Araujo Da Silva - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA

Futsal

Araujo Da Silva nowym zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Futsalowa Legia przed rozpoczęciem rundy rewanżowej ekstraklasy pozyskała nowego zawodnika, a jest nim 19-letni Brazylijczyk, Araujo Da Silva. Nowy nabytek Legii przyleciał wczoraj do Warszawy i w najbliższą sobotę będzie mógł zadebiutować w zespole w wyjazdowym meczu z Futsalem Leszno. W barwach Legii występować będzie z numerem 2.

Allanzin jest wychowankiem brazylijskiego Vasco Da Gama, a w ostatnich sezonach występował w młodzieżowych zespołach tego klubu, zdobywając z nim tytuły mistrzowskie na poziomie regionalnym. Od początku sezonu 2021/22 Araujo Da Silva trenował z seniorskim zespołem Vasco Da Gama. Jego największymi atutami są technika oraz dobre przygotowanie motoryczne. Będzie grał na pozycji skrzydłowego.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
kalosz - 18.02.2022 / 19:29, *.mm.pl

dlaczego tych chlopaków z futsalu nie sprawdzic na "normalnym"boisku ? wg mnie lepsza kondycja jest potrzebna na futsal niz na otwarte boisko (ciągły ruch),moze jakis sparing niech zagrają ?

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 09.02.2022 / 10:24, *.52.135

mam pytanie - w sekcji futsalowej jest jakiś skauting? Jak to wszystko funkcjonuje? Od tak bez złośliwości jestem ciekaw

p.s. czy Vasco da Gama to nie był klub z Portugalii?

odpowiedz
janusz - 19.02.2022 / 22:35, *.play-internet.pl

@koneser polskiej piłki klubowej:
Vasco da Gama był portugalskim żeglarzem który pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii opływając Afrykę. Klub z Rio w Brazylii został założony na jego cześć przez portugalskich imigrantów. Jako ciekawostkę podam że skrót CR przed nazwą klubu to Club de Regatas bo początkowo był to klub wioślarski.

odpowiedz
mundry - 09.02.2022 / 10:19, *.ntelekom.pl

Śpiewał?

odpowiedz
zaba285 - 08.02.2022 / 21:23, *.grupaping.pl

nie spodziewałem się, że mamy tak rozwinięty futsal że robimy transfery z Brazylii. fajnie, oby wypalił :)

odpowiedz
João Porto - 08.02.2022 / 20:33, *.com.br

Parabéns Alan que Deus te abençoe nesta nova caminhada.

odpowiedz
Franco - 08.02.2022 / 20:30, *.plus.pl

Pamiętacie ŻulJanka?

odpowiedz
(L)... - 08.02.2022 / 19:46, *.orange.pl

Jeśli jest techniczny i szybki to bierzcie go Zieliński a przy okazji Guilherme. Za Lukhiniasa się nada jak znalazł...

odpowiedz
Alex Bielany - 08.02.2022 / 17:22, *.autocom.pl

W futsalu trzeba miec kozak technikę, dawać go normalnej piłki, młody jest przestawi sie szybko.

odpowiedz
ajajajaj - 08.02.2022 / 19:00, *.net.pl

@Alex Bielany : dokładnie , pewnie by się nadał...

odpowiedz
Cyniek - 08.02.2022 / 19:27, *.vectranet.pl

@Alex Bielany : zgadza się technicznie napewno kozak tylko pamiętajmy że całkiem inne poruszanie się jest w halowce i na trawie oraz sądzę że fizycznie mógł by nie podołać chodzi o kondycję

odpowiedz
zdzicho - 08.02.2022 / 17:03, *.tpnet.pl

kto płaci za te transfery do futsalu, Miodek? Pytam poważnie

odpowiedz
Młody - 08.02.2022 / 17:49, *.com.pl

@zdzicho: wszystkie sekcje Legii oprócz kosza w 100 % pokrywają swoją działalność same. Duża Legia nie dokłada nic do ich działlności

odpowiedz
Obcy - 08.02.2022 / 14:58, *.t-mobile.pl

Dawać go do jedynki. A nóż się nada. Nie takich wirtuozów futbolu mieliśmy.

odpowiedz
Jasio - 08.02.2022 / 14:39, *.centertel.pl

Słaby czy średni?

odpowiedz
Rob - 08.02.2022 / 15:21, *.chello.pl

@Jasio: a ty głupi czy głupszy?

odpowiedz
Dziaduszko - 08.02.2022 / 13:59, *.vectranet.pl

Ja tam bym go brał do normalnej piłki.Nie mamy technicznych graczy w środkowej formacji.Ogarnąłby środek pola

odpowiedz
Pawełek - 08.02.2022 / 13:38, *.netfala.pl

Ciekawe czy już będzie gotowy do gry z Wartą.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 08.02.2022 / 13:41, *.246.2

@Pawełek: z Wartą :D ??? jak to zawodnik sekcji futsalu...

odpowiedz
Gawełek - 08.02.2022 / 13:44, *.datapacket.com

@Pawełek: I czy to znaczy, że Wszołek dłużej do formy będzie dochodził a Kastrati jest beznadziejny...

odpowiedz