REKLAMA

26. kolejka Ekstraklasy. Ciasno na szczycie i na dnie

Mishka, źródło: Legionisci.com

W dwóch piątkowych meczach 26. kolejki Ekstraklasy padło aż 9 bramek - Zagłębie Lubin wysoko przegrało u siebie z Wartą Poznań, a Pogoń Szczecin bez problemów pokonała Wisłę Kraków. W sobotę Raków zremisował z Legią, Śląsk wygrał w Płocku, Lechia pokonała Górnika Łęczna, a Lech pewnie ograł Jagiellonię. Na zakończenie padły dwa remisy - Radomiak podzielił się punktami ze Stalą, a Górnik Zabrze z Bruk-Betem. 3 punkty z Krakowa wywiózł Piast.

26. kolejka:
Zagłębie Lubin 0-4 Warta Poznań
Pogoń Szczecin 4-1 Wisła Kraków
Wisła Płock 1-2 Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa 1-1 Legia Warszawa
Lechia Gdańsk 2-0 Górnik Łęczna
Lech Poznań 3-0 Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom 1-1 Stal Mielec
Cracovia 0-1 Piast Gliwice
Górnik Zabrze 1-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Jerz z Potoku - 21.03.2022 / 00:33, *.chello.pl

Jak nasi piłkarze mogą ziścić marzenia swoich kibiców, aby niebiescy nie zdobyli tytułu MP w 100-lecie powstania ich klubu? Proste logistycznie i b. trudne sportowo. Otóż należy wygrać z Lechem i zremisować z Pogonią.
Zresztą, po meczu w Częstochowie trener Papszun wyraził nieskrywaną nadzieję, że Legia równie solidnie podejdzie do meczów z ww. drużynami.
Ps.: Jak to w życiu często bywa, o tym wszystkim zadecydują jednak futbolowe fakty...

odpowiedz
Gienek - 21.03.2022 / 11:53, *.netfala.pl

@Jerz z Potoku: Jakie stulecie klubu? Jakiego klubu? Patałachy grają na licencji amiki może z 15 lat. Klub, który powstał sto lat temu już dawno nie istnieje. Jeśli istniałby to już dawno zostałby zdegradowany do okręgówki za oszustwa i sprzedawane/kupowane mecze.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 21.03.2022 / 16:08, *.plus.pl

@Gienek: tak dokładnie to 21 czerwca 1992 powstał klub Amica Wronki po fuzji Błękitnych Wronki z Czarnymi Wronet/Wróblewo a w 2006 połączył się z Lechem tworząc KKS Lech Poznań więc ewentualnie 30 lecie Amiki mogą świętować w tym roku.

odpowiedz
:) - 21.03.2022 / 16:12, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : za czasów rządów ,,fryzjera" ten mały klubik awansował do ligi z 6 klas rozgrywkowych w 4 sezony :) można?

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 21.03.2022 / 16:15, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : dokładnie to w 2005 ta ,,fuzja" 2 klubikow była.

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 21.03.2022 / 16:18, *.plus.pl

@:): można i można też świętować wymyślone 100 lecie klubu a co haha

odpowiedz
:) - 21.03.2022 / 16:21, *.plus.pl

@Gienek: przynajmniej Lewandowski został doceniony i jest w 11 niby ,,stulecia" ale tylko dlatego że nie wypadało uhonorować Piotra R hehehe

odpowiedz
floyd - 21.03.2022 / 22:25, *.aster.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : nikt się z nikim nie łączył, tylko Lech przestał istnieć a na licencji amici Wronki zaczął grać nowy twór kks Lech Poznań. Nie powtarzaj ziemniaczanych farmazonów o fuzji

odpowiedz
:// - 22.03.2022 / 16:00, *.plus.pl

@floyd: jak później Groclin i powstało dyskopolo :)

odpowiedz
@Felek - 20.03.2022 / 22:39, *.mm.pl

Kontynuując mam nadzieję że raków lub pogoń pokrzyżuje im plany, oby tak było

odpowiedz
@Felek - 20.03.2022 / 22:37, *.mm.pl

Zgadzam się z Tobą, szkoda tylko że nastały takie czasy, że każdy z ich ławki rezerwowych byłby u Nas wzmocnieniem, ehhh

odpowiedz
Pab(L)o - 20.03.2022 / 19:37, *.mm.pl

Patrząc na tą rundę to warto się przyglądnąć temu bramkarzowi ze spadkowicza z BBT, pewnie niedrogi i nie jest zły

odpowiedz
Felek - 20.03.2022 / 09:57, *.play-internet.pl

Wszystko OK, szkoda tylko, że to kolejowe ku...wisko sportowe wygrało.

odpowiedz
Matigol - 20.03.2022 / 20:49, *.orange.pl

@Mistrz: Wypad zgniła bulwo na swoje strony. I taki ch...mistrza zobaczycie. Chyba w TV.

odpowiedz
DDW - 19.03.2022 / 07:40, *.t-mobile.pl

I znów wygrała mecz…
Dzisiaj????????za L urwijcie pkt medalikom

odpowiedz
Zu(L)us - 19.03.2022 / 04:06, *.centertel.pl

BRAVO Pogoń. Idź na Majstra
Z rakowem remis biorę w ciemno

odpowiedz
Mietek - 20.03.2022 / 22:12, *.vectranet.pl

@Zu(L)us: Pogoń idzie na mistrza. Na majstra wstyd iść.

odpowiedz
L - 19.03.2022 / 03:33, *.t-mobile.pl

Zagłebiu Lubin życzę spadku do niższej ligi. Szkoda marnować miejsca w ekstraklasie na taki klub. Małe miasto, mało kibiców słabi piłkarze i jeszcze słabszy trener. Niech spadają Zagłębie, Górnik i Nieciecza.

odpowiedz
Korwinista - 19.03.2022 / 12:32, *.t-mobile.pl

@L: zamiast Zagłębia będzie sąsiedzka Miedź

odpowiedz
szymoniu - 19.03.2022 / 23:03, *.centertel.pl

@Korwinista: Na jeden sezon...i spadek....taka liga

odpowiedz
Matt - 20.03.2022 / 20:47, *.tpnet.pl

@L: Jakie znaczenie ma wielkość miejscowości? Skoro w metropoliach jest doskonałe środowisko piłkarskie, to same argumenty sportowe powinny pozostałych zepchnąć w czeluści okręgowego futbolu. Zawsze argument ten odbieram jako wyraz kompleksów autora.

odpowiedz
L - 21.03.2022 / 03:13, *.t-mobile.pl

@Matt: Żadne kompleksy. Mała miejscowość = mało kibiców = słabe widowisko. Widziałeś ile kibiców przychodzi na mecze klubów które wymieniłem? Dużo klubów z lig niżej mają lepsze frekwencje...

odpowiedz
Mariot85 - 18.03.2022 / 23:46, *.cyfrowypolsat.pl

Co tu dużo mówić BRAWO PORTOWCY TYLKO MISTRZ nie amica

odpowiedz
Jari - 18.03.2022 / 20:09, *.chello.pl

Będzie dobrze wygramy z Rakowem…

odpowiedz
kalosz - 18.03.2022 / 23:14, *.mm.pl

@Jari: kibicowsko chyba.... :)

odpowiedz
Arek - 19.03.2022 / 00:17, *.tpnet.pl

@kalosz: nie płacz.

odpowiedz