fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Miedź Legnica wraca do Ekstraklasy

Woytek

Po trsech latach przerwy Miedź Legnica wraca do Ekstraklasy. W niedzielę legniczanie zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej po porażce Arki Gdynia. Miedź ma jedenaście punktów przewagi nad gdyńskim klubem, któremu do rozegrania pozostały trzy mecze.



Walka o drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem najprawdopodobniej potrwa do samego końca, bo różnice punktowe między walczącymi drużynami są niewielkie. Trzeciego beniaminka wyłonią baraże, które rozegrają między sobą zespoły z miejsc 3-6 w końcowej tabeli I ligi.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Marcel - 04.05.2022 / 22:09, *.35.233

Wild West

odpowiedz
(L)egia - 02.05.2022 / 19:46, *.201.163

I znowu będzie śpiewanie, że coś komuś w czymś siedzi.

odpowiedz
Zenon - 02.05.2022 / 10:52, *.orange.pl

Na pewno z nimi nie przegramy.
Wiecie dlaczego?

odpowiedz
Darek - 02.05.2022 / 09:52, *.chello.pl

To ja już wiem że my z nimi przegramy.Obojętnie kto by nie awansował to porażki z beniaminkami to już u nas tradycja.

odpowiedz
oLaf - 02.05.2022 / 00:31, *.vectranet.pl

PS chociaż może to i lepiej - może dzieki temu za rok nie spadniemy... : O

odpowiedz
oLaf - 02.05.2022 / 00:30, *.vectranet.pl

he,he, przy odrobinie szczęścia Dolny Śląsk za miesiąc będzie miał 4 drużyny w Ekstraklasie... zamiast zrobić JEDNĄ a dobrą z trzech państwowych, górniczych... ale nie, będą zdychać, ale w 3-kę osobno , co za młotki ; )))

odpowiedz
Nick - 02.05.2022 / 10:33, *.186.20

@oLaf: Pomylił Ci się Dolny Śląsk z Górnym Śląskiem... Wrocław i Zabrze to nie ten sam region, naprawdę.

odpowiedz
Korwinista - 02.05.2022 / 11:52, *.t-mobile.pl

@Nick: nic jemu się pomyliło, szansę na awans ma jeszcze Chrobry Głogów, więc mogą grać Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica i właśnie Chrobry. A na górnym Śląsku jest jeszcze Piast Gliwice

odpowiedz
Mzks - 02.05.2022 / 19:25, *.play-internet.pl

@oLaf: Chrobry nie jest górniczy

odpowiedz
eski - 02.05.2022 / 21:45, *.centertel.pl

@Mzks : oni są w cieni Śląska, który jest patologiczniejszym klubem niż Legia.

odpowiedz
Kacap - 02.05.2022 / 23:03, *.tpnet.pl

@Nick: chyba się spało na geografii

odpowiedz
Jasio - 01.05.2022 / 21:47, *.aster.pl

A to my nie graliśmy z nimi wczoraj?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 01.05.2022 / 21:14, *.play-internet.pl

Coś komuś w czymś siedzi......

odpowiedz
Gesior - 01.05.2022 / 19:29, *.virginm.net

Dawac rts do ligi, chalupy widzew lodz.....!

odpowiedz
(L) - 01.05.2022 / 23:46, *.plus.pl

@Gesior: czyżby były piłkarz łódzkiej k...y?

odpowiedz
Dariusz - 02.05.2022 / 11:21, *.virginm.net

@(L): tak to ja!

odpowiedz
Anty Kosta - 01.05.2022 / 18:21, *.plus.pl

Ciekawe czy na dłużej niż rok ;)

odpowiedz