fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Tylko wygrana przedłuży nadzieje na puchary

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środowy wieczór Legia stanie przed szansą awansu do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Tego dnia na Łazienkowskiej podejmie Górnika Łęczna. Dla graczy Aleksandara Vukovicia będzie to pierwsza rywalizacja z drużyną z tego samego poziomu rozgrywkowego w krajowym pucharze w tym sezonie.

KURSY NA LEGIA - ŁĘCZNA
FORTUNA:

Wreszcie wygrana

Przed kilkoma dniami Legia wreszcie przełamała złą serię i po relatywnie dobrym spotkaniu pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków. Gospodarze na tle przeciwnika zaprezentowali się nieźle, co może cieszyć w obliczu ostatnich słabych wyników. Inna sprawa, że Wisła pokazała, iż podobnie jak Legia, również jest w sporym kryzysie, przez co musi balansować na granicy strefy spadkowej. W piątkowym spotkaniu przeciwko "Białej Gwieździe" trener Aleksandar Vuković zmienił nieco ustawienie formacji obronnej, co wyglądało obiecująco. W ofensywie natomiast Legii udało się zdobyć dwie bramki po strzałach głową, co potwierdza, że toto właśnie w aspekcie gry w powietrzu nadal trzeba szukać największego zagrożenia w polu karnym rywala. Najpierw do siatki przeciwnika trafił Tomas Pekhart, który wykorzystał podanie z lewej strony boiska, a w samej końcówce trzy punkty "Wojskowym" zapewnił Mateusz Wieteska, wykończając dogranie z rzutu wolnego od Josue. Takie wyszarpane zwycięstwa nierzadko "wskrzeszają" drużynę i sprawiają, że nabiera ona więcej pewności siebie. Wydaję się, że to właśnie spokój mentalny jest teraz tym, czego większość graczy stołecznego klubu potrzebuje.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Puchar jedyną nadzieją

Rywalizacja w Pucharze Polski jest inna niż ta w lidze. Tutaj o wszystkim decyduje jeden mecz, który da odpowiedź na to, która z drużyn zagra w półfinale krajowego pucharu. Nie jest wielką tajemnica, że dla legionistów jedyną szansą na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie jest triumf w tych rozgrywkach, jednak wobec skomplikowanej sytuacji w lidze trudno teraz rozsądnie szachować siłami. Możliwe, że w środę na boisku piłkarze ze stolicy wyjdą w nieco zmienionym składzie w porównaniu do tego co oglądaliśmy przeciwko Wiśle.

Do tej pory legioniści w Pucharze Polski nie zawodzą. Pokonali na swojej drodze trzech przeciwników, chociaż z dwoma musieli się nieco namęczyć. Chodzi tutaj o starcie z Motorem Lublin wygrane 2-1 (1/8 finału), a także ze Świtem Skolwin Szczecin, który został ograny 1-0 (1/16 finału). W środę po raz pierwszy legioniści staną przed wyzwaniem pokonania zespołu z tej samej klasy rozgrywkowej.

Dobra forma Górnika

Górnik Łęczna w ligowej tabeli zajmuje aktualnie 14. miejsce. Gracze prowadzeni od 2019 roku przez Kamila Kieresia w tym roku jeszcze nie przegrali. Najpierw zanotowali trzy remisy (Warta, Śląsk, Wisła K.), a potem ograli u siebie Stal Mielec 2-0. Taka dyspozycja nie jest jednak dziełem przypadku. Już w końcówce zeszłego roku Górnik pokazał, że zamierza twardo walczyć o pozostanie w Ekstraklasie. W grudniu łęcznianie rozegrali trzy ligowe spotkania i wszystkie zakończyły się po ich myśli. Najpierw ograli Jagiellonię, potem Cracovię, a tuż przed Świętami Bożego Narodzenia okazali się lepsi od Zagłębia Lubin. Łęcznianie w zimowej przerwie skromnie podziałali na rynku transferowym. Do drużyny trafili jedynie gracze dotychczas bez kontraktów: Gerson i Ruben Lobato, a także Jonathan de Amo ze Stali Mielec.

Do tej pory Górnik na swojej pucharowej drodze pokonał trzech przeciwników. W 1. rundzie 2-1 Górnika Polkowice, potem po rzutach karnych Miedź Legnica, a następnie 2-1 na wyjeździe Koronę Kielce.

W ostatnim spotkaniu pomiędzy Legią a Górnikiem górą okazali się gracze z Warszawy, którzy wygrali na swoim stadionie 3-1. Ostatni raz kiedy najbliższy rywal "Wojskowych" nie wrócił z Łazienkowskiej na tarczy miał miejsce w 2007 roku, kiedy niespodziewanie Górnik ograł faworyzowanych przeciwników po golach Janusza Surdykowskiego oraz Marcina Rogowskiego. Tamtego mecz pamiętać może obecny trener Legii, który spędził wówczas na boisku 90 minut i został pod koniec meczu ukarany żółtą kartką.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Górnikiem Łęczna rozpocznie się w środę o godzinie 20:45. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Polsat Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Kudlaty - 02.03.2022 / 18:49, *.play-internet.pl

Lech wygrywa a Rozgrywki ligi ukraińskiej zostały zawieszone do odwołania. Nie można wykluczyć, że Kędziora zasili kadrę poznańskiej drużyny.
ADo LEGII nawet uchodzcy nie chca isc

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 02.03.2022 / 18:44, *.19.184

Tylko po co nam te puchary ?

odpowiedz
Piotr.H - 02.03.2022 / 18:39, *.virginm.net

Jakie puchary cała akstraklapa nas leje a my mamy aspiracje na europuchary. My potrzebujemy takiej przebudowy o jakiej nikomu się nie śniło w najczarniejszych snach.
Boże coś Legię...

odpowiedz
autor - 02.03.2022 / 18:27, *.vectranet.pl

nie ma szans na wygrana - czy to Rakow czy Lech zgnoją nas jak nie wiem co

odpowiedz
Legia Mistrz - 02.03.2022 / 18:09, *.orange.pl

Jakie to ma dziś znaczenie? Kto tam gdzie awansuje, kto tam będzie mistrzem?
Zbliża się hekatomba o jakiej nie macie pojęcia.

odpowiedz
grzesiek - 02.03.2022 / 18:49, *.centertel.pl

@Legia Mistrz: co masz na mysli?

odpowiedz
Arek - 02.03.2022 / 19:40, *.tpnet.pl

@grzesiek: pewnie sam nie wie co.

odpowiedz
grzesiek - 02.03.2022 / 17:54, *.centertel.pl

Mysle ze spokojnie awansujemy dalej.

odpowiedz
ajajajaj - 02.03.2022 / 17:38, *.net.pl

Górnik się podłoży , chce utrzymać ekstraklape , leci wisła sląsk i nieciecza tak mówią w szarej strefie :)

odpowiedz
L - 02.03.2022 / 17:15, *.tpnet.pl

Wygramy

odpowiedz
Arek - 02.03.2022 / 16:54, *.tpnet.pl

Te komentarze to kibice Legii piszą?

odpowiedz
przemo - 02.03.2022 / 15:58, *.orange.pl

legia- górnik 3-0

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.03.2022 / 15:53, *.aster.pl

Chciałaby dusza do raju.... Ale do zdobycia PP, jeszcze (po ewentualnym pokonaniu Górnika) półfinał i finał. A tam czeka Raków i pewnie Lech. Lepiej utrzymać się w Ekstraklapie.

odpowiedz
hajdukL - 02.03.2022 / 15:32, *.ar-network.pl

Z jednej strony następny sezon powinien być tym przejściowym. Czeka nas rewolucja kadrowa, zgrywanie nowej ekipy i różne eksperymenty po drodze więc europejskie puchary wydawać by się mogły zbędne. Jednak sportowy duch nakazuje grać w każdym meczu o zwycięstwo i co tylko można wycisnąć z tego sezonu. Dlatego Ci, którzy proponują odpuścić puchar powinni zastanowić się nad swoją postawą i czy minimalizmem zarazili ich piłkarze czy może oni chcą piłkarzy. Dla całej reszty piątka i wieczorem liczy się tylko zwycięstwo.

odpowiedz
Obiektywny znawca - 02.03.2022 / 15:25, *.icpnet.pl

Poprzednio przewidziałem czarna serię która w zasadzie trwa do dzisiaj... dzisiaj przewiduje początek dopiero czarnej dupy
Łęczna puchar presja, kopanina, tyły
Slask wymęczona buła na remis
ponownie Łęczna plecy z przytupem na wyjeździe
Raków wyjazd na obronę Częstochowy... Raków pokaże jak się kopie
Lechia mecz u siebie pod mega presją, pełne gacie może remis...
Lech hmmm to może być ciężki wyjazd
Piast mega presja, pełne gacie sam nie wiem, ale z Piastem zawsze jakoś pod górkę
Pogoń na wyjeździe raczej plecy
Mielec na wyjeździe raczej plecy

odpowiedz
Jerry - 02.03.2022 / 15:20, *.plus.pl

Musimy awansować! W następnej rundzie na pewno trafimy na Olimpię Grudziądz.
Zobaczycie. A jak pokonamy Grudziądz to już europejskie puchary mamy na 100%, bo nawet jak przegramy z łachem w finale to i tak puchary nasze, ponieważ lach będzie miał dublet w tym roku, niestety :-(

odpowiedz
Ciekawski - 02.03.2022 / 15:22, *.geckonet.pl

@Jerry: Po pierwsze - przeczytaj jeszcze raz przepisy, po drugie - my z Olimpią nie wygramy. Gdybyśmy dziś wygrali - trzy razy pod rząd musiałby stać się cud, a to już jest mało prawdopodobne. Powiedz, dlaczego niby mielibyśmy wygrać z Olimpią? Jakieś argumenty?

odpowiedz
Jerry - 02.03.2022 / 15:38, *.plus.pl

@Ciekawski: założymy się?
Ciepłe kulki, proszę pana. A co do Olimpii, to będzie tak oszołomiona grą z półfinale z Wielką Legią, że już ten sukces im wystarczy aż za nadto.

odpowiedz
ZenekL3 - 02.03.2022 / 17:39, *.chello.pl

@Jerry: Podobnie jak była oszołomiona drużyna Świtu spod Szczecina z pietnastej ligi.

odpowiedz
autor - 02.03.2022 / 18:51, *.vectranet.pl

@Jerry: stuknij sie w leb, jak uwalimy finał to nie mamy pucharów jełopie

odpowiedz
Pawełek - 02.03.2022 / 15:13, *.netfala.pl

Ciekawe czy Górnik dzisiaj pozwoli Legii wygrać.

odpowiedz
Świadomy - 02.03.2022 / 15:24, *.geckonet.pl

@Pawełek:

Podobno tak, ale nie wiadomo jeszcze czy nasi grajkowie to wykorzystają i cudem wbiją piłkę do bramki. Zobaczymy.,,

odpowiedz
Januszek - 02.03.2022 / 15:08, *.chello.pl

No chyba to jasne ze jak przegramy to nie zagramy w pucharach ;) chyba ze intertoto

odpowiedz
LW - 02.03.2022 / 14:27, *.chello.pl

Nie wiem w jakim celu płaczki wchodzą na to forum i wylewają swoje frustracje.

odpowiedz
Psycholog - 02.03.2022 / 15:03, *.geckonet.pl

@LW: a ja nie wiem w jakim celu ktoś tu wchodzi, aby ujawniać swój brak wiedzy względem nieznajomości argumentacji osób chcących wylewać tutaj swoją frustrację...

odpowiedz
ZenekL3 - 02.03.2022 / 17:07, *.chello.pl

@Psycholog: Dokładnie ważna jest argumentacja a nie zabieranie głosy zresztą frustracja to była po trzech porażkach a teraz ludzie wylewają wkur... na maksa.

odpowiedz
Olo - 02.03.2022 / 14:10, *.chello.pl

Cieszenie się minimalną wygraną z Wisłą, która przegrywa z III-ligowcem. Ludzie, ochłońcie...

odpowiedz
Lamborghini - 02.03.2022 / 14:09, *.supermedia.pl

Ciekawe kogo nam tam wystawi Vuko ? Czy to będą gwiazdy Miszta, Slisz, Lopes, Skibicki, Mlado czy Malik którego sukcesy Legii przygniatają. Po co nam był nowy bramkarz bo podejrzewam, że chyba ciut lepszy od naszego ręcznika jeśli Vuko niewystawia go.

odpowiedz
Vuko - 02.03.2022 / 13:33, *.209.207

czas na pożegnanie z pucharami

odpowiedz
ZenekL3 - 02.03.2022 / 13:18, *.chello.pl

Tylko po co tak słabej drużynie puchary a po wygaśnięciu kontraktów latem będzie jeszcze gorzej? Jak Prezes Mioduski i trener z Bożej łaski Wukowicz połączą grę na trzech frontach w przyszłym sezonie? Oczywiście Puchar Polski to byłby wielki sukces i trzeba stanąć na głowie żeby zdobyć bez dwóch zdań. Ale już w kontekście eliminacji do Pucharu Konferencji (czy czegośtam) to bym raczej się nie entuzjazmował.

odpowiedz
kakaka - 02.03.2022 / 13:05, *.207.54

cóż to będzie za widowisko,trzeba będzie się przed meczem dobrze wyspać i mocną kawę strzelić żeby nie usnąć po 15 minutach tego wyśmienitego spotkania

odpowiedz
Piter - 02.03.2022 / 12:27, *.centertel.pl

Awansować do pucharów by odpaść w 1 rundzie serio? Moze najpierw przypomnijmy sobie, że dla nas liczy się tylko mistrzostwo?

odpowiedz
Zgred - 02.03.2022 / 11:46, *.as9105.com

Co wy piszecie gimbusy? Jak jest szansa to trzeba walczyć o puchar.

odpowiedz
Biała Siła - 02.03.2022 / 12:44, *.vectranet.pl

@Zgred: Oo dokładnie tak ,nie poddajemy się ,!!

odpowiedz
Legionistaaa - 02.03.2022 / 11:29, *.tpnet.pl

Puchary? Kim? Tymi grajkami to nawet drużyny z San Marino nie pokonamy. Dajcie spokój z pucharami skupcie się na lidze i zbudujcie drużynę na nowy sezon

odpowiedz
Darek - 02.03.2022 / 10:57, *.chello.pl

3/4 tych marnych piłkarzyków jest po sezonie do wywalenia na zbity pysk. Kim niby mielibyśmy grać w eliminacjach do europejskich pucharów?Skibickim i Abu Hanna? Obecnie to jest cyrk w Legii i banda pijaków a nie drużyna do grania w europie.

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 02.03.2022 / 10:00, *.orange.pl

Dajcie spokój z pucharami..... Skupić się na utrzymaniu.... Dzisiaj sprawdzić młodzież...

odpowiedz
zibin55 - 02.03.2022 / 09:42, *.play-internet.pl

Jeśli awansujemy do finału (np. losując i pokonując Olimpie) to gdy finał wygra mistrz Polski AD 2022 to do pucharów przejdzie te Legia.
I o to jest gra

odpowiedz
odp - 02.03.2022 / 11:52, *.plus.pl

@zibin55: ???, a to jakaś nowość czy zwykła dezinformacja?

odpowiedz
SEBO(L) - 02.03.2022 / 12:25, *.centertel.pl

@odp: To drugie. Człowiek pisze o starych przepisach. Obecnie w takiej sytuacji do kwalifikacji pucharów wchodzi drużyna z 4. miejsca...

odpowiedz
Grudziądz - 02.03.2022 / 13:12, *.geckonet.pl

@zibin55: A dlaczego mielibyśmy pokonać Olimpię? Podaj mi jakieś argumenty przemawiające za tym, że jesteśmy lepszą drużyną od 3-ligowego zespołu z Kujawsko-Pomorskiego? Bo mamy lepszy stadion? Kibiców? Autokar? W czym obecnie jesteśmy lepsi od nich na boisku? Wysokością wypłat? Ci chłopacy z 3-ligi nas zmiotą, więc jeżeli dziś jakimś cudem przejdziemy dalej, to módl się aby nie trafić na Grudziądz, bo tylko większe pośmiewisko będzie...

odpowiedz
Mario - 02.03.2022 / 09:28, *.t-mobile.pl

Po co nam te puchary? Budujemy wszystko praktycznie od zera i puchary będą dls

odpowiedz
s3p - 02.03.2022 / 08:51, *.chello.pl

wolałbym odpaść, a się utrzymać.
to jest teraz priorytet.

odpowiedz
Eduardo - 02.03.2022 / 08:22, *.toneticgroup.pl

w obliczu sytuacji na Ukrainie, wiekszosc ma pewnie gdzies tych przeplaconych pajacy i w ogole pilke nozna

odpowiedz
Darek - 02.03.2022 / 08:18, *.chello.pl

W sytuacji w jakiej obecnie jesteśmy nie mamy szans na zdobycie pucharu.Trzeba skupić się na utrzymaniu zwłaszcza teraz gdy dół tabeli też wygrywa a wzmocnienia zostały olane.Mielismy dwa miesiące by zrobić jedeń lub dwa solidne transfery.W klubie jednak uznamo,że po co sie przemęczać i nie zrobili nic by podnieść jakość drużyny.
Kasę za grę w europie i sprzedaż Luquinhasa pasjonat tenisa wsadził w swoją kieszeń i pali głupa.Zieliński za ciepłą posadkę też siedzi cicho.
Czym szybciej odpadniemy tym lepiej dla nas.

odpowiedz
Juras - 02.03.2022 / 08:04, *.plus.pl

Szczerze? Opuśćmy to. Na puchar szansnie mamy, a są ważniejsze sprawy na głowie. Całe siły na Śląsk!!

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.03.2022 / 07:43, *.play-internet.pl

ZIELIŃSKI TOMCZYK MIODUSKI gdzie są transfery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
O(L) AF - 02.03.2022 / 07:32, *.centertel.pl

Czekamy na kolejny cud.

odpowiedz