Półfinał PLK

Legia Warszawa 87-77 Anwil Włocławek. Legia w finale!!!

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W trzecim meczu półfinałowym play-off Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Anwilem Włocławek 87-77, dzięki czemu legioniści wygrali całą rywalizację 3-0 i awansowali do finału rozgrywek! O mistrzostwo Polski zagrają ze zwycięzcą pary Śląsk Wrocław - Czarni Słupsk. Śląsk prowadzi obecnie 2-1.

Fotoreportaż z meczu - 86 zdjęć Hugollka

Spotkanie od początku było wyrównane. Legionistom udało się wywalczyć niewielką przewagę, którą utrzymali do końca trzeciej kwarty. Pewne było, że o losach meczu zadecyduje ostatnia kwarta. Legia pozwoliła rywalom dojść na 3 punkty, potem powiększyła przewagę do 8, ale do zakończenia meczu pozostawało jeszcze sporo czasu. Na niespełna 2 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Łukasz Koszarek rzucił drugą trójkę w ostatniej kwarcie, dzięki czemu legioniści mieli 6 punktów przewagi. W końcówce gospodarze zagrali mądrze i nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Legia jest już zatem pewna medalu w tym sezonie. Ostatni jak dotąd medal mistrzostw Polski koszykarze Legii zdobyli... w 1969 roku.

PLK: Legia Warszawa 87-77 Anwil Włocławek
Kwarty: 21-16, 27-28, 15-16, 24-17