Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 5-1 Mamry Giżycko. Hat-trick Włodarczyka

W meczu 22. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z Mamrami Giżycko 5-1. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0 po dwóch bramkach Szymona Włodarczyka i jednej Filipa Laskowskiego. 26 marca rezerwy stołecznego zespołu zmierzą się na wyjeździe z Bronią Radom.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Woytka

Legioniści kontrolowali spotkanie od początku do końca, nie pozwalając przeciwnikowi praktycznie na nic. Już w 5. minucie bramkę dla Legii Warszawa zdobył Filip Laskowski. Legioniści przeprowadzili akcję prawą stroną, dobre podanie otrzymał Szymon Włodarczyk, który jednak zostawił piłkę Laskowskiemu. W 7. minucie po dobrym odbiorze piłki na połowie przeciwnika wynik strzałem w prawy długi róg podwyższył Włodarczyk. W 15. minucie świetną sytuację zmarnował Laskowski, który otrzymał podanie piętą od jednego z kolegów. Chwilę wcześniej umiejętnościami musiał popisać się bramkarz Legii, Jakub Trojanowski. W pierwszej połowie legioniści mieli jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku. W 38. minucie kolejną składną akcję przeprowadzili gospodarze, a ładnym strzałem na gola zamienił ją Włodarczyk. Po dobrym przerzucie prawą stroną pobiegł Nikodem Niski, zagrał piłkę na linię pola karnego, a tam czekał już napastnik Legii. W 43. minucie bramkarz z Giżycka uratował swój zespół przed stratą kolejnego gola, a chwilę później legioniści uderzyli nad poprzeczką.

Legioniści nie zwalniali tempa po przerwie. W 66. minucie wynik podwyższył Mateusz Grudziński. Chwilę później nad poprzeczką przeniósł piłkę Ramil Mustafajew. W 75. minucie na strzał zdecydował się Arkadiusz Ciach, który 2 minuty wcześniej pojawił się na boisku. Legionista uderzył jednak w środek bramki i golkiper nie miał problemów z obroną. W 77. minucie honorowe trafienie zanotował Krystian Sadocha. Kilka minut później swoich szans próbował Mariusz Bucio, ale tym razem pewnie obronił Trojanowski. W odpowiedzi uderzał Mustafajew, jednak goście szczęśliwie wybili piłkę z linii bramkowej, a chwilę później ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę! W 90. minucie trzecie trafienie w tym spotkaniu zanotował Szymon Włodarczyk. Akcja rozpoczęła się z lewej strony, później jeszcze legioniści wymienili kilka krótkich podań w środku, a Włodarczyk ładnym strzałem wykończył sytuację golem, tym samym ustalając wynik meczu.

III liga: Legia II Warszawa 5-1 (3-0) Mamry Giżycko
1-0 - 5' Filip Laskowski
2-0 - 7' Szymon Włodarczyk
3-0 - 38' Szymon Włodarczyk
4-0 - 66' Mateusz Grudziński
4-1 - 77' Krystian Sadocha
5-1 - 90' Szymon Włodarczyk

Legia II: 1. Jakub Trojanowski - 17. Nikodem Niski (63' 19. Jakub Kwiatkowski), 18. Karol Noiszewski, 26. Mateusz Grudziński, 16. Patryk Konik (71' 5. Bartosz Widejko) - 22. Ramil Mustafajew, 6. Filip Laskowski (74' 2. Jakub Czajkowski), 11. Bartłomiej Ciepiela, 21. Kacper Skwierczyński (46' 23. Skibicki) - 20. Szymon Włodarczyk, 7. Dawid Dzięgielewski (63' 9. Arkadiusz Ciach)