Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Nie bawię się w matematykę

Woytek, źródło: Legionisci.com

- W tym klubie było już w tym sezonie kilku matematyków, którzy dobrze liczyli, ile punktów można zdobyć w meczach zaległych, meczach przed nami i jak to wszystko potem fajnie się doliczy i będzie wyglądać w ligowej tabeli. Ja się w to nie bawię - mówi przed spotkaniem z Wartą Poznań trener Legii, Aleksandar Vuković.

- Dzisiaj jest w mojej głowie mecz z Wartą Poznań, drużyną, z którą trzeba się mocno napracować, być maksymalnie skoncentrowanym, żeby wygrać. Tylko ten mecz jest w naszych głowach, myślimy tylko o niedzieli. Co zrobić, żeby wygrać z Wartą. O tym, co dalej, będziemy myśleć potem.

- Mamy problemy kadrowe, ale też rozwiązania. Na tym się skupiamy. Trener Czerczesow mówi, że nie ma problemów, są tylko rozwiązania. Prawda jest taka, że mamy problemy zarówno jeśli chodzi o kwestię kartek, jak i o kwestie zdrowotne. Są jednak inni, którzy czekają na swoją szansę i którzy są w dobrym momencie, żeby szansę dostać. Z nich będziemy korzystać.
Występ Hołowni, Rosołka i Lopesa stoi pod znakiem zapytania. Jest duże prawdopodobieństwo, że część z nich nie zagra. Mamy jednak jeszcze jutro trening i zobaczymy, czy któryś z nich będzie jednak dostępny. Do tego dochodzą Josue i Wieteska plus zawodnicy, na których czekamy od dłuższego czasu. Nie rozmyślam nad tym. Przez ostatni tydzień koncentrowałem się nad rozwiązaniami i pracowałem z tymi zawodnikami, których mamy w kadrze. Staraliśmy się przygotować ich do tego arcyważnego meczu. Tak to jest, że pewna absencja powoduje, że ktoś inny na swoją szansę.

- W meczu z Zagłębiem najważniejsze było wygrać, zdobyć trzy punkty i postawić się w pozycji, gdzie jest wiara, że możemy poprawić swoją sytuację. Dopiero kolejne zwycięstwo da nam więcej pewności siebie, drużyna tego potrzebuje. O to będziemy walczyć w spotkaniu z Wartą, na tym się skupiamy, żeby w tym meczu zdobyć 3 punkty i zrobić mały krok ku poprawie naszej sytuacji.

- Filipa Mladenovicia nie trzeba nikomu przedstawiać. Doskonale wiem, na co go stać. Jest to piłkarz ukształtowany. Wiele razy udowadniał swoją wartość i że jest jednym z najlepszych lewych obrońców czy wahadłowych. Cieszę się z jego powrotu do składu, liczymy, że ta jakość z jego strony będzie widoczna już w najbliższym spotkaniu. Każdy z zawodników musi zaliczyć lepszą rundę i wejść na swój wyższy poziom. To są zadania indywidualne. Każdy chce się dobrze prezentować i trzeba im w tym pomóc. Zrobimy wszystko, żeby każdy z zawodników miał komfortową sytuację i mógł pokazać swoje umiejętności i poziom, jaki jest w stanie prezentować.

- Warta to rywal, którego będziemy respektować. Miejsce w tabeli jest niższe niż mogłoby być, gdyby nie fakt, że Warta potraciła trochę bramek w końcówkach. To 4 czy 5 wynik w lidze jeśli chodzi o stracone bramki, czyli nie jest to drużyna, którą ktokolwiek ograł łatwo. Przegrywali wiele spotkań minimalnym wynikiem, nawet z czołówką tabeli. To drużyna doświadczona, ambitna, grająca w specyficznym systemie. Od momentu przyjścia nowego trenera nastąpiły pewne modyfikacje, ale stawiają duży opór każdemu w tej lidze. Na to się nastawiamy, że rywal będzie walczył o swoje. My też mamy o co walczyć i stawiamy przed sobą cel, żeby zaprezentować się na tyle dobrze, żeby wygrać i zdobyć bardzo ważne 3 punkty. Zagramy ze świadomością, jak ważny to dla nas mecz, dodatkowo po raz pierwszy na własnym stadionie. Spodziewam się trudnego spotkania, ale z wiarą w pozytywny końcowy wynik.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Adam - 14.02.2022 / 17:31, *.chello.pl

Bo jeszcze trzeba znać podstawy matematyki, a jak wiadomo piłkarze zbyt mądrzy nie są.

odpowiedz
Mistal - 13.02.2022 / 18:11, *.t-mobile.pl

zabawa trwa? tralala?

odpowiedz
r o z m y ś L o n y - 13.02.2022 / 03:37, *.165.78

WSZYSCY CHYDZĄ LUB KRYTYKOWAĆ ZACZNĄ TU TRZEBA PISAĆ I WYPOWIADAĆ SIE O SUPER LEGII A NIE OWASZYCH KŁOPOTACH LUB KŁOTNIACH NA FORACH LEGIJNYCH , TU TRZEBA SZASTAĆ POMYSŁAMI SPRAWAMI LEGII NASZEJ LEGII NIE ICH ONI SĄ A CO JAKIŚ CZAS A KIBICE SĄ WIECZNI...eeeeL !LEGIIOO!ZAWSZE!GOOOL!

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 12.02.2022 / 15:51, *.52.135

patrząc na zdjęcie to chyba często z niej uciekał w szkole

odpowiedz
Tomek Warszawa - 12.02.2022 / 17:07, *.play-internet.pl

@koneser polskiej piłki klubowej:
Ty pewnie przystojny Belmondo jesteś?

odpowiedz
grzesiek - 12.02.2022 / 18:17, *.centertel.pl

@Tomek Warszawa : nie , on pewnie z poznania po prostu

odpowiedz
99MINUTA OSTATNIEJ KOLEJKI WALKI O MISTRZA ,NIESTETY REMIS I FRYZJERA KLUB DRUGI - 13.02.2022 / 03:38, *.165.78

@grzesiek: NIE DO POZNANIA....

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 12.02.2022 / 15:24, *.207.54

szczerze to nie trawie tego gościa ,strasznie mie irytuje ta jego bucowatość ale jak będzie wygrywał mecze nawet w tąkim żałosnym stylu co ostatnio z lubinem to zagryzę zęby i będę mu kibicował bo są rzeczy ważne i ważniejsze

odpowiedz
Gość niedzielny - 12.02.2022 / 13:20, *.tpnet.pl

A może tak:Vuko na ligę a na eliminacje wypożyczamy Czesia z kadry?

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 12.02.2022 / 15:28, *.207.54

@Gość niedzielny : a na puchar probierza i na towarzyskie tego rudego z zagłębia

odpowiedz
Ciekawe czy Vuko pamięta - 12.02.2022 / 12:25, *.plus.pl

ze dla nas liczy się tylko mistrzostwo ?

odpowiedz
(L) 3watywa - 13.02.2022 / 09:01, *.t-mobile.pl

@Ciekawe czy Vuko pamięta: Masz rację jeśli nie będzie mistrza to będzie jego wina i trzeba to zwolnić bo dyr już ma kandydatów na jego miejsce.

odpowiedz
Piter - 12.02.2022 / 06:54, *.centertel.pl

Jeśli nie zagra cześć z 3 zawodników, dajmy na to 43 %, to skąd wiadomo który wejdzie na boisko?

odpowiedz
MADE IN poLand - 12.02.2022 / 00:33, *.102.123

VUKO!POBUDKA!TWOI WROGOWIE JUŻ CZEKAJĄ NA TWOJA DYMISJE PO NIEPOWODZENIACH, WIĘC NA BOGA NAUCZ DRUŻYNE MA PAMIĘĆ, RAZ DWA GOL!MASZ TYLE OPCJI JAK W BIERKACH ELEKTRYCZNYCH....

odpowiedz
Trampek - 11.02.2022 / 22:03, *.125.87

Cytat:"Nie bawię się w matematykę" .Słusznie! Dziś LEGIA jest w sytuacji w której niezależnie od przeciwnika - nie może go lekceważyć - jeżeli myśli o występach w e-klapie w przyszłym sezonie piłkarskim.PP może okazać się ToTo-Lotkiem - zależy "kto" po drodze się "wykruszy". Jeżeli do tego dodamy fakt - że "wzmocnienia" poszły bokiem, a przy tym na wiosenną rundę z różnych przyczyn kadrowo LEGIA zostala osłabiona - to Vukowic jest w arcytrudnej sytuacji. Co oddaje cytat jego wypowiedzi.

odpowiedz
oLaf - 12.02.2022 / 14:56, *.vectranet.pl

@Trampek: o tak, PP to w półfinale i finale jak dojdziemy) to ciężkie mecze będą z lepszymi drużynami - szanse mamy z max. 30% że wygramy, także trzeba się odbudować w każdym meczu.

odpowiedz
gazza - 11.02.2022 / 18:07, *.inetia.pl

Wierzę w Vuko - To człowiek z charakterem czyli jak się czegoś podejmuje to poświęca się temu maksymalnie !

odpowiedz
Zlb - 11.02.2022 / 17:57, *.t-mobile.pl

Vuko da radę, będzie dobrze!!!Tylko żeby Mioduski znowu nie rozwalił tego od środka zatrudniając...innego trenera!!!LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
Żyrardów - 11.02.2022 / 17:25, *.play-internet.pl

I to jest cały Vuko....nie bawię się w matematykę
Bravo...
Pojechal po Czesiu jak po Łysej kobyle...
Pisałem o tym już w sierpniu
Gdyby Vuko miał te kadrę i obóz zimowy to Legia grałaby w LM
Emreli by się nie fochowal i gralibyśmy o MP a nie utrzymanie

odpowiedz
grzesiek - 12.02.2022 / 04:33, *.centertel.pl

@Żyrardów : fajnie ze coraz wiecej osob zauwaza ze Vuko to wlasciwa osoba na wlasciwym miejscu

odpowiedz
Arek - 11.02.2022 / 17:17, *.tpnet.pl

Bez zbędnego pier...lenia, trzeba to wygrać. Tym bardziej, że to nie jest jakiś tam mecz, tylko ku pamięci Wiktora.

odpowiedz
olew - 11.02.2022 / 16:08, *.vectranet.pl

Vuko jak zwykle błyskotliwy, ale treneiro przede wszystkim ma uczyć grajków grać, gadanie to błaha rzecz

odpowiedz
(L) - 11.02.2022 / 15:02, *.t-mobile.pl

A tak z innej beczki, cyrk z Luqim to długo jeszcze potrwa?

odpowiedz
Jasio - 11.02.2022 / 16:44, *.centertel.pl

@(L): Jaki cyrk? Dostał on i Klub ofertę, akceptowali to, więc odchodzi.
Cyrk byłby jakby został.

odpowiedz
xxx - 11.02.2022 / 14:48, *.atman.pl

ładnie pojechał po telefoniście... pewno większość nawet tego nie wyłapała...

odpowiedz
Jasio - 11.02.2022 / 16:45, *.centertel.pl

@xxx: Telefonista to kto? bo nie wyłapałem (zapewne jak większość).

odpowiedz
chrisSiekierki - 11.02.2022 / 18:08, *.vectranet.pl

@Jasio: większość wyłapała...

odpowiedz
LUK - 11.02.2022 / 20:22, *.timplus.net

@Jasio: I matematyk i telefonista to główne cechy jednego byłego trenera...

odpowiedz