Josue - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Król asyst

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po rundzie jesiennej sezonu 2021/22 na czele klasyfikacji kanadyjskiej znajdował się Mahir Emreli. Azer opuścił klub zimą i po kolejnych 9 spotkaniach w zestawieniu goli i asyst wyprzedził go Josue. Portugalczyk wiosną zdobył 2 bramki i zanotował 6 asyst - w sumie ma 13 podań otwierających drogę do bramki. Na drugim miejscu jest Emreli, który pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem w bieżących rozgrywkach, a trzecie zajmuje Rafael Lopes z 5 golami i 3 asystami.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
45 meczów: 21 zwycięstw - 5 remisów - 19 porażek, bramki: 57-57
średnia punktów: 1,51
gole na mecz: 1,27
gole stracone na mecz: 1,27

Ciekawostki:

47 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 13 padło po strzałach z główki. 45 to gole z akcji, 11 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 16 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 61-75 minutą - cztery bramki.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 5 trafień, a najwięcej traciła w ostatnich kwadransach obu połów - po 15 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,32 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Żaden zawodnik nie wystąpił we wystąpił we wszystkich meczach. Po 41 spotkań na koncie mają Mateusz Wieteska i Bartosz Slisz. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (3682).

W obecnym sezonie 17 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)