Radość Rafaela Lopesa - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Lech 1-1 Legia

Podział punktów

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Lechem Poznań w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu Ekstraklasy. Na prowadzenie najpierw wyszli gospodarze za sprawą Lubomira Satki, a potem do remisu doprowadził Rafael Lopes, wykorzystując dośrodkowanie od niezawodnego Josue.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Lecha. Kilka minut po pierwszym gwizdku z dystansu piłkę kopnął Radosław Murawski, jednak dobrze poza linię odbił ją Richard Strebinger. Chwilę potem legionistów uratowała już poprzeczka. Joao Amaral przymierzył z rzutu wolnego i na szczęście nieco zabrakło mu precyzji. Potem z boiska wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie na dodatek lepiej prezentowali się gospodarze. W 30. minucie lechici wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez jednego z gospodarzy, uderzeniem z powietrza Strebingera zaskoczył Lubomir Satka.

To trafienie musiało podziałać na gospodarzy jak zimny prysznic. Legioniści musieli wreszcie zacząć grać bardziej ofensywie, aby jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Kiedy wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą przy prowadzeniu Lecha, to nieco niespodziewanie do remisu doprowadził Rafael Lopes. Portugalczyk wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Josue i głową zmusił Mickeya van der Harta do kapitulacji. Można śmiało powiedzieć, że jedyne groźne sytuacje w pierwszej połowie zakończyły się bramkami.

Zaraz po zmianie stron dwukrotnie bardzo dobrze zachował się Richard Strebinger. Austriak najpierw odbił mocny strzał Mikaela Ishaka, a za moment na rzut rożny sparował strzał... Lindsaya Rose'a. Obrońca Legii omal nie zaskoczył własnego bramkarza strzałem głową. Przez kolejne minuty obraz gry nie ulegał zmianie. Gospodarze starali się naciskać i atakować skrzydłami, jednak mistrzowie Polski skutecznie się bronili.

Legioniści skupili się głównie na zagęszczeniu środka pola i niedopuszczaniu przeciwników pod swoje pole karne. Sami mieli jednak również spore trudności ze stworzeniem jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką bramkarza z Poznania. W doliczonym czasie gry za faul taktyczny z boiska wyleciał Ihor Charatin, a Lech zyskał dobrą szansę na gola z rzutu wolnego. Z niego szczęścia spróbował Nika Kwekweskiri i tym razem legionistów uratował słupek!

Ekstraklasa
28. kolejka
#LPOLEG
39225
Poznań
9.04.2022
17:30
Lech Poznań
Legia Warszawa
Lech Poznań
1-1
Legia Warszawa
30' Satka
(1-1)
Rafael Lopes 40'
1 Mickey van der Hart
4 Tomasz Kędziora 79'
37 Lubomir Satka
16 Antonio Milić
5 Pedro Rebocho
97 Dawid Kownacki
22 Radosław Murawski
6 Jesper Karlstrom 79'
24 Joao Amaral 73'
7 Jakub Kamiński 79'
9 Mikael Ishak 84'
35 Filip Bednarek
2 Joel Pereira 79'
3 Barry Douglas
10 Dani Ramirez
11 Filip Marchwiński 84'
21 Michał Skóraś 79'
25 Pedro Tiba
30 Nika Kwekweskiri 79'
50 Adriel Ba Loua 73'
Richard Strebinger 15
Mattias Johansson 6
Lindsay Rose 29
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
57' Lirim Kastrati 7
Bartosz Slisz 99
46' Jurgen Celhaka 16
Josue 27
Maciej Rosołek 39
62' Rafael Lopes 21
Maciej Kikolski 80
78' Ihor Charatin 14
Joel Abu Hanna 23
78' 46' Patryk Sokołowski 18
Kacper Skibicki 22
Filip Mladenović 25
57' Benjamin Verbić 77
Szymon Włodarczyk 28
62' Tomas Pekhart 9
Trener: Maciej Skorża
Asystent trenera: Rafał Janas
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Lekarz: Krzysztof Pawlaczyk
Masażyści: Maciej Łopatka, Marcin Lis
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Damian Sylwestrzak
Asystent: Adam Karasewicz
Asystent: Bartosz Kaszyński
Techniczny: Sebastian Jarzębak
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (110)

+dodaj komentarz
Legionista-Portowiec - 13.04.2022 / 17:55, *.centertel.pl

No i Sylwestrzak nie gwizdnął karnego dla Amiki.

odpowiedz
Okęciak - 11.04.2022 / 15:12, *.t-mobile.pl

trzeba szanować ten punkt, szkoda że Raków nie wygrał...

odpowiedz
Antek - 11.04.2022 / 14:37, *..

Był nie było dla czego w NHL nie ma pomyłek przy VAR a gra jest szybka i ostra bo nasi sędziowie to matoly

odpowiedz
Arti L - 10.04.2022 / 20:22, *.orange.pl

AFERA NA CAŁĄ POLSKĘ. ŻE NIE BYŁO KARNEGO DLA LECHA ZA RĘKĘ W POLU KARNYM PROPONUJE ABY RAKÓW I POGOŃ PRZEGRAŁY SWOJE MECZE I NIECH AMICA MA TEGO MISTRZA. TEGO PRAGNIE CAŁA POLSKA Z PZPNU

odpowiedz
Urs72 - 10.04.2022 / 19:46, *.chello.pl

Wszyscy jadą z Lech i Skorżą do końca sezonu ,choćby mieli dyktować karne w 95minutach to i tak jechać z nimi do końca , bo przecież kur.........mają 100lecie klubu to kiedy jak nie teraz

odpowiedz
Marcin Gniewny - 11.04.2022 / 09:45, *.plus.pl

@Urs72: W zasadzie masz racje z tym że Lech zakończył karierę w lidze w 2006 roku

odpowiedz
Tom Horn - 10.04.2022 / 18:19, *.vectranet.pl

Mecz bez emocji.Lech grał zachowawczo a legia na stawiała się na kontry.Głównie gra w środku pola. Obrona legii całkiem niezła zwłaszcza ze legia straciła bramkę tylko po stałym fragmencie gry.Owszem,mogła tez wcześniej z wolnego po strzale Amarala oraz Kvekve.Noi pod koniec meczu mógł być karny dla le ha.Nasi w zasadzie niewiele pokazali,może trochę JosUE oraz obrońcy.Mecz w zasadzie bez historii,w zasadzie do zapomnienia.Choć myślałem ze legia przegra ten mecz.Nawet nie wierzyłem w remis.Jeśli Lech ma być mistrzem,to słabo widzę z ich strony walkę o puchary w jakim kolwiek znaczeniu. Nawet LKE.
Pozostałe zespoły tak samo.To nie czasy Wisły oraz legii które grały w UEFA zwłaszcza Wisła która grała regularnie a dziś nie istnieje.
Co do legii,to jeśli wróci Kapustka oraz zostanie Verbić oraz Wszołek to legia będzie mieć na przyszły sezon w zasadzie najmocniejsza druga linie.Jeśli trafili by napastnika coś jak Pekhart który po sezonie odejdzie tak jak Lopez, przynajmniej mam taką nadzieję to tym składem uważam ze można spokojnie zdobyć mistrzostwo.W tym sezonie się nie udało.Myślę ze w przyszłym na pewno juz tak.Pytanie co dalej...

odpowiedz
(L) uz - 11.04.2022 / 23:35, *.net.pl

@Tom Horn: Jeśli jesteś Horn, ale skoro nie wiesz że Legia to jest nazwa którą pisze się tylko przez duże L, to horn ci w....

odpowiedz
Ania - 10.04.2022 / 15:49, *.centertel.pl

Sędzia kiepski, byłem na meczu tydzień wcześniej z Lechią, proszę obejrzeć, gwizdanie przeciwko Legii. Chyba nowa wschodząca gwiazda PZPN bo go wystawiają na ważne mecze, ale ten łepek jest cienki. Gwiazda taka. Po zachowaniu widać, niby pewny, spokojny, a mecze wypacza.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.04.2022 / 14:44, *.play-internet.pl

Hit kolejki okazał się....kitem kolejki.Lech chóiovo-tradycyjnie zresztą,a Legia dópy nie urwała.Zresztą statystyki mimo,że często są "zaciemnieniem obrazu",to akurat w kategorii "strzały celne na bramkę" są megabolesne dlanas,jak i dla Lecha

odpowiedz
Hiszpan - 10.04.2022 / 11:04, *.telnaptelecom.pl

Skorża to przegryw. On już wie że nic w tym roku nie wygra. A na jesieni Ł3 ryknie:
Nie masz pucharu
Nie masz też korony
Gdzie Twoje trofea
łachu erdolony....

odpowiedz
exsa - 10.04.2022 / 10:39, *.tpnet.pl

Brawo "LEGIA" 2pkt.zabrane Lechowi w kontekscie walki o MP.!!!!

odpowiedz
Atmosferić - 10.04.2022 / 13:29, *.orange.pl

@exsa: Przecież odrobili punkt do pogoni - są liderem...

odpowiedz
gazza - 10.04.2022 / 09:09, *.inetia.pl

Brawo Vuko - Z tych niedojd zrobić drużynę to naprawdę dużo pracy trzeba - Brawo.

odpowiedz
TeDe85 - 10.04.2022 / 08:46, *.chello.pl

Ej, jak to jest z tymi zmianami?
Można 5 zawodników w 3 zmianach, a u nas chyba poszło 4 x 1...

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 10.04.2022 / 09:55, *.centertel.pl

@TeDe85: chyba chodzi o to, żebjedna była w przerwie. Albo jak w premiership bo kontuzja głowy. Sam jestem ciekaw

odpowiedz
Autor - 10.04.2022 / 13:24, *.vectranet.pl

@Pab(L)o Loża: o tą przerwę chodzi. Zmiana Celhaki na Sokołowskiego była w przerwie i ona się nie wlicza do tych trzech zmian które można zrobić w trakcie gry.

odpowiedz
Cyy - 10.04.2022 / 08:23, *.orange.pl

Ten sezon zaciemnia sytuacje w lidze jak nigdy. Ale to dobrze, w kolejnym będzie znowu płacz i zgrzytanie zębów. Według ekspertów:
Amica - skład mocny jak nikt inny, wszystko poukładane i mądre inwestycje.
Raków - super trener, drużyna budowana z głowa, zbieranie doświadczenia.
Pogoń - mega mocne transfery, drużyna dojrzała.

A prawda jest taka, ze ta liga jest tak słabła jak była, a te drużyny maja swoje 5 minut dzięki naszej słabości.
Vuko ze zbieranina przypadkowych kopaczy byłby liderem na wiosnę. Ta drużyna w takim składzie personalnym i z Wszolkiem, Kapustka + napastnikiem (ale przypuszczam, ze nawet bez) przez cały sezon ustawiona tak jak teraz przez Vuko klepała by właśnie MP. Nie dlatego, ze jest mocna, ale dlatego, ze ta liga była i nadal jest słabiutka, a te rakowy itd. to nasza grupa pościgowa, tylko nam się akurat zebrało na półroczny urlop od grania w piłkę.

odpowiedz
Biała Siła - 10.04.2022 / 09:35, *.t-mobile.pl

@Cyy: Nic dodać nic ująć ,czysta prawda ,

odpowiedz
floyd - 10.04.2022 / 10:13, *.aster.pl

@Cyy: A potwierdzenie Twoich słów znajdujemy co roku w pre pre eliminacjach do euro pucharów… Te dream teamy z Częstochowy czy Poznania zobaczą puchary jak świnia niebo.

odpowiedz
velvr - 11.04.2022 / 12:57, *.com.pl

@floyd: tak samo zobaczą puchary jak ogląda je Legia czyli w TV

odpowiedz
olew - 10.04.2022 / 05:29, *.vectranet.pl

Właśnie obejrzałem ten mecz. Nie był dobry, ale Legia była znacznie lepsza od Lecha. Sędzia nam nie pomógł, za faule na JO powinno dwóch minimum wylecieć. Oni Go niszczyli, bez jakiegokolwiek związku z piłką, a ten jakby tego nie widział, gwizdał wolne bez kartek, a oni bezkarnie Go kopali i przewracali. Groźnych sytuacji Legia miała więcej, choć oczywiście to były tylko zaczyny bramki. To że Legia w tym sezonie słaba, to oczywiste, ale ten Lech (pierwszy raz go widziałem) okrutnie słabiutki. Podoba mi się ambicja Legii, grali szybko, nie pękali, kiwali poznaniaków. Niestety żadnych emocji, ale mamy najsłabszy od dziesięcioleci sezon, więc trzeba go dograć. Teraz zresztą fajne mecze : Dynamo, Piast i Pogoń. Dynamo to wiadomo... a Piasta i Pogoń trzeba zlać.

odpowiedz
PRAWIDŁOWO LEGIA POWINNA WYGRAĆ ! - 10.04.2022 / 02:04, *.50.42

ZA TO 3 AMIKOWCÓW NA SPALONYM I BRAMKA DLA ŁACHA UZNANA, TU SIE NIE ZGADZAM PRZEPISY MÓWIĄ WPROST ŻE WYSTARCZY JEDEN ZAWODNIK ABY BYŁ NA SPALONYM A TU TRZECH ŁACHMANÓW TU SĘDZIA SIE NIE POPISAŁ....SKANDAL

odpowiedz
Raf - 10.04.2022 / 03:16, *.02.net

@PRAWIDŁOWO LEGIA POWINNA WYGRAĆ !:
No wlasnie czemu tam nie bylo spalonego conajmniej dwoch zawodnikow lecha bylo na spalonym przy wrzutce

odpowiedz
Kibic - 10.04.2022 / 12:35, *.torun.pl

@Raf: Pilka adresowana byla do Kownackiej, ktora nie byla na spalonym.

odpowiedz
KILKANAŚIE RAZY OBEJRZAŁEM NIBY RĘKE... - 10.04.2022 / 01:51, *.50.42

POLECAM PRZED SPANIEM LUB NA ŚNIADANIE OBEJRZEĆ KILKANA„CIE RAZY Z KILKU KAMER,UJĘĆ WIDAĆ ŻE ZAWODNIK NIE MA OCHOTY URZYĆ RĘKI A CIAŁEM I SCHODZI NA BARK I TROCHE RAMIE WIĘC DECYZJA SŁUSZNA,POCZYTAJCIE SOBIE PRZEPISY NA TEN TEMAT, OCZYWIŚCIE PIERWSZE SPOJRZENIE WYDAJE SIE RĘKA ALE PO PRZESTUDIOWANIU DOKŁADNIE ZAWODNIK NIE MA ZAMIARU URZYĆ RĘKI ,DZIĘKUJE

odpowiedz
(L)eo - 10.04.2022 / 08:16, *.t-mobile.pl

@KILKANAŚIE RAZY OBEJRZAŁEM NIBY RĘKE...: Rose nie chciał użyć ręki,ale może Ty byś chciał słownika? Chociaż trochę?

odpowiedz
KILKA RAZY.......... - 13.04.2022 / 22:49, *.167.50

@(L)eo: Z szACUNKIEM ALE CO MA PIERNIK DO WIATRAKA?!;]

odpowiedz
Single malt - 10.04.2022 / 01:36, *.t-mobile.pl

Sędzia kompromitacja w obie strony. Nasi ugrali tyle co potrafili, chociaż można chyba było wygrać z pyrami. Tak to wyglądało w tv. Gra defensywna w sumie w porze. Gorzej z przodu chociż bramka super. Mimo wszystko rośnie Rose. Czekam na Kapustkę. Bardzo brakuje kogoś kreatywnego z przodu, bo Josue gra tylko chodzonego i łatwiej go spacyfikować.

odpowiedz
ZenekL3 - 09.04.2022 / 23:23, *.chello.pl

Niezły mecz, dobrze się oglądało mimo, że pod bramką niewiele się działo, za to w środku było walecznie i czasem ciekawie. Spokojna obrona w drugiej połowie z wyjątkiem końcówki, ale to był wyjazd, z mocnym przeciwnikiem, który musiał wygrać, wiadomo, że stawał na głowie. Ta drużyna wymaga wiele pracy i sporej reformy gry ofensywnej ale nadzieje są. No i kto się nie cieszy, że wielka lokomotywa resztki pary już wysry..a.

odpowiedz
COACH AND - 09.04.2022 / 22:52, *.50.42

SZKODA ŻE WPUSZCZA DREWO I MLADENDNO, A MŁODZI JUŻ GNIJĄ NA ŁAWCE REZERWOWYCH I JAK MAJĄ SIE ZGRYWAĆ Z RESZTĄ ZESPOŁU?! NA TRENINGACH?!TYLKO ...SZACUN DO VUKO I DZIĘKI ZA WSZYSTKO ALE LEGIA I JAK PRZYSTAŁO NA ŻYWĄ LEGENDE PILKI NOŻNEJ W POLSCE , POPROSTU MUSI MIEĆ TRENERA Z PIERWSZEJ 10KI ŚWIATOWEJ, JEŚLI CHCEMY REGULARNIE WIDZIEĆ JĄ NA TOPIE W KRAJU I EUROPIE. INACZEJ DALEJ BĘDZIE ŚREDNIAKIEM....

odpowiedz
mojo jojo - 09.04.2022 / 22:37, *.t-mobile.pl

nawet biedroni p amice wronki!

odpowiedz
Wolfik - 09.04.2022 / 22:34, *.mm.pl

Punkt bardzo ważny i cenny. Natomiast to, co działo sie w końcówce meczu woła o pomste... najpierw Charatin fauluje bez sensu, potem akcja meczu i nieodgwizdana ręka Rose. Fura szczęścia z remisu, który powinnismy spokojnie utrzymać....

odpowiedz
floyd - 10.04.2022 / 10:15, *.aster.pl

@Wolfik: Ten faul charatina był brutalny, ale uratował nam tyłek bo Lech wychodził 3 na 2… ja nie mam do niego pretensji

odpowiedz
Typer - 11.04.2022 / 00:02, *.play-internet.pl

@floyd: Dokładnie. Taki faul jestem w stanie usprawiedliwić. Być może dał remis. Walczył. I tu wrócę do bezsensownego faulu Boruca. Osłabił drużynę bez sensu. Naprawdę coraz lepiej widzę przeszłość. Jest walka.

odpowiedz
grzesiek - 09.04.2022 / 22:32, *.centertel.pl

Pod koniec sporkania lindsay rose odbija pilke reka w naszym polu karnym a lechita tylko jeden podnosi rece do gory zeby zasygnalizowac rzut karny. Nie ma co, zmorywowani i jedni o drudzy byli w uj, za wszelką cene chyba nie chcieli wygrac tego meczu tylko odbebnić do konca.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 09.04.2022 / 22:00, *.aster.pl

Jak nisko trzeba upasc, zeby cieszyc sie z remisu w Poznaniu.......smuuutek..... Ludzie z eLka w sercu! Co z Wami?!?!

odpowiedz
Ginka - 09.04.2022 / 22:46, *.chello.pl

@Warszawiak1234: dopadła nas miodowa zaraza, na którą ponoć nie ma panaceum. Sorry Kolego...

odpowiedz
Paź Króla Woli - 10.04.2022 / 07:21, *.centertel.pl

@Warszawiak1234: Bracie to dokladnie tak samo kiedy nasz trener mowi ze przegrac w Czestochowie to zaden wstyd..jak juz napisal ktos wyzej ze to wlasnie czasy Mioduskiego..

odpowiedz
gazza - 10.04.2022 / 07:24, *.centertel.pl

@Warszawiak1234:
A kto mi zabroni sie ciesxyc z remisu ???
Jest punkt to sie ciesze.

odpowiedz
Legia mistrz - 09.04.2022 / 21:55, *.t-mobile.pl

Jose archaiczny podwórkowy futbol lat 60tych, decyzje ruskiego sza historia i ciągle wozenie się z piłką i drapanie po boisku, miałem wrażenie ie że irytować niektórych kolegów z boiska.

odpowiedz
Le Ja - 09.04.2022 / 23:10, *.orange.pl

@Legia mistrz: Jose Kante już u nas nie gra...

odpowiedz
(L) uz - 10.04.2022 / 00:14, *.inetia.pl

@Legia mistrz: Ale Ty z pewnością irytujesz. Kali nie kraść krowę , ale chcieć mieć wpis?

odpowiedz
WarszawskaOchota - 09.04.2022 / 21:36, *.orange.pl

Remis przed meczem brałem w ciemno.
Trzeba szanować ten wywalczony 1 pkt.
W przyszłym sezonie miejmy nadzieje ze będzie zdecydowanie lepiej.

odpowiedz
Beck - 09.04.2022 / 21:32, *.t-mobile.pl

Cieszy mnie ten remis.Skład Legii jest najsłabszy od nie wiem jak dawno.Uważam dlatego,że głównie jest to zasługa Vuko
.Nie rozumiem skąd pomysł na tego Niemca.Jaki trener dałby radę osiągnąć z tym zespołem coś więcej.zNa pewno nie ten Niemiec.Zielinski,który przemawia tekstem swojego nieudanego szefa,powinien skupić się tylko na tym,jak zatrzymać Josue.Reszta z dwoma,trzema wyjątkami:wypad z klubu.

odpowiedz
mrsn - 09.04.2022 / 21:40, *.orange.pl

@Beck: co ty bredzisz, liz buty Vuko ze znow wyciągnął Legie z gowna

odpowiedz
Beck - 09.04.2022 / 22:02, *.t-mobile.pl

@mrsn: Bredzę?Sam piszesz,że wyciągnął Legii.Nie twierdzę,że Vuko to jakiś nadzwyczajny trener,jednakże osiągnął z tym słabym zespołem coś co jes,cze parę tygodni temu wydawało się nierealne.Pozdrawiam

odpowiedz
chrisSiekierki - 09.04.2022 / 22:27, *.vectranet.pl

@Beck: całkowicie się zgadzam

odpowiedz
jezus - 09.04.2022 / 22:48, *.vectranet.pl

@Beck: cala gromdada trenerow zrobilaby wiecej niz ten nieudacznik trenerski

odpowiedz
Legia na zawsze - 10.04.2022 / 00:03, *.orange.pl

@Beck: Dokładnie bracie, Vuko poukładał to po swojemu a ma słabych graczy.
Nowy lepszy trener grając o mistrza traci punkty u siebie z Wisłą Płock. Chłopina nie wie co go w Legi będzie czekało jak w takim momencie przegra z Wisłą Płock. Trener Radomiaka noszony na rękach przez kibiców Legii dostaje traci punkty z każdym itp tylko pytanie dlaczego tak trudno okazać wsparcie Vuko za to co robi mając takie doświadczenie jakie ma.

odpowiedz
Urs72 - 09.04.2022 / 21:31, *.chello.pl

Gratulacje za remis urwane punkty Lechowi i Skorzy, za dużo nerw i gestykulacji za dużo strat w środku i faule desperacji i czerwona na koniec

odpowiedz
floyd - 09.04.2022 / 21:26, *.aster.pl

Dzisiejszy mecz jest kolejnym argumentem na to, ze nie ma żadnego spisku sędziowskiego przeciwko Legii/Wiśle/Rakowowi itp tylko mamy przeraźliwie słabych arbitrów, którzy jednocześnie są waflami pzpnu i ch..ja można im zrobić.
Wczoraj Pogoń, dziś ręka Rose… No ludzie, jak tego można było nie gwizdnąć:) nie żebym rozpaczał z tego powodu ale proszę pamiętajcie o tym kiedy w następnym meczu sędziowie skrzywdzą Legie ( jak w meczu z Rakowem na przykład)

odpowiedz
Wolfik - 09.04.2022 / 22:30, *.mm.pl

@floyd: Również odnoszę wrażenie, że od odgwizdania (bądź nie) karnego za zagranie ręką decyduje tylko i wyłacznie "widzimisię" panów z gwizdkiem. Ręka w ostatniej akcji meczu już chyba nie mogła byc bardziej ewidentna a jednak gwizdek milczał. Podobnie jak w Szczecinie....

odpowiedz
Kibic - 09.04.2022 / 22:58, *.torun.pl

@Wolfik: Okazalo sie po wielu latach, ze przez te wszystkie lata ;) PZPN mial jako jedyny na swiecie, swoj system interpretacji reki w polu karnym... Przez to wszyscy od pilkarzy, przez trenerow i komentatorow, a konczac na kibicach przez cale zycie nauczyli sie zle interpretowac zagranie reka. Byl nawet jakis pseudo wyrok UEFA/FIFA i nakazali interpretacji takiej jaka obowiazuje w pilce noznej. Teraz sedziowie patrza czy pilkarz mial zamiar zagrac reka czy nabity byl przypadkowo. Patrza na jego ruchy ciala i oczy :) Dlatego w meczu Pogoni nie bylo karnego, bo pilkarz przytrzymal pilke pod pacha ale nie mial takiego zamiaru. Ona sama tam wpadla, a on nie mial gdzie schowac reki. Jak sie zorientowal, to wypuscil :) Ogolnie to trzeba sie patrzec czy pikarz robi wszystko naturalnie :) Dzis Rose tez naturalnie sie zachowywal, wiec karnego nie bylo :) Var widzial tez jego oczy, wiec w wozie mieli wieksza pewnosc ;)

odpowiedz
matwij - 10.04.2022 / 06:50, *.centertel.pl

@floyd: a spalonego przy bramce lecha nie było???

odpowiedz
floyd - 10.04.2022 / 10:17, *.aster.pl

@matwij: nawet jeżeli był, to czego to dowodzi? Właśnie tego, co
Napisałem: po boiskach biega banda debili z gwizdkami bez żadnych sympatii i animozji klubowych, za to z kompletnym brakiem wiedzy.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 10.04.2022 / 12:17, *.play-internet.pl

@Kibic: Ważne jest też to, że Rose krył zawodnika Lecha, który zrobił unik i piłka trafiła w rękę naszego obrońcy. W lidze + już określali, że odległość między Pereirą a Rose była 7 metrów i obrońca miał czas aby schować rękę, ale nie zauważyli uniku Lechity, na którym skupiał się Rose.

odpowiedz
SŁAWOMIR - 09.04.2022 / 21:01, *.chello.pl

Na SPORT. PL jest za każdym razem, komentarz koLegi o ksywie CURAM Jesli ktoś go zna proszę pozdrowić. Wchodzę ram tylko żeby poczytać jego wpisy. Polecam

odpowiedz
(L)eo - 09.04.2022 / 20:57, *.t-mobile.pl

Najlepsze i tak były pikniki na stadionie,śpiewy "Ruska K*rwa" i jednoczesne trzymanie sztamy ze spartakiem xd takie rzeczy tylko we Wronkach xd

odpowiedz
Pikol - 10.04.2022 / 13:29, *.3.dk

@(L)eo: sztamę ma chuliganka a nie cały stadion gamoniu

odpowiedz
RobL - 09.04.2022 / 20:45, *.chello.pl

mecz całkiem niezły, zwłaszcza że 2 moich chłopców wspierało Legie z trybun, nasz doping miazga. ps. po tych meczach widać że na mistrza zasługuje Raków

odpowiedz
Dedi - 09.04.2022 / 20:50, *.plus.pl

@RobL : Zgadzam się! Doping lepszy pomimo że ich było o wiele więcej, ich doping to tak samo jak na Old Trafford. Przewaga piknikowców. Zgadzam się też z tym że to Raków zasługuje na tytuł są mocniejszi od kartofli. Pozdrawiam!!

odpowiedz
Dedi - 09.04.2022 / 20:32, *.plus.pl

Remis taki średni, można było przycisnąć i z nimi wygrać ale z przodu u nas mizeria i niedokładność. Lechia prowadzi więc powiększy nad nami przewagę do 10 punktów. 4 miejsce mało realne.

odpowiedz
Ja - 09.04.2022 / 20:30, *.play-internet.pl

Ufff, no dobra. Na początek nie można odnieść się do sędziowania, bo to co wyprawiał pajac Sylwestrzak razem ze swoją ekipą klaunów, kwalifikuje się co najmniej do dyscyplinarnego wypindolenia z pzpn'u. Ciągłe kartki dla Legionistów, podczas gdy dla Lechitów łagodne upomnienia i pogłaskanie po główce (Johansson za pierwszy faul w meczu dostaje żółtko, podczas gdy Murawski kopie Jędrzejczyka przez całą połowę i kartki nie dostaje wcale). Czerwo dla Charatina to już kabaret, Ba Loua nie wychodził na czystą pozycję, to nie był żaden groźny wślizg, tylko lekkie zygnięcie (porównajcie to sobie do słynnego faulu na Manu w Poznaniu wiele lat temu). Nieodgwizdany rzut karny na Rosołku z pierwszej połowy i wiele innych sytuacji, które dowodziły że ten mecz był sędziowany pod Lecha. Ten facet nie powinien nigdy sędziować w ekstraklasie. Zaraz Kwitnąca Bulwa FC Internet, która tutaj zagląda, rzuci się na mnie, że był karny po ręce - na moje, biorąc pod uwagę te kijowe ujęcia z kamer, żadnej jedenastki nie było, bo piłka trafiła Lindsaya na wysokości ramienia, a to w myśl przepisów nie jest żaden karny. Natomiast, nawet jeśli się mylę, Kolejowi powinni zamknąć swoje kartoflane japy, ponieważ to, jak są pchani w tym sezonie do dubletu (terminarzem, losowaniami, decyzjami sędziów) nadaje się tylko do sequelu piłkarskiego pokera.

Przechodząc do samego meczu, absolutna dominacja Legii po strzelonej bramce. Lech w 2 połowie nie istniał i był spokojnie do porobienia, jakieś wrzutki na aferę, kompletne dno. Legii brakowało szybkiego, ofensywnego pomocnika w stylu Luquinhasa, który szybciutko rozegrałby w środku i uskutecznił jakiś fajny rajd. Josue należą się brawa, ale on niestety dalej jest o pół tempa za wolny i często, nim zagra, wszyscy zdążą się ustawić. Na plus Lopes, Rose, Jedza, Strebinger. Z kolei do dawnej, kijowej dyspozycji wrócił Slisz, znany także jako "podaję tylko do tyłu". A biorąc pod uwagę formę Rosołka, całe szczęście że likwidują przepis o młodzieżowcu.

6 kolejek do końca, wciąż jesteśmy w grze o puchary, najgorsze mecze za nami. Mocno Legia!

odpowiedz
NaSpokojnie - 09.04.2022 / 21:08, *.t-mobile.pl

@Ja: Lechia prowadzi... Puchary niestety nierealne..:(

odpowiedz
Arecki - 09.04.2022 / 20:28, *.play-internet.pl

Pozostało,, kibicować,, zespołowi z Częstochowy MP I PP.amica w tym sezonie... jak zwykle

odpowiedz
Rybasocho - 09.04.2022 / 20:26, *.t-mobile.pl

Na początku atakowali nas jak tygrysy a my albo do tyłu albo bramkarz laga. Zero pomysłu. Z czasem jednak wyglądało nieco lepiej. Bardzo cenny punkt. Lepszy wynik niż gra. Jedna akcja i gol to jest dopiero skuteczność ale ogólnie brawo legia

odpowiedz
Ja - 09.04.2022 / 20:26, *.vectranet.pl

Ufff, no dobra. Na początek nie można odnieść się do sędziowania, bo to co wyprawiał pajac Sylwestrzak razem ze swoją ekipą klaunów, kwalifikuje się co najmniej do dyscyplinarnego wypindolenia z pzpn'u. Ciągłe kartki dla Legionistów, podczas gdy dla Lechitów łagodne upomnienia i pogłaskanie po główce (Johansson za pierwszy faul w meczu dostaje żółtko, podczas gdy Murawski kopie Jędrzejczyka przez całą połowę i kartki nie dostaje wcale). Czerwo dla Charatina to już kabaret, Ba Loua nie wychodził na czystą pozycję, to nie był żaden groźny wślizg, tylko lekkie zygnięcie (porównajcie to sobie do słynnego faulu na Manu w Poznaniu wiele lat temu). Nieodgwizdany rzut karny na Rosołku z pierwszej połowy i wiele innych sytuacji, które dowodziły że ten mecz był sędziowany pod Lecha. Ten facet nie powinien nigdy sędziować w ekstraklasie. Zaraz Kwitnąca Bulwa FC Internet, która tutaj zagląda, rzuci się na mnie, że był karny po ręce - na moje, biorąc pod uwagę te kijowe ujęcia z kamer, żadnej jedenastki nie było, bo piłka trafiła Lindsaya na wysokości ramienia, a to w myśl przepisów nie jest żaden karny. Natomiast, nawet jeśli się mylę, Kolejowi powinni zamknąć swoje kartoflane japy, ponieważ to, jak są pchani w tym sezonie do dubletu (terminarzem, losowaniami, decyzjami sędziów) nadaje się tylko do sequelu piłkarskiego pokera.

Przechodząc do samego meczu, absolutna dominacja Legii po strzelonej bramce. Lech w 2 połowie nie istniał i był spokojnie do porobienia, jakieś wrzutki na aferę, kompletne dno. Legii brakowało szybkiego, ofensywnego pomocnika w stylu Luquinhasa, który szybciutko rozegrałby w środku i uskutecznił jakiś fajny rajd. Josue należą się brawa, ale on niestety dalej jest o pół tempa za wolny i często, nim zagra, wszyscy zdążą się ustawić. Na plus Lopes, Rose, Jedza, Strebinger. Z kolei do dawnej, kijowej dyspozycji wrócił Slisz, znany także jako "podaję tylko do tyłu". A biorąc pod uwagę formę Rosołka, całe szczęście że likwidują przepis o młodzieżowcu.

6 kolejek do końca, wciąż jesteśmy w grze o puchary, najgorsze mecze za nami. Jazda Legio!

odpowiedz
Atmosferić - 09.04.2022 / 20:21, *.orange.pl

Legia zagrała jak bruk-bet - wysrana i bez jaj. Niestety łacha wystarczy przycisnąć zaatakować większą liczbą piłkarzy i go nie ma. Niestety Vuković to gamoń taktyczny i zapewne pojechał tam po remis. Dobrze że go nie będzie od lata.

Gra Legii to gówno totalne. Tam nie ma nic. Ten Josue jedyny który potrafi coś grać ale i on dziś irytował swoim żółwim tempem i przyjmowanie tyłem do bramki. Widać czemu gra w Polsce a nie np. w lepszej lidze typu holandia czy portugalia. On się tam nie nadaje bo za wolno myśli.

W ogóle cała pomoc Legii to kabaret. Nikt tam nie ma jaj.

odpowiedz
Atmosferić - 09.04.2022 / 20:26, *.orange.pl

@Atmosferić: Naściągali wagony przegrywów do Legii i teraz musimy męczyć oczy patrząc na tę padlino-kopanine.

odpowiedz
Biała Siła - 09.04.2022 / 20:26, *.t-mobile.pl

@Atmosferić: Kolejny wykolejony

odpowiedz
Michał - 09.04.2022 / 20:19, *.plus.pl

Brawo panowie za ten punkt i dzięki za mecz walki. Teraz mam prośbę.. Pogońcie teraz Piast Gliwice i Waldemara... dzięki bardzo LEGIO WARSZAWA!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Piotrek - 09.04.2022 / 20:13, *.gigainternet.pl

Idę odcedzić kartofle

odpowiedz
Farme(L) - 09.04.2022 / 20:07, *.virginm.net

Znowu remis z jakąś prowincją… qrwa Vuko grać qrwa mać….
Z ręką nie jestem przekonany, ale pisanie przez słowików, że sędzia wydrukował to jest żałosne biorąc przekrój całego meczu….
Jeszcze z majstrów czy miszczow jeden mecz… Legia majstry/miszcze 2:2 jak dotąd…

odpowiedz
Ibor - 09.04.2022 / 20:11, *.play-internet.pl

@Farme(L): odwal się od Vuko bez niego bylibyśmy w czarnej d…pie

odpowiedz
Farme(L) - 09.04.2022 / 21:37, *.virginm.net

@Ibor: sarkazm znasz?

odpowiedz
jezus - 09.04.2022 / 22:53, *.vectranet.pl

@Ibor: w skrócie gówno prawda xD

odpowiedz
gleg - 09.04.2022 / 20:05, *.waw.pl

Brawo !!!!!!!!!!!!!!
Raków i Lech po 1:1 na wyjazdach z zespołami co walczą o mistrza.
Legia gra coraz lepiej, a jak ktoś tego nie widzi to jest ślepy

odpowiedz
Olo - 09.04.2022 / 20:09, *.chello.pl

@gleg: Ty widziałeś mecz? Legia była słabiutka, inna sprawa, że Lech też niczego nie pokazał, jak to ma być mistrz, to nie mamy żadnych szans w pucharach.

odpowiedz
Biała Siła - 09.04.2022 / 20:03, *.t-mobile.pl

Dziękuję chłopaki ,w tak trudnym meczu remis jest super ,

odpowiedz
W(L) - 09.04.2022 / 19:58, *.chello.pl

Wreszczie szczęście dopisało...

odpowiedz
(L)eo - 09.04.2022 / 19:58, *.t-mobile.pl

Lindzej proferos,coraz bardziej podoba mi się ten chłopak,mega pewny siebie. Co do dzisiejszego spotkania, zasłużony remis. Mam nadzieję tylko,że już tego bezmózga z numerem 7 w koszulce Legii nie zobaczę. Co za kurde dramatyczny występ. Zagrzeb zrobił deal życia. Mam nadzieję też że Slisz po sezonie odejdzie gdzieś do jakiejś Niecieczy,bo tam by pasował poziomem idealnie. Charatin,ta kartka była piękna,brawo za tą akcję,ale możesz już wracać na Ukrainę.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 09.04.2022 / 19:56, *.50.123

Ta Legia to nic nie gra, daleko na tych Rosołkach, Kastratach, czy Śliżach nie zajedziemy. Potrzebne jest kilka mega kocurów!

odpowiedz
(L)eo - 09.04.2022 / 19:59, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu 2.0: No popatrz,nikt z nas na to jeszcze nie wpadł,brawo !

odpowiedz
Biała Siła - 09.04.2022 / 20:00, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu 2.0:No ,wszyscy wiemy a ja gratuluję chłopakom ,za cenny remis ,Jaki jesteś nie mądry to nawet ustawa nie przewiduje ,poprostu głupi

odpowiedz
Atmosferić - 09.04.2022 / 19:56, *.orange.pl

Dramatyczny mecz - kapitalny wynik, jak na mecz w którym Legia nie miała trenera i 7 zawodników.

Łach pozen przereklamowany jak nigdy.

odpowiedz
Sebo(L) - 09.04.2022 / 19:55, *.vectranet.pl

Brak jakości w Legii widoczny jest niestety gołym okiem.Lech przy dzisiejszej dyspozycji był do ogrania nawet bez wielkiego wysiłku ale właśnie brak jakości to decydujący na chwilę obecną aspekt,który nie pozwala Legii wygrywać takich meczów.Tempo rozgrywanie piłki w wykonaniu "Wojskowych" jest irytująco powolne,zagrania na jeden kontakt można policzyć na palcach jednej ręki.Akcje Legii przeprowadzane są w ślimaczym wręcz tempie,przez co drużyna przeciwna gasi je w zarodku.Podejmowanie decyzji przez piłkarzy też jest spóźnione przez co rywal nie ma problemu z przerywaniem akcji zaczepnych Legii.Cieszy zdobyty punkt na gorącym terenie,niestety sama gra już nieco mniej ale chwała za utrzymanie wyniku do końca spotkania.

odpowiedz
Atmosferić - 09.04.2022 / 20:13, *.orange.pl

@Sebo(L): Wystarczyło zaatakować 4/5 zawodnikami i LEgia by to wygrała - ale Vuković zakazał grać w przerwie... sabotażysta.

odpowiedz
Misiek75 - 09.04.2022 / 19:51, *.vectranet.pl

Brawo że nie daliśmy im wygrać .Za to piękna sektorówka .Pokazuje z kim ci szmaciarze mają zgodę !!!!

odpowiedz
Karol: - 09.04.2022 / 19:50, *.chello.pl

O co Wam chodzi? To jest to! To jest Legia i Vuko! Gratulacje! Cymbergaiści, nie zabierajcie głosu. To co wypisujecie jest głupie i śmieszne.

odpowiedz
Yeti - 09.04.2022 / 19:49, *.play-internet.pl

Brawo Legia. W tych okolicznosciach uwazam ten remis za sukces.

odpowiedz
Darek - 09.04.2022 / 19:44, *.tpnet.pl

Jeden celny strzał Legii. Obie drużyny mało przebiegły kilometrów. Rozbili głowę Sokołowskiemu dwa razy i bez kartki. Zasłużona czerwona kartka dla Charatina.
Rysiu dobrze w bramce. Nie podaje do przeciwników jak Boruc. Slisz słabo co mnie nie dziwi.
Powinien być karny dla amiki w ostatniej minucie.

odpowiedz
Gryfus - 09.04.2022 / 19:39, *.net.pl

Brawo Legia!!!

odpowiedz
Mr T - 09.04.2022 / 19:37, *.mm.pl

Mladenovic dawno kartki nie dostał? ;)

odpowiedz
Stasio_Perkoz - 09.04.2022 / 19:32, *.vectranet.pl

Tylko Raków! A pyry są tak ujowe że ustawa tego nie przewiduje

odpowiedz
Pjoter - 09.04.2022 / 19:31, *.play-internet.pl

Jakby zagrali naprawdę,a nie dla jaj to by pokonali Lecha...szkoda....

odpowiedz
Jano - 09.04.2022 / 19:30, *.orange.pl

no nie wiem czy Lech grał słabiej czy Legia lepiej? Bo sędzia robił wszystko żeby amica wygrała ale mu nie wyszło, cóż mały kroczek do utrzymania jest.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.04.2022 / 19:30, *.aster.pl

Sędzia Sylwestrzak: Lech - 16 - fauli, jedna żółta, Legia - 11 fauli, cztery żółte, jedna czerwona.

odpowiedz
Marce (L)i - 09.04.2022 / 19:43, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Witam.Masz 100%racji.Sędziowanie wybitnie "gospodarskie".

odpowiedz
chrisSiekierki - 09.04.2022 / 19:49, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: Mylisz się kolego. Na boisku Legia dostała dwie żółte i jedną czerwoną. Zółte dostali Johanson i Slisz. Mladenovicia żółtej to nie licz bo poza boiskiem. A czerwona Charatina jak najbardziej prawidłowa z tym że zrobił bardzo dobrze...

odpowiedz
Olo - 09.04.2022 / 20:46, *.chello.pl

@Marce (L)i: Tak, szczególnie, że Lech miał ewidentnego karnego w ostatniej minucie meczu za rękę w polu karnym...

odpowiedz
ja - 09.04.2022 / 19:29, *.t-mobile.pl

Rose profesor !
Prooo feee sor

odpowiedz
MarioL - 09.04.2022 / 19:28, *.wanadoo.fr

No i nie jest złe.Jeszcze tylko żeby Raków wygrał.

odpowiedz
grzesiek - 09.04.2022 / 19:28, *.centertel.pl

Mial byc hit a byl kit

odpowiedz