Adam Majewski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Majewski: Chcemy uspokoić sytuację w tabeli

Woytek

- Legia ma zupełnie inny potencjał niż my, natomiast ma nad nami tylko trzy punkty przewagi. Z każdym chcemy powalczyć i zaprezentować się z jak najlepszej strony i uspokoić sytuację w ligowej tabeli - mówi przed sobotnim meczem Adam Majewski, trener Stali Mielec.

- W tej rundzie często tracimy kuriozalne bramki. Myślę, że to wynika z braku doświadczenia niektórych zawodników, z braku koncentracji i na końcu - jak w meczu z Lechem Poznań - z braku komunikacji między bramkarzem i obrońcą. Pracujemy nad tym, ale pewnych rzeczy nie da się wytrenować. Rozmawiamy z zawodnikami i podchodzimy do nich indywidualnie. Pracujemy nad koncentracją i stroną mentalną. Mam nadzieję, że już takich bramek nie będziemy tracić. Pod koniec sezonu podejście mentalne ma bardzo duże znaczenie. W każdym meczu radzenie sobie z presją ma znaczenia. Myślę, że radzimy sobie z tym nieźle mimo niezdobywania punktów, których pozbywają nas błędy indywidualne.- Nikogo nie cieszy, że nie wygrywamy i zbliżamy się do strefy spadkowej. Mimo małej zdobyczy punktowej cały czas na szczęście mamy przewagę nad tą strefą spadkową, ale nie ma co ukrywać - musimy w końcu wygrać mecz, by nie walczyć o utrzymanie. Wierzę w to, że stanie się to w sobotę. Gramy z Legią Warszawa, czołowym polskim klubem, który też ma swoje problemy, dlatego wyjdziemy na ten mecz zaangażowani, zdeterminowani i z chęcią zdobycia trzech punktów.

- Mateusz Mak trenuje częściowo z zespołem, istnieje cień szansy, że zasiądzie na ławce rezerwowych w sobotę. Krystian Getinger miał drobny uraz i na sto procent zagra z Legią.

- Sentyment do Legii jest, bo występowałem w tym zespole przez cztery lata i udało mi się z nim zdobyć mistrzostwo Polski. To już odległa historia - wygraliśmy z Legią w Warszawie, liczę, że wygramy w Mielcu. Cieszę się, że jest duże zainteresowanie tym meczem. W tej fazie rozgrywek wsparcie kibiców jest bardzo ważne. Kibice są z nami na dobre i na złe. Wierzę, że w sobotę będą wartością dodaną dla naszej drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Komentator - 28.04.2022 / 23:47, *.vectranet.pl

Kto wie czy nas nie pukną.
Jeśli w Szczecinie nie specjalnie puściliśmy mecz to taki realnie poziom może byc też za słaby na Stal.
Nie dość, że ten sezon to wyraźny pewnie na setki lat w historii naszego klubu czarny moment to jeszcze może być tak, że to nie koniec tego kompromitującego czasu.
Darek zapisuje się w historii klubu jak nikt inny. Kto by pomyślał te 6-7 lat temu..

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.