Piast Gliwice po strzeleniu gola - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 0-1 Piast

Tradycji stało się zadość

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Podobnie jak Poniedziałek Wielkanocny, tak i domowy mecz Legii z Piastem niesie ze sobą pewne tradycje. "Wojskowi" przegrali u siebie z gośćmi z Gliwic 0-1, poprawiając swoją niechlubną serię niewygranych domowych spotkań z graczami Waldemara Fornalika z rzędu do sześciu.

Kilka minut po początku meczu w dobrej sytuacji znalazł się Benjamin Verbić, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i nie udało mu się pokonać bramkarza. Legioniści sugerowali jeszcze faul na pomocniku, jednak arbiter był nieugięty. Niebawem pierwsze niecelne uderzenie oddali gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Maciej Rosołek, któremu zabrakło precyzji. Potem walka trwała głównie w środku pola. W 18. minucie przed szansą stanęli podopieczni Waldemara Fornalika. Z piłką przez kilkadziesiąt metrów nieatakowany biegł Kristopher Vida, który w ostatecznym momencie spróbował mocnego strzału. Na całe szczęście piłką przeleciała nad poprzeczką i wyciągniętym jak struna Richardem Strebingerem. Wydawało się, że gospodarze mieli optyczną przewagę, lecz nie potrafili tego udokumentować. Przede wszystkim mieli problemy z kreowaniem akcji bramkowych, stąd coraz częstsze próby strzałów z dystansu. W 33. minucie zaskoczyć Frantiska Placha chciał Josue, jednak uczynił to zdecydowanie zbyt słabo i golkiper gliwiczan spokojnie wyłapał lecącą futbolówkę.

Wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie do przerwy. Obydwie drużyny grały wyrównane zawody i remis był sprawiedliwym rezultatem. Jednak kilka minut przed końcem pierwszej odsłony, Piast niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnili Mateusz Wieteska wespół z Lindsayem Rosem, którzy po serii pomyłek przegrali walkę o piłkę z Damianem Kądziorem. Po chwili pomocnik Piasta znalazł się w sytuacji sam na sam ze Strebingerem, którego spokojnie pokonał, wyprowadzając gości na skromne prowadzenie.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Legia atakowała skrzydłami, jednak obrońcy Piasta byli czujni. Po niespełna godzinie gry przewrotką Placha chciał zaskoczyć Patryk Sokołowski, ale nie miało to szans powodzenia. W 62. minucie było o krok od remisu! Josué zablokowany w polu karnym, ale piłka szczęśliwie dotarła do Tomasa Pekharta. Czech uderzył z powietrza, lecz Piasta uratowała poprzeczka... Gliwiczanie odpowiedzieli kilka chwil potem. Z dystansu huknął wówczas jeden z gości i świetną obroną popisał się Strebinger.

Trener Aleksandar Vuković starał się przeprowadzać zmiany, które miałyby zmienić obraz gry, jednak na niewiele się to zdawało. Piast z kolei mądrze ustawiał się w obronie i liczył na przeprowadzanie zabójczej kontry. Przez kolejne minuty nie mogliśmy liczyć na żadną dogodną okazję do wyrównania. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty, które nie przyniosły już zmiany wyniku.

Ekstraklasa
29. kolejka
#LEGPIA
10699
Warszawa
18.04.2022
20:00
Legia Warszawa
Piast Gliwice
Legia Warszawa
0-1
Piast Gliwice
(0-1)
Kądzior 43'
15 Richard Strebinger
55 Artur Jędrzejczyk
29 Lindsay Rose
4 Mateusz Wieteska
23 Joel Abu Hanna 60'
39 Maciej Rosołek
99 Bartosz Slisz
18 Patryk Sokołowski 73'
27 Josue
77 Benjamin Verbić 73'
9 Tomas Pekhart 80'
80 Maciej Kikolski
5 Yuri Ribeiro 60'
7 Lirim Kastrati
16 Jurgen Celhaka
20 Ernest Muci 73'
22 Kacper Skibicki
28 Szymon Włodarczyk 80'
67 Bartosz Kapustka 73'
86 Igor Strzałek
Frantisek Plach 26
Ariel Mosór 2
Jakub Czerwiński 4
Tomas Huk 5
Michał Chrapek 6
81' Kristopher Vida 10
Jakub Holubek 14
81' Kamil Wilczek 18
Martin Konczkowski 20
Constantin Reiner 37
90' Damian Kądzior 92
Karol Szymański 33
81' Alberto Toril 9
Mateusz Winciersz 15
Bartosz Łuczak 16
Michael Ameyaw 19
Tomasz Mokwa 22
81' Michał Kaput 28
90' Arkadiusz Pyrka 77
Alexandros Katranis 98
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Adam Fudali
Lekarz: Maciej Mierzwiński
Masażyści: Grzegorz Biliński, Kamil Furgalski
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Sebastian Mucha
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Patryk Gryckiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (106)

+dodaj komentarz
kontroler_biletow - 22.04.2022 / 12:04, *.33.171

Tradycja tradycją...
Może fortuna kiedyś się odmieni że przeciwicy będą w głębokiej defensywie
Czas zweryfikuje ze porażka będzie wyjątkiem od reguły (i nastanie nowa tradycja )

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 20.04.2022 / 18:55, *.aster.pl

Oceniajac Legie w sezonie 2021/22 mozemy parafrazowac Bareje z Misia........''Mamy Legie na miare naszych czasow i nie powiedzielismy jeszcze ostatniego slowa...."

odpowiedz
Leśny Dziadek - 19.04.2022 / 23:10, *.t-mobile.pl

Narodziła sìę nowa świecka tradycja, tym razem w Warszawie. Nawet jeśli nie wygrałeś jeszcze w sezonie meczu, wal jak w dym na Łazienkowską.

odpowiedz
gazza - 19.04.2022 / 19:55, *.inetia.pl

To co zrobił Wieteska i Rose to sie nadaje na kasetę Piłkarskie Jaja !

odpowiedz
bat - 19.04.2022 / 17:27, *.orange.pl

Nie ma bata! Dwa mecze, dwa strzały na bramkę. Kto ich nauczy strzelać? Jak wygrać mecz/ Co mecz jakiś debilny błąd. Vuko już dawno rozżalony, drużyna jeszcze nie dobita. Blisko koniec sezonu, a potem wszystko od nowa? chyba od starego. Większość zawodników odejdzie, więc znowu nie będzie ładu i składu.

odpowiedz
autor - 19.04.2022 / 17:04, *.vectranet.pl

ten Verbic to nie wiem na cholere tutaj, zero pozytku z niego

odpowiedz
jasio865 - 19.04.2022 / 16:26, *.play-internet.pl

Witajcie!!!to nie tylko feler tradycji z Piastem,to Vuko chyba traci powoli kontrolę nad drużyną,im coraz mniej chce się grać,a strzelać to już chyba zakazano!!! myślami już są po sezonie,gdy managerowie będą robili cuda by umieścić tych grajków w innych klubach,mimo iż tu grali i grają lipę!!!ale..... jest jeszcze 15pkt do zdobycia i nie wiadomo jak to wszystko się potoczy ,gdyby tak Legia nie zdobyła nic!!!niemożliwe????oj, różnie to bywa!!!na pewno grajkowie już kombinują z Darkiem!!!sezon uratowany? zobaczymy!!!jeden strzał na jedną połowę,czy to fajnie???a dół tabeli coraz bliżej ,nie można wykluczyć też niedziel cudów!!!

odpowiedz
Trampek - 19.04.2022 / 16:01, *.125.83

Wynik tego meczu praktycznie przesądził,że ... po wielu latach LEGIA nie wystąpi w europejskich rozgrywkach . Czwarte premiowane miejsce w tej chwili zajmuje Lechia z dorobkiem 49 pkt. zajmuje Lechia Gdańsk , LEGIA zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 36 pkt. czyli strata do Lechi wynosi 13 pkt. Do zakończenia rozgrywek zostało pięć spotkań w których można zdobyć max 15 pkt.Trudno oczekiwać aby Lechia roztrwoniła tą przewagę przegrywając wszystkie spotkania -zwłaszcza ,że następny Piast zdobył 44 pkt. i zapewne też nie odrzuciłby występów w europejskich rozgrywkach. Czyli temat europejskich rozgrywek mamy z ... głowy.Poza tym LEGIA 7 pkt.przewagi nad Wisłą Kraków i 5 pkt. przewagi nad Zagłębiem Lubin które są głównymi kandydatami do dołączenia do dwóch pozostałych zespołów " okupujących " miejsca 17 i 18. Tu raczej można być spokojnym na tyle,że obecna LEGIA jest w stanie utrzymać / a nawet zwiększyć / przewagę nad wymienionymi zagrożonymi spadkiem zespołami. Na koniec trochę optymizmu, w myśl zasady,że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Otóż do nowych rozgrywek LEGIA przystąpi bez ... obciążeń gier w europejskich rozgrywach. Zakładam ,że ...przyjdzie nowy trener z szerszym warsztatem treningowym / nie tylko siatko-noga / , po swojemu pouklada te puzle , być może dojdą nowi zawodnicy, a odejdą zbędni zawodnicy - którzy w tegorocznych rozgrywach nie wnosili nic abo prawie nic . LEGIA wjedzie na właściwe tory aby wystąpić w przyszłym sezonie w europejskich rozgrywkach. Tego należy tylko życzyć na przyszłość.

odpowiedz
Olomanolo - 19.04.2022 / 14:54, *.207.228

Nie poddawaj się i nie poddawaj się i tak w kółko aż do usr***j śmierci - to co było wczoraj to parodia futbolu w wykonaniu dwóch drużyn i jednego sędziego

odpowiedz
Zibi - 19.04.2022 / 13:54, *.t-mobile.pl

Jak tylko zobaczyłem że mecz będzie po świętach od razu pomyślałem pewnie nasze gwiazdeczki pochlaja i znów będą baty. Szkoda że się nie pomyliłem i znów rację miałem. Pogonić tych starych pijaków bo naszą Legie spuszcza z ligi. Narzekacie na Vuko tu z tymi niektórymi gwiazdeczkami nawet Guardiola z Klopem nic by nie zdziałał. Oni są wstanie działać na szkodę klubu aby u nich w portfelu będzie kasa się zgadzać. Nie kieruje tej wiadomości do młodych ambitnych tylko do starych pijaków ponoć naszych gwiazdeczek. Włączyć myślenie bo miodek chlać im nie każe ale brak zaufania do każdego trenera tak zawsze będzie się kończyło.

odpowiedz
Adam - 19.04.2022 / 13:17, *.hapay.pl

Kiedy ten Slisz z pełnym szacunkiem zrozumie że pierwsza drużyna jest jeszcze daleko przed nim nic nie wnosi nic nie walczy a jak juz to faul albo babol Kapustka wracaj pełni zdrowia a młody do rezerw walczyc do upadłego

odpowiedz
Mariusz - 19.04.2022 / 12:54, *.centertel.pl

Tak tylko...dlaczego nie wpuścić Strzałka skoro miał dobry mecz rezerw...ale to przecież już po...

odpowiedz
Ba(L)onik - 19.04.2022 / 12:21, *.plus.pl

Kolejna kompromitacja naszego klubu. Cała Polska z nas się śmieje. Było jest i będzie.

odpowiedz
Ja - 19.04.2022 / 12:20, *.vectranet.pl

I kolejny mecz Legii z kręconymi lodami na korzyść drużyny przeciwnej. Rzut karny na Verbiciu nie stu, ale dwustuprocentowy. O tym pseudoeksperci nie powiedzą, ale ramię Rose'a w Poznaniu, kiedy był zasłonięty, będą wspominać tygodniami, bo w końcu Poznańską, ociężałą ciuchcię trzeba pchać do dubletu na wszelkie możliwe sposoby.

Co do poziomu gry, nie może być dobrze, gdy strzela się raz w poprzeczkę, raz uderza celnie w bramkę i cały mecz śle się bezsensowne wrzutki. I nie może być dobrze, gdy nie ma ani prawego obrońcy, ani prawego pomocnika, ani napastnika w formie, ani ofensywnego pomocnika, który może szybko i niekonwencjonalnie wykreować coś z przodu.

Puchary już poza naszym zasięgiem, a najbliższe okienko transferowe będzie najważniejszym w nowej historii Legii.

odpowiedz
SPQR - 19.04.2022 / 11:08, *.com.pl

Dlaczego na każdym meczu z Piastem śpiewana jest pieśń ,,nie poddawaj się,ukochaną ma,, Walduś uwielbia grać w Warszawie,Już przed meczem zawsze Piastowi można w ciemno dopisać 3 pkt.Po prostu nie da się wygrać i tyle.Kiedy oni wreszcie spadną?,może wtedy skończą się nasze koszmary ale chwila,,,-obysmy my nie polecieli

odpowiedz
Gienek - 19.04.2022 / 10:56, *.netfala.pl

O nic już nie gramy więc po co się wysilać? Niech w końcu przyjdzie Runjaić i to wszystko poukłada, bo na razie jest degrengolada. Dodatkowo piłkarzyki marnują setki, które nawet w okręgówce byłyby wykorzystane. Pekhart to chyba zapomniał jak się strzela gole.

odpowiedz
Dzidek - 19.04.2022 / 10:30, *.icpnet.pl

W ostatnich latach L jest wzorcowym przykładem złego zarządzania klubem. 1) Co roku sprowadzanie armii nowych kopaczy, przy czym ilość to nie jakość. Połowa to szrot. 2) Bezmyślne sprowadzanie całej mozajki bałkańskiej. W szatni i na boisku niechęć widoczna. Do tego zgrywa ie się przez całą jesień. A wiosną kartki i kontuzje. 3) Coroczne napinanie i obietnice bez pokrycia. W efekcie słabsza dyspozycja to frustracja w klubie i na trybunach. I teraz wisienka: Zieliński ogłasza zmianę trenera już teraz. Amatorstwo. Co ma wycisnąć Vuko od kopaczy, jeśli ci wiedzą, że za chwilę go nie będzie. Dodajmy jeszcze wypróżniają a się kasę. Do sterników L - myślicie, że my fa i tego nie widzimy, że jesteśmy tępą masą? To kolejny wasz błąd.

odpowiedz
Puchary - 19.04.2022 / 09:51, *.209.207

do czwartego miejsca tylko 13 punktów straty.
Wszystko przed 7egią:)))
NIE PODDAWAJ SIĘ
(moja ulubiona pieść z nad Kanałku)

odpowiedz
Ja - 19.04.2022 / 12:25, *.vectranet.pl

@Puchary: na K6 powalczyć o puchary możecie jedynie wtedy, jak sobie wgracie polish league patcha do Fify, więc zamilcz lamusie.

odpowiedz
powiś(L)e - 19.04.2022 / 09:39, *.160.75

Żeby na przyszłość uniknąć porażki ze smutnym Waldkiem to chyba należy go zatrudnić w Legii.Połowa grajków jest do natychmiastowego zwolnienia.Spaść nie spadną bo jest jeszcze bardziej beznadziejna Wisła i pikująca w dół Stal Mielec.

odpowiedz
Legia to My. - 19.04.2022 / 09:01, *.t-mobile.pl

Beznadziejny, przechodzony mecz. Mogłyby gwiazdunie przynajmniej nie udawać, że im się cokolwiek chce. A Vuko też się zachowuje jakby focha strzelił, że jednak nie zostanie na przyszły sezon.
Syf i kiła.

odpowiedz
Miodulski wywieziony na taczce - 19.04.2022 / 08:50, *.96.254

Z ligi lecą Nieciecza, Łęczna i niestety nasza Legiunia. Do tego doprowadziły rządy tego miodowego bajeranta.

odpowiedz
piastol - 19.04.2022 / 07:38, *.com.pl

Byliśmy,jesteśmy i będziemy waszym koszmarem na lata.W przyszłym sezonie idziemy po MP

odpowiedz
Tomi(L) - 19.04.2022 / 09:07, *.plus.pl

@piastol: możecie co najwyżej zdobyć ale puchar sołtysa!

odpowiedz
Ja - 19.04.2022 / 12:35, *.vectranet.pl

@piastol: koszmarem na lata to jest dla Was Kurnik w Wiadrze, którego FC jest w Waszym mieście silniejsze, niż Wy sami, trzęsipłocie z MC Donalda. Koszmarem są Wasze żałosne liczby, zarówno u siebie w młynie, jak i na wyjazdach. Koszmarem jest to, że ekipa z ekstraklasy częściej odpala piro za stodołą u ziomeczka, niż na meczu. A o Mistrza to lepiej nie walczcie, bo znowu będzie tylko wstyd w pucharach.

odpowiedz
BKS B. - 19.04.2022 / 14:49, *.t-mobile.pl

@Tomi(L): wy za to juz macie puchar frajera w tym sezonie

odpowiedz
Echhh - 19.04.2022 / 07:17, *.aster.pl

W tym sezonie nie gramy już o nic. Nie spadniemy, puchary też nam nie grożą. Zastanawiam się jednak jaki plan mają nasze kochane władze na kolejny sezon. W tym składzie to raczej nic nie osiągniemy. Zmiana trenera nic nie da. Nowy trener przecież nie nauczy zawodników gry w piłke. Po prostu mamy beznadziejnych grajków. Ciekawe ilu z nich jest już myślami w innych drużynach.

odpowiedz
Śmichy po pachi a wybuchi po dachi - 19.04.2022 / 09:34, *.centertel.pl

@Echhh: co do tego spadku to wstrzymaj się mordeczko do przedostatniej kolejki....

odpowiedz
Echhhh - 19.04.2022 / 10:25, *.europapier.com

@Śmichy po pachi a wybuchi po dachi: w sumie racja :-)

odpowiedz
Bercik - 19.04.2022 / 10:36, *.icpnet.pl

@Śmichy po pachi a wybuchi po dachi: Przykre ale to my gramy o Puchar sołtysa. Taki klub, takie tradycje.

odpowiedz
Zielu - 19.04.2022 / 07:08, *.centertel.pl

Abstrahując od gamoni typu Wieteska, Slisz, Rosołek.... Ciekawi mnie jaki to magiczny plan mają w Legii na S. Włodarczyka... I na jakiej podstawie wchodzi on wogole na boisko... Czy w akademi jest az taki dramat że na boisko wchodzi taki ananasek co to ani przyjęcia, ani zastawki, ani klepy ani szybkosci... Nic, dno pilkarskie

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 19.04.2022 / 10:19, *.play-internet.pl

@Zielu: Tak kolego, przyłączam się do Twego zdania. Chciałbym też dodać, że za wypuszczenie z Warszawy Praszelika, Sitka, Łakomego, Cichockiego niejaki Kucharski powinien dostać w pysk. Włodarczyk już dawno powinien grać na wypożyczeniu no ale widocznie umiejętności nie przekonują potencjalnych zainteresowanych.

odpowiedz
Zielu - 19.04.2022 / 11:04, *.centertel.pl

@(L) evinho. Onet. Pl: pamietam jak Niezgoda raz pojawił się na boisku, wiadomo było odrazu że mamy w składzie pikarza, a ten przypadek jest wyjątkowy pod kazdym względem, Kostorza odpalaja pomimo że w porównaniu do syneczka Pana Piotra to był kocur.... Zaczęła się mizeria z symptomami kolesiostwa która w najblizszym czasie zabetonuje nas w środku tabeli... A środek tabeli w dłuższej perspektywie śmierdzi mi krakowską Wisłą

odpowiedz
Pawelec - 19.04.2022 / 06:37, *.t-mobile.pl

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu że minimum połowa wczorajszej 11 to kompletne beztalencia nie nadające się do tej drożyny rosołek porażka śpisz wieteska Abu Hanna pekharty i tym podobne ta drewna na drugą lub trzecia ligę zero techniki zero pomysłu wyj....ać tam gdzie masakra a te wczorajsze wybicie wieteski przed golem nadaje się do kabaretu gamoń je... Pozdrawiam

odpowiedz
huligans - 19.04.2022 / 06:22, *.centertel.pl

Wieteska zawalil mecz - to po jego wybiciu w gore nie do pdzodu czy na aut padla bramka.
Takie zero pchaja do reprezentacji ???

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.04.2022 / 06:29, *.aster.pl

@huligans: Bez przesady, zagrał bezmyślnie, ale to co zrobił Rose - to kryminał. Niestety, jego słabą stroną, jest kompletny brak obserwacji zawodników rywala. To już kolejny raz, gdy Rose nie wie gdzie stoi napastnik przeciwnika (przypomnij sobie gol Zahovica). Facet jest słaby, bardzo słaby. Nawet nie na Legię, a na ekstraklapę.

odpowiedz
gazza - 19.04.2022 / 06:36, *.inetia.pl

@huligans:
Mecz rzeczywiście zawalił wieteska ale i Rose...
Takie zagrania u zawodników to przykład miernoty piłkarskiej...
Jeden w górę a drugi do tyłu stojąc tyłem...Kabaret piłkarski...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 19.04.2022 / 06:15, *.aster.pl

Teraz przed nami trzy mecze na wyjazdach: Szczecin, Mielec, Białystok. Wszystkie te ekipy będą walczyć jak lwy, bo mają o co. W domu mamy Górnika, który gra lepiej niż jego pozycja w tabeli i koszykarzy z Craxy, z którą lagą na Pekharta (innej taktyki Vukovic nie zna), nie wygramy. Przy braku farta i ociemniałym sędzim, możemy nie zdobyć nawet punktu. A przewaga nad Wisłą, to 7 pkt. Dużo jeszcze wrażeń przed nami...

odpowiedz
Zenua - 19.04.2022 / 04:50, *.chello.pl

Jak to dobrze, że oprócz Legi kibicuje też Realowi... Królewscy idą pewnie po majstra, są w 1/2 w LM i z przyjemnościa patrzy się na ich grę. A przy Legi tylko oczy krwawią, a piłkarzyki to zwykle drewniaki. Ten mecz to była już 15 ligowa porażka ŻAL.PL.

odpowiedz
hajdukL - 19.04.2022 / 01:14, *.77.242

Fajny mecz. Zarówno to co na boisku, jak i na trybunach. Nie ma to jednak jak biadolić na forum...

odpowiedz
jacq - 19.04.2022 / 00:48, *.play-internet.pl

Dno i żenada. Mioduski WON!

odpowiedz
VUKO ZAPRACOWAŁEŚ NA SWOJE WYNIKI A SĄ CIENKIE..... - 19.04.2022 / 00:25, *.120.126

JAK MOŻNA NIE BYŁO WPUŚCIĆ CHODŻ NA OSTATNIE DRUGIE 45 MINUT STRZAŁKA, CO JEST NA GAZIE A ON WPUSZCZA OI DŁUGICH LEŻAKOWANIACH HANKE KAPUŚNIACZKA , VUKO SAM SOBIE STRZELIŁEŚ W KOLANO I ODCHODZISZ...PAPA....

odpowiedz
Plaskacz - 19.04.2022 / 00:05, *.chello.pl

Jak można się było się pozbyć Czerwińskiego!!!!! Obecny skład Legii to najsłabszy skład od 2003 roku.

odpowiedz
ZenekL3 - 18.04.2022 / 23:46, *.chello.pl

Zero zdziwienia, drużyna w tym zestawieniu personalnym i z tym trenerem osiągnęła swój sufit i sobie kopie w piłkę dla przyjemności i bez większego stresu. Fajnie, że wraca Kapustka bo w środku pola wygląda to dokładnie i punktualnie, tak jak nasze miejsce w tabeli a nawet to miejsce jest nieco ponad poziom naszej gry w pomocy. Nie wiem czy Runjajec da radę zbudować lepszą jakość ale musimy spróbować, bo to co jest teraz gwarantuje nam w przyszłym sezonie równie zaciętą walkę o 10 miejsce, co w tym roku.

odpowiedz
Szyszko - 18.04.2022 / 23:29, *.chello.pl

Darku jak to widzisz? Czy to już Europa?

odpowiedz
Ginka - 18.04.2022 / 23:50, *.chello.pl

@Szyszko: tak, ale południowo-wschodnia. Zresztą, od dłuższego czasu mam niesprawne szkła...

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2022 / 23:27, *.mm.pl

Przynajmniej punkt należało ugrać z Piastem by zachować dystans do pary Wisła-Śląsk. Prawdopodobna strata punktów w Szczecinie może spowodować nerwowość w końcówce...
A kalensarz nam nie sprzyja.

Nadzieją jest fakt, że ostatnio nieco lepiej nam idzie, jak jesteśmy skazani na starcie...

odpowiedz
Mr Martini - 18.04.2022 / 23:14, *.orange.pl

Komentarze typu Waldek King, są bez sensu. To my mamy najsłabszy zespół od lat i tyle. Waldek wcale nie jest King. Taki z niego King, jak że świni baletnica. W 2014 z Lewandowskim w składzie nie awansował na mundialu. A co było potem? Awans na Euro 2016 i na mundial 2018 z Nawałką. Awans na Euro 2020 z Brzęczykiem i awans na mundial 2022 z Michniewiczem. Co to za Waldek King? Po erze tego całego Waldka, były same awanse. Co to więc za Waldek King? To my mamy najsłabszy zespół i prezesa od lat.

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2022 / 23:36, *.mm.pl

@Mr Martini: Dokładnie. Nie pamiętam meczu Piasta, na którym by mnie nie męczyła "śpiączka".

odpowiedz
hajdukL - 19.04.2022 / 00:47, *.77.242

@Mr Martini:
Jesteś taki głupiutki i pewnie nigdy się nie dowiesz dlaczego.

odpowiedz
ding - 18.04.2022 / 23:07, *.chello.pl

1. Jędrzejczyk nie zagra z Pogonią
2. Jędrzejczyk w TOP10 Legii pod względem rozegranych meczów

odpowiedz
Atmosferić - 18.04.2022 / 23:02, *.orange.pl

Do tej pory nie mogę zrozumieć jak można było nie zatrudnić Papszuna - to jest najlepszy trener w Polsce. A te pacany musiały tego Runjaicia wziąć... Runjaić skończy pracę przed zimą.

odpowiedz
Cegiełka - 18.04.2022 / 23:30, *.t-mobile.pl

@Atmosferić: Też tak uważam. Na Boże Narodzenie Runjaic będzie wspomnieniem na Ł3.

odpowiedz
Tomek - 19.04.2022 / 07:02, *.113.189

@Atmosferić: Ale fakt jest taki, że nie Mioduski nie zwolni go po przegranych eliminacjach pucharów. Dla mnie zamian Vukovicia na Runjaicia całkowicie mija się z celem. Z tej dwójki lepiej zostawić Vukovicia (przynajmniej zna klub, ludzi, wie co i jak), a Runjanic od początku będzie układał po swojemu i nim zacznie to funkcjonować to już go w Legii nie będzie.

odpowiedz
Darek - 18.04.2022 / 23:01, *.chello.pl

Pisałem po meczu z amika,że Rose to gamoń to redakcja pisała pan profesor.No to macie swojego profesora.
Najgorszy sezon od niepamiętnych czasów.15 porażka w sezonie.A to zapewne nie koniec.Przegonić tę bandę nieudaczników na 4 strony świata.Po ostatnim meczu w sezonie to nie tylko koszulki bym im zabrał ale boso w samych majtach wygonił ze stadionu.

odpowiedz
Ben - 18.04.2022 / 23:12, *.inetia.pl

@Darek : kup klub będzie tak jak zechcesz!

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 18.04.2022 / 23:20, *.orange.pl

@Darek : Gamoniu byle co jesz i byle co piszesz...

odpowiedz
Artur - 19.04.2022 / 01:05, *.orange.pl

@Darek : no to zabierz im te koszulki i mam nadzieję, że rozdasz je dobrze, jedną też załóż na plecy i pokaż jak to powinno wyglądać bo już mam dosyć tej farsy, Darek idę za tobą!!!

odpowiedz
eLo - 19.04.2022 / 09:53, *.play-internet.pl

@Darek : Dariusz weź ty już zamilcz

odpowiedz
jarekk - 18.04.2022 / 23:01, *.metrointernet.pl

Mieszanka pseudotrenera bez wiedzy i zawodnikow z podstawowymi brakami technicznymi i tak to wyglada jak w tym spotkaniu. Utrzymanie sie bedzie cudem.

odpowiedz
Miasto Rafałka - 18.04.2022 / 22:58, *.play-internet.pl

Kiedyś wóz Drzymały przyjeżdżał jak po swoje,teraz te parówy

odpowiedz
Atmosferić - 18.04.2022 / 22:53, *.orange.pl

Groza spadku powraca... Zaraz pogoń nas ogra - płock sprzeda mecz wiśle i będzie znów na styk do strefy spadkowej. A jeszcze sporo trudnych meczów.

Tak jakby w Legii zapanowało rozluźnienie że "spoko, utrzymaliśmy już się, możemy sobie odpuścić, iść na impreze" - tak to czuję.

odpowiedz
Jerry - 18.04.2022 / 23:01, *.orange.pl

@Atmosferić: nie ma takiej możliwości byśmy już spadli. Matematycznie to możliwe oczywiście, ale dół też wszystkiego nie wygra. Dzięki Vuko za utrzymanie.
Vuko pokaż Pogoni, że niesłusznie cię zwalniają.

odpowiedz
Atmosferić - 18.04.2022 / 23:04, *.orange.pl

@Jerry: Tak? jesteś pewien że wygramy ze stalą,cracovią czy w białymćwoku? - tam nie wygraliśmy od czasów Odjidji w Legii...

Niestety szansa na spadek wciąż jest...

odpowiedz
Hahah - 18.04.2022 / 22:47, *.t-mobile.pl

Pinokio trener na lata !!!

odpowiedz
Hg - 18.04.2022 / 23:14, *.t-mobile.pl

@Hahah:
Pinokia to w dupie szukaj trollu

odpowiedz
Mr Martini - 18.04.2022 / 22:46, *.orange.pl

Po zakończeniu sezonu, trener i 90 procent składu do wymiany. Taka prawda. Odkąd chodzę na Legię, nigdy nie mieliśmy gorszego zespołu. Gorszych piłkarzy niż obecni, chyba nie da się w letnim okienku transferowym zatrudnić. Wieteska, Ślisz, Johansson, Skibicki i wielu innych. Legia, to dla nich za wysokie progi. Poza tym jeśli Legia, w przyszłości chce zatrudniać piłkarzy mocno po trzydziestce, to niech się mocno nad tym zastanowi. Swego czasu wrócił Mięciel, i były to zmarnowane pieniądze. Powrót Boruca, też bez szału. W Lidze Europejskiej, owszem bronił dobrze, ale w Ekstraklasie, podobnie jak pozostali, zawiódł. Sezon do bani.

odpowiedz
eLka - 18.04.2022 / 22:38, *.mm.pl

Panienki, już się utrzymałyście? Dwa punkty na dziewięć w trzech ostatnich meczach.
Pudel won!

odpowiedz
RafRasz - 18.04.2022 / 22:36, *.orange.pl

Ten mecz podsumowuje 4 lata rządów pana Mioduskiego oddaliśmy Mosura za darmo ale w składzie trzymamy Wieteske Ślisza i Pekharta. Wieteska albo Ślisz to murowany błąd w każdym meczu a Pekhart jak go ktoś nie trafi w głowę to bramki nie strzeli, za chwilę pewnie odejdzie młody Włodarczyk i zostaniemy z następnym kaleką Lopezem. Ja nie rozumiem czy nie można dać szansy młodym zawodnikom z akademii chociaż 30 min w meczu tylko wpuszczać Ribeiro i Muciego ???

odpowiedz
Artur - 19.04.2022 / 01:10, *.orange.pl

@RafRasz: Kto to Ślisz?

odpowiedz
Robota w Tartaku czeka .... - 18.04.2022 / 22:24, *.plus.pl

Czeski napadzior grał jakby ganiał na szczudłach.

odpowiedz
Canniga - 18.04.2022 / 22:22, *.plus.pl

Waldek King

odpowiedz
borsi77 - 18.04.2022 / 22:21, *.net.pl

Piłkarzyki,pajacyki,zdejmować koszulki i won!!!

odpowiedz
Jerry - 18.04.2022 / 22:21, *.orange.pl

Spokojnie, taki rok musiał się zdarzyć. W przyszłym sezonie wracamy do gry. Legia to Legia.

odpowiedz
Tym - 18.04.2022 / 22:20, *.net.pl

Piszcie sobie co chcecie że błąd Rasę ale jak dla mnie nie to wieteska popełnił babola jak można popełnić taki błąd jak on przy wybiciu piłki ludzie

odpowiedz
Kibic - 18.04.2022 / 22:15, *.plus.pl

Gonić tych pseudo piłkarzy z naszego klubu i jeszcze tego trenera.
Nie da się tego oglądać

odpowiedz
(L)eo - 18.04.2022 / 22:14, *.36.202

Jednak sprawdziło się,że nad tym klubem wisi jakieś fatum. Przychodzi do nas gościu za grube miliony euro,wychodzi na boisko i odcina mu mózg, zapomina jak się gra w piłkę. Przypadek? Nie sądzę, było już tutaj tego masa. Wnioski wyciągnijcie sami.

odpowiedz
Antek - 18.04.2022 / 22:13, *..

Poczłapałem i do domu

odpowiedz
JacDud - 18.04.2022 / 22:12, *.t-mobile.pl

Wielka prowizorka, bez zębny Goliat

odpowiedz
Michał - 18.04.2022 / 22:11, *.plus.pl

Dzisiaj był taki mecz że widać że potrafimy wygrywać fuksem tylko z zespołami z dolnych partii tabeli. Slisz i Pekhart też do rezerw z nieobecnym dziś Mladenoviciem. Nic z tego że więcej podań i posiadania piłki
Strzały w światło bramki 1!?? Dosłownie 1!!! Vuko dziękujemy za teraz....a tu nawet Mourinho czy Guardiola nie pomoże. Tragedia....i ciągle obawa spadku. Obrona dzisiaj jak trampkarze ...dzieciaki. pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Pit - 18.04.2022 / 22:11, *.net.pl

Dziadostwa ciąg dalszy.....co za syf....

odpowiedz
Sxc - 18.04.2022 / 22:10, *.125.45

Wczoraj był Piłkarski Poker czy dzisiaj?
Żenada

odpowiedz
Dedi - 18.04.2022 / 22:16, *.plus.pl

@Sxc:
Przyznam że też sobie obejrzałem poraz kolejny sędziego Lagune. Pozdro

odpowiedz
TERAZ POWINIEN VUKO BYĆ ZWOLNIONY I KILKU FATALNYCH JEGO PUPILI.... - 18.04.2022 / 22:09, *.120.126

WITESKA FATALNIE, DREWNO OLBRZYM FATALNIE, ŚLIS , FATALNIE I TRENER BEZ JAJ BO BOI SIE WPUŚCIĆ STRZAŁKA....

odpowiedz
Juras - 18.04.2022 / 22:08, *.plus.pl

Ależ ten Verbic jest żenujący...

odpowiedz
Czeski Tartak - 18.04.2022 / 22:08, *.plus.pl

Najlepszy na Boisku był Czeski Tartak

odpowiedz
Darek - 18.04.2022 / 22:08, *.tpnet.pl

Co za dziadostwo. Jeden celny strzał.Banda gamoni, wyjdzie łaskawie trochę pobiega a za ośmieszanie klubu i nas biorą miliony. Oby nowi w następnym sezonie mieli płacone za wyniki a nie za ośmieszanie klubu i nocne balangi.

odpowiedz
Szpic - 18.04.2022 / 22:06, *.chello.pl

Wiadomo było że jeśli stracą bramkę pierwsi, to z całą pewnością jej nie odrobią, nie z Piastem. Brak zawodników kreatywnych z przodu to jedno, ale w takim właśnie meczu widać jak na dłoni braki taktyczne w prowadzeniu zespołu przez Vukovicia.

odpowiedz
Dedi - 18.04.2022 / 22:05, *.plus.pl

We wtorek z Dynamem był mecz o pokój a dziś nasi zagrali o niepokój jeszcze o utrzymanie w ekstraklasie.

odpowiedz
lolo - 18.04.2022 / 22:04, *.plus.pl

Tak się przechodzi obok meczu! Slisz profesor buahahaha! Gonić tego Vuko, paralityk nie trener!!!

odpowiedz
kalosz - 18.04.2022 / 22:04, *.mm.pl

legia caly mecz grala tak jakby wygrywali co najmniej 3-0... to juz ten mecz z dynamem kijow byl ciekawszy...przynajmniej moznabylo zobaczyc "najszybszego zawodnika w tej czesci europy"i sie posmiac...dzis to jakas zenada.... co oni sparing grali czy jak? jedynie jedza i verbic chcieli grac...

odpowiedz
DKLW - 18.04.2022 / 22:03, *.tpnet.pl

Piast robił wszystko, żeby nie przegrać i nie robił nic, żeby wygrać (zresztą tak robią tutaj od lat) i znów skończyło się tak samo.
PS: Najlepszy Legionista dzisiaj: Ariel Mosór (co było do przewidzenia).

odpowiedz
Jerry - 18.04.2022 / 22:02, *.orange.pl

Matematycznie jeszcze są szanse na 4 miejsce, ale gra Legii musi się zmienić!

odpowiedz
Dedi - 18.04.2022 / 22:07, *.plus.pl

@Jerry: Musiał by się zdarzyć cud... Nie ma takich szans już. A teraz Pogoń na wyjeździe..
Tu chyba popłynąłeś.

odpowiedz
Dedi - 18.04.2022 / 22:11, *.plus.pl

@Jerry:
Edit.
Lechia ma 13 punktów przewagi nad nami..
Z Pięciu spotkań musieli by przegrać 4 a my wygrać 4. I jeszcze został by im punkt przewagi.... Nawet.

odpowiedz
Olo - 18.04.2022 / 22:11, *.eolo.it

@Jerry: Matematyczne szanse, to ja mam na 6 w totka! :D

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2022 / 23:24, *.mm.pl

@Jerry: Jeśli mówimy o matematyce, to statystycznie widmo spadku jest o wiele bardziej realne, niż praktycznie nieosiagalne 4-te miejsce.

odpowiedz
Cyrkowcy - 18.04.2022 / 22:00, *.centertel.pl

Chyba następnym razem pójdę do cyrku bo tam grają prawdziwe klauny,a nie takie udawane jak w formacji obrony w dzisiejszym meczu

odpowiedz
Misiek75 - 18.04.2022 / 21:59, *.vectranet.pl

Jak zwykle baty z Piastem ,oni chyba nie potrafią z nimi grać .Niech ten haniebny sezon już się kończy !!!!!

odpowiedz
Paczek - 18.04.2022 / 21:58, *.mm.pl

przypomnia się runda jesienna. Żeby do końca nie włączyć o utrzymanie. Niby cos tam graja, błąd i w plecy. Żenada.

odpowiedz
Pjoter - 18.04.2022 / 21:58, *.play-internet.pl

Jeden celny strzał Legii w meczu,więc czego my chcemy? Porażka numer 15, fajnie jest,nie ma co...i jeszcze zajebiście obrońcy.Niech ten sezon się już kończy precz.

odpowiedz
kalosz - 18.04.2022 / 21:58, *.mm.pl

caly mecz grali tak jakby wygrywali co majmniej 3-0...to juz ten mecz dinamem kijow byl lepszy...

odpowiedz
Tom Horn - 18.04.2022 / 21:58, *.vectranet.pl

Ha ha ha ha, klątwa piasta trwa.Prędzej legia w finale ligi mistrzów wystąpi niż pokona piasta.Mało tego,nawet jeśli Piast by wystawił 11 inwalidów jeżdżących na wózkach to i tak legia poniosła by porażkę. Póki trenerem piasta będzie Waldek Fornalik legia piasta nigdy nie pokona.

odpowiedz
Kabaret - 18.04.2022 / 21:57, *.plus.pl

Ten Ćzeski Tartak nie powinni wypuszczać w Koszulce Legii . I na dziś Dyscypliną Num 1 na Legii powinna być Koszykówka bo chłopaki tam bardziej zasługują niż piłkarskie gwiazdeczki.

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2022 / 21:57, *.mm.pl

Statystyki są bezlitosne - nie umiemy (z jednym wyjątkiem) w tym sezonie odwrócić losów meczu. Walka o otrzymanie rozpoczyna się od nowa. A kalendarz mamy trudny.

odpowiedz
mietowy - 18.04.2022 / 21:56, *.t-mobile.pl

znowu sie popisali alleluja

odpowiedz