Jure Skifić - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 80-55 Bayreuth

W meczu 6. kolejki fazy grupowej FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa wygrali z niemieckim Bayreuth 80-55. Zieloni Kanonierzy mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i 2 porażki. O tym czy awansują do kolejnej rundy zadecyduje ostatnie zaległe spotkanie 4. kolejki z Parmą Perm, które zaplanowano na wtorek, 15 lutego w rosyjskim Permie.

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Hugollka

Od początku pierwszej kwarty legioniści osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca tej części gry. Ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 23-14. Druga kwarta przebiegała podobnie. Legia przeważała, notowała wyższą skuteczność w rzutach zarówno za 2, jak i 3 punkty i przez cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę, jeśli chodzi o wynik. Po drugiej kwarcie na tablicy widniał wynik 38-25. Warto wspomnieć, że niemiecki zespół przyjechał do Warszawy w bardzo okrojonym, 9-osobowym składzie.

Po przerwie Legia nie zwalniała tempa, stopniowo powiększając wypracowaną przewagę. W pewnym momencie gospodarze prowadzili już 46-29, a następnie 51-33. Celny rzut Cowelsa za 3 punkty dał legionistom 20-punktową przewagę. Zresztą ten zawodnik oddał w trzeciej kwarcie aż 4 celne rzuty za 3 punkty.

Początek ostatniej kwarty nie był zbyt dobry w wykonaniu stołecznego zespołu. Legia pozwoliła rywalom na częściowe odrobienie strat i w pewnym momencie prowadziła tylko 12 punktami. Na szczęście Cowels po raz kolejny skutecznie rzucił za 3 punkty i na niespełna 3 minuty przed zakończeniem wydawało się, że wynik jest już rozstrzygnięty. Jeszcze przed końcem legioniści kilkakrotnie zdobyli punkty i mogli cieszyć się z wysokiej wygranej.

Do rozegrania pozostał mecz Parma - Legia. Zwycięzca awansuje do 1/4 finału rozgrywek.

trener: Raoul Korner, as. Mauricio Parra, Tim Ness

Sędziowie: Ventsislav Velikov (Bułgaria), Zdenko Tomasović (Słowacja), Hrvoje Cavar (Bośnia i Hercegowina)
Komisarz: Jesper Brixen (Dania)