REKLAMA

Tenis

Turniej WTA z udziałem Igi Świątek na kortach Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Druga edycja BNP Paribas Poland Open 2022 odbędzie się na kortach Legii Warszawa przy ulicy Myśliwieckiej, nie zaś jak przed rokiem w Gdyni. Ten prestiżowy turniej tenisowy odbędzie się w dniach 25-31 lipca tego roku, a udział w nim weźmie była zawodniczka Legii, a obecnie pierwsza rakieta światowego rankingu, Iga Świątek.

Korty Legii i ich zaplecze w ostatnim czasie przeszły remont, a wszystkie prace zostaną ukończone przed wakacjami. Start sprzedaży pierwszej transzy biletów planowany jest na połowę maja.

Turniej WTA 250 organizowany w naszym kraju jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciliśmy na mapę światowego tenisa.

- Zmiana tegorocznej lokalizacji jest podyktowana wieloma czynnikami. Turniej to skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego przeniesienie organizacji do Warszawy jest dla nas dużym ułatwieniem w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym. Ponadto Miasto Stołeczne Warszawa i Legia Tenis & Golf planują modernizacje, które idą w parze z naszą wizją rozwoju turnieju. Licencję posiadamy na kilka kolejnych lat, dlatego musimy myśleć o turnieju perspektywicznie i realizować wieloletnią strategię. W przypadku długofalowej współpracy, jaką jest cykliczne wydarzenie sportowe, to bardzo istotne, aby wspólnie z głównymi partnerami i współpracownikami rozwijać się i dążyć do realizacji strategicznych celów, takich jak chociażby promocja tenisa w Polsce, czy Polski na świecie - mówi Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek i właścicielka licencji turnieju BNP Paribas Poland Open.

- W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność organizować turniej z cyklu ATP Challenger, dlatego podjęcie takiego wyzwania jak turniej WTA, to dla nas kolejny, naturalny krok. Poszerzamy wachlarz partnerów o prestiżową, globalną markę i realizujemy nasze obietnice dotyczące rozwoju tego wyjątkowego dla polskiego tenisa miejsca o wspaniałej tenisowej tradycji. Nie możemy się już doczekać rywalizacji najlepszych tenisistek na naszych kortach, a zapowiedziana obecność Igi Świątek to dla nas dodatkowa motywacja i powód do dumy - dodał Michał Szewc, dyrektor obiektu Legia Tenis & Golf.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Marcin - 22.04.2022 / 10:20, *.43.173

Bilety na Igę pewnie będą po 500...Ja chętnie sobie popatrzę na Giorgi...jak przyjedzie

odpowiedz
Luk - 21.04.2022 / 10:13, *.plus.pl

I sprawa przejęcia kortów tenisowych przez miodka zaczyna być rozmywana...

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 21.04.2022 / 10:22, *.legionisci.com

@Luk: na ten moment ponownie stuprocentowym właścicielem Legia Tenis sp. z o.o. została Legia Warszawa SA zgodnie z zapowiedziami początku kwietnia.

odpowiedz
Adam - 23.04.2022 / 01:55, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): O, cenzor przemówił! Szkoda, że nie masz odwagi częściej odpisywać.

odpowiedz
Adam - 23.04.2022 / 01:56, *.chello.pl

Znowu kudłaty klaun będzie się chciał ogrzewać w blasku cudzych osiągnięć.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.