REKLAMA

Ramowy terminarz Ekstraklasy na sezon 2022/23

źródło: TVP Sport

Ustalono ramowy terminarz Ekstraklasy na sezon 2022/2023. Rozgrywki wystartują 15 lipca i zakończą 21 maja. Przerwa zimowa potrwa znacznie dłużej niż zazwyczaj. Jest to spowodowane mistrzostwami świata w Katarze.

Jesienią rozegranych zostanie tylko 17 kolejek. Po weekendzie 12-13 listopada rozpocznie się przerwa, która potrwa do końca stycznia.

– Graliśmy w styczniu w ubiegłym sezonie i takie rozwiązanie się sprawdziło. Nie było z tym problemu, więc planujemy zacząć trochę wcześniej niż obecnie i do końca maja zakończyć przyszłoroczne rozgrywki – powiedział w magazynie "GOL" prezes Ekstraklasa SA, Marcin Animucki.

Pierwsze rundy europejskich pucharów w sezonie 2022/23 – 5-7 lipca
Początek sezonu 2022/23 Ekstraklasy – 15 lipca
Początek przerwy zimowej w Ekstraklasie – 14 listopada
Wznowienie Ekstraklasy – 28-29 stycznia 2023
Zakończenie sezonu 2022/23 Ekstraklasy – 21 maja 2023

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Gość niedzielny - 16.02.2022 / 12:13, *.centertel.pl

Przynajmniej fajne wyjazdy będą. TA exraklapa to już przejadła się Ale tak poważnie to staczamy się w tempie expresowym i nie wiadomo co nasz autor Pudel ma na myśli?Czy jest to celowe czy postradał zmysły?

odpowiedz
Juri - 16.02.2022 / 10:23, *.centertel.pl

Nigdy nie spadniemy !

odpowiedz
Jasio - 16.02.2022 / 08:42, *.aster.pl

prosze podajcie terminarz 1 ligi.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.02.2022 / 08:33, *.aster.pl

Po co ten terminarz zamieszczacie? By ludzi wk....ć?

odpowiedz
bep - 16.02.2022 / 08:12, *.230.191

A kiedy terminarz 1 ligi podacie?

odpowiedz
lucho_83 - 15.02.2022 / 22:15, *.chello.pl

Jak tak dalej grać będziemy, to nie będzie Nas ten terminarz dotyczyć....:/

odpowiedz
zawierciok - 15.02.2022 / 23:05, *..

@lucho_83: to samo miałem napisać...

odpowiedz
Mr T - 15.02.2022 / 21:16, *.mm.pl

Kto to plodzi i na jakiej podstawie? Koniec 13 listopada, a wznowienie 28 stycznia? Kogos ostro pogrzalo! Idac takim tokiem rozumowania, po co robic przerwe zimowa, grajmy, a niech koniec bedzie na 1 kwietnia!

odpowiedz
Krzych147 - 15.02.2022 / 21:54, *.chello.pl

@Mr T: Mundial jest na jesieni

odpowiedz
Mordeczka - fan turystyki krajowej i egzotycznych wyjazdów, ahoj przygodo! - 15.02.2022 / 20:50, *.52.135

Wie ktoś na jakim kanale w TV leci 1 liga co by kupić już wcześniej abonament, gdyby wspaniałe wyjazdy do Mielca, Sosnowca czy Brzeska się nie odbyły?

odpowiedz
lucho_83 - 15.02.2022 / 22:17, *.chello.pl

@Mordeczka - fan turystyki krajowej i egzotycznych wyjazdów, ahoj przygodo!: Ostatnio na Polsacie Sport

odpowiedz
maqs(L)o - 16.02.2022 / 09:18, *.chello.pl

@Mordeczka - fan turystyki krajowej i egzotycznych wyjazdów, ahoj przygodo!: troche się zapędziłeś mielec to jednak za wysokie progi

odpowiedz
Maciex - 16.02.2022 / 15:01, *.120.45

@Mordeczka - fan turystyki krajowej i egzotycznych wyjazdów, ahoj przygodo!: Do chwili obecnej jest to polsat sport ale jeżeli jakimś cudem Legia spadła by do I ligi to na pewno C+ wykupi te prawa a polsat zajmie się ekstraklasą bo wiadomo że pójdą tam gdzie większa oglądalność a kto nie będzie chciał Nas zobaczyć w tv? A swoją drogą ekstraklasę by to bardzo zabolało finansowo więc zostaniemy w tych rozgrywkach, jak to się mówi każdemu trzeba raz na jakiś czas dać wygrać inaczej nikt by nie chciał z nami grać heh

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 15.02.2022 / 19:53, *.plus.pl

A 1 Liga kiedy zacznie?

odpowiedz
Pawcio - 15.02.2022 / 19:38, *.play-internet.pl

Na tę chwilę bardziej interesuje mnie terminarz I ligi.

odpowiedz
Dyniek - 15.02.2022 / 19:19, *.56.5

A kiedy ramowy terminarz I ligi? Będzie bardziej na miejscu.

odpowiedz
xXx - 15.02.2022 / 19:18, *.t-mobile.pl

A kiedy 1 ligi haha trzeba już się szykować

odpowiedz
(L) - 15.02.2022 / 19:17, *.mm.pl

Ciekawe czy będzie nas dotyczył...

odpowiedz
Legionistaaa - 15.02.2022 / 19:42, *.tpnet.pl

@(L): jak tak dalej będą grać to nie będzie nas dotyczył

odpowiedz