fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Szkocja 1-1 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski zremisowała ze Szkocją w towarzyskim meczu, będącym jednocześnie debiutem w roli selekcjonera Czesława Michniewicza oraz próbą generalną przed decydującym spotkaniem o awans do mistrzostw świata. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Mateusz Wieteska.

Początek spotkania należał do Szkotów, którzy narzucili Polakom swój styl gry. Na pierwszą groźną akcję gospodarzy czekaliśmy do 10. minuty. Wówczas Łukasza Skorupskiego chciał zaskoczyć Patterson, ale na szczęście uderzył zbyt słabo. Chwilę potem odpowiedzieli Polacy, jednak strzał Jakuba Modera poszybował... w aut. Potem na murawie było względnie spokojnie. Dopiero w 23. minucie o krok od trafienia był Bartosz Salamon. Środkowy obrońca "biało-czerwonych" główkował z kilku metrów po wrzutce od Grzegorza Krychowiaka, lecz niestety chybił nad poprzeczką. Druga część pierwszej połowy to już zdecydowana przewaga Szkotów. Na tablicy wyników jednak nadal utrzymywał się remis, a miało to miejsce tylko i wyłącznie dzięki Skorupskiemu. Bramkarz reprezentacji Polski dwoił się i troił na linii i kilkukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Do przerwy co prawda Polakom udało się utrzymać remis, jednak zdecydowanie gorszą wiadomością były kontuzje, których doznali nasi reprezentanci. Najpierw z boiska musiał zejść Arkadiusz Milik, a niedługo potem Bartosz Salamon.

Zaraz po przerwie dobra akcja Polaków. Jakub Moder podał do Krzysztofa Piątka, ale jego strzał okazał się niecelny. Po godzinie gry szansa po stronie Szkotów. McGinn minął już nawet interweniującego Skorupskiego, jednak na całe szczęście nie zdołał utrzymać piłki w polu gry. W 63. minucie powinno już być 1-0 dla Polski! Bardzo dobra dwójkowa akcja podopiecznych Czesława Michniewicza, ostatecznie w szesnastce znalazł się Krzysztof Piątek, który zwiódł obrońców i jego uderzenie z linii bramkowej zdołał wybić jeden z rywali.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na przyjezdnych już kilka minut potem. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył Kieran Tierney, głową pokonując bezradnego tym razem Skorupskiego. Po stracie gola Polacy starali się doprowadzić do wyrównania i atakować większą liczbą graczy - na niewiele się to jednak zdawało wobec agresywnych i mocno zdeterminowanych Szkotów. W ostatniej akcji meczu sędzia podyktował dla Polaków rzut karny za faul na Piątku. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany i strzałem po ziemi doprowadził do remisu!

Szkocja 1-1 Polska

Szkocja: 1. Craig Gordon - 4. Scott McTominay, 5. Grant Hanley, 6. Kieran Tierney - 22. Nathan Patterson (67, 2. Stephen O'Donnell), 14. Billy Gilmour (77, 23. Kenny McLean), 8. Callum McGregor (77, 16. Ryan Jack), 7. John McGinn, 11. Ryan Christie (77, 17. Stuart Armstrong), 3. Greg Taylor (67, 18. Aaron Hickey) - 10. Ché Adams (90, 19. Jacob Brown).

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 3. Bartosz Salamon (44, 16. Krystian Bielik), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek (83, 21. Adam Buksa) - 2. Matty Cash, 6. Szymon Żurkowski, 10. Grzegorz Krychowiak (61, 17. Sebastian Szymański), 20. Piotr Zieliński (71, 11. Kamil Grosicki), 8. Jakub Moder, 13. Arkadiusz Reca - 7. Arkadiusz Milik (27, 23. Krzysztof Piątek).

żółta kartka: Reca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Urs72 - 26.03.2022 / 13:35, *.chello.pl

Wieteska i Bednarek to dopiero ..........

odpowiedz
LewLegia - 25.03.2022 / 21:56, *.net.pl

ten opasły pseudotrener wykończył naszą Legie teraz bierze się za kadrę, dziwi tylko, że Lewy chce grać i męczyć się z takim nędznym karierowiczem bez samokrytycyzmu.

odpowiedz
MarioL - 25.03.2022 / 21:16, *.wanadoo.fr

Krótko,Polska myśl szkoleniowa.

odpowiedz
!(L)! MIŁKOWICE - 25.03.2022 / 20:09, *.tpnet.pl

Skorupski
Bereszyński . Glik . Wieteska . Kun
Bielik . Moder
Cash . Szymański . Zieliński
Lewandowski




odpowiedz
Coachbiedronka - 25.03.2022 / 17:47, *.stimo.net

Trzeba pożegnać trio celebrytów
1.Szczesny
2.krychowiak
3.Zielinski
To na początek i tylko 433
Skorupski -Reca Glik Bednarek Cash- Góralski Bielik Moder - Buksa Lewandowski Świderski
Zabezpieczone tyły i do Lewego 2 walczących graczy z jajami którzy będą wyprować flaki dla kadry.

odpowiedz
Leśniczy - 25.03.2022 / 20:49, *.getfiber.pl

@Coachbiedronka: masz racje krychow i szczęsnego tak ale ziele bym zostawił ......

odpowiedz
kibic - 26.03.2022 / 07:32, *.tpnet.pl

Reca? grał jak szmaciarz !!!!!

odpowiedz
Esaende - 26.03.2022 / 14:32, *.as9105.com

@Coachbiedronka: serio reca?

odpowiedz
Trampek - 25.03.2022 / 16:13, *.125.87

Wynik lepszy od gry.

odpowiedz
nerwosoL - 25.03.2022 / 14:41, *.aster.pl

Jakbyśmy takiego Skorupskiego w Legii mieli....

odpowiedz
Ja - 25.03.2022 / 13:51, *.play-internet.pl

Gra 3-ma obrońcami jest bez sensu. Jak vukovic porzucił u nas system to od razu wyniki i gra się poprawiły. Przecież sousa to grał i że to wyglądało przez rok. I wątpię żeby nagle Polska zaczęła grać dobrze. Raków to wyjątek ale tam to trener 5 lat w tym systemie gra.

odpowiedz
L - 25.03.2022 / 14:09, *.tpnet.pl

@Ja: Ma sens gdy ma się do tego odpowiednich piłkarzy.

odpowiedz
Ja - 25.03.2022 / 17:30, *.plus.pl

@L: oczywiście ale nasi nie lubią i nie potrafią tego.4 4 2 lub 4 2 3 1 to dla kadry

odpowiedz
Januszek - 25.03.2022 / 11:25, *.chello.pl

Kibicowsko dno...zaczeli spiewac jak sie zobaczyli na telebimach... ani razu nie poszla "ruska Qrwa" ....syf..

odpowiedz
1916 - 25.03.2022 / 17:37, *.centertel.pl

@Januszek:
Masz problemy z uszami. Na początku było słychać ruska..

odpowiedz
Siwy - 25.03.2022 / 23:37, *.sky.com

@Januszek: Jakbyś był na meczu inaczej byś śpiewał. Gdyby nie doping z polskiego sektora to by się tego w ogóle z trybun nie dał oglądać.

odpowiedz
dejne3 - 25.03.2022 / 11:02, *.199.66

Co tu dużo mówić -jakie kluby taka 1 reprezentacja -poziom mniej niż Zero

odpowiedz
Robert Szenfeld - 25.03.2022 / 10:48, *.centertel.pl

I caly misterny plan w pizzzzz... jak trenował Legię, były opinie (przyznaję, że sie do nich przyłączałem ) że to nie jest trener, tylko co najwyżej selekcjoner składu i taktyki na konkretnego przeciwnika.
Okazało sie, że to wszystko ściema i chłop nie ma pojęcia o wykorzystaniu potencjału ( nikłego ) poszczególnych zawodników . Jesteśmy w dupie, a ze szwecja dostaniemy zapewne dwucyfrówkę ... zwłaszcza, że wpuści nieszczęsnego na bramke .

odpowiedz
Pawełek - 25.03.2022 / 10:14, *.netfala.pl

Czesiek zrobił niezłą zasłonę dymną przed meczem ze Szwecją. Pokazali taką padakę, że Szwedzi wyjdą na mecz z nami jak po swoje. A my wtedy rzucimy im się do gardeł...

odpowiedz
floyd - 25.03.2022 / 08:40, *.t-mobile.pl

Co ten spaślak tak się uparł na grę trójka obrońców?! Ani w Legii to nie wychodziło, ani teraz w kadrze. Czy on myśli ze trenuje Milan czy co?
Spuściłby nas do pierwszej ligi ale dalej by taktyki nie zmienił.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 25.03.2022 / 10:21, *.19.184

@floyd: Dokładnie też nie rozumiem tego pchania na siłę w polskiej piłce gry na trzech obrońców, nasi kopacze są za słabi na takie zabawy, do tego nie mamy wahadeł. Zawsze się to kończyło padaką.

odpowiedz
t - 25.03.2022 / 08:37, *.edu.pl

Jedyne na co możemy liczyć ze Szwecją to szczęście. Tylko tyle i aż tyle....

odpowiedz
antek - 25.03.2022 / 08:32, *.play-internet.pl

Kibel

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.03.2022 / 07:14, *.aster.pl

Pamiętacie, że kiedyś o meczu piłkarskim polskiej reprezentacji, mówiono: "spektakl" albo "widowisko"? Jak nazwać to, co teraz najwytrwalsi oglądają?

odpowiedz
gazza - 25.03.2022 / 06:21, *.inetia.pl

Michniewicz pokazał klasę....hahahahahaha
Jak widzę trenera z takim brzuchem to nie wróżę sukcesów...

odpowiedz
Żyrardów - 25.03.2022 / 06:14, *.play-internet.pl

Masakra ten Czesio
Q.wa
Cała jego taktyka to autobus na polu karnym i liczenie na jakiś kontratak
Co po nim?
To samo co wszędzie
SPALONA ZIEMIA
Tak było w Legii Zaglebiu i wszędzie gdzie udawal trenera
Dodatkowo promocja stajni Piekarskiego
,,Kasa Misiu" ma we krwi po Fryzjerze
Szkoda bo to pewnie ostatni turniej Lewego i spolki

odpowiedz
Rytm - 25.03.2022 / 06:12, *.centertel.pl

Typowy Michniewicz. Zero kreacji. On powinien trenować co najwyżej w okręgówce.

odpowiedz
grzesiek - 25.03.2022 / 05:16, *.centertel.pl

Poczatek spotkania nalezal do szkotow

Co prawda nie ogladalem ale pewnie cale spotkanie nalezalo do szkotow. Polacy autobus w swoim polu karnym i kontrataki ...

odpowiedz
Krytyk - 25.03.2022 / 01:15, *.160.92

Takiego karnego to u nas w 5 lidze by nie podyktowali. Czesiu w przerwie zadzwonił gdzie trzeba i po znajomości wydrukowali...

odpowiedz
hajdukL - 24.03.2022 / 23:56, *.77.242

Po tym meczu zastanawiam się po co on się odbył. Nie chodzi mi tylko o to, że Szkocja przejechała walcem po słabo zaangażowanych i zorganizowanych Polakach. Pozostaje mieć nadzieje, że selekcjonerowi ten miszmasz, który nam zafundowali na jakieś pytania dał odpowiedź. Ja nic nie wiem ale nie muszę. We wtorek ma się zgadzać i tego się trzymam. Polska!

odpowiedz
Jerz z Potoku - 24.03.2022 / 23:40, *.chello.pl

I po cóż był ten mecz? Dwóch rannych, reputacja repy nadszarpnięta, bezsensowne podróże, które wyjątkowo nie kształcą. Szwedom i tak nie udowodnimy, że przed wtorkową konfrontacją nasze orły również zlały się potem.
Ps.: po dzisiejszych piłkarskich pląsach, gra dwoma napastnikami na Stadionie Śląskim staje się oczywistością. Ciekawe, czy ten pogląd podziela również selekcjoner Czesław...?

odpowiedz
bum - 25.03.2022 / 01:05, *.144.200

@Jerz z Potoku: prędzej zagra na ośmiu obrońców.... Hehehe Czesia nie znasz ? Kupa jest konkret. Nic z tego nie będzie. Michniewicz w dworze to pomyłka najgorsza z możliwych

odpowiedz
bum - 25.03.2022 / 01:38, *.144.200

Michniewicz w reprezentacji to pomyłka*

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 27.03.2022 / 22:18, *.chello.pl

@bum : w zasadzie nie popełniłeś pomyłki ponieważ zwyczajowo repę kojarzy się ze dworem na tle całej futbolowej struktury.
Ps.: poznałem w pełni inklinacje selekcjonera Czesława do gry destrukcyjnej prowadzonych przez niego drużyn (vide: Legia). Uważam jednak, że z takimi napastnikami jakimi obecnie dysponujemy (szkoda Milika) byłoby olbrzymim szkoleniowym grzechem nie zagrać ze Szwedami dwójką w ataku, tj. Lewy, Pio, czy ew. Świder (po wyjaśnieniu spr. zdr.). Przyjęcie taktyki ofensywnej w rzeczonym meczu znacznie ograniczy ryzyko przypadkowej wygranej naszych rywali, np. jednym golem. Warto pamiętać, że w półfinale baraży Czesi mieli dwie setki z kontry, ale nie dysponowali skutecznymi napastnikami. Nie powtórzmy ich błędów i nie dajmy we wtorkowym meczu szansy Szwedom na kolejne fartowne zwycięstwo. Aktualnie dysponujemy kadrą zdecydowanie lepszą od naszych rywali i trzeba umieć ten fakt wykorzystać...

odpowiedz
bum - 24.03.2022 / 23:28, *.144.130

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane po tym meczu... Michniewicz to jest zabójca piłkarski... On zabija kreatywność w piłkarzach i cofa ich w piłkarskim rozowju!
Brak doskoku, a jak już to z faulem... Zdezorientowani... CM to jest trenerskie zero. Już wiem jak dużą cegiełkę dołożył do tego że Legia tak upadła... Marne wizje miodka z grubego antyfutbolem to musiało pier...nąć ! Że go wzięli do reprezentacji.... Co za porażka. Odpadną w tych barażach jak nic heh

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 24.03.2022 / 22:52, *.netfala.pl

Szymanski i Skorupski na plus
Reszta mocno przeciętnie
Czesiu…

odpowiedz