Aleksandar Vuković, - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Mamy swoją wojnę, której musimy stawić czoła

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie raz i nie dwa zdarzało mi w tym klubie mieć inne zdanie niż wiele osób dookoła. Nie rozumiem tej sytuacji związanej z protestem kibiców. Wróciłem, mając świadomość sytuacji, w jakiej strefie zagrożenia klub się znajduje. Motywacją było to, by klubowi pomóc wyjść z tej sytuacji i do tego będę dążył. Jedyny sposób to dać wsparcie tej drużynie, bo ona reprezentuje klub. Ja to wsparcie drużynie będę dawał do samego końca, bo tylko ona może wyciągnąć klub z tarapatów. Przydałaby się solidarność, do której ludzie są zdolni, nawet jak mówimy o wojnie w Ukrainie, gdzie wszyscy są gotowi są solidaryzować. Ja nie czuję takiej solidarności jeśli chodzi o taką wspólnotę legijną. Można mieć swoje zdanie na temat prezesa czy dyrektora, sam je wypowiadałem. Ja wróciłem tu do klubu, by wrócił na swoje miejsce. Samo się to nie zrobi, trzeba dać trochę z siebie i w tej trudnej chwili okazać się empatią i zrozumieniem. Tymczasem nie mamy żadnej pomocy i wsparcia. Ja go nie potrzebuję, nie chodzi o mnie, natomiast takie destrukcyjne działania nic tej drużynie nie dają i mówienie, że „kocha się ten klub i jest dla mnie najważniejszy”, a działanie destrukcyjne na drużynę, która ten klub reprezentuje, jest dla mnie niezrozumiałe. Nie jestem w stanie tego zmienić, ale tego nie rozumiem - mówi przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković.

Sytuacja kadrowa
- Jesteśmy przyzwyczajeni, że wypadają nam co chwilę zawodnicy z różnych powodów. Mniejsza, że za kartki, ale większym problemem są kontuzje. W tym temacie są jednak pozytywy. Maciej Rosołek, który był na meczu w Niecieczy krótko po wznowieniu treningów, teraz przepracował tydzień. Paweł Wszołek też miał swoje dolegliwości, więc nie wystąpił od początku, a teraz będzie do naszej dyspozycji. Ponadto Artur Jędrzejczyk i Joel Abu Hanna coraz więcej robią na treningach – to pozytywne kwestie i liczymy, że pod tym kątem będzie coraz lepiej. Mamy dużo zawodników, których byśmy potrzebowali na boisku, a nie są dostępni.

Przygotowanie fizyczne do rundy
- Zespół na pewno jest dobrze przygotowany fizycznie, moja opinia jest jasna w tej kwestii. Wiadomo, że w momencie gdy mamy remis i porażkę, pojawiają się głosy m.in. dotyczące tego tematu. W naszych występach są inne problemy niż przygotowanie fizyczne. Ono jest najłatwiejsze do podniesienia w takich sytuacjach, jestem do tego przyzwyczajony. Jak zaczynałem rundy czy sezony, w których zdobywaliśmy mistrzostwo Polski, to wiele takich wątpliwości i głosów słyszałem. Nie mam z tym problemu, będziemy dalej robić swoje. Najważniejsza jest kwestia mentalna, kwestia głów zawodników, które muszą z dużo większą pewnością wchodzić w każdy następny pojedynek. Tu szukam największej przestrzeni do poprawy. Wydaje mi się, że zawodnik pewny siebie, grający z większą odwagą, biegnie szybciej, celniej i mocniej podaje. Na tym polega główna różnica między zawodnikiem, który czuje odwagę i zawodnikiem, któremu jej brakuje.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022



Wojna
- Z Ihorem Charatinem będę chciał porozmawiać. Na pewno nie jest to sytuacja dla niego w jakikolwiek sposób komfortowa – wręcz przeciwnie. Sam doskonale to rozumiem, bo też mam takie doświadczenie życiowe. My mamy swoją wojnę, którą też tu przeżywamy i musimy stawić jej czoła. Rozmawiając z Ihorem, dowiem się czy jest gotowy by nam pomóc, ale w to nie wątpię.

Entuzjazm Wisły
- Widać było różnicę w entuzjazmie zespołu Wisły w meczu z Górnikiem Łęczna. Po pierwszych minutach mógł prowadzić dwoma bramkami i stworzył więcej sytuacji niż w dwóch poprzednich meczach razem wziętych. Dużą różnicę widać także w aspekcie psychologicznym. Trener wniósł tę nową energię, ale miał mało czasu, by wprowadzić dużo nowych rzeczy. To będzie bardzo istotny mecz dla nas i dla nich. Musimy zwrócić uwagę na mocne strony przeciwnika, ale przede wszystkim musimy sami zaprezentować się jak najlepiej.

Czerwone kartki
- Obie czerwone kartki nie pomagają, bardzo dużo złego wnoszą dla drużyny w takim momencie i ewidentnie są wynikiem nerwowości. Ze swojej strony staram się tłumaczyć, że gramy ważne mecze, ale mecz w piłkę nożną, gdzie trzeba ze strony piłkarskiej zaprezentować się jak najlepiej. Nie możemy patrzeć na to, co za nami. Trochę negatywnych emocji się zbiera, bo niedawna przeszłość jest jaka jest. Najmniejsze potknięcie powoduje, że wszyscy wracają do tego co było, a my musimy patrzeć przed siebie i wziąć odpowiedzialność za nasze zachowania. Myślę, że zawodnicy są tego świadomi i muszą przenieść to na boisko od 1 do 90 minuty.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Marco(L)io - 25.02.2022 / 20:53, *.bahnhof.se

Vuko!
Z calym szacunkiem dla Ciebie!
Czy Ty nie widzisz zaangazowania w gre?Nie widzisz agresji,wyprzedzania przeciwnikow?
Przeciez stojac na boisku,zadna druzyna meczu nie wygra!!!
Pilkarze maja umiejetnosci,ale tego nie pokazuja!
A poza tym,czy to ja mam podpowiadac trenerowi?

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 25.02.2022 / 18:40, *.centertel.pl

Vuko szacun za powrot ale wypir.... j gorszej Legi nie widzialem chyba ze w dubaju na dziwk....ch byliscie se po bzykac

odpowiedz
Urs72 - 25.02.2022 / 15:06, *.247.131

Vuko , nie wiem czy utrzymasz to .... ? ....w Ekstraklapie, oby ?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.02.2022 / 12:22, *.orange.pl

Człowieku, o czym ty mówisz? Piłkarzyny snują się po boisku, ty opowiadasz hocopoły, właściciel bredzi od lat. W kasie dno wypadło, a ja mam już dość tego pierdzenia i wąchania waszych smrodów. I tych podstawionych bajkopisarzy "trzeba pomóc klubowi, nie ma co patrzeć na właściciela". DOŚĆ !!!!!!

odpowiedz
Adam - 25.02.2022 / 17:29, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Niestety jego opowieści to chyba jedyna rzecz, która dobrze mu wychodzi.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 25.02.2022 / 08:37, *.play-internet.pl

Wypowiedzi piłkarzy,trenerów,czy działaczy są o niczym.Czasami mam wrażenie,ze jadą z "przekazem dnia" i na zasadzie "kopiuj-wklej" będą wyciągać wnioski po porażce,albo się jarają,że pokazali charakter,gdy wygrali.Szkoda czasu na czytanie takich wypowiedzi.Ale np wywiady z Mioduskim,jak zaczyna "tokować",to już jest na czym oko zawiesić.Czytając,to co ma do powiedzenia,a przede wszystkim analizując wnikliwie i szukając między wierszami,co autor miał na myśli,można się dowiedzieć naprawdę dużo ciekawych rzeczy.Kilka takich "złotych myśli"Dariusza M. zwyczajnie zwala z nóg kibica,jak np ta,że "Jeżeli ktoś sądzi,że wielki klub się buduje za wielkie pieniądze,to się myli",albo,że "o potędze klubu nie zawsze świadczą gabloty pełne pucharów......".Te dwa pierwsze z brzegu cytaty,(a jest ich naprawdę sporo),wyraźnie świadczą,jakie cele ma Mioduski,rządząc Legią.A-jeszcze bym chciał posłuchać Michniewicza w wywiadzie typu "godzina szczerości",bo ten też by pewnie mógł dużo poopowiadać,jakie wałki robi(ł) Mioduski.W kilku wywiadach troszkę się wygadał,ale to kropla w morzu.....Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
floyd - 25.02.2022 / 08:55, *.aster.pl

@FOREVER LEGIA : No widzisz, ja od dłuższego czasu nie czytam co mioduski gada, dość mam korpo pie..lenia na codzień w pracy. Jego wywiady przypominają do tego bredzenie najmana, nieomylny i wszechwiedzący, zawsze każdy ruch ma przemyślany i usprawiedliwiony.
Won z Legii!

odpowiedz
Adam - 25.02.2022 / 17:34, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA : Piłkarze i trenerzy, nie tylko nasi, zawsze mówią to samo. Czasem się zdarzy, że komuś się coś uleje, ale... no właśnie, chciałem napisać, że mogą się obawiać, że 'sprzedając' informacje z szatni/klubu będą mieli potencjalny problem z następnym pracodawcą, ale biorąc pod uwagę poziom inteligencji większości piłkarzy, nie sądzę żeby potrafili tak daleko wybiec myślami.

A parch, tzn prezes tysiąclecia, od początku sabotował Legię. Smutne jest to, że wiele osób nadal tego nie widzi (nie chce widzieć?).

odpowiedz
Jerry - 25.02.2022 / 08:07, *.orange.pl

Stasiu Czerczesow na trenera Legii!!!!

odpowiedz
xD - 25.02.2022 / 07:39, *.plus.pl

Debil. No debil. Cóż począć?

odpowiedz
Ju(L)ius - 26.02.2022 / 08:36, *.vectranet.pl

@xD: Wytłumacz... Jak nie potrafisz to sam jesteś debil...

odpowiedz
gazza - 25.02.2022 / 06:48, *.inetia.pl

Vuko - Wierzę w Ciebie - Uchroń nasz klub przed spadkiem !

odpowiedz
kalosz - 25.02.2022 / 02:02, *.mm.pl

a mzoeby tak "vuko" pelnil role grającego trenera?

odpowiedz
Karol: - 24.02.2022 / 23:27, *.chello.pl

Warszawiaku1234, masz rację. Vuko trzymaj się i nie czytaj tych bzdur o Sobie. Od lat jesteś prawdziwym Legionistą. Jako piłkarz i trener.

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 25.02.2022 / 08:03, *.plus.pl

@Karol:: Zwłaszcza jako trener jest bardzo dobry mmmmmm. Szał

odpowiedz
Adam - 25.02.2022 / 17:25, *.chello.pl

@Karol:: Jeżeli to jest takie ważne to może po prostu zgarnąć z trybun jakiegoś gościa koło 50, najlepiej przynajmniej 30 letnim stażem kibicowskim, i dać mu zespół do trenowania. Gorzej nie będzie, a na pewno taniej.

odpowiedz
Adam - 24.02.2022 / 23:18, *.chello.pl

Tracę do tego błazna jakikolwiek szacunek. Jak można porównywać problemy klubu piłkarskiego z sytuacją jaka jest na Ukrainie.

odpowiedz
Adam - 25.02.2022 / 20:26, *.chello.pl

@Adam: Vuko miał refleksję, przeprosił za to porównanie, którego użył w emocjach. Też się za szybko zagotowałem.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.02.2022 / 22:39, *.play-internet.pl

Tak z ciekawych wiadomości z rynku transferowego to pogłoski:
Cracovia zainteresowanie - Pieros Sotiriou Ludogorets
Górnik - Sebá, Cruzeiro, Porto Olimpiakos
Górnik -- Jota Peleteiro, Cela , Brendford Birmingham
Nawet jesli nie dojdzie do transferów... to pokazuje , jak działa scouting i dyrektorzy sportowi innych klubów.. a jak dziala pion Legii....

odpowiedz
Miodek amatorek - 24.02.2022 / 21:00, *.centertel.pl

Wsparcie to było bardzo długo
Cierpliwość się skończyła
Mioduski won!!!!

odpowiedz
Ogolić kręcone łoniaki pudla - 24.02.2022 / 20:21, *.t-mobile.pl

Liga upadlińska zawieszona, może Jacuś kogoś wyhaczy? Okno otwarte, a stamtąd obcokrajowcy będą chcieli wypełzalać.

Jacek nie dziękuj za radę tylko działaj, jedz i w poniedziałek wracaj z napadziorem i dwoma ofensywnymi pomocnikami.

odpowiedz
Sfinks - 24.02.2022 / 21:29, *.vectranet.pl

@Ogolić kręcone łoniaki pudla: jeśli ktoś upadł to ty ze swoim „humorem”. Żal...

odpowiedz
Niema KASY to i niema Dobrych Piłkarzy - Proste ! - 24.02.2022 / 19:44, *.com.pl

Co On Gada z Kim On Ma tą Wojnę ?

Legii problem jest jeden obecnie pusta kasa klubowa . Raków , Pogoń , Lech wydali za pojedynczych Piłkarzy po blisko milionie , Legia próbuje ściągać za darmo i wiadomo , że nie przyjdzie nikt kto nawet naszą słabą ligę zwojuje . Jak na razie to sprzedajemy najlepszych piłkarzy i łatamy dziury , żeby ktoś w ogóle w tej Legii jeszcze grał i był w stanie utrzymać zespół w lidze . Problem ten jest od czasu gdy Trójka wspaniałych włodarzy zaczęła się kłócić o udziały się rozeszli , a długi pozostały do pospłacania . A sport dziś jest taki , że jak niema dużych Pieniędzy to i nie ma mowy o dobrych Piłkarzach w Klubie dziś taka sytuacja jest w Legii i niema co się okłamywać , że jest inaczej .

odpowiedz
grzesiek - 24.02.2022 / 20:00, *.centertel.pl

@Niema KASY to i niema Dobrych Piłkarzy - Proste !: O kurde jaki ty madry jestes. Pilkarze za grosze powiadasz. To sprawdz sobie ile kastrati i charatin byli warci mądralo.

odpowiedz
RMFC - 25.02.2022 / 00:23, *.orange.pl

@grzesiek: zobaczyli w klubach że idioci z Warszawy napalili się na tych grajków więc zaśpiewali im odpowiednie kwoty a te barany zapłaciły. Teraz widać jakimi są durniami a w Zagrzebiu i na Węgrzech się śmieją, że opchneli szrot za taką kasę

odpowiedz
L - 25.02.2022 / 00:53, *.play-internet.pl

@grzesiek: skoro takich kozaków mamy mądralo to czemu ten wychwalany przez ciebie Vuko nie umie nic z tego ulepić? Grają jak za karę. A ty się nim podniecasz jakby był najlepszym trenerem w historii L…

odpowiedz
LP7 - 24.02.2022 / 19:03, *.grupapsb.pl

Vuko wojna na Ukrainie nie rusza, sam pewnie doskonale pamięta niejednego jugolskiego 'ratnego zlocinaca' wujasa czy innego kuzyna, który działał w Bośni w 92

odpowiedz
Miki55 - 24.02.2022 / 18:58, *.chello.pl

Moda na bycie przeciw Legii powodowana jest zazdrością i tak to już jest od dawna i dotyczy wszystkich kto odnosi sukcesy a wobec Legii jest stosowana z wielką ochotą
ale być Warszawiakiem i występować przeciwko temu klubowi to coś zupełnie nowego. Widać za dużo już tu mamy słoików których losy rzuciły do Warszawy za chlebem a wychowani byli na swoich wsiach w nienawiści do Legii. Teraz tu kontynuują swoją wredną robotę.

odpowiedz
olew - 24.02.2022 / 20:03, *.vectranet.pl

@Miki55: Nie obrażaj migrantów. To że ktoś do nas przyjechał i chce żyć w Warszawce i płaci tu podatki - nie czyni go Warszawiakiem gorszym , lub gorszym Legunem od tu urodzonych . Albo kochamy Legię, albo siebie . Legii nie lubią nienawistnicy, ale oni są wszędzie w Polsce i w Warszawce, całe szczęście, że na trybunach stanowią mniejszość, choć głośną. Ponadto te nasze problemy tożsamościowe, dzisiaj wydają się śmieszne, moskalska zaraza jest stąd 250 km... i morduje naszych braci Ukraińców.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 24.02.2022 / 18:31, *.chello.pl

Odwalcie się od Vuko. On w przeciwieństwie do was doświadczył czym jest wojna. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że to co teraz się dzieje w klubie to wojna. Wojna ma być w każdym meczu, o każdy metr boiska. Na koniec jedno wyszarpane zwycięstwo może zdecydować czy nie spłyniemy z ligi.
Kibice z wilanowa i miękkie faje się znalazły. Wojna beee... wojna zła. Śmiech na sali.

odpowiedz
Adam - 24.02.2022 / 23:20, *.chello.pl

@Szmu(L)ki: Nie ośmieszaj się.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 24.02.2022 / 18:07, *.aster.pl

Dziwne sie czyta komentarze nieprzychylne Vuko. Komu jak komu ale akurat jemu nie mozna zarzucic zla wole.

odpowiedz
geds - 24.02.2022 / 17:56, *.chello.pl

Mamy po prostu bardzo słabą kadrę. Piłkarze jak Sokołowski, Rosołek, Slisz, Celhaka, Mutu, Lopez, Pekhart, Skibicki... nie łapaliby się w jedenastce w normalnych czasach większość nawet w kadrze.

odpowiedz
Arek - 24.02.2022 / 17:12, *.centertel.pl

Piszczie co chcecie ale Vuko ma rację. A jak sie komuś porównanie do wojny nie podoba idź pod gniazdo jeden z drugim jak gniazdowy zarzuci to jest wojna hehe. Bo to jest wojna o utrzymanie jakby nie patrzeć. Wiecie ile zje...w chciałoby żebyśmy spadli?

odpowiedz
Pawciu - 24.02.2022 / 17:07, *.mm.pl

Powiem tak: Jezeli pilkarze nie wytrzymuje cisnienia trybun to znaczy ze nigdy nie powinni trafic z taka mentalnoscia do Warszawy.

odpowiedz
JFk - 24.02.2022 / 18:23, *.chello.pl

@Pawciu: Ok. Ale jak chcesz teraz testować ich ciśnieniem z trybun to obudzisz się w pierwszej lidze. Niestety ale trzeba odpuścić jazdę po grajkach bo to tak jakbyś tonącemu głowę w wodzie jeszcze zanurzał.

odpowiedz
dave - 25.02.2022 / 13:29, *.aster.pl

Ma być prezes pożegnany, a co Vuko wyjeżdźa z obrażaniem pilarzy? Poza tym mieli wsparcie w 90& meczów i nic to nie zmieniło, dalej snuli się jak dzieci we mgle. Bo przegrać po walce to co innego, ale ja w żadnym meczu nie widzę chcęi wygrania ani krzty walki z ich strony, tylko łeb w dół i tak jak Slisz wzruszanie ramionami i teksty w wywiadach że on nie jest od oceniania gry drużyny i wygląda jakby za karę wychodził na boisko.

odpowiedz
Góral - 24.02.2022 / 15:46, *.tj.cn

Porównanie do wojny na Ukrainie jest poniżej krytyki, wstyd. „Mamy swoją wojnę” czy Pana pogięło ???

odpowiedz
odleciał - 24.02.2022 / 14:42, *.tvtom.pl

wstyd baranie..

odpowiedz
floyd - 24.02.2022 / 14:33, *.t-mobile.pl

To porównanie do wojny jest poniżej krytyki, dno. Zajmij się przygotowaniem tych szmaciarzy w koszulkach Legii, o trybuny się nie martw. Akurat to nie kibice kompromitują się od pół roku.

odpowiedz
Tomek - 24.02.2022 / 14:23, *.113.189

Panie Vukovic to może nich drużyna da coś od siebie i zacznie walczyć, zapier... na boisku, a nie odwalają komedię, tak mniej więcej od połowy października

odpowiedz
ko(L)o - 24.02.2022 / 14:21, *.play-internet.pl

moze byc tak wyciagna kilku pilkarzy z ligi Ukrainskiej? niestety wiadomo co tam sie teraz dzieje, ale chodzi o sprawy czysto pilkarskie. co sadzicie? nawet,jakies wypozyczenia,pozdrawiam

odpowiedz
Adam - 24.02.2022 / 23:26, *.chello.pl

@ko(L)o: myślę, że pisanie o czymś takim jest niesmaczne

odpowiedz
Alex - 24.02.2022 / 14:18, *.plus.pl

Kto w piątek zagra na bramce?

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.02.2022 / 14:00, *.play-internet.pl

Czemu trenerzyno nie wystawiasz Muciego tylko te parodie piłkarzy Slisza i Sokołowskiego

odpowiedz
Arek - 24.02.2022 / 14:47, *.centertel.pl

@Trener Bramkarzy: grał z Wartą tłuczku. Jakbyś czasem się zainteresował to byś wiedział.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.02.2022 / 19:56, *.play-internet.pl

@Arek: Chodziło mi o ostatni mecz i mecz jutrzejszy.... karykaturo homo sapiens

odpowiedz
Arek - 24.02.2022 / 22:29, *.tpnet.pl

@Trener Bramkarzy: a znasz skład na mecz jutrzejszy? Ja nie znam. A karykatury sobie w lustrze poszukaj tłuczku. Bo przecież Tobiasz przestał się rozwijać od jakiegoś czasu. Weź Ty już nic nie pisz.

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 24.02.2022 / 13:59, *.orange.pl

Nie we wszystkim zgadzam się z Vuko.
Ma rację że wsparcie w trakcie meczu powinno być maksymalne. Happeningi przed i po, jeżeli już koniecznie są komuś potrzebne.

odpowiedz
Żyrardów - 24.02.2022 / 16:16, *.play-internet.pl

@FC_ŻYRARDÓW:
Dokładnie tak rozumiem kibicowanie
Nie jest wina Vuko ani tych pilkarzy to kim jest i co robi prezio
Oni mają grać na maksa a kibice ich wspierać
Demonstracje przed i po

odpowiedz
pająk z Woli - 24.02.2022 / 17:09, *.net.pl

@Żyrardów : Jakie hepeningi , jakie protesty tu potrzeba ich lać aby równo puchli

odpowiedz