Futsal

Legia Warszawa 4-2 Górnik Polkowice

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 18. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Polkowice 4-2. Pierwszą bramkę dla Legii zdobył w 10. minucie Michał Knajdrowski. Niecałe cztery minuty później do wyrównania doprowadził Michał Bartnicki i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Fotoreportaż z meczu - 66 zdjęć Woytka

W 30. minucie niespodziewanie goście objęli prowadzenie za sprawą Rui Carlosa Pinto, ale legioniści szybko skutecznie odpowiedzieli. Rzut wolny blisko linii pola karnego wykonał Mariusz Milewski. Wszyscy rywale zasłonili bramkę, ale legionista niespodziewanie odegrał futbolówkę do boku, a po chwili piłka do niego wróciła, zrobił się prześwit w bramce i posłał bombę pod poprzeczkę. W 34. minucie w polu karnym sfaulowany został Mateusz Olczak, a okazję na bramkę zamienił Mateusz Gliński, dając Legii prowadzenie 3-2. W końcówce rywale wycofali bramkarza i legioniści wykorzystali to, a konkretnie cztery sekundy przed końcem zdobił to Michał Knajdrowski.

Kolejne spotkanie stołeczny zespół rozegra 2 marca o 18:00, a jego przeciwnikiem będzie Constract Lubawa.

Legia Warszawa 4-2 (1-1) Górnik Polkowice
1-0 09:57 Michał Knajdrowski
1-1 13:22 Michał Bartnicki
1-2 29:43 Rui Carlos Pinto
2-2 32:24 Mariusz Milewski
3-2 34:35 Mateusz Gliński (k)
4-2 39:56 Michał Knajdrowski

Legia: 13. Juan Casillas, 16. Tomasz Warszawski, 19. Adam Grzyb, 2. Araujo Da Silva, 6. Duarte Araujo, 21. Grzegorz Och, 14. Krzysztof Jarosz, 81. Mariusz Milewski, 10. Mateusz Gliński, 23. Mateusz Olczak, 20. Michał Knajdrowski, 49. Michał Szymczak

Górnik: 12. Wojciech Wójtowicz, 10. Dawid Biały, 23. Kamil Izbiański, 11. Kamil Olszewski, 9. Kornel Ciupka, 14. Marcel Michalczak, 13. Marcel Wolan, 18. Michał Bartnicki, 3. Paweł Wyzga, 16. Radosław Karpiński, 20. Rui Carlos Pinto, 2. Sava Lutai