Łyżwiarstwo

Wyniki Marka Kani pierwszego dnia MŚ

W norweskim Hamar rozpoczęły się dziś mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim, w których startuje panczenista Legii, Marek Kania. W wyścigu na dystansie 500 metrów legionista zajął 16. pozycję z czasem 35,66 sekundy (+1.07s). Z kolei w rywalizacji na 1000 metrów, Marek Kania zajął miejsce 21. (ostatnie wśród startujących), z wynikiem 1:12.85 min. (+4.69s). Nasz zawodnik miał bardzo dobry czas pierwszego okrążenia (16.62, dziesiąty wynik), ale zdecydowanie najgorzej mu poszło na ostatnim okrążeniu (30.1s).

W piątek nasz 22-letni zawodnik ponownie wystartuje na 500 i 1000 metrów. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 17:58, a legionista startować będzie w parze z Niemcem, Hendrikiem Dombkiem. Drugi start na 1000m o godzinie 19:23. Transmisja na Youtube i w sportowych kanałach Polsatu.

Na półmetku MŚ w wieloboju sprinterskim, Marek Kania plasuje się na miejscu 21. z wynikiem 72.085 pkt.