Waldemar Fornalik - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Fornalik: Legia to już inna drużyna

Fumen, źródło: Legionisci.com

Waldemar Fornalik (trener Piasta): Udanie zakończyliśmy ten świąteczny okres, a to nie było łatwe tak oczekiwać na mecz podczas Wielkanocy. Aczkolwiek podołaliśmy temu zadaniu. Zagraliśmy solidny mecz i dzięki realizowaniu założeń taktycznych niwelowaliśmy atuty Legii. Owszem, Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę, ale my też mieliśmy swoje sytuacje, jak choćby główka Ariela Mosóra.

Zgarniamy 3 punkty i jesteśmy w pełni zadowoleni, bo Legia to już jest inna drużyna niż jesienią. Jest niewygodna dla rywali i dziś nie grało się łatwo.

Odkąd jestem trenerem Piasta, to nie mówimy o celach, lokatach na koniec sezonu, tylko koncentrujemy się na najbliższym meczu. Zobaczymy po ostatniej kolejce czy będziemy mieć europejskie puchary czy nie. Na razie robimy swoje.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Tom Horn - 19.04.2022 / 20:57, *.vectranet.pl

Szczera konkretna odpowiedz. Jak zdobyli mistrza to zasmakowali pucharów i stwierdzili ze...to nie dla nich.Dlatego grają tak,aby uniknąć pucharów, utrzeć nosa najlepszym a przy okazji sprzedać jakiegoś małolata i zarobić na piłkarzy tak aby nie spaść z ligi haha ha ha.Dla nich to wystarczy. Swoją drogą Fornalik bardzo długo prowadzi tego Piasta w porównaniu do innych drużyn.W tym klubie niema presji,dlatego też grają tak jak potrafią i całkiem nieźle im to wychodzi.Szkoda ze ich trener prowadzi drużynę w zasadzie bez ambicji,jeśli można tak to ująć. Bo gdyby prowadził choćby legie to myślę że w pucharach osiągnął by może i więcej niż Michniewicz który przez wiele osób był skreślany przed meczem ze Szwedami.A jak to się zakończyło...Wszyscy wiemy

odpowiedz
Januszek - 19.04.2022 / 11:15, *.chello.pl

Bredzi czy nie bredzi przyjezdza twor niewiadomo skad i nas klepie na wlasnym stadionie...i mozna dalej zaklamywac rzeczywistosc, ale druzyny nie mamy i raczej nastepny sezon bedzie wygladal ponuro jak ten albo jeszcze gorzej...jak ktos sie ludzi ze przez brak pucharow bedziemy golic wszystkich jak leci to nie idzie do lekarza..

odpowiedz
Robert Szenfeld - 19.04.2022 / 11:04, *.landirenzo.pl

Fornalik = antyfutbol . Strategia na blokadę wszystkiego. Rzygać sie chce patrząc na gre piasta.

odpowiedz
powiś(L)e - 19.04.2022 / 10:02, *.160.75

Waldek to jest taki trener który jeszcze nie rozpoczął nowego sezonu ze swoją drużyną a już ma na koncie 6 pkt....

odpowiedz
Obiektywny znawca - 19.04.2022 / 09:28, *.icpnet.pl

Waldek "zawsze ogrywam Legię" Fornalik
Waldek może śmiało wpisywać w swoim kontrakcie, że wygrana z Legia jest pewnikiem i obowiązkowym punktem do odhaczenia.
Jestem zdania, że Waldek to jeden z 4 trenerów, którzy udowodnili i to kilkukrotnie co potwierdza ich warsztat i predyspozycje, że "z gówna bat da się ulepić" i za to Szacun, 3 pozostałych to Brosz (Wodzisław, Piast, Górnik) , Jacek Zieliński (obecnie w Cracovii, wcześniej Łęczna, Polonia, Lech ) i Runjaić (z Pogonią ciągle robi postęp).
Myślę, że Waldek zasługuje na prowadzenie minimum takiej Wisły przez kilka sezonów, jestem pewien, że odbudowałby fundamenty

odpowiedz
Hycel - 19.04.2022 / 01:00, *.play-internet.pl

Chyba nikt nie ma wątpliwości że to co dziś pokazała Legia to kur....o. Chcecie robić na złość komu kibicom l? To po chu... w niej gracie l. Nikomu poza bramkarzem nie zależało na wygraniu tego meczu, cel wiadomy wiecie, że zostanie was garstka po tym sezonie. To co chcecie zaliczyć na koniec 1 ligę ? To ch...wam w du...

odpowiedz
artic - 19.04.2022 / 00:04, *.18.86

Jak sie ma w druzynie takich paralitykow jak kadrowicz:)Wieteska i wielki Czech to trudno wygrac z przecietna druzyna wyrobnikow smutnego Waldemara teraz to juz malo wazne jak L przegra w Szczecinie to walka o utrzymanie znowu realna.

odpowiedz
koras - 18.04.2022 / 23:03, *.t-mobile.pl

Jak zwykle. Bramka z kompletnej d. i dorabianie teorii o taktyce, planach, etc.
Snickersa zjedz Waldek.

odpowiedz
L - 18.04.2022 / 22:43, *.autocom.pl

Co on bredzi? Przeciez Piast nawet pol sytuacji nie stworzyl, my mielismy 2 setki i nie wypuszczalismy ich z polowy przez 3/4 meczu a chlop opowiada o zalozeniach taktycznych. Wygraliscie bo podarowanym golu i rozpaczliwie sie broniliscie, taki byl to mecz, a nie solidny z sytuacjami.

odpowiedz
kulturalny cham - 18.04.2022 / 23:07, *.46.112

@L: chłopie zgarneli 3pkt. Fornalik dobry fachowiec,co by nie mowic swoje zalozenia taktyczne wykonali,nasza Legia niestety nie.Co my zrobili poza wiatrem i poprzeczką ?
jak dla mnie mecz fajny dla oka

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2022 / 23:34, *.mm.pl

@kulturalny cham: Założenia taktyczne Piasta są od 4-ech sezonów takie same. Murować, jak się uda to strzelić i murowac dalej. Zdaniem ludzie komentujących mecz w C+ piłkarzem meczu był Czerwiński. Czyli człowiek - laga do przodu lub podanie do bramkarza. Drewniany obrońca który może być "solidnym" jedynie w tej lidze. Czyli drewnianej.

odpowiedz
kulturalny cham - 19.04.2022 / 00:11, *.46.112

@Wolfik: akurat Czerwiski dzis by sie Legii przydał ,solidny obronca,a to jak graja od 4 lat czy uj wie od kiedy na Legie dzis wystarczyło..otworz oczy nastepnym razem jak bedziesz patrzyl na mecz

odpowiedz
1234 - 19.04.2022 / 01:04, *.tpnet.pl

@kulturalny cham: Rozumiem, że robi na tobie wrażenie przeciętnie grająca drużyna piasta? Oglądasz czasami piłkę na wyższym poziomie czy tylko na słabym? Pytam bo podniecasz się bylejakością zarówno Fornalika jak i jego drużyny.

odpowiedz
kulturalny cham - 19.04.2022 / 01:12, *.46.112

@1234: ty(L)ko i wyłacznie ogladam LEGIE ,mało tego jestem na prawie kazym wyjezdzie ,a swoje zdanie moge miec
a skoro wedlug Ciebie przecietny jest Piast to gdzie my jestesmy...oczywiscie mowa tylko i wyłacznie o tym sezonie ,nie mieszajmy reszty z tym co jest w tym

odpowiedz
1234 - 19.04.2022 / 11:23, *.tpnet.pl

@kulturalny cham: No dobre pytanie zadałeś. Niestety odpowiedź znajdziesz w ligowej tabeli, a brzmi ona: w tym sezonie jesteśmy gorsi od przeciętnego do bólu Piasta. Nie oznacza to, że Piasta i Fornalika trzeba chwalić bo to co pokazują to jedno wielkie przeciętniactwo. Warto nazywać rzeczy po imieniu a nie zakłamywać rzeczywistość. Piast jest słaby ale niestety w tym sezonie my jeszcze słabsi. Dobrze, że kibicowsko trzymamy poziom i to zasługa między innymi wyjazdowiczów takich jak Ty. Pozdrawiam (L)

odpowiedz
koras - 21.04.2022 / 10:14, *.t-mobile.pl

Ile znaczą te "założenia taktyczne" Fornalików i innych Stokowców to widzimy co sezon w eliminacjach do europucharów. Fylkir, Żalgiris, Valerenga, Dynamo Tbilisi, Dudelange, FC Ryga, itd.
Tym kończy się "no i co z tego, że nic nie grają - ale zdobyli 3 pkt po farfoclu".

odpowiedz