Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Vuković to dla mnie legenda Legii

Mishka, źródło: Legionisci.com

- To jest niespotykane, że mistrz kraju zagra tak słabą rundę, z tak wieloma porażkami. Obejrzałem wiele meczów Legii i w wielu z nich wcale nie byli gorszą drużyną, a jedynie wyniki nie były takie, jakie chcieli uzyskać. Były też oczywiście fazy, w których Legia wyglądała bardzo słabo. W momencie, kiedy drużynę przejął Aleksandar Vuković, wykonał olbrzymią pracę, aby sprowadzić ją na spokojne tory. W tym procesie były i zwycięstwa, i porażki, ale pchnął drużynę do przodu i ustabilizował - mówi przed niedzielnym meczem trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić.

- Legia zdobyła wiosną aż 20 punktów, traci mało bramek, jest stabilna. Vuković dla mnie jest już legendą Legii, grał tam, był trenerem, zawsze kiedy był potrzebny, był dostępny, zdobył mistrzostwo Polski. Wszystko wskazuje na to, że to on uratuje w tym sezonie Legię. Legia też zrobi wszystko, żeby zakończyć ten sezon dobrze, uzyskać jak najlepszy wynik. Tomas Pekhart nawet w słabszej dyspozycji zdobywał bramki, Wieteska to reprezentant Polski, Josue jest najlepszym zawodnikiem środka pola, także Verbić. Będzie to twardy mecz, na pewno ciekawy, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać.

- Zrobimy wszystko, żeby wygrać i wyciągnąć maksa z tego sezonu. Droga, którą przeszliśmy, była ciekawa, wiele ważnych momentów udało nam się pokonać pozytywnie. Chcemy to kontynuować w pozostałych czterech kolejkach. Wszystko, na co mamy wpływ, musimy rozwiązać pozytywnie. Na końcu okaże się, jaki scenariusz się napisze. Na końcu zawsze decydują detale. Rozmawiałem z drużyną po meczu z Rakowem o tym, że ważne jest to, jak się zareaguje po porażce, żeby podnieść się i pokazać gen zwycięzcy. To właśnie chcemy pokazać na boisku.

- Mamy znak zapytania przy Sebastianie Kowalczyku. On chce zrobić wszystko, żeby być do dyspozycji drużyny. Każda godzina jest ważna. Jeżeli nie będzie wszystko w porządku, nie będziemy ryzykować. Staw skokowy Benedikta Zecha wyglądał podobnie jak Kowalczyka po meczu z Jagiellonią. Myślę jednak, że będzie gotowy na niedzielę. Rafał Kurzawa wznowił treningi, wszystko wygląda dobrze. Mamy ograniczoną liczbę zawodników na ławce rezerwowych, jutro podejmiemy decyzję, kto znajdzie się w kadrze.

- Analizowaliśmy mecz z Rakowem, nie był on zły w naszym wykonaniu, poza wynikiem. W czwartek mieliśmy do dyspozycji 12 zawodników i 4 bramkarzy. Był to trening regeneracyjny, uzupełniający. Wszystko wyglądało dobrze. Oczywiście, byliśmy rozczarowani po meczu z Rakowem, bo mimo że zagraliśmy dobrze, nie zdobyliśmy nawet jednego punktu. Piłkarze powiedzieli, że nic nie jest jeszcze stracone, chcemy się pokazać, mamy szansę, wszyscy mamy jeden cel. Chcemy wygrywać kolejne mecze. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać większość spotkań i te pozostałe mecze wcale nie są łatwiejsze. Jesteśmy pełni ufności, że jeżeli zagramy tak jak z Rakowem, to możemy je wygrać. Musimy w to wierzyć, robić mniej błędów, a w pewnych momentach wykrzesać z siebie jeszcze te kilka procent i wtedy się uda lub nie.

- Czytam mało gazet, w szczególności polskich, bo staram się, aby rzeczy zewnętrzne nie miały wpływu na moją pracę. Nie komentuję sugestii i plotek. Rynek trenerski jest cały czas otwarty. W następnych dniach, tygodniach i miesiącach wiele się wydarzy. Powinniśmy być skoncentrowani na niedzielnym meczu Pogoni z Legią. Dopóki jestem w Pogoni, całą moją energię, znajomość piłki nożnej poświęcam temu klubowi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
tomiacab - 24.04.2022 / 17:45, *.centertel.pl

Bardzo inteligentna wypowiedź.Legenda z definicji to przeszłość

odpowiedz
NZW - 24.04.2022 / 16:16, *.chello.pl

Ja jestem większa legendą niż Vukowić, już nie mówiąc o starym ruchu kibicowskim, który zawsze powinien wspierać młodzież.

odpowiedz
1234 - 24.04.2022 / 09:47, *.tpnet.pl

Szanuje, że Vuko tu wrócił po to by pomóc w utrzymaniu ale prawda jest taka, że gdyby inne kluby były zainteresowane jego osobą to by przez ponad rok który siedział na bezrobociu dostał kilka ofert i z którejś by skorzystał. Więc jego przyjście można rozpatrywać również w kategorii wyrabiania lepszej opinii o sobie na rynku trenerskim. Siedzenie bez pracy albo powrót do Legii - taki miał wybór.

odpowiedz
mistrz patelni - 24.04.2022 / 09:40, *.aster.pl

Legia ma dwie legendy.To Lucjan Brychczy i śp.Kazimierz Deyna.

odpowiedz
Banan - 24.04.2022 / 10:30, *.t-mobile.pl

@mistrz patelni: 100% zgody. Nie wiem dlaczego spasionemu tuczników takie miano się przypisuje.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 16:31, *.t-mobile.pl

To, co powiedział Runjaić, było bardziej kurtuazyjne, niż prawdziwe. Świadczy o tym, jakim jest człowiekiem. A jakim jest trenerem, to będzie można ocenić, gdy (jeżeli w ogóle) przyjedzie do Warszawy. Czy ogarnie ten cały syfilis, który tworzono przez lata i doprowadzono klub do momentu, w którym jest obecnie. Bez kasy, bez klasy, z zawodnikami, z których duża część ma problemy z mentalnym podejściem do gry w takim klubie, jak Legią. O umiejętnościach niektórych, lepiej nie wspominać...

odpowiedz
K - 23.04.2022 / 20:35, *.ap-media.pl

@Leśny Dziadek:

Kurtuazyjne, a nie prawdziwe to jest jak ci ktoś powie że mądry z ciebie gość

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 22:05, *.t-mobile.pl

@K: Nie przywiązuję uwagi do tego, czy ktoś wypowie się o mnie źle, czy dobrze. W przeciwieństwie do Ciebie, nie mam żadnych kompleksów. Znam swoje słabe i mocne strony, i nie muszę być klepany po plecach i nazywany legendą:))), ponieważ nigdy nie rozpatrywałem siebie w tym kontekście, ba nawet nie chcę być postrzegany w tej kategorii. A że nie jestem lubiany przez część osób? Jeszcze się taki nie urodził...A prawda w oczy kole, taka...prawda:))

odpowiedz
Kibic(L) - 23.04.2022 / 11:46, *.plus.pl

Czyli po sezonie dowiemy się jak to Runjaic świetnie wpisuje się w DNA Legii i strategie klubu, jaki to fachowiec i z nim chcemy wsppracowac przez lata. Po słabych wynikach (przecież z takimi zawodnikami inaczej być nie moze) dowiemy się, że druzynie potrzebny jest nowy impuls a coraz częściej będziemy słyszeć, że dochodzi do zgrzytów pomiędzy trenerem a władzami klubu. Ten scenariusz był tyle razy grany, że aż trudno przypuszczać, że u Mioduskiego może być inaczej.

odpowiedz
OIF - 23.04.2022 / 11:14, *.orange.pl

On nigdy nie będzie legendą Legii, niech już idzie gdzie chce i niech się kończy " legenda" tych wszystkich "iciów"

odpowiedz
Alex Bielany - 23.04.2022 / 09:21, *.autocom.pl

Gdyby nie Vuko bylibyśmy w czarnej du…

odpowiedz
Przemek - 23.04.2022 / 07:05, *.vectranet.pl

Pinokio nigdy nie był i nie będzie legenda LEGII. To jest zwykły najemnik

odpowiedz
Jasio - 23.04.2022 / 11:16, *.aster.pl

@Przemek: Ty nigdy nie byłeś kibicem (L).

odpowiedz
TomTom1916 - 22.04.2022 / 23:18, *.plus.pl

@ageon...jaki klub taka rocznica wroniecki trolu....leszek powstał w 2006 z amici

odpowiedz
Zgred - 22.04.2022 / 22:49, *.as9105.com

Pinokio to legenda cykorony Kielce

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.04.2022 / 20:48, *.t-mobile.pl

Legendami Legii to są: P. Lucjan Brychczy, P Kazimierz Deyna, czy choćby Leszek Pisz. A ten gość to może być co najwyżej watą cukrową z cukru pudru Panie Kosta.

odpowiedz
Siwy Częstochowa - 22.04.2022 / 21:04, *.tvksmp.pl

@Leśny Dziadek: Jest Vuco legendą bo gdyby nie on gralibyśmy w przyszłym sezonie w pierwszej lidze tylko on mógł ogarnąć ten syf

odpowiedz
Ja - 22.04.2022 / 21:37, *.plus.pl

@Leśny Dziadek: Vuko to większa legenda niż Boruc.

odpowiedz
grzesiek - 22.04.2022 / 21:45, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: z całym szacunkiem Leśny dziadku ale bardziej cenię zdanie Runjaca niż Twoje.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.04.2022 / 22:23, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Możesz cenić kogo chcesz. Natomiast jeżeli podważasz legendę Kazimierza Deyny, to jesteś takim kibicem Legii, jak Tomek Hajto lub Kazik Węgrzyn.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.04.2022 / 22:25, *.t-mobile.pl

@Siwy Częstochowa: To nie rozumiesz w takim razie znaczenia słowa ,,legenda,,. Podobnie jak Kostek. Z tym, że jego usprawiedliwia pochodzenie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.04.2022 / 22:27, *.t-mobile.pl

@Ja : Żaden z nich nie jest legendą Legii. Nie obrażajmy tych, którzy na to określenie zasługują. A tak w ogóle, to zapoznajcie się panowie z historią klubu, bo to podstawa do opowieści o legendach klubu.

odpowiedz
Matt - 22.04.2022 / 22:45, *.tpnet.pl

@Ja : Dokładnie tak. Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu wydawało się to niewiarygodne.

odpowiedz
Kibic L - 23.04.2022 / 01:00, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek:
Za to co zrobił Vuko w Legii należy mu się wielki szacunek, więc nie pisz takich głupich komentarzy. Być może wymienieni przez ciebie piłkarze mieli większe sukcesy, ale wątpię by któryś z nich ryzykował własną karierę, żeby pomóc Legii

odpowiedz
K: - 23.04.2022 / 02:03, *.chello.pl

@Leśny Dziadek:Naprawdę jesteś Leśny Dziadek. Daj spokój Vuko.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 09:28, *.t-mobile.pl

@K:: Brawo, odkryłeś Amerykę. Leśny Dziadek to Leśny Dziadek. Możesz spokojnie ubiegać się o Nobla. Nic mnie Vuko nie obchodzi. Natomiast nie zgadzam się na robienie z kogoś legendy, wiedząc co to sformuowanie oznacza. A jeżeli ktoś uważa utrzymanie Legii w lidze za ogromny sukces, to nie jest na pewno jej kibicem. Nawet z takim składem, nawet z takim właścielem itp. itd. nie jest to jakiś wspaniały wyczyn. Vuko nie przeskoczy w tym momencie pewnego poziomu, jeżeli chodzi o wiedzę trenerską. A sama motywacja (w tym jest na pewno dobry), to za mało. Od 5 lat kibice Legii czekają na odpowiedniej klasy trenera, i oby w końcu tak się stało. A Vuko życzę powodzenia w innym klubie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 09:44, *.t-mobile.pl

@Kibic L: ,,Należy mu się wielki Szacunek,,. Skoro chcesz kogoś szanować, Twoja sprawa. Każdy ma prawo kogoś szanować lub nie. Zaryzykował własną karierę,, - to mnie nieźle rozbawiłeś,,:)) Twój komentarz jest za to na poziomie niemowlaka, który chce się popisać, ale może zrobić to w jeden jedyny, możliwy sposób - i wali w łóżko, bo ktoś zapomniał o pumpersie. Przykro to pisać, ale niektórzy nie rozumieją znaczenia używanych słów, czy określeń, i piszecie zupełnie bezkrytcznie o tym, o czym pojęcia nie macie. A gdy ktoś Wam zwróci uwagę, maskując brak wiedzy, atakujecie strzelając ślepakami. Gdy dawno temu zrobiono badanie - ile osób potrafi czytać ze zrozumieniem, wynik był dramatyczny. Z tego co widzę, dzisiaj nie jest lepiej. Legenda, szacunek - to są słowa przeznaczone dla wyjątkowych osób. Nie uważam, że Vuko do nich należy. Zrobił po prostu, to co do niego należało, wykonał dobrze swoją pracę.

odpowiedz
1234 - 23.04.2022 / 11:41, *.tpnet.pl

@grzesiek: A czym sobie zasłużył Runjaic, że w ogóle cenisz jego zdanie odnośnie Legii? Gość słowa po Polsku nie powiedział nigdy i gówno wie o naszym klubie więc o czym ty piszesz.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.04.2022 / 12:07, *.aster.pl

@Leśny Dziadek: .....Janusz Baran, Robert Gadocha, Jan Pieszko, Władki - Grotyński i Stachurski, ale na pewno nie Vukovic.

odpowiedz
Arek - 23.04.2022 / 14:04, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: skąd Ty możesz wiedzieć, czy przeskoczy, czy nie przeskoczy? Jaką Ty masz wiedzę trenerską? Oczywiście poza tym, co widzisz na boisku.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 16:00, *.t-mobile.pl

@Arek: A skąd Ty wiesz, że jej nie mam? Myślisz, że wiesz o mnie więcej, niż ja sam? To gratuluję, uściśnij rękę Jackowskiemu. To Twój poziom ,,jasnowidztwa,,.

odpowiedz
Kibic L - 23.04.2022 / 20:34, *.ap-media.pl

@Leśny Dziadek:
Twój komentarz jest na poziomie dziadka Janusza lat 64, który siedzi na stadionach B klasie i pieprzy głupoty. Z tą legendą to się jeszcze można spierać, ale jeśli nie szanujesz człowieka który ryzykował własną karierę żeby wydobyć nas z dna( tak śmieszku, mógł bardzo dużo stracić na powrocie do Legii w tamtym okresie, sporo trenerów nie dałoby rady. zresztą sporo osób dalej będzie go oceniało przez pryzmat tego, że z Legią mógł zdobyć więcej punktów, nie patrząc na to jak drużyna wyglądała w poprzedniej rundzie) to nie zasługujesz na bycie kibicem Legii.

odpowiedz
Hg - 23.04.2022 / 20:48, *.ap-media.pl

@Leśny Dziadek:
Szacunek dziadku dla Vuko się należy, a jak tego nie rozumiesz to nie jesteś legionistą

odpowiedz
Lesny Dziadek - 23.04.2022 / 22:07, *.t-mobile.pl

@Hg: Oczywiście, że nie jestem legionistą. Jestem Legionistą i kibicuję Legii Warszawa. Pytanie komu Ty kibicujesz, bo szacunku do klubu, o którym piszesz nie masz żadnego.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 22:12, *.t-mobile.pl

@Kibic L: A kim jest Vuko, że mógł cokolwiek stracić? Przestań się ośmieszać, a co ważniejsze przestań ośmieszać klub, którego jesteś rzekomo kibicem...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.04.2022 / 22:16, *.t-mobile.pl

@Kibic L: Ps. Jeżeli twierdzisz, że kibicem Legii nie jest człowiek, kóry za legendę Legii uważa np. Lucjana Brychczego, Kazia Deynę, a Vuko nie zalicza do tego zacnego grona, to jest hipokryzja do kwadratu. I napiszę to ponownie - nie rozumiesz słowa "legenda".

odpowiedz
ageon - 22.04.2022 / 20:41, *.167.39

Jaki klub taka legenda.

odpowiedz
L - 22.04.2022 / 20:06, *.190.173

Szkoda, ze Vuko chce koniecznie byc 1. trenerem, bo bylby fajnym asystentem w Legii. Trzymalby szatnie, a tak bedzie bladzil po jakichs beniaminkach, z ktorych go wyrzuca jak przegra 3 mecze i obawiam sie, ze przez jego styl pracy i gry, czyli walka, sprawiedliwosc i umiejetnosc szybkiej poprawy funkcjonowania zespolu, beda go zatrudniac w slabych klubach, zeby, majac srednia kadre, wyciskal wiecej niz powinien, utrzymal zespol, itp.

odpowiedz
grzesiek - 22.04.2022 / 21:47, *.centertel.pl

@L: raczej twoje słowa sie nie spełnią. Liga jest wyrownana. Vuko łatwo powinien sie przebić i zostać jednym z najlepszych trenerow w lidze. Bedzie gromił rywali po 5;0 czy 7:0 a Legia z nowym trenerem znowu bedzie remisowac z termalicą radoniakiem itd.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 22.04.2022 / 22:20, *.255.115

@grzesiek: ta albo będzie przegrywał z beniaminkami lub drużyna z kazachstanu. Raz mu się udało wygrać 7:0 z kiepską wisla a później jak było to każdy wie

odpowiedz
DUET MAGIC AND VUKO!TO BYŁY CZASY! - 22.04.2022 / 23:30, *.120.3

@L: VUKO JEST SUPER DRUGIM TRENEREM,WSZYSCY PAMIĘTAMY JEGO PRACE I ODDANIE KIEDY PRACOWAŁ Z MAGIERĄ, ALE NIENADAJE SIE NA PIERWSZEGO POPROSTU ON JEST PRZEZNACZONY NA DRUGIEGO Z SUKCESAMI A SAM DALEJ TEGO NIE KUMA SZKODAAA....

odpowiedz
Fer - 23.04.2022 / 01:05, *.t-mobile.pl

@Sobo(L)ew:
A później jak było? Zdobył mistrza kilka kolejek przed końcem, mimo że dostał zniszczoną drużynę po Ssa Pinto, była plaga kontuzji i covid. W następnym sezonie miał 6 punktów na 12 ( co jak na standardy w Legii jest dobrym początkiem sezonu) , odpadł w LM po kontrowersyjnych 2 decyzjach z Omonią mająca sporo lepszy skład. Vuko jeszcze pokaże wszystkim że jest bardzo dobrym trenerem

odpowiedz
kalosz - 22.04.2022 / 18:08, *.mm.pl

ale pan slodzisz:)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.