wypowiadać na temat informacji dotyczących ewentualnych propozycji pracy do mnie. Wróciłem do Legii, żeby skupić się na tym, co jest tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Sarcastico. - 04.02.2022 / 05:38, *.orange.pl

Jutro macie AKRUK wygrać! I JUCH mnie to obchodzi :) :)

odpowiedz
zaba285 - 04.02.2022 / 00:52, *.grupaping.pl

to jak jest? sprowadzasz już Sandro za Emreliego? bez Sandro będzie spadek...

odpowiedz
POWTARZAM!VUKO!JEST!MISTRZEM W ASYŚCIE TRENERA!ALE TRENERKA GO TROCHE PRZERASTA! - 03.02.2022 / 23:45, *.120.32

VUKO ZA BARDZO WCZAIŁEŚ SIE W roLe tReNeRA LEEGII!LUUZ, UDAWAJ ASYSTENTA, JESTEŚ W TYM MISTRZ!I UCZ PIOSENEK PIŁKARZY!BO ...PRZESTAŁEŚ

odpowiedz
More - 04.02.2022 / 02:53, *.plus.pl

Więcej capslocka,więcej!:)

odpowiedz
nidsa rady - 04.02.2022 / 03:32, *.120.32

@More: xoś sie popsociló chyba jakiś czesiowaty chochlik....

odpowiedz
stary kibic - 03.02.2022 / 22:42, *.chello.pl

Czytam wypowiedzi takich pseudokibiców,którzy nie potrafią nawet trochę pomyśleć i zrozumieć sytuację!
Bo nawet wielkie potęgi europejskiego footballu przeżywają kryzys - Real,Barca,Milan,Inter itd. W ostatnich latach Legia zdobyła najwięcej tytułów mistrza Polski,grywała niezłe mecze w rozgrywkach międzynarodowych - a wy tylko płakać potraficie!
Błędy prezesa to tylko część problemu-bo trzeba pamiętać,że potrzebne wielkie pieniądze,miliony Euro,żeby być na topie! Za parę lat Akademia zacznie przynosić profity, Trochę cierpliwości!
Należę do tego pokolenia kibiców Legii,którzy wiele lat czekali na tytuł MP - teraz cieszę się,że mamy tych tytułów najwięcej z wszystkich klubów polskich!
A takich nibykibiców,którzy chcieliby widzieć Legię w niższej lidze to nawet nie warto kopnąć w dupę!

odpowiedz
Le Ja - 04.02.2022 / 00:20, *.orange.pl

@stary kibic: Ale my nie oczekujemy cudów, tylko NORMALNEGO ZARZĄDZANIA KLUBEM. Za dużo?

odpowiedz
Luk - 04.02.2022 / 10:47, *.timplus.net

@stary kibic: Też należę do takich kibiców, ale nie jestem w stanie się zgodzić z oceną akademii, od lat polepsza się infrastruktura, ale nie szkolenie i prowadzenie LTC.
P.s. Ostatnie zdanie w punkt.

odpowiedz
olew - 04.02.2022 / 15:15, *.vectranet.pl

@stary kibic: Za ostatnie zdanie uściski ! za resztę szacunek.

odpowiedz
Brawo Mioduski - 03.02.2022 / 20:57, *.t-mobile.pl

Rozpoerdoliles historie od 1916 ……..

Jestes tak małym e nawet nie zdajesz sobie sprawy co zrobiles

odpowiedz
Semper Fi - 03.02.2022 / 20:41, *.243.22

@Marcinek 31: a ja właśnie życzę absolutnego bankructwa i to jak najszybciej, zanim z Legii zostanie 500 mln dlugu. Legia stala sie pralnia pieniędzy calej Warszawy. Dodatkowo jest zagraniczny nacisk na likwidacje ruchu kibicowskiego Legii Warszawa. Jeszcze dwa/ trzy lata będzie po wszystkim. Powoli, bez rewolucji, co dzieki temu moze sie wydarzyc...

odpowiedz
Marcinek31 - 03.02.2022 / 21:08, *.tpnet.pl

@Semper Fi: ja wolałbym aby w trybie pilnym sprzedał udziału wszystkie w pi...u nikt inny nie będzie gorszy niż ten lokowany troll

odpowiedz
Lw - 03.02.2022 / 22:14, *.t-mobile.pl

@Semper Fi: legia. net to tuba ruchu lewackiego i innych zboczeń ów cel w, w likwidacja.

odpowiedz
Marcinek 31 - 03.02.2022 / 20:02, *.tpnet.pl

Nie chcę być która kracze ale wydaje mi się że kroczymy ku duzych problemach finansowych i skończymy dużo gorzej jak Wisła ,popatrzcie ile kasy wpłynęło na grę w europejskiej lidze teraz sprzedaż luqiego i azera a my ciągle jesteśmy w finansowej dupie ,więc sobie miodek nas dyma na kasę zadłuża klub i wyprowadza kasę najwyżej inny właściciel spłaci albo jest tak nieudaczny cały tej zasrany zarząd że wszystkie pieniądze przezeraja jak np zakup kastrata jak normalny znawca piłki obserwującego nasza lige i system jaki gra Legia kupuje gościa który nadaje się tylko i wyłącznie na lage i do przodu ??? Czy ktoś taki zakup przemyślał czy tylko sprawdził że jest okazja kupić bo ktoś tak go polecił w ostatnim dniu okna transferowego? a za chusteczkę znając naszych fachowców od skautingu nikt go nie sprawdził nawet na YouTube,czytaj dużo komentarzy czy na Legioniści.com czy Legia net i tam jest sporo osób które mają pojęcie dużo większe niz te darmozjady co nazywaja się ekspertami, więc dalszy komentarz jest niepotrzebny ,trzymam kciuki za Legię!! Nie spadniemy ale nie jestem pewny czy nie pójdziemy z torbami czego nie życzę

odpowiedz
zaba285 - 04.02.2022 / 00:54, *.grupaping.pl

@Marcinek 31: za dużo tych zbiegów okoliczności i nieudacznictwa. wątpie żeby Lokowany był tak łupi na jakiego pozuje, prędzej zrobił z naszego klubu pralnie...

odpowiedz
Hiszpan - 03.02.2022 / 19:12, *.telnaptelecom.pl

Wybór Luqinasa na kapitana trochę ośmieszył Vuko.

odpowiedz
ZenekL3 - 03.02.2022 / 20:05, *.chello.pl

@Hiszpan: Z Wukowiczem nikt się w klubie nie liczy bo dla niego już sukcesem jest rola trenera w Legii, o odejściu Lukiniasa dowiedział się z twittera. Wystarczyło, że Zieliński obiecał mu że go nie zwolni do końca sezonu i już więcej pytań nie ma. Jak mu każą grać juniorami, bo akurat pieniądze to muszą iść na rozwój kortów tenisowych i pól golfowych to zwinie uszy po sobie i będzie grał juniorami.

odpowiedz
Hiszpan - 03.02.2022 / 20:41, *.telnaptelecom.pl

@ZenekL3: Racja

odpowiedz
geds - 03.02.2022 / 18:55, *.chello.pl

Popatrzcie na ten skład. Przypomnijmy sobie składy które kiedyś miażdżyły Celtic, w których potem grał Moulin, Vadis, Rado, Nikolić, Prijović, gdzie my teraz jesteśmy? Jak można było tak upodlić ten klub. I jeszcze teraz gdy bronimy się przed spadkiem bez irytującego Emreliego oraz bez Martonsa i Luqiego startujemy z jeszcze słabszym składem niż jesienią. Banda idiotów.

odpowiedz
grzesiek - 03.02.2022 / 18:59, *.centertel.pl

@geds: a kim był ten moulin, nikolić i priković przed przyjsciem do Legii? Nikim.

odpowiedz
geds - 03.02.2022 / 18:40, *.chello.pl

przyszedł Sokołowski i Wszołek, odchodzi Martins, Emreli i Luqi... nie ma co "wzmocniliśmy się". Pomagają temu Vuko i drużynie jak mogą. Potem wyskoczy pajac mioduski z podsumowaniem, że złe wyniki to w 90% wina trenera.

odpowiedz
pol - 03.02.2022 / 18:30, *.chello.pl

Pinokio....wracaj do krakowa

odpowiedz
tekken (L) - 03.02.2022 / 18:30, *.chello.pl

Lubie Vuko, bo wiem, ze mu to nie wisi.

odpowiedz
Arek - 03.02.2022 / 18:25, *.tpnet.pl

No to lecimy.

odpowiedz
Bbk - 03.02.2022 / 18:36, *.mycingular.net

@Arek: chyba spadamy

odpowiedz
Arek - 03.02.2022 / 22:22, *.tpnet.pl

@Bbk: Legia nie spadnie!

odpowiedz
ZenekL3 - 03.02.2022 / 16:57, *.chello.pl

Osobiście wolałbym trenera, któremu nie wisi to jakich zawodników traci a jakich pozyskuje, ale cóż zawsze lepszy Wuko niż ten beznadziejny ciapciak z Escuoli, który nas kompromitował jesienią.

odpowiedz
grzesiek - 03.02.2022 / 18:53, *.centertel.pl

@ZenekL3: a teraz dalej kompromituje, ale juz tylko siebie. U Stanowskiego stwierdzil, ze Kucharski jaj szedl na zakupy to miał puaty problem. Oj taki pusty że na kastratiego wydał 1,5 mln euro. Chcialbym zeby poprzedni dyrektorzy sportowi mieli taki pusty portfel buhahah

odpowiedz
KrystekLegia - 03.02.2022 / 16:26, *.chello.pl

Tylko zwycięstwo

odpowiedz
tomciob - 03.02.2022 / 15:31, *.vectranet.pl

Świetnie powiedziane, nic dodać nic ująć. Szacun Panie Trenerze.

odpowiedz
olew - 03.02.2022 / 14:51, *.vectranet.pl

Vuko jest bardzo sympatyczny, inteligentny, wygadany, tutejszy, no ale przynudza. Wiem, wiem, wiem; trener nie jest od gadania, ale tak tęsknie do ligi, że musiałem te głupoty napisać, by być bliżej jutrzejszego meczu.

odpowiedz
hajdukL - 03.02.2022 / 16:26, *.rfc.pl

@olew:
Hehe ja już też nie mogę się doczekać. Dawno nie byłem tak ciekawy i niecierpliwy rozpoczęcia gry.

odpowiedz
Wolfik - 03.02.2022 / 23:41, *.mm.pl

@hajdukL: Ja w sumie też. Luty będzie bardzo emocjonujący. Oby z tarczą.

odpowiedz
grzesiek - 03.02.2022 / 14:35, *.centertel.pl

Pomijając temat główny newsa...
Czy nie zastanaiwaliscie sie czemu ludzie ktorzy na prawde dobrze zarabiają, jak pojawi sie oferta jeszcze lepszego zarobku to z niej korzystają z a w s z e. Czy na prawde nie ma w dzisiejszych swiecie juz zadnych ludzi sentymentalnych j uczuciowych ktorzy chcieliby grac dalej np w barcelnie bo kochaja ten klub?

odpowiedz
olew - 03.02.2022 / 14:58, *.vectranet.pl

@grzesiek: to działa też w drugą stronę , kluby wypychają swoich grajków by mieć forsę, większość chłopaków z Barcy chce grać w niej, ale ich sprzedają, taki świat piłki jest teraz

odpowiedz
Kamień - 03.02.2022 / 17:02, *.chello.pl

@grzesiek: Błąszczykowski?

odpowiedz
grzesiek - 03.02.2022 / 17:07, *.centertel.pl

@Kamień: no ale mowimy o powrotach. Blaszczu wrocil do wisly. Tak jak Boruc do Legii. Nie ma chyba czlowieka ktory nie dal by sie " przekupić" za odpowiednia ilosc monet. Kiedys pilkarzom zdarxalo sie pocalowac hern druzyny teraz tego juz tez ten nawyk zanikl...

odpowiedz
Afro - 03.02.2022 / 21:34, *.chello.pl

@grzesiek: Z całym szacunkiem dla Artura to Błaszczykowski wrócił inaczej do Wisły niż Boruc do Legii.

odpowiedz
Pawełek - 03.02.2022 / 14:33, *.netfala.pl

Jutro okaże się, czy jest jeszcze szansa na obronę mistrza w tym sezonie.

odpowiedz
M. - 03.02.2022 / 14:30, *.com.pl

Może tak?
Boruc
Rose Nawrocki Wieteska
Johanson Sokołowski Josue Slisz Wszołek
Muci Pekhart

odpowiedz
Januszek - 03.02.2022 / 14:29, *.centertel.pl

Proponuje stac sie Dolcanem... gosciu...idz do tej Grecji jak cie chca..

odpowiedz
Vito L - 03.02.2022 / 14:12, *.tpnet.pl

Luki mógłby zagrać, chociaż ostatni mecz. Nie musiałby uważać na kartki.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 03.02.2022 / 14:24, *.246.2

@Vito L: Niby tak, ale jak złapie kontuzje to już raczej transfer nie dojdzie do skutku ( może to i dobrze w sumie) :)

odpowiedz