fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

MŚ 2022: Polska poznała grupowych rywali!

Mishka, źródło: Legionisci.com

W piątek w Doha rozlosowano grupy mistrzostw świata 2022, które w listopadzie odbędą się w Katarze. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C, a jej rywalami będą: Argentyna (30 listopada), Meksyk (22 listopada) i Arabia Saudyjska (26 listopada).

Spotkania grup C, D, G i H odbędą się na: Lusail Iconic Stadium (Lusail), Stadium 974 (Doha), Education City Stadium (Ar-Rajjan) oraz Al-Janoub Stadium (Al-Wakrah). Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Zwycięzca grupy C zagra z drugą drużyną z grupy D, a drugi zespół z grupy C zmierzy się ze zwycięzcą grupy D.

Grupa C
Argentyna
Arabia Saudyjska
Meksyk
Polska

Grupa A
Katar
Ekwador
Senegal
Holandia

Grupa B
Anglia
Iran
USA
Zwycięzca barażu UEFA (Walia/Szkocja/Ukraina)

Grupa D
Francja
Zwycięzca barażu Azja - CONMEBOL (ZEA/Australia - Peru)
Dania
Tunezja

Grupa E
Hiszpania
Zwycięzca barażu CONCACAF - Oceania (Kostaryka - Nowa Zelandia)
Niemcy
Japonia

Grupa F
Belgia
Kanada
Maroko
Chorwacja

Grupa G
Brazylia
Serbia
Szwajcaria
Kamerun

Grupa H
Portugalia
Ghana
Urugwaj
Korea

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
p10 - 02.04.2022 / 17:53, *.centertel.pl

Przydalby sie jakis sparing a najlepiej 2 z druzynami z COPA America Idealnie z Brazylia w Brazylia. Oni mieliby druzyne pod Serbie. Ale Ekwador, czy Parawaj tez ok. Klimat Meksykowi moze sprzyjac.

odpowiedz
Pns - 02.04.2022 / 14:33, *.centertel.pl

Jak sobie katary poradzą jak wpadnie tam Warsaw fans hooligans?

odpowiedz
LUKI - 02.04.2022 / 01:21, *.tpnet.pl

Przypomnę, że 4 lata temu Szwedzi wygrali z Meksykiem 3-0 i Ci wyszli z grupy tylko dzięki zwycięstwu Korei nad Niemcami.

odpowiedz
grzesiek - 02.04.2022 / 09:35, *.centertel.pl

@LUKI: nie ma co porownywac co bylo 4 lata temu. Trzeba liczyc na dobre podejscie zadaniowe michnirwicza

odpowiedz
Luk - 02.04.2022 / 15:21, *.timplus.net

@grzesiek: podejście zadaniowe... ^^^^ poprawiłeś mi humor, dzięki :D

odpowiedz
Jerz z Potoku - 01.04.2022 / 23:50, *.chello.pl

Do łez rozśmieszyło mnie "szczęśliwe" losowanie gospodarza MŚ, tj. Kataru; gr. A, M-1. Ten klasyczny wałeczek został przeprowadzony na oczach setek milionów kibiców rozsianych na całym świecie. I co? Muzułmańskie alleluja i do przodu. A przecież ten pustynny mundial jeszcze się nie zaczął i aż strach pomyśleć, co się będzie działo w trakcie jego trwania...
Ps.: nie sądzę, aby dzisiejsze losowanie grup było szczególnie pechowe dla naszych orłów. Jedynie gr. H leciutko odstaje od reszty.
Oczywiście, pierwszy mecz z Meksykiem będzie miał dla nas kluczowe znaczenie.
Skoro jednak selekcjoner Czesław - mistrz gry destrukcyjnej - będzie dowodzić biało czerwoną armadą, to kto wie...?

odpowiedz
JEBAĆ!ICH! - 02.04.2022 / 03:17, *.57.102

@Jerz z Potoku: TYLKO BOJKOT KATARSKICH I PUTINOWSKICH GAZOW I PALIW..1

odpowiedz
Piter - 02.04.2022 / 12:30, *.vectranet.pl

@Jerz z Potoku: Jerzu ale że o co cho z tym losowaniem Kataru? Bo trafili na Senegal i Ekwador? Nasi też trafiali „ szczęśliwie” na te ekipy. Efekty pamiętamy :-)

odpowiedz
Wolfik - 02.04.2022 / 13:52, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Kolego, nie rozumiem Twojego zdziwienia. Wszak zasady losowania były ogólnie znane PRZED ceremonią. Oto zapis:

Przed rozpoczęciem losowania drużyny podzielone zostaną na cztery koszyki, a ich oficjalny skład poznamy po opublikowaniu najnowszego rankingu FIFA, co będzie miało miejsce 31 marca. Wówczas 28 finalistów zostanie przydzielonych do poszczególnych koszyków na podstawie zajmowanych przez nich miejsc w rankingi FIFA. Wyjątkiem jest gospodarz turnieju – reprezentacja Kataru – która automatycznie znajdzie się w grupie A przydzielona z koszyka 1. Pozostałe miejsca w tym koszyku zajmie siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn z rankingu FIFA.

O jakim zatem "wałeczku" piszesz? W tym przypadku "losowanie" było czystą formalnością. Nawet kilka miała inny kolor, by uniknąć pomyłki. O ile pamiętam, od kilku lat tak "losują" gospodarza turnieju.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 03.04.2022 / 22:22, *.chello.pl

@Wolfik: gratuluję kibicowskiej czujności, ale tylko formalnie. Otóż, mój wpis został zredagowany i opublikowany w prima aprilis. Zaciekawiło mnie, która portalowa rybka chwyci haczyk? Okazuje się, że nie należy wszystkiego traktować tak całkowicie na serio, albowiem do figlarnej sytuacji bardzo nie wiele...
Serdeczności dla całej kibicowskiej Braci, szczególnie z rejonu częstochowskiego!

odpowiedz
Tak będzie - 01.04.2022 / 23:17, *.vectranet.pl

Polska vs Argentyna 1-4
Polska vs Meksyk 0:3
Polska vs Arabia Saudyjska 0:1

odpowiedz
L - 01.04.2022 / 23:59, *.tpnet.pl

@Tak będzie: To stawiaj dom u buka.

odpowiedz
Kuchy King - 01.04.2022 / 22:31, *.vectranet.pl

Oby mecz z Arabią Saudyjską Dariusz Szpakowski komentował ;-)

odpowiedz
ReckLess - 02.04.2022 / 08:17, *.plus.pl

@Kuchy King:
O niczym innym nie marzyłem :)
Szpakowski Einsteinem logopedii

odpowiedz
Kolega po szalu - 02.04.2022 / 09:53, *.plus.pl

@Kuchy King: będzie jak mundial 2014 Argentyna grała a Szpakowski ,,i teraz Argentyna pastore przejął Maradona Maradona dobra akcja Argentyny strzela Maradona ajj niewiele brakowało a przepraszam to oczywiście Messi strzelał "

odpowiedz
Dariusz Ciszewski - 02.04.2022 / 09:56, *.plus.pl

@ReckLess: szira runi banuczi i peppe inzaghi :)

odpowiedz
:) - 02.04.2022 / 10:02, *.plus.pl

@Kolega po szalu: najlepszy był duet środkowych obrońców Italii Barzali i Fabio kanavarro i w Hiszpanii Dawid Willa

odpowiedz
Kibic z what's up'a - 02.04.2022 / 10:08, *.plus.pl

@Dariusz Ciszewski:Nicklas Zulue Antonio rediger

odpowiedz
SaLceson - 01.04.2022 / 22:03, *.151.139

7 punktów absolutnie realnych. Plus Lewy może nastrzelać na króla strzelców (2 brameczki z Meksykiem, 5 z Arabia, 1 z Argentyna - wszystko realne). Polska Biało Czerwoni!

odpowiedz
Wolfik - 01.04.2022 / 21:06, *.mm.pl

Ciężkie losowanie. Od razu przypomina mi się Ekwador....My nie umiemy grać z drużynami z Ameryki Południowej, niestety, a Meksyk to poważny rywal.

Z drugiej strony trzeba powalczyć. Nawet z Argentyną.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 01.04.2022 / 21:35, *.petrotel.pl

@Wolfik: któryś komentator mówił, że Meksyk to słaba drużyna i też od razu pierwsza myśl u mnie to mecz z Ekwadorem i Kuszczak puszczak ;-)

odpowiedz
L - 01.04.2022 / 22:27, *.tpnet.pl

@Wolfik: Meksyk to jedna ze słabszych drużyn na tym turnieju. (razem z nami)

odpowiedz
Prucek - 02.04.2022 / 13:38, *.centertel.pl

@L: Meksyk słaba drużyna?zostań przy siatkówce

odpowiedz
Wolfik - 02.04.2022 / 13:56, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: No, komentatorów u nas nie brakuje. "Ekspertów" tym bardziej. W róznych dziedzinach. Nawet skompromitowany Waszczykowski robi za eksperta. Ten sam, co kraje wymyślał....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.04.2022 / 20:32, *.play-internet.pl

Eta wsio

odpowiedz
kalosz - 01.04.2022 / 20:21, *.mm.pl

ciekawie....swoja droga ciekawe co zrobią z barazem ukrainy....

odpowiedz
Wolfik - 01.04.2022 / 21:04, *.mm.pl

@kalosz: Ten baraż, podobnie zresztą jak mecz "finałowy" jego zwycięzcy z Walią zaplanowany jest na czerwiec. Mecz Ukrainy zaplanowany jest w Szkocji, zatem teoretycznie nie ma przeszkód by go rozegrać. Oczywiście pozostaje sfera "mentalna". Z jednej strony trudno myśleć o piłce gdy giną rodacy, z drugiej...ewentualny awans mógłby dać im nieco radosci..... :(

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 01.04.2022 / 20:19, *.btcentralplus.com

CZESLAW KING !!

odpowiedz
Trampek - 01.04.2022 / 20:13, *.125.76

Napewno wygramy z ... Arabią Saudyjską , być może nawet wysoko.

odpowiedz
Dziaduszko - 01.04.2022 / 20:12, *.centertel.pl

Z Meksykiem trzeba grać o zwycięstwo.Do odważnych świat należy.6 punktów w pierwszych 2 meczach daje nam awans.Jak się boimy grać o zwycięstwo z Meksykiem to nie ma sensu jechać

odpowiedz
Kolega po szalu - 01.04.2022 / 20:03, *.plus.pl

Europa może mieć 2 drużyny w grupie a inne kontynenty już nie?

odpowiedz
Zyga - 01.04.2022 / 20:13, *.chello.pl

@Kolega po szalu:
bo z Europy mamy koło 13 ekip; a tamtych dużo mniej

odpowiedz
matus007 - 01.04.2022 / 19:43, *.orange.pl

Grupa do przejścia !!! DO BOJU POLACY ;)

odpowiedz
lucho_83 - 01.04.2022 / 19:36, *.chello.pl

Mecz o wszystko z Meksykiem. Jak nie przegramy to może wyjdziemy z grupy.

odpowiedz
WBA - 01.04.2022 / 19:21, *.as13285.net

Czekam na bilety :)

odpowiedz
Mr T - 01.04.2022 / 19:21, *.mm.pl

Na początek mocno: Katar - Ekwador, haha

odpowiedz
Coachbiedronka - 02.04.2022 / 11:23, *.play-internet.pl

@Mr T: Nieśmiał bym się tak ,ten Ekwador jak niebeda sędziowie przeszkadzać to może wyjść z grupy,nas już ograli ,Poza tym będzie strasznie gorąco a Katarczycy grają tak na codzien i dla nich nie będzie problemu z wydolnością.

odpowiedz