Aleksandar Vuković i Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Obronne problemy przed meczem z Pogonią

Woytek, źródło: Legionisci.com

Sztab szkoleniowy Legii Warszawa ma pewien ból głowy z zestawieniem linii obrony na niedzielny mecz w Szczecinie.

Z powodu ósmej żółtej kartki nie będzie mógł wystąpić Artur Jędrzejczyk, który po kontuzji szybko wskoczył do podstawowego składu i prezentował się bardzo solidnie. Wykluczony jest także występ Maika Nawrockiego. 21-latek w połowie marca skręcił staw skokowy i dopiero wznawia treningi.



Niezdolny do gry będzie Mattias Johansson, który ma problemy mięśniowe i w tym tygodniu nie trenował z zespołem. Od przyjścia do Legii Szwed często zmaga się z tego typu urazami. Ponadto infekcję złapał Mateusz Hołownia i nie wsiądzie do autokaru do Szczecina.

W środku obrony zapewne zobaczymy duet Lindsay Rose - Mateusz Wieteska, choć obaj zaliczyli potężną wpadkę w starciu z Piastem Gliwice.

Na lewej obronie w ostatnim spotkaniu wystąpił Joel Abu Hanna, który ma za sobą ponad 6-miesięczną przerwę. Reprezentant Izraela na boisku spędził 60 minut, po czym zmienił go Yuri Ribeiro. Portugalczyk przez ostatni miesiąc zmagał się z urazem i trudno powiedzieć, czy jest gotowy na pełne 90 minut. W dwóch ostatnich meczach z ławki rezerwowych nie podniósł się Filip Mladenović, który najwidoczniej mocno stracił w oczach Vukovicia.

Nic więc dziwnego, że w tej sytuacji Aleksandar Vuković bardzo liczy na Pawła Wszołka. 29-latek nabawił się urazu na początku kwietnia w meczu z Lechią Gdańsk i od tamtej pory przechodził rehabilitację. W środę wznowił treningi z drużyną i jeżeli do soboty nie wydarzy się nic złego, to na pewno zobaczymy go od pierwszej minuty, nawet gdyby w trakcie meczu miał zostać zmieniony. Wszołek może wystąpić zarówno na skrzydle, jak i na prawej obronie. - Paweł jest po dwóch treningach z drużyną. Jego przerwa trochę trwała, zastanowimy się, jak wykorzystać go w niedzielnym meczu. Jakby był w pełni sił, to gra Wszołkiem na prawej obronie jest jednym z rozwiązań. Tak zbudowano kadrę, że jak wypada Johansson, to nie ma nominalnego prawego obrońcy i musimy sobie z tym radzić - mówi "Vuko".

W środę i czwartek nie trenował Richard Strebinger, częściowe treningi po urazie wznowił dopiero Cezary Miszta. Austriak wrócił jednak do zajęć w piątek i wszystko jest już w porządku.

WYNIKI SONDYCzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?
SUMA GŁOSÓW: 41954
START: 22.11.2021 / KONIEC: 01.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Zosia - 24.04.2022 / 07:47, *.vectranet.pl

Czarek Miszta nie może grać na obronie?

odpowiedz
Zibi - 23.04.2022 / 21:27, *.t-mobile.pl

Najważniejsze że nie będzie grał największy pijak w meczu z Pogonią który wie jak dorobić na przegranych naszej ukochanej Legii. Włączyć myślenie pozycja Legii w tym sezonie to nie przypadek. Pogonić starych pijaków bo tu Guargiola,Klopp nic nie pomogą.

odpowiedz
Adi - 24.04.2022 / 11:52, *.wifimax.pl

@Zibi :
Który to pijak?

odpowiedz
Zibi - 24.04.2022 / 13:58, *.t-mobile.pl

@Adi: Rozumiem że nie zauważyłeś kto imprezował chlal i miał gdzieś Naszą Legie. Podpowiem jest kilku graczy którzy rządzą Legia i już nie jednego trenera zwolnili kosztem wyników. Włącz sobie np. Odprawę przed meczową z Piastem Michniewicza a później obejrzyj mecz po którym został Czesio zwolniony. Miduskiemu jedno mam do zarzucenia brak 100 % zaufania do trenerów np. Jacek Magierę, Vuko czy Czesław Michniewicz. Grajki robią u nas co chcą prawda jest taka a później zdziwienie że w Europie żadnych sukcesów ani naszej Legii ani pojedynczych graczy którzy wyjeżdżają za granicę grać. Dopóki będzie tak że u nas grajki robią co chcą sukcesów nie będzie. W zagranicznych ligach na jedną pozycję 3 graczy walczy o miejsce w podstawowej 11 a u nas wiadomo jak jest.

odpowiedz
Do Vuko - 23.04.2022 / 20:21, *.vectranet.pl

Wystaw skład rezerwowy i może zagramy baraże o utrzymanie

odpowiedz
Zibi - 23.04.2022 / 08:54, *.t-mobile.pl

Jedrze

odpowiedz
Urs72 - 22.04.2022 / 22:06, *.chello.pl

Do końca rozgrywek będą problemy z tymi gnojami bo mają w dupie grę ,kibiców i Legię , a trenera to już głęboko ...... Pozdro

odpowiedz
Ra(L)f - 22.04.2022 / 20:19, *.chello.pl

"Obronne problemy przed meczem z Pogonią" dobry tytuł, tylko my mamy problemy obronne przed każdym meczem, nie tylko z Pogonią:D

odpowiedz
SF - 22.04.2022 / 19:30, *.tpnet.pl

P.Trenerze: Rosolek nie radzi pod bramka rywali wiec nalezy dac szanse gry Strzalkowi.! Powodzenia LEGIO !!!

odpowiedz
dejne3 - 22.04.2022 / 20:18, *.plus.pl

@SF: 100% racji Strzałek to dobry wybor

odpowiedz
WSL - 22.04.2022 / 19:26, *.tpnet.pl

P.Trenerze :Jak chcemy wygrac lub ugrac minimum 1pkt. to system 4-4-2.!!!

odpowiedz
MŁODEJ LEGII CZAS A KIEDY?!JAK NIE TERAZ! - 22.04.2022 / 18:22, *.120.3

GRUDŻIŃSKI,STRZAŁEK I JESZCZE JEDEN UZDOLNIONY WOGLE NIE PASI KONCEPCJI VUKOWICKA NO ALE I DLA TEGO WIDZĄC TO MIODUSKI DAŁ SOBIE JUŻ Z SERBEM SPOKO I PRZYJDZIE CZŁOWIEK CO ZBUDOWAŁ SILNA POGOŃ Z MŁODZIEŻY...

odpowiedz
Michał - 22.04.2022 / 17:00, *.centertel.pl

Obstawiam 4-1-4-1. Strebinger - Ribeiro - Wieteska - Rose - Abu Hanna - Ślisz - Verbić - Rosołek - Josue - Wszołek - Lopes. Choć liczę że zamiast Rosołka wystąpi Strzałek

odpowiedz
kalosz - 22.04.2022 / 18:12, *.mm.pl

@Michał: popieram...wrazie draki to kikolski moze bronic a austriak(br)zagrac na srodku obrony:) skoro "beret"kiedys bronil...i to w lidze mistrzów:)

odpowiedz
Jerry - 23.04.2022 / 05:27, *.t-mobile.pl

@Michał: Slisz kur..a nie Ślisz. Ile ćwoku potrzebujesz czasu by ogarnąc kto gra w Twojej drużynie?

odpowiedz
R. - 23.04.2022 / 17:31, *.chello.pl

@kalosz: kiedy bronił? W jakim meczu?

odpowiedz
Pawku - 23.04.2022 / 18:18, *.play-internet.pl

@kalosz: w lidze mistrzów ? Sprawdź zanim coś napiszesz.

odpowiedz
L - 22.04.2022 / 16:14, *.190.173

I gdzie te problemy? Na lewej moze grac trzech pilkarzy, w srodku tez 3, na prawej Rose, Ribeiro tez moze smialo, Grudzinski tez by dal rade, ale u nas oczywiscie Vuko predzej wystawi Rafe Lopesa niz prawego obronce, ktory smialo daje sobie rade. W innych klubach wystawiaja 15, 16 latkow, nie mowiac od totalnych sredniakow, ktorzy graja regularnie a u nas wiecznie problem zeby dac szanse takiemu Grudzinskiemu w meczu o nic.

odpowiedz
Adam - 23.04.2022 / 02:34, *.chello.pl

@L: Nie bądź śmieszny, kto niby wystawia dzieci do gry? Proszę, czekam na przykłady, jeżeli faktycznie jakieś znasz.
Kozłowski debiutował w wieku 15 lat, ale był to zawodnik wyjątkowy, przez wielu z jego otoczenia (i nie tylko) nazywany wielkim talentem. Pewnie mieli rację bo już w eklapie nie gra. Z 17 latków pamiętam Dziekońskiego ale gdzieś przepadł.

odpowiedz
Tom Horn - 22.04.2022 / 15:39, *.vectranet.pl

Gdyby legia grała jakimś cudem w europejskich pucharach to do meczu w lidze przystąpiły by rezerwy.Wszołek ledwo przyszedł i już się posypał. Abu Hanna Ribeiro Johannson-to teraz już wiem dlaczego tych trzech tak łatwo pozbyto się z klubu.Hołownia to co chwila tez jakiś uraz a teraz gorączka.Z kolei Mladenoviciowi to się już grać nie chce.Jak taki klub ma funkcjonować,jak tacy piłkarze mają grać na poziomie jak prawie po każdym meczu się sypia jak domki z kart...Taki Luquinas był niemiłosiernie kopany po nogach tak jak legia za każdym razem jak pojechała do Szczecina była niemiłosiernie wygwizdywana...A mimo to chłop dawał rade i jakoś kontuzji nie odnosił.Nie można sprowadzać takich piłkarzy jak on?Tylko ściąga się jakiś paralitykow...

odpowiedz
Pawełek - 22.04.2022 / 15:36, *.netfala.pl

Jak przegramy w Pogoni a Wisła wygra to zrobi się nerwowo...

odpowiedz
L - 22.04.2022 / 16:08, *.190.173

@Pawełek: no, bardzo nerwowo sie zrobi. Musielibysmy tylko wszystko przegrywac a Wisla wszystko wygrywac. Na pewno jest to mozliwe. 5 pkt Wisla musialaby zrobic wiecej od nas w 4 meczach. Bardzo prawdopodobne :DD. A oprocz tego sa jeszcze inni, ktorzy nie wygraja wszystkiego bo graja miedzy soba albo z czolowka. Takie Zaglebie ma koncowke z Lechem i Rakowem. Mozemy lezec na plazy a i tak nie spadniemy. Matematyka.

odpowiedz
autor - 22.04.2022 / 19:04, *.vectranet.pl

@L: jak widac jestes debilem :) to lez na plazy i czekaj na 1 lige

odpowiedz
Urban - 23.04.2022 / 15:18, *.virginm.net

@autor: sam jestes debilem, na 4 kolejki do konca mamy min 5 pktow przewagi nad 3cim od konca zespolem

odpowiedz
Mr T - 22.04.2022 / 15:35, *.mm.pl

Rose na prawej Wieteska i Abu Hanna srodek, na lewej Ribeiro.

odpowiedz
Anty Kosta - 22.04.2022 / 16:07, *.plus.pl

@Mr T: Strebinger- Rose Wieteska Abu Hanna - Wszolek Sokołowski Celhaka Ribeiro - Josue Rosołek - Pekhart tak może byc bo obawiam się że zmieni na 3 stoperów jak w PP.

odpowiedz