fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 1-2 Wigry Suwałki

Mishka, źródło: Legionisci.com

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa rozegrała łączony sparing z drugoligowymi Wigrami Suwałki. Legioniści przegrali 1-2. W pierwszej połowie na placu gry pojawili się zawodnicy, którzy nie wystąpili w spotkaniu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza lub zagrali w niewielkim wymiarze czasowym. Drużynę poprowadził Aleksandar Vuković. W drugiej i trzeciej części spotkania na boisku przebywali piłkarze rezerw stołecznego zespołu oraz CLJ. Tę drużynę poprowadził Marek Gołębiewski.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Warto wspomnieć, że Ernest Muci awizowany był do gry od 1. minuty. Tymczasem albański zawodnik wszedł na boisko dopiero w przerwie, razem z zespołem rezerw. Nie było to jednak spowodowane sytuacją zdrowotną piłkarza, a decyzją Aleksandara Vukovicia.

W przerwie pojawił się również nowy bramkarz Legii, Richard Strebinger, który zaprezentował się z dobrej strony.

Do przerwy Legia przegrywała 1-2. Wszystkie bramki padły w bardzo niewielkim odstępie czasowym. W 23. minucie Mateusz Lewandowski pokonał Kacpra Tobiasza strzałem głową po dośrodkowaniu z boku pola karnego. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Denis Gojko i podwyższył prowadzenie na 2-0. W odpowiedzi Paweł Wszołek zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu na Macieju Rosołku.

Na drugą część spotkania na boisku został tylko Karol Noiszewski. Pozostali zawodnicy zostali wymienieni. Na murawie wiało nudą, a ciekawsze okazje można było policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszą okazję do zmiany wyniku mieli goście, ale piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. W 97. minucie gola zdobył wprawdzie Ernest Muci, ale sędzia odgwizdał spalonego. W końcówce spotkania doskonałą sytuację zmarnował Wiktor Kamiński. Legia przeprowadziła kontrę, a napastnik z 4. metra uderzył prosto w bramkarza. Jeszcze w ostatniej akcji meczu zawodnik Wigier trafił w poprzeczkę.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing
mecz towarzyski
#LEGWIG
0
Warszawa
20.02.2022
13:00
Legia Warszawa
Wigry Suwałki
Legia Warszawa
1-2
Wigry Suwałki
25' Wszołek (k)
(1-2)
Lewandowski 23'
Gojko 24'
59 Kacper Tobiasz 46'
26 Mateusz Grudziński 46'
14 Ihor Charatin 46'
18 Karol Noiszewski 80'
13 Paweł Wszołek 46'
92 Bartłomiej Ciepiela 46'
16 Jurgen Celhaka 46'
39 Maciej Rosołek 46'
7 Lirim Kastrati 46'
21 Rafael Lopes 46'
28 Szymon Włodarczyk 46'
58 Richard Strebinger 46'
20 Ramil Mustafajew 46'
8 Igor Strzałek 46'
19 Jakub Kwiatkowski 46'
28 Kacper Skwierczyński 81' 46'
7 Patryk Pierzak 46'
22 Ernest Muci 46'
9 Arkadiusz Ciach 80'
16 Patryk Konik 46'
6 Filip Laskowski 81' 46'
0 Maciej Kikolski
24 Wiktor Kamiński 80'
14 Kacper Gościniarek 80'
5 Bartosz Widejko 81'
11 Jakub Czajkowski 81'
Hieronim Zoch 30
Tomasz Lewandowski 2
Rudnilson 3
Michał Ozga 5
Elso Brito 25
Bojan Gvozdenović 23
Mikołaj Łabojko 6
Patryk Mularczyk 11
Denis Gojko 90
Mateusz Sowiński 22
Mateusz Lewandowski 17
Trener: Aleksandar Vuković
Trener: Grzegorz Mokry

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Cegiełka - 21.02.2022 / 09:35, *.t-mobile.pl

Ten przegrany mecz z Wigrami to po prostu potwierdzenie tego, że spadniemy z jednej z najsłabszych lig w Europie. Jak brzmi refren przedwojennej piosenki: "Nie pomoże już nic. Nic się nie zmieni..." Lecimy do 1 ligi Panie i Panowie.

odpowiedz
gazza - 21.02.2022 / 05:42, *.centertel.pl

Predzej mlodzi wygraja niz te przechodzone laleczki z pierwszego skladu....

odpowiedz
PanTrener - 21.02.2022 / 00:22, *.chello.pl

Brawo pierwszy sklad przegral z zespolem II ligi, gdyby legia I grala z legia II tez pewnie by dostała w ciry

odpowiedz
eLka - 20.02.2022 / 23:19, *.mm.pl

Dno!

odpowiedz
Andrzej - 20.02.2022 / 20:46, *.plus.pl

Jeszcze kur.. Lopes z opaska kapitana

odpowiedz
jasio865 - 20.02.2022 / 20:36, *.play-internet.pl

Cóż.....nie wiadomo czy się śmiać czy płakać???a może szkoda słów!!!!

odpowiedz
ŻRDW - 20.02.2022 / 20:12, *.icpnet.pl

Niestety trzeba by grać drugą legią ci chociaż będą walczyć a reszta ma focha jak takie pi....dy grają z taki hajs a kopią się w czoło

odpowiedz
Maja - 20.02.2022 / 20:03, *.orange.pl

Właśnie skończyłem oglądać mecz Lechia Lech. Niespodziewalem się że kiedykolwiek będę taki szczęśliwy po golu Gdańszczan jak dzisiaj.

odpowiedz
Kiki - 20.02.2022 / 20:57, *.plus.pl

@Maja: a jakie znaczenie ma dla masy wynik meczu lechia-lech?? ŻADNEGO! Oni walczą o mistrzostwo i puchary a my o utrzymanie. Dla nas są ważne wyniki górnika łeczna, wisly krakow, zagłębia, warty. Czas zejść na ziemie, wyniki Lecha nad nie intrtesują. Gramy w innej lidze!!!! My walczymy o utrzymanie !!!!

odpowiedz
zaba285 - 20.02.2022 / 22:10, *.grupaping.pl

@Kiki: zgadza się. będzie ostra walka o utrzymanie, naprawdę ciężka.
co do pozostałych wyników, wolę żeby mistrza miała Pogoń niż amica

odpowiedz
Ra(L)f - 21.02.2022 / 06:22, *.chello.pl

@zaba285: Jaka ciężka walka o utrzymanie??? Żadnej walki nie będzie. Jesteśmy na dnie. Czeka nas ostatnie miejsce w tabeli. Na kilka kolejek przed zakończeniem będziemy już w 1 lidze. Zapomnijcie, że będzie walka do ostatniej kolejki.

odpowiedz
dejne3 - 21.02.2022 / 07:53, *.vectranet.pl

@Kiki: Ma jeżeli mistrzostwo, ma zdobyć Pogoń Szczecin a nie kartofle z Poznania w szczególności że maj 100 lecie

odpowiedz
Gregor - 21.02.2022 / 16:24, *.telefonica.de

@Kiki: tylko, jak Lech nie zdobędzie mistrza (którego z całych sił i serca życzę Portowcą) przy słabości Legii - to dopiero gul im będzie tam skakał i dupy bolały

odpowiedz
Gregor - 21.02.2022 / 16:32, *.telefonica.de

@dejne3: jakie stulecie? Amica jak mnie pamięć nie myli została założona w 1992. 30 lecie

odpowiedz
Jim - 20.02.2022 / 19:25, *.tpnet.pl

Więcej nie trzeba żeby podsumować co obecnie gra w nasz klubie

odpowiedz
Duchu72 - 20.02.2022 / 19:04, *.com.pl

Lechia-Lech kolejna żenada na "szczycie " tabeli... Sparing hmmm, to właśnie miejsce naszych grajków 1-2 ga liga. Wymieniamy połowę składu, albo os nowego sezonu będziemy się ekscytować Fortuna 1-liga.

odpowiedz
Beck - 20.02.2022 / 18:47, *.t-mobile.pl

Oglądam właśnie lechia--Lech.wstawcie legię zamiast Lechii.ciekawe ile byłoby do przerwy.

odpowiedz
Stop segregacji! - 20.02.2022 / 17:02, *.orange.pl

Czyli może nadajemy się do 3 ligi jak i druga liga nas ogrywa, zawodnikom brakuje zaangażowania? będą derby Warszawy!

odpowiedz
Żyrardów - 20.02.2022 / 16:55, *.play-internet.pl

Mioduski jest na usługach
To zemsta za ,,Donald matole..."

odpowiedz
Beck - 20.02.2022 / 17:05, *.t-mobile.pl

Nie,nie adresatem był ktoś inny.

odpowiedz
Żyrardów - 20.02.2022 / 18:56, *.play-internet.pl

@Beck: :)
Kto?

odpowiedz
atric - 20.02.2022 / 19:00, *.t-mobile.pl

@Żyrardów : ameryki nie odkryles myslicie ze za ta aferke z kortami szambomistrz trzaskowski cos loczkowi zrobi nic a nic wszak sa z jednej opcji politycznej :)

odpowiedz
Beck - 20.02.2022 / 22:47, *.t-mobile.pl

Guru Onetu.

odpowiedz
Żyrardów - 21.02.2022 / 07:56, *.play-internet.pl

@Beck:
Hahahahahaha....dzieciaku
Kup sobie kolo i p.nij się w czoło

odpowiedz
A - 20.02.2022 / 16:51, *.orange.pl

Wg tabelki ze składem nie wszedł Muci mimo że strzelał na koniec meczu. Chyba błędy macie

odpowiedz
Robi - 20.02.2022 / 16:41, *.play-internet.pl

Marazm biję z całej (L) klub drużyna i kibice są jak zombie
Tak było w klubach które opuszczał Czesio 711
I to się nie zmieni bo ten czarodziej taktyki umiał tylko jedno
Obrona i laga na Pekharta
W klubie są tylko same drewniaki aż wstyd było oglądać że taki Wlazło przy nich to Messi
Gdzie te czasy gdzie Legia grała w piłkę
Miłoszewicz Okonski Kusto a potem Kowal Pisz osmieszali rywali i samymi umiejętnościami beż zbytniego zaangazowania gdy chcieli połykali całą ligę
Te efekt Czesia i to się szybko nie zmieni
Vuko mówi że Legia gra bojazliwie
Ludzie się boją gdy brak im umiejętności a to efekt promowania drewniaków
Moglibyśmy zapewnic sobie byt w tej lidze i ogrywać młodych ale niestety będziemy grali o utrzymanie do ostatniej kolejki

odpowiedz
ZenekL3 - 20.02.2022 / 16:06, *.chello.pl

Oj tam oj tam pierwsze pierwszoligowe przymiarki za płoty. Mioduski kontratakuje bramkarzem.

odpowiedz
Beck - 20.02.2022 / 15:53, *.t-mobile.pl

Prawdopodobnie jestem jednym z najstarszych kibiców naszego Klubu.Mam charakter umiarkowanego optymisty.Najprawdopodobniej Legia spadnie do niższej ligi,ale to nie będzie największe nieszczęście.Obecny prezes odda klub ratuszowi w zarząd komisaryczny,który zrobi wiele,aby klub staczał się w nicość.Pewnie znacie z jakiego powodu.Patrząc na poczynania i skład tak zawodników, jak również trenera ,trudno zachować wrodzony optymizm.Oglądałem mecz z Niecieczą i zastanawiam się np skąd w składzie jest Skibicki ,a jestem gorącym zwolennikiem promowania młodych Polaków.Zdecydowana większość innych to po prostu szczęściarze mogący tyle zarabiać w stosunku do swoich umiejętności.Chwalony i słusznie jest Josue,ale czy on znalazłby miejsce w 1 ej jedenastce kilka lat temu? Na koniec trudno jest zrozumieć poczynania prezesa i otaczjących go ludzi,którzy doprowadzili Klub na skraj przepaści.Ja jednak nie wierzę ,żeby Ci ludzie byli aż tak skończonymi matołami.q

odpowiedz
Mrok - 20.02.2022 / 18:49, *.chello.pl

@Beck: Starszy jesteś więc pewnie pamiętasz, że ludzie, którzy tu byli od wielu lat, tworząc core tego klubu zostali odstawieni przez tzw. młodzieżową falę biznesu wraz przyjściem do steru Mioda, Leśnego i tego trzeciego. Wtedy okazało się, że oni nic nie potrafią. Lepsze okazały się żony jakiś kolesi biznesklubów poznane albo polecone na lunchach typu policzki+osmiorniczki.
To nie przypadek, że oramy dnem po mule. Tak sie w kilka lat traci to co inni budowali przez ponad 100! Myślisz że tu komuś na Legii zależy poza kibicami? i to też nie wszystkim, bo tajemnica poliszynela jest, że sa tacy którzy też maja tu swoje interesy.
Pracownicy w klubie to nie są zadni legioniści ale fani mamony. Uwierzysz że w Legii pracują ludzie, którzy potrafią na meczach kibicować jej przeciwnikom bo pochodzą z tamtych stron?! Prawdziwa historia.

Legia spadnie a oni pójdą sobie do innej pracy, szukać innych możliwości zarobku. Tak to jest z ludźmi kariery. Każdy z poprzednich prezesów zarzekał się ze jest kibicem i na mecze chodzi już od wielu lat. Widziałeś któregoś poza Lesnodorskim na stadionie? Widziałeś Zygo? Waltera? Miklasa? Kosmalę? Trylnika, Zarajczyka, Lacha, Pietruszkę innych?
Ja nie.

odpowiedz
Beck - 21.02.2022 / 00:31, *.t-mobile.pl

@Mrok: Dzięki za odpowiedź z którą całkowicie się zgadzam. Poznań,Kraków,Szczecin,Gdańsk itd.tam wszyscy utożsamiają się miejscowym klubem.U nas najwierniejsi kibice to:Ursus,Ząbki,Pruszków,Wołomin itd.i ja jestem z nich dumny.Szacuje się,że w W wie żyje około 5 do 10% rodowitych warszawiaków.Wśrod moich sąsiadów ci co interesują się sportem,to kibice Wisły,Jagiellonii,Widzewa czy Lecha.W Legii tak jak w innych korporacjach pracują w większości ludzie napływowi.O kibicach naszego klubu mówią bandyci.Są niezwykle zdziwieni gdy opowiadam o prowadzonych zbiórkach na cele harytatywne,m.in na dzieci z domów dziecka itp.Tak pamiętam ludzi,którzy zarządzali klubem,kiedy Legia była naprawdę klubem wojskowym ,jak np wspaniały człowiek,oddany klubowi płk,a później gen.Janeczek.(zapomniałem imienia).zrobiło się późno,więc na tym zakończę.Pozdrawiam.

odpowiedz
Wołomin NR - 20.02.2022 / 15:48, *.chello.pl

Czy to co się dzieje można wytłumaczyć w jakiś racjonalny sposób?! Czyżby jakiś ogromny wał u buka na koniec sezonu?!

odpowiedz
Mrok - 20.02.2022 / 18:29, *.chello.pl

@Wołomin NR: No, można.
Kibice zazwyczaj myślą, że mecze to się ustawia płacąc sędziemu przed meczem w kiblu klubowym. Tak może i było ze 30 lat temu teraz to pewnie skomplikowana maszynka nie mniej jak Polski Ład.
Może ktoś subtelnie zbudował spółdzielnie przeciw Legii gdzie jednym z elementów jest zapominanie umiejętności piłkarskich przez niektórych zawodników oraz nagłe formy zawodników z klubów rywali.
A może jest co innego.

Niektórym np wydawało się że rozdają karty przy ostatnich wyborach w PZPN-ie. Ktoś poparł nie tego kandydata a na dodatek podgryzał cały cały czas stabilny układ z tzw. terenu. Nie przypadkiem jeden z kandydatów wskazał po wyniku wyborów Mioduskiego jako mąciwodę. Może teraz ktoś pociąga za sznurki przeciwko Miodkowi bo się odgrywa?
Pamiętaj, że nasz prezes nigdy nie był mocny w gierki "kopanego" środowiska.
A tu nie tacy tracili fortuny.
Możliwości jest mnóstwo, okazja jest taka jakiej nigdy nie było aby nas spuścić a Legii wrogów nigdy nie brakowało.

odpowiedz
Plaskacz - 20.02.2022 / 15:31, *.net.pl

Pierwszy skład w trąbę. Drugi młodszy przynajmniej nie stracił gola.

odpowiedz
MarioL - 20.02.2022 / 15:21, *.wanadoo.fr

Serce boli,ale niestety spadniemy z ekstraklasy.

odpowiedz
Sebo(L) - 20.02.2022 / 15:20, *.vectranet.pl

Z tego już nic nie będzie.Trzeba się oswajać z nową rzeczywistością.Dobiliśmy do piłkarskiego dna i próbujemy je przebić...

odpowiedz
lucho_83 - 20.02.2022 / 15:19, *.chello.pl

Żenady ciąg dalszy....

odpowiedz
Obiektywny znawca - 20.02.2022 / 15:17, *.icpnet.pl

KTS Zeszło i Zły już czekają na derby....

odpowiedz
Cyniek - 20.02.2022 / 15:11, *.vectranet.pl

Tej drużyny nawed parodia nie można nazwać

odpowiedz
1liga - 20.02.2022 / 15:09, *.opto-tech.pl

Brawo

odpowiedz
alfonso - 20.02.2022 / 15:08, *.centertel.pl

Brawo! Widać, że nawet II liga za wysoko dla Nas.

odpowiedz