Łukasz Koszarek - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Start Lublin 97-107 Legia Warszawa

W meczu 21. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała po dogrywce ze Startem Lublin 107-97. W połowie trzeciej kwarty, kiedy Start prowadził różnicą 22 punktów (!) chyba nikt nie wierzył, że słabo grająca Legia będzie w stanie odwrócić losy meczu. A jednak! Nasi gracze zaczęli szarpać, wyrywać piłki rywalom, a do mocnej obrony dołożyli skuteczny atak. Legioniści wyszli na prowadzenie, a w ostatniej akcji czwartej kwarty mieli okazję zdobyć punkty na zwycięstwo. Nasi gracze pospieszyli się jednak z rzutem (zablokowany został Johnson) i to lublinianie oddali jeszcze rzut na wygraną. Na nasze szczęście niecelny. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 90-90.

W dogrywce legioniści grali już jak profesorowie - poszli za ciosem i od samego początku dodatkowego czasu byli na prowadzeniu (po trójce Cowelsa). Kapitalny mecz rozegrał Robert Johnson, zdobywca 36 punktów! W drużynie Startu przez trzy kwarty bezbłędny był Mike Scott, który trafiał wszystkie rzuty z gry. Na szczęście w kwarcie czwartej i dogrywce zaczął się mylić, kiedy legioniści zaczęli go podwajać. Takiego powrotu, z -22 pkt. w połowie trzeciej kwarty, nie było w ligowych meczach Legii od wielu, wielu lat.

- Trudny mecz na trudnym terenie. Cieszymy się z tej wygranej i tego, że zespół walczył do samego końca wierząc w zwycięstwo. Mamy na swoim koncie bardzo ważne dwa punkty, w niedzielę kolejny mecz, który musimy wygrać i już za chwilę będziemy się do niego przygotowywać – powiedział trener Wojciech Kamiński.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 6 marca o 17:30, a ich przeciwnikiem będzie Astoria Bydgoszcz.

kwarty: 20-25, 27-16, 31-19, 12-30, d. 7-17