Paweł Wszołek po zdobyciu gola - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 1-0 Śląsk

Gol na wagę spokoju

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia udanie rozpoczęła nowy tydzień, pokonując na własnym stadionie Śląsk Wrocław po trafieniu Pawła Wszołka. Dzięki trzem punktom stołeczny zespół po raz pierwszy od dłuższego czasu opuścił strefę spadkową. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, jednak w bezpośrednim starciu dawnych kolegów z boiska lepszy od Jacka Magiery okazał się Aleksandar Vuković.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022



Pierwszy kwadrans upłynął spokojnie. Śląsk i Legia wzajemnie się badały i nikt nie spieszył się do przeprowadzania ataków. Gospodarze próbowali uderzać z dystansu, jednak ich celność pozostawiała wiele do życzenia. Dopiero w 28. minucie można było podnieść się z miejsca, gdy bliski strzelenia gola był Mateusz Wieteska. Kapitan Legii najwyżej wyszedł w powietrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak bramkarz gości nie musiał nawet interweniować, gdyż uderzona przez niego piłka poszybowała ponad poprzeczką. Potem z boiska wiało nudą. Akcje toczyły się w środkowej strefie boiska, a pod polem karnym przeciwnika zarówno jedni jak i drudzy kompletnie tracili głowę. Dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy świetną okazję miał Tomas Pekhart. Czech doszedł do piłki dogranej z prawego skrzydła, oddał mierzony strzał, z którym świetnie poradził sobie Michał Szromnik, parując piłkę na poprzeczkę. Za moment arbiter zagwizdał, zapraszając drużyny do szatni.

W 52. minucie bardzo ładna akcja na prawej stronie Wojciecha Golli, który wyminął dwóch przeciwników i dośrodkował przed pole karne w kierunku Marcela Zylli. Pomocnik Śląska nie zdołał jednak dojść do piłki, gdyż w odpowiednim miejscu i czasie odnalazł się Bartosz Slisz. Po godzinie gry mocny strzał z rzutu wolnego Dino Stigleca, z którym na raty poradził sobie Miszta. Można było odnieść wrażenie, że w drugą połowę lepiej weszli podopieczni Jacka Magiery. Wrocławianie raz po raz przeprowadzali groźne kontry, które napędzały gospodarzom sporo strachu.

Te wszystkie ataki Śląska nie przyniosły im jednak gola, natomiast w 69. minucie do siatki trafił Paweł Wszołek. Pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem po kapitalnym podaniu od Josue, a następnie posłał piłkę ponad nim wprost do siatki. Goście szybko rzucili się do odrabiania strat, jednak na niewiele im się to zdawało. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry o krok od drugiego trafienia dla stołecznego klubu był wprowadzony w drugiej połowie Rafael Lopes. Portugalczyk wyszedł na czystą pozycję po dograniu z głębi pola, jednak jego uderzenie o centymetry minęło prawy słupek.

Ekstraklasa
24. kolejka
#LEGŚLĄ
8677
Warszawa
7.03.2022
19:00
Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
Legia Warszawa
1-0
Śląsk Wrocław
69' Wszołek
(0-0)
31 Cezary Miszta
6 Mattias Johansson
17 Maik Nawrocki
4 Mateusz Wieteska
25 Filip Mladenović
13 Paweł Wszołek
99 Bartosz Slisz
27 Josue 93'
16 Jurgen Celhaka 62'
39 Maciej Rosołek 62'
9 Tomas Pekhart 77'
15 Richard Strebinger
3 Mateusz Hołownia
7 Lirim Kastrati 93'
18 Patryk Sokołowski 77'
20 Ernest Muci 62'
21 Rafael Lopes 62'
22 Kacper Skibicki
29 Lindsay Rose
55 Artur Jędrzejczyk
Michał Szromnik 22
Patryk Janasik 19
Diogo Verdasco 2
Wojciech Golla 14
Dino Stiglec 4
78' Robert Pich 7
80' Krzysztof Mączyński 29
75' Patrick Olsen 8
75' Waldemar Sobota 5
75' Marcel Zylla 25
Erik Exposito 9
Matus Putnocky 1
Jakub Iskra 3
Daniel Gretarsson 6
Victor Garcia Marin 23
75' Petr Schwarz 17
75' Adrian Łyszczarz 33
75' Dennis Jastrzembski 10
78' Caye Quintana 24
80' Fabian Piasecki 11
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Jacek Magiera
Asystent trenera: Tomasz Łuczywek
Kierownik drużyny: Zbigniew Słobodzian
Lekarz: Wojciech Sznajder
Masażyści: Jarosław Szandrocho
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Sebastian Mucha
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Marcin Szrek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
Coachbiedronka - 09.03.2022 / 10:08, *.play-internet.pl

Wreszcie Vuko zrozumiał że gra 3 ka z tyłu zaprowadzi nas do 1 ligi, 5 zwycięstw i 1 remis i mamy to, jak trzeba to grajmy nawet 5 z tyłu byle by punktować,jak utrzyma Legię powinien zostać dłużej.

odpowiedz
Rick05 - 09.03.2022 / 09:23, *.chello.pl

Teraz nie ważne w jakim stylu wygrywamy. Ważne są w każdym meczu 3 punkty!

odpowiedz
Adam - 09.03.2022 / 00:19, *.chello.pl

poziom na trybunach taki, że nawet wygrywając pięcioma bramkami z mocnym rywalem leciałoby nie poddawaj się

odpowiedz
Coachbiedronka - 08.03.2022 / 23:46, *.play-internet.pl

No to drodzy Panowie do pewnego utrzymania potrzeba nam jeszcze 16 pkt,widzę walkę na boisku i tak ma nasza Legia grac,ma być zostawiony pot i łzy na boisku,mam nadzieję że nasi koszykarze też wygrają.Jak sobie przypomnę sezon 1995/1996 to aż się łezka w oku kręci, Leszek Pisz to był gracz,wogole nierozumie dlaczego go w sztabie Legii niema choćby w akademii.

odpowiedz
Adam - 09.03.2022 / 00:20, *.chello.pl

@Coachbiedronka: bo trzeba mieć jakieś kompetencje, dość tego mydlenia oczu z 'DNA', tak się nigdzie nie zajdzie, trzeba ludzi, którzy znają się na swoim fachu

odpowiedz
Dzidek - 08.03.2022 / 16:38, *.icpnet.pl

Ps: Pilkar, który nie ma miejsca wśród rezerwowych, w Warszawie jest iemal bohaterem meczu. Przecież to są jaja wielkanocne. I niech zdobędziemy PP i z kim wygramy w Europie? W luxemburgu ie dajemy rady. To pod refleksje.

odpowiedz
Sebo(L) - 09.03.2022 / 07:03, *.vectranet.pl

@Dzidek: tak zdobędziemy PP. Chyba w przyszłym roku. Z tą padaką, którą prezentujemy na boisku, w Częstochowie Legia jest bez jakichkolwiek szans w meczu z Rakowem. Nie oszukujmy się. W przyszłym sezonie Europa do Warszawy nie zawita.

odpowiedz
Dzidek - 08.03.2022 / 16:29, *.icpnet.pl

I Legia i Śląsk do spadku. Poziom żenua... Kilka drużyn z 1 ligi ograloby je. Niestety, taka kasa idzie na plastikowych piłkarzyków a ci grają jak przy trzepaku przed blokiem. Jak marek z 40latka.

odpowiedz
tomek - 08.03.2022 / 14:48, *.iwkd.pl

Uważam że poziom był kiepski ale cieszmy się z 3 punktów

odpowiedz
Znowu w meczu mi nie wyszło - 08.03.2022 / 14:42, *.inetia.pl

Od dawna nie wystawiałem ocen za mecze - nie chciałem kopać leżącego ale tym razem postanowiłem przyznać pięć ocen po 1, pięć ocen po 2 oraz jedną na 4/5 dla Pana Piłkarza Josue.
B E Z K O M E N T A R Z A ! ! ! ! ! ! !!

Myślę, że portugalczyk zagra u nas tylko do końca sezonu, dlaczego ?
Wraca Kapustka i dwóch samców alfa w stadzie to o jednego za dużo.

Wietrzymy skład, kontraktujemy zawodników którzy chcą się pokazać i
walczyć na boisku. Dość mamy nazwisk - chcemy piłkarzy.Dostaliśmy w łeb obuchem w tym sezonie, przeżyjemy kolejny w którym jestem pewny, że znajdą się liderzy prowadzący Legiunię do mistrzostwa i pucharów.

odpowiedz
mietowy - 08.03.2022 / 12:06, *.autocom.pl

do Plaskacz czytamy ze zrozumieniem Panie ja wiem ze w Warszawie to jest mistrz

odpowiedz
ZenekL3 - 08.03.2022 / 11:38, *.chello.pl

Co racja to racja, bardzo ważny punkt, który daje dużą nadzieję, że nie spadniemy. Nie spadniemy nie dlatego, że gramy lepiej niż drużyny pierwszoligowe ale dlatego, że poziom ekstraklasy gdzie trenują takie prawdziwki trenerskie jak Wukowicz i Magiera, jest tak niski.

odpowiedz
Kibic - 08.03.2022 / 11:33, *.torun.pl

Wynik cieszy, styl nie. Dobrze, ze pokazali temu pseudo trenerzynie gdzie jego miejsce w szeregu. Ile osob plakalo, ze Magiery sie pozbyli, a ten juz pozniej nic nie pokazal. Lige mistrzow pociagnal po poprzedniku, bo o przygotwaniu zespolu nie ma pojecia. Co ten jego slask gra, to masakra do potegi, bo by gramy tylko masakre ;)

odpowiedz
Alan - 08.03.2022 / 16:27, *.t-mobile.pl

@Kibic:
Dokladnie tak, bo legionista ( tego Jackowi nikt nie zabierze ) to musi być Trenerem Legii ? Idąc tym rozumowaniem to co sezon gramy o utrzymanie patrz inny przykład, bramkarz Legii Cezary Miszta który delikatnie mówiąc jest przeciętny i ze swoimi umiejętnościami nie wiem czy miałby miejsce w jakimś klubie eklapy z 1-10 miejsca.

odpowiedz
tekken (L) - 08.03.2022 / 11:29, *.230.80

Mówiłem, że Wszołek jest potrzebny ;). Ważne punkty.

odpowiedz
Adam - 09.03.2022 / 00:23, *.chello.pl

@tekken (L): to tylko pokazuje poziom nasz i naszej ligi; wsza... znaczy wszołek po prostu niech wypełni swój kontrakt, pomoże się utrzymać (lub nie), zainkasuje hajs i wraca grzać ławkę na berlińskim przystanku

odpowiedz
tekken (L) - 09.03.2022 / 17:47, *.chello.pl

@Adam: Raczej nie. To jest dobry zawodnik. Jeden z dwóch najlepszych moim zdaniem w składzie obecnie.

odpowiedz
t - 08.03.2022 / 08:42, *.edu.pl

Wiadomo, że teraz liczą się punkty, a nie styl. Więc przestańcie marudzić. W tym sezonie Legia nie będzie grała ładnie. Ważne by zdobywała punkty.

odpowiedz
Czarek - 08.03.2022 / 06:59, *.plus.pl

Witam.najwarzniejsze 3 punkty .teraz każdy punkt się liczy .z kim mamy zaległy mecz?

odpowiedz
ja 1916 - 08.03.2022 / 08:19, *.googleusercontent.com

@Czarek: Termalica

odpowiedz
Po(L)ubiony - 08.03.2022 / 06:37, *.aster.pl

Gdyby Szromnik nie wyszedł z bramki, to Wszołek prędzej by się połamał, a w najlepszym razie przewrócił, ale bramki by nie strzelił. Cóż z tego, że Josue zagrywa genialne piłki, jak trafiają one do Pekharta, Rosołka, Wszołka, Lopesa czy Mladena. To był najgorszy mecz tej kolejki.

odpowiedz
hajdukL - 08.03.2022 / 12:40, *.77.242

@Po(L)ubiony:
Ciężko się nie zgodzić.

odpowiedz
L - 08.03.2022 / 19:10, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Dokładnie tak jak piszesz.

odpowiedz
Darek - 08.03.2022 / 05:09, *.chello.pl

Dwa celne strzały i punkt przewagi nad strefą spadkową.O jakim spokoju tu mowa?

odpowiedz
Sarcastico. - 08.03.2022 / 01:17, *.orange.pl

Odrabiamy straty do Pogoni.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 08.03.2022 / 08:54, *.centertel.pl

@Sarcastico. : Plan jest taki. My wygrywamy wszystko do końca. Nasi rywale czyli ci wyżej w tabeli wszystko remisują (z nami przegrywają) i Legia z 58 pktami jest mistrzem przed Pogonią 57 Rakowem 56 Lechem 56. Do tego puchar jest nas i gitara. Byłby to pierwszy mistrz z 14 porażkami

odpowiedz
filand - 08.03.2022 / 11:30, *.t-mobile.pl

@Pab(L)o Loża:
Wybacz,ale ze śmiechu padłem na cyce...

odpowiedz
r - 08.03.2022 / 12:57, *.247.233

@Pab(L)o Loża:
Mam lepszy plan - wszyscy oprócz Legii dostają obustronne walkowery i kończymy sezon z 9 pkt przewagi nad drugą Pogonią.

odpowiedz
Kwas70 - 08.03.2022 / 17:36, *.oktv.se

@Pab(L)o Loża: to sie moze udac

odpowiedz
SK - 08.03.2022 / 18:00, *.vectranet.pl

@Pab(L)o Loża: ładnie to rozkminiłeś :-P

odpowiedz
Ja1916 - 07.03.2022 / 23:40, *.vectranet.pl

3 punkty i tyle pozytywów.
Meczu się nie dało oglądać. Myślę że taki poziom środka 1 ligi. Szczęście póki co po stronie Legii, oby się nie odwróciło, bo będzie marnie.

odpowiedz
AAA - 07.03.2022 / 23:23, *.chello.pl

Vuković cos tak sie uparł na tego Pekharta jak kiedys na Kulenovića?
Ślepy jesteś czy co?

odpowiedz
olew - 07.03.2022 / 23:20, *.vectranet.pl

Mecz nie był dobry, ale skoro gra nam nie idzie, to trzeba docenić męstwo, było ! Brawo Legia ! Człowiek się był wymarzł, ale wracał szczęśliwy. zaczynam lubić ten kiepski sezon, gra słaba, ale jest ambicja, czego dawno nie było.

odpowiedz
Robin(L) - 07.03.2022 / 22:50, *.t-mobile.pl

Drużyna oceniona na plus???? To ja chyba inny mecz oglądałem..Z drugiej strony cóż ma powiedzieć innego że to co pokazali to się nawet do ligi okręgowej nie nadaje, że udało się strzelić i wygrać podkreślam UDAŁO. Piękne opowieści z treningów jakie to postępu jaka motywacja nieprzekladaja się w żaden sposób na to co pokazują w meczach o punktu. Jedyny plus tej drużyny do Portugalczyk i nikt więcej. A i on pewnie po sezonie będzie chciał stąd wyjechać.

odpowiedz
Micha - 07.03.2022 / 22:55, *.interwan.pl

@Robin(L) : Przecież było mówione, nie ważne jak, ale najważniejsze będą 3 pubkty. I tak jest.

odpowiedz
L - 07.03.2022 / 22:41, *.t-mobile.pl

Obie te dużyny jakby miały zagrać z czołówką 1 ligi to by przegrały...

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 07.03.2022 / 22:21, *.chello.pl

Kolejne ważne punkty.Lepszy tydzień będzie Tylko Legią!

odpowiedz
hajdukL - 07.03.2022 / 22:21, *.77.242

Nie podobało mi się.

odpowiedz
Single malt - 07.03.2022 / 22:08, *.wawtel.pl

Poziom odpowiadający miejscu w tabeli.W obronie chaos i pożar w burdelu.W ataku brak pomysłu.Na tym tle Josue,to pan piłkarz. Do momentu strzelenia bramki Śląsk był lepszy,lepiej poukładany. Widzę ciemność.

odpowiedz
filand - 07.03.2022 / 22:04, *.t-mobile.pl

Miały być 3 pkt i są 3 punkty..Legia ma 10/15 = 2/3 =67% możliwych punktów do zdobycia. 1 mecz zaległy. Wydostała się ze strefy spadkowej.
Czas na wino. Dobranoc

odpowiedz
Korda - 07.03.2022 / 22:00, *.centertel.pl

Poprzednia kolejka Śląsk oddanych strzałów na bramkę 19.Dzisiaj raptem 4 z czego żaden w bramkę. Przypadek? Nie sądzę. Magiera oddał 3 pkt

odpowiedz
Urs72 - 07.03.2022 / 22:06, *.chello.pl

@Korda: co ty pieprz.....Magiera ma toporek leciutki nad głową oby nie wpadł do 3 końcowej wyniki jakoś nie specjalne ostatnio a dla Legii gratulacje za 3 punkty

odpowiedz
Normalny człowiek - 07.03.2022 / 21:56, *.chello.pl

Ważne punkty. Walczymy!

odpowiedz
Stefan - 07.03.2022 / 21:53, *.orange.pl

Przepiękny był to mecz. Nie zapomnę go nigdy

odpowiedz
Ginka - 07.03.2022 / 21:52, *.chello.pl

Tak dla dalszego rozluźnienia atmosfery. Kto zacz na jesieni u.br. miał stwierdzić, iż Legia posiada wreszcie kompletną drużynę ?

odpowiedz
mietowy - 07.03.2022 / 21:28, *.autocom.pl

takie miejsce jaka gra sezon stracony ale mozna cos tam namieszac aby lech nie byl majstrem

odpowiedz
Plaskacz - 07.03.2022 / 21:48, *.centertel.pl

@mietowy: majstra to macie tam w posen. W Warszawie jest mistrz

odpowiedz
Szymon - 07.03.2022 / 22:43, *.chello.pl

@Plaskacz: w ... posraniu

odpowiedz
Plaskacz - 07.03.2022 / 23:42, *.centertel.pl

@Szymon: Mordo. W posraniu to się mówi u nas na sektorze. A Posen to niemiecka nazwa tego miasta. Ale dzięki za czujność.

odpowiedz
Michał - 07.03.2022 / 21:25, *.plus.pl

W sumie to najważniejsze są 3 punkty. Gra to masakra i kopanina. Dzięki i dobranoc.

odpowiedz
Trampek - 07.03.2022 / 21:24, *.125.87

Jakim trzeba być ślepym, aby nie widzieć,że Rosołek zatracił wszystko kiedy miał symptomy ,że to jest talent. Dziś nie pozostały nawet wspomnienia,że tym się charakteryzował. Zatracił wszystko czym dysponował,nie ma "kiwki", strzału czy podania. Dużo nie brakowało , a przyczynił by się do ...utraty bramki. W tej formie co jest, to minimum przez miesiąc może dwa od pierwszego składu ;LEGII powinien odpocząć i szukać formy w ... głębokich rezerwach. A jego ewentualny powrót powinuien zaczynać się od ..ławki i trzy minutowych " ogonków, pod warunkiem ,że LEGIA wygrywa minimum dwoma bramkami.

odpowiedz
Maurycy Duszyński - 07.03.2022 / 21:20, *.net.pl

oglądając ten paździeż dziecko usypiając i czytając bajkę poczyniłem na szybko kilka zmian w tym wierszu...

Stoi na spadku Legia Warszawa
Ciężka ogromna i żal po niej spływa
prezes bez paliwa
stoi i nie punktuje , dyszy i dmucha
Już ledwo remis juz ledwo punkty
A jeszcze prezes wierzy w puchary
BUch z Brukbetem
Uh z Wisłą
UF Wartą
puf Śląsk
Leszczy z zaciągu podoczepiali 
Wielcy i ciężcy z Armenii ze stali
 i pełno ludzi w każdej sekcji
a jednym trenerzy a w drugim kolejni
a w trzecim pokoju same kontrakty
siedzą i jedzą tłuste kiełbasya
czwarty wagon pełen pismaków
w piątym stoi sześć specjalistów
w szóstym Kokosza o jaki wielka
pod kazdym marketingiem zelazna belka
w siódmy sekcja tenisaw ósmym sky box w spermie oblany
w dziewiątym vice prezesi tuczone świnie
W dziesiątym trzaskowski z zapomogami 
a tych wagonów nieprawidłowości jest ze czterdzieści 
sam nie wiem co sie w nich jeszcze mieści 
lecz choćby przyszło tysiąc arabówi
każdy położył tysiąc milionów  eurasówi
każdy nie wiem jak się wytężał 
to nie udźwignie MIODUSKIEGO ciężar

odpowiedz
Wawa - 07.03.2022 / 21:15, *.chello.pl

Droga redakcjo brak możliwości oceny gry takich gwiazd jak Pektar, Slisz, Rosołek, Sokołowski Mlade ich postawa w dzisiejszych meczu to poziom 3ligi

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 07.03.2022 / 23:32, *.play-internet.pl

@Wawa: 100000000000000 % racji.......... SZROT.....

odpowiedz
xxx - 07.03.2022 / 21:10, *.chello.pl

czekam na statystyki naszego Casemiro (99) , hahaha ;-)
Kur... , jakich to czasów się doczekaliśmy , brak słów

odpowiedz
lucho_83 - 07.03.2022 / 21:07, *.chello.pl

Chwilowo odbiliśmy się od dna...?

odpowiedz
xxx - 07.03.2022 / 21:06, *.chello.pl

przegrać z taką Legią , to dopiero jest sztuka

odpowiedz
yaco - 07.03.2022 / 21:04, *.tpnet.pl

Okręgówka :(

odpowiedz
nerwosoL - 07.03.2022 / 21:03, *.161.32

Jest wynik. Mecz do zapomnienia ale wynik jest. I gitara.

odpowiedz
Sebo(L) - 07.03.2022 / 21:00, *.vectranet.pl

Trudno cokolwiek napisać coś pozytywnego po tym meczu poza tym,że wynik cieszy i tym,że Legia uciekła ze strefy spadkowej. Nie oszukujmy się,z taką grą trzeba jakoś przetrwać do końca rozgrywek i uratować ligowy byt.Na ogranie Rakowa w Częstochowie w PP nie widzę przy takiej grze kompletnie żadnych szans.Kopanina,zachowawczość,niedokładność i przypadkowość w tej chwili tylko to króluje w Legii.Myślałem,że punktem zwrotnym będzie mecz z Łęczną,że coś ruszy ale niestety myliłem się.Do wymiany jest w zasadzie połowa składu.Taki Rosołek,Slisz,Sokołowski,Mladenović to jakieś jedno wielkie nieporozumienie w składzie Legii.

odpowiedz
Legionista - 07.03.2022 / 20:58, *.centertel.pl

Legia jest przesłaba, na to się nie da patrzeć.

odpowiedz
Plaskacz - 07.03.2022 / 20:57, *.centertel.pl

Jesteśmy jak sprężyna. Schodzimy w dół żeby się odbić :) Jak długo jeszcze będziemy skazani na Slisza.

odpowiedz
krislegia - 07.03.2022 / 21:06, *.matrixinternet.pl

@Plaskacz: dopuki ktoś się nie zlituje i nie kupi go od Nas .

Darek chce kase odzyskać wiec śLISZ gra .
To samo z tym pseudo szwabskim chełmem Rosolarzem

odpowiedz
Jadwinia - 07.03.2022 / 23:02, *.inetia.pl

@krislegia: dopóki kretynie!

odpowiedz
Farme(L) - 07.03.2022 / 20:56, *.virginm.net

Ale to było męczenie buły…

odpowiedz