REKLAMA

Nowe wytyczne dotyczące przekładania meczów

źródło: Ekstraklasa

Ekstraklasa SA wraz z PZPN dokonała aktualizacji wytycznych dotyczących przekładania meczów z powodu pandemii koronawirusa. Począwszy od rundy wiosennej Ekstraklasy przełożenie spotkania będzie możliwe jedynie w czterech przypadkach.

Termin może ulec zmianie w sytuacji, gdy na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem klub dysponuje tylko 13 lub mniejszą liczbą zawodników zgłoszonych do rozgrywek w obecnym sezonie. Musi to zostać potwierdzone przez zespół PZPN ds. przeciwdziałania negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w rozgrywkach piłkarskich, zajmujący się rozstrzyganiem kwestii związanych z ograniczeniami w stanie epidemii. Do limitu zakażonych lub objętych kwarantanną nie wliczają się zawodnicy kontuzjowani oraz zdyskwalifikowani.

Podstawą do przełożenia meczu może być także brak dostępności bramkarza lub młodzieżowca z ujemnym wynikiem testu, a zgłoszonego do rozgrywek lub występującego w zespole rezerw.

Termin spotkania może zostać zmieniony także w razie wydania przez właściwy organ sanitarny decyzji o objęciu kwarantanną całego zespołu. Mecz takiej drużyny zostałby przełożony, jeśli kwarantanna obejmie okres do 48 godzin przed planowanym spotkaniem.

- Mecz będzie musiał zostać rozegrany w wyznaczonym terminie, gdy poza kwarantanną znajduje się co najmniej 13 zawodników zgłoszonych do rozgrywek, w tym jeden młodzieżowiec oraz dodatkowo jeden bramkarz. Stosowanie tych wytycznych, w połączeniu z respektowaniem protokołu medycznego PZPN ma na celu zachowanie ciągłości rozgrywek i ukończenie ich zgodnie z planem. Jednocześnie cały czas aktualne są wymogi stałego raportowania o stanie zdrowia piłkarzy oraz obowiązek testowania niezaszczepionych graczy przed meczami – wyjaśnia Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Luk - 04.02.2022 / 12:54, *.centertel.pl

A co jeśli będzie tylko 1 młodzieżowiec i w meczu dozna kontuzji? Ma zejść i walkower czy ma stać przy linii na boisku do końca?;)))

odpowiedz
Sarcastico. - 04.02.2022 / 05:36, *.orange.pl

Show must go on... Wyłącz telewizor. Włącz myślenie.

odpowiedz
PRECZ!Z!KULESZĄ!NA PREZESA !MIODUSKI!A NA PREZESA LEGII BRYCHCZY! - 04.02.2022 / 03:19, *.120.32

POLITYKA I MAFIE PRECZ OD SPORTU!WYTYCZNE JUŻ KULESZA DOSTAŁ...

odpowiedz
Ja - 03.02.2022 / 18:41, *.play-internet.pl

Testowanie niezaszczepionych? A co z zaszczepionymi, skoro przenoszą wirusa i chorują?

Kończyć ten cyrk na kółkach i wracać do normalności, inne kraje już powoli idą po rozum do głowy.

odpowiedz
Marcel - 04.02.2022 / 00:41, *.t-mobile.pl

@Ja: Nic dodać, nic ująć, trafiłeś w samo sedno, Ziom :)

odpowiedz
Alan - 04.02.2022 / 07:22, *.t-mobile.pl

@Ja:
Idą idą bo Maja ponad 80 % zaszczepionych czyli prawie 2 razy tyle co u nas a co do cyrku na kółkach to chyba mowisz o zachodzie bo u nas w miarę 'normalnie ' w dalszym ciągu jest.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.