Sparing: Legia Warszawa 1-2 Wigry Suwałki

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielne popołudnie Legia Warszawa rozegrała łączony sparing z drugoligowymi Wigrami Suwałki. Legioniści przegrali 1-2. W pierwszej połowie na placu gry pojawili się zawodnicy, którzy nie wystąpili w spotkaniu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza lub zagrali w niewielkim wymiarze czasowym. Drużynę poprowadził Aleksandar Vuković. W drugiej i trzeciej części spotkania na boisku przebywali piłkarze rezerw stołecznego zespołu oraz CLJ. Tę drużynę poprowadził Marek Gołębiewski.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Warto wspomnieć, że Ernest Muci awizowany był do gry od 1. minuty. Tymczasem albański zawodnik wszedł na boisko dopiero w przerwie, razem z zespołem rezerw. Nie było to jednak spowodowane sytuacją zdrowotną piłkarza, a decyzją Aleksandara Vukovicia.

W przerwie pojawił się również nowy bramkarz Legii, Richard Strebinger, który zaprezentował się z dobrej strony.

Do przerwy Legia przegrywała 1-2. Wszystkie bramki padły w bardzo niewielkim odstępie czasowym. W 23. minucie Mateusz Lewandowski pokonał Kacpra Tobiasza strzałem głową po dośrodkowaniu z boku pola karnego. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Denis Gojko i podwyższył prowadzenie na 2-0. W odpowiedzi Paweł Wszołek zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu na Macieju Rosołku.

Na drugą część spotkania na boisku został tylko Karol Noiszewski. Pozostali zawodnicy zostali wymienieni. Na murawie wiało nudą, a ciekawsze okazje można było policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszą okazję do zmiany wyniku mieli goście, ale piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. W 97. minucie gola zdobył wprawdzie Ernest Muci, ale sędzia odgwizdał spalonego. W końcówce spotkania doskonałą sytuację zmarnował Wiktor Kamiński. Legia przeprowadziła kontrę, a napastnik z 4. metra uderzył prosto w bramkarza. Jeszcze w ostatniej akcji meczu zawodnik Wigier trafił w poprzeczkę.