Żeglarstwo

Klepacka 30. w PŚ na Majorce

Na Majorce odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofia, w których wystartowała zawodniczka Legii, Zofia Klepacka. Legionistka rywalizująca w nowej olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil zajęła miejsce 30. w klasyfikacji generalnej. Startowało 75 zawodniczek.

W kilkudniowych zawodach odbyło się 19 wyścigów, w których Klepacka zajmowała kolejno lokaty: 30, 25, 28, 28, 37, (37), 22, 16, 13, 15, 9, 37, BFD (75), 28, 32, 28, 26, DNC (75), 24 (medal race).

Zwyciężyła Francuzka, Helene Noesmoen, która wyprzedziła Hiszpankę, Pilar Lamadrid Truebę oraz Polkę, Maję Dziarnowską.