Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Utrzymanie cenniejsze od mistrzostwa

Fumen, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Odnieśliśmy ważne zwycięstwo. W szatni powiedziałem, że najważniejsze w życiu, licząc wszystkie mecze jako zawodnik i trener, było to, że zapewniliśmy sobie mistrzostwo na 3 kolejki przed końcem sezonu. Dzisiaj nie zapewniliśmy sobie jeszcze utrzymania, z punktu widzenia matematycznego, ale uważam, że nic nam nie grozi. I to teraz jest dla mnie ważniejsze niż cokolwiek przeżyłem dotychczas z tym klubem. A przeżyłem wiele.

Przejmując klub, nie życzyłem sobie katastrofy. Szczególnie, że sam się na to pisałem. Zawodnicy, sztab trenerski i medyczny... Wszyscy wiemy przez co przechodziliśmy i jak nie było łatwo, i jak nic nie było pewne.



W Legii nie jest tak źle jak się mówi i nigdy nie jest tak dobrze, jak się pisze. To, co teraz mnie spotkało i to, co zastałem, uświadomiło mi to, że... bywa dużo gorzej niż się mówi. Z tym się zderzyłem. Może nie powiem, że żałuję, ale doszło do mnie co nam grozi i jakie jest niebezpieczeństwo. Wszystko do meczu z Wartą było obarczone optymizmem, ale wystarczyło potknięcie, porażka, która musiała przyjść i wtedy zrobiła się trudna sytuacja. Rozmiar tego problemu mnie zaskoczył. Jako młody trener, nie brałem pod uwagę, co może się stać, gdy wszyscy wiedzą, że nie jestem szkoleniowcem, tylko kimś, kto ma tylko dokończyć sezon. To była niesprzyjająca okoliczność. Dlatego cieszę się, że jesteśmy bliscy utrzymania. Na pewno nie będę żałował, bo Legia to mój klub, bo nie trafiłem tu dla nikogo. Ten klub dał mi tyle, że nie dam rady tego nigdy oddać. Kieruję duże podziękowania dla tych, którzy pracują, żeby uratować drużynę. Myślę, że możemy zrobić jeszcze dwa kroki we właściwą stronę, bo uważam, że utrzymanie Legii w lidze jest większym sukcesem niż zdobycie mistrzostwa. To jest olbrzymi sukces.

Co do samego meczu, to mógł się podobać, choć nie do końca mi się podobał w sytuacjach, gdy działo się sporo pod naszą bramką. Nie potrafiliśmy zamknąć spotkania i trzymać go pod kontrolą. Górnik dwukrotnie doskakiwał do nas i w naszej sytuacji, czując ciężar tego spotkania, czułem, że musimy wygrać. Inaczej byłaby nerwowa końcówka sezonu, a wtedy nie wiadomo... Jesteśmy Legią, a mogłyby nas spotkać różne sytuacje ze strony wszystkich dookoła.

Brawa dla chłopaków, bo mogliśmy w końcu zagrać w takim składzie, jak dziś od meczu z Lechią Gdańsk. To jest wymowne. Momentami w obronie było słabo, ale jeśli zdrowie dopisuje i są Wszołek, Jędrzejczyk czy Johansson, to jesteśmy w stanie uzyskać coś pozytywnego.

Przed nami dwa ostatnie mecze. Z widmem spadku żyliśmy od jakiegoś czasu. Najpierw wszyscy mówili, że się utrzymamy, a dziś przed meczem pytają mnie, czy walczymy o utrzymanie. To pokłosie ostatnich meczów, wiem. I wtedy nie jest tak, że nie walczysz o nic. Na pewno pomaga fakt, że drużyna pracuje dobrze. A jeżeli wkrada się rozluźnienie, to jest nieświadome i nie zawsze ma się na to wpływ. Będę starać się, żebyśmy wygrali. Nie chcę przegrywać. To ostatnia rzecz, o jakiej myślę. Byleby tylko dopisało zdrowie, bo dziś każdy z obrońców mógł nie grać z powodu urazu. Będzie zdrowie - powalczymy o dwie wygrane.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
ZenekL3 - 09.05.2022 / 11:54, *.chello.pl

Bredzi jak każdy inny megaloman.

odpowiedz
syrenka - 08.05.2022 / 10:36, *.orange.pl

Byłem, wygraliście , zostajecie! Dzięki za to trenerze, że podjąłeś rękawicę!Powodzenia i lepszych czasów dla Legii!! Pozdrowienia z Konina

odpowiedz
Kibic - 08.05.2022 / 09:47, *.t-mobile.pl

Vuko zrobił swoją robotę, dostał słabszy skład od "711" rozbity mentalnie i na ostatnim miejscu w tabeli. Brawo Vuko i dzięki.

odpowiedz
pol - 08.05.2022 / 09:36, *.chello.pl

Juz się nie da słuchać pier.....ia tego pinokia

odpowiedz
Legionista - 08.05.2022 / 13:38, *.vodafone-ip.de

@pol:
Czytać się nie da tych komentarzy kibiców Amiki wypad na swoje forum

odpowiedz
Cezar. - 07.05.2022 / 23:26, *.centertel.pl

Z tego składu .jeśli Legia w przyszłym sezonie chce walczyć z powodzeniem o miejsce na pudle powinno zostać tylko 4-5 zawodników.ale znając realia to ich może zabraknąć.a Vuko wykonał swoją pracę na mocną czwórkę.dzieki.

odpowiedz
pol - 08.05.2022 / 09:38, *.chello.pl

@Cezar.: na czwórkę???????????????????????????
Ten pinokio ,to niedojda razem ze swoim wieteską.
Na czwórkę można by było go ocenić gdyby dostał się chociaż do finału PP i zajął w lidze 5-6 miejsce

odpowiedz
Trampek - 07.05.2022 / 21:42, *.net.pl

Cytat:" Utrzymanie cenniejsze od miostrzostwa " - koniec cytatu . Na dzień dzisiejszy z takim stwierdzeniem to Aleksander Vukovic ma 100 % racji. Te "niekompletne puzle " - zostały na tyle poskładane - że ,że można zobaczyć " niekompletny obraz LEGII ".Niezależnie od tego czym Aleksander Vukovic kierował się przejmując LEGIĘ - która w tym momencie - nie oszukujmy się - w tabeli była " nad przepaścią - trzeba przyznać decyzja z jego strony była odważna.Za to podziękować. Korzyść jest obo pólna - w swoim CV ma ... pozytywny zapis , LEGIA dalej pozostaje w ... eklapie.Musiały by " zadziałać" specyficzne układy w eklapie aby LEGIA znalazła się strefie spadkowej.W to już nie należy wierzyć, aby tak się stało.

odpowiedz
Hg - 07.05.2022 / 19:07, *.centertel.pl

Vuko szacunek za to że podjales się zadania utrzymania Legii
Zuciles wszystko na jedną szalę i chodź nie było kolorowo udało Ci sie

odpowiedz
Sidik - 08.05.2022 / 10:27, *.proxnet.pl

@Hg: przecież nie mógł odmówić. Kontrakt go obowiązywał...inną sprawa, należy się uznanie że zmotywował dziewczyny do należytego wykonywania swoich pracowniczych obowiązków za niemałe wynagrodzenie.

odpowiedz
Tylko Legia - 07.05.2022 / 17:14, *.orange.pl

Bracia na meczu z Cracovia trzeba godnie podziękować Vuko. Honorowa sprawa.

odpowiedz
Arek - 07.05.2022 / 19:14, *.t-mobile.pl

@Tylko Legia: Niech Pinokio więcej nie wraca do Legii

odpowiedz
Legionista - 08.05.2022 / 13:42, *.vodafone-ip.de

@Arek: tak idź na swoje forum kibiców Amiki i nie wracaj masz rację elo, nie pozdrawiam uposledzenia umysłowego

odpowiedz
Jozef - 07.05.2022 / 16:36, *.chello.pl

Dobrze że drużyna dala rade. Vuko pomógł.

odpowiedz
exsa - 07.05.2022 / 16:13, *.tpnet.pl

Taka powinna byc gra a nawet lepsza bo tych pilkarzy na to stac !!!!

odpowiedz
Karol: - 07.05.2022 / 13:52, *.chello.pl

Masz rację. Obroniłeś Legię przed spadkiem.

odpowiedz
Echhh - 07.05.2022 / 13:25, *.aster.pl

Utrzymanie cenniejsze od mistrzostwa. Chyba dla ciebie i tej bandy nieudaczników z kudłatym na czele.

odpowiedz
Legionista - 08.05.2022 / 13:45, *.vodafone-ip.de

@Echhh: obejrzyj wypowiedź Vuko, ma rację sto procent tylko trzeba wiedzieć co miał na myśli a nie przeczytać nagłówek wyciągnięty z kontekstu i się tym jarać. Zapraszam do komentowania na forum kibiców Amiki tam jest Twoje miejsce

odpowiedz
Echhh - 08.05.2022 / 14:42, *.t-mobile.pl

@Legionista : Chyba paziu twoje. Ja jestem na Legii od 92 roku. Widzialem pajacu więcej od ciebie. Leć wyciskać pryszcze.

odpowiedz
tekken (L) - 07.05.2022 / 10:59, *.chello.pl

Ważne 3 punkty. Wczoraj zagrał dobry skład Legii.

odpowiedz
Lopez - 07.05.2022 / 10:10, *.tpnet.pl

Vuko nie dostosuj się poziomem wypowiedzi do gamonia Mioduskiego bo tylko się ośmieszasz

odpowiedz
Gosc - 07.05.2022 / 09:58, *.chello.pl

Chwała mioduskiemu ze teraz będziemy rok w rok ekscytować sie walka o utrzymanie niz walką o mistrza

odpowiedz
Robert Szenfeld - 07.05.2022 / 09:11, *.centertel.pl

Bramka tego hanysa po rykoszecie, ale reszta goli obciąża i bramkarza i obrone .
Nawiasem mówiąc.. nie wiem jak on ugrał tyle w bundeslidze . Słaby grajek z kopytem .
Miszta jak zwykle - co leci to w sieci

odpowiedz
znajca - 07.05.2022 / 10:09, *.com.pl

@Robert Szenfeld :
Cyt.: "Słaby grajek z kopytem". Zakładam, że piszesz o Podolskim. Gratuluję niebywałej wiedzy tematycznej, percepcji i wyobraźni.

odpowiedz
lw73 - 07.05.2022 / 10:20, *.chello.pl

@Robert Szenfeld :
Po pierwsze gra w przeciętnym GZ a po drugie każde kopnięcie przemyślane a podania na nos. A swoją drogą ma młotek w nodze

odpowiedz
206 - 07.05.2022 / 11:35, *.t-mobile.pl

@Robert Szenfeld : nie jestem ciekaw, który bramkarz na świecie wyjąłby pierwszą bramkę Kubicy. Spróbuj czasem spłodzić coś na trzeźwo.

odpowiedz
Foukes - 07.05.2022 / 13:17, *.chello.pl

@206:
tylko zobaczi ile on ma lat - piłkarski emeryt/oldboj

odpowiedz
Urs72 - 07.05.2022 / 08:17, *.chello.pl

Bardzo ważne Zwycięstwo nie ważne w jakim stylu , jeszcze 6 punktów i koniec tego Bagna 2022

odpowiedz
Stanisław_PaLuch - 07.05.2022 / 08:09, *.t-mobile.pl

Obrona i bramkarz do wymiany i będzie spoko. Kostek już zapewne myśli w tym temacie.

odpowiedz
77/82 - 07.05.2022 / 11:36, *.chello.pl

@Stanisław_PaLuch: jeszcze napastnik, def. pomocnik który potrafi grać w piłkę (mimo wczorajszych bramek Slisz i Sokołowski to nie jest poziom Legii Warszawa), jakaś alternatywa dla szklanego Kapustki i jazda. Oczywiście zakładając, że Wszołek i Josue zostaną, bo to na ten moment jedyne jasne punkty Legii. Czyli wymienić trzeba prawie cały skład.

odpowiedz
Szymon - 07.05.2022 / 08:04, *.chello.pl

W końcu sensowna wypowiedż Vuko. Z tak słabym poziomem kopaczy i poje..... prezesem z milionami długiem to rzeczywiście sukcesem jest utrzymanie w ekipie. A że Vuko to Legionista tonic nowego, a że miał jakieś wybryki życiowe do wybaczenia. Może jego warsztat trenerski to nie górna półka ale mistrza też potrafił zdobyć.Pozdro Vuko.

odpowiedz
Ooo - 07.05.2022 / 12:54, *.vectranet.pl

@Szymon : właśnie to chciałem powiedzieć ,tak właśnie jest jak mówisz

odpowiedz
gazza - 07.05.2022 / 07:22, *.centertel.pl

Czy obroniono sie przed spadkiem czy nie ?
Ktos to ogarnia ???

odpowiedz
kuba - 07.05.2022 / 08:12, *.centertel.pl

@gazza: za @mogiel90 na tt:
Legia może zapewnić sobie utrzymanie w tej kolejce, jeśli zajdzie co najmniej 1 z 6 poniższych wariantów:

sobota:
a) Wisła X2, Śląsk X

niedziela:
b) Wisła X2, Stal X
c) Śląsk 2, Stal X
d) Śląsk X, Stal X, Warta 2

poniedziałek:
e) Wisła X2, BBT X2
f) Śląsk 2, BBT X2

odpowiedz
gazza - 07.05.2022 / 08:41, *.inetia.pl

@kuba: Czyli mówiąc krótko jeszcze pozostania na 100 procent nie ma !

odpowiedz
Obrona - 07.05.2022 / 06:15, *.elartnet.pl

3 strzały Górnika i 3 gole, żenada

odpowiedz
RafaL - 07.05.2022 / 02:33, *.shawcable.net

Dziękujemy trenerze Vuko!!! Trzeba mieć jaja aby wejść do takiego pożaru i go ugasić!!! Dziękuję za serce odwagę i utrzymanie naszej Legii w ESA.

odpowiedz
Mayox - 07.05.2022 / 02:31, *.aster.pl

Trenerem jest srednim i ma dziwne maniery... ale posprzatal ten burdel po Czesku i za to szacunek - utrzymanie wcale nie bylo takie oczywiste w tym roku... przejmowal druzyne w sytuacji dramatycznej

odpowiedz
(L)ychu - 07.05.2022 / 06:13, *.163.0

@Mayox: co Ty piszesz jaki burdel zrobił Czesiek????. Burdelem nazywasz grę w grupie europejskich pucharów a potem porazki w lidze uwierz żaden polski klub nie jest w stanie grać na dwóch frontach bez skonsolidowanego zaplecza czyli następców na każdą pozycję w postaci conajmniej równego poziomem albo lepszego następcya kto tego nie był w stanie zagwarantować i przez pare sezonów wcześniej nie gwarantował ???. Odpowiedz sobie na to pytanie jeżeli myslisz racjonalnie i ekonomicznie!!!!

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 07.05.2022 / 08:15, *.centertel.pl

@(L)ychu: kolego, a jak graliśmy w Champions League to mieliśmy po dwóch na jedno miejsce?
Magiera tak rotował? Przypomnij sobie.

odpowiedz
axlrose - 07.05.2022 / 11:40, *.tpnet.pl

@(L)ychu: Ja już nie wspomnę o Realach, MU, czy innych topowcach, ale spójrz tylko na Slavię, Łudogorce, itd. Czy oni wystawiają inne składy na ligę??? Jeżeli są zmiany, to kosmetyczne, bardziej w grupach pucharowych gdy mecz jest o pietruszkę. 2-4 zawodników to max, nie kurde 8-9 jak polska "myśl" szkoleniowa. I dają rady, a nasze gwiazdy by spuchły?

odpowiedz
Mayox - 07.05.2022 / 13:49, *.aster.pl

@(L)ychu: Ta gra w europejskich pucharach to miraz, ktory przeslonil wszystkim prawdziwa sytuacje w klubie. Powinnismy byli juz odpasc z Talinem, mielismy kupe farta... potem czerwona w 2 minucie ze Slavia... a i tak z nami jechali - prawda jest taka ze mielismy farta - Czesiek zostawil zespol, ktory z pucharow odpadl i byl na ostatnim kuzwa miejscu w lidze z rozbita szatnia i liczba porazek jakiej ponad 100 letnia historia tego klubu nie pamieta... i to wedlug Ciebie nie jest burdel?!

odpowiedz
axlrose - 07.05.2022 / 19:23, *.tpnet.pl

@(L)ychu: A jeszcze dodam, co nowy Pan "Trener" powiedział o gościu, który beniaminka wprowadził do czołówki ligi: "Klub z Radomia przegrał 1:6 z Zagłębiem Lubin. Po meczu Mariusz Lewandowski postanowił wbić szpilkę byłemu szkoleniowcowi. Jak stwierdził, Banasik źle przygotował zespół pod względem fizycznym. - Nie jesteśmy gotowi na grę na 90 minut, zespół jest słabo przygotowany i trzeba to powiedzieć otwarcie. Czeka nas dużo pracy, żeby zespół mógł harować od pierwszej do ostatniej minuty - powiedział Lewandowski na pomeczowej konferencji."
Zweryfikujemy to w grudniu, wtedy w Radomiu Pan "Trener" Lewandowski raczej już nie będzie pracował.
Tych którzy robią dobrą robotę ratując przed spadkiem (Vuco) lub wprowadzając na wyżyny (Banasik) się flekuje. Ale zobaczymy, co pokażą następcy...

odpowiedz
Danii - 07.05.2022 / 01:18, *.play-internet.pl

Nie jestem zadowolony z sezonu, ani z defensywy w dzisiejszym meczu, negatywów można szukać dużo, również uważam że dla trenera Legia to za wysoka półka, ale słowa głosi złote i zrozumieją je ludzie mądrzy, a reszta będzie ujadać

odpowiedz
Mok - 07.05.2022 / 00:11, *.chello.pl

Szkoda że kudłaty wirtuoz businessu nie prowadzi skupu jajek zamist śmierdzieć w maim ukochanym klubie…

odpowiedz
Jerz z Potoku (bis) - 07.05.2022 / 00:07, *.chello.pl

Brawo Vuko, brawo Drużyna. Szczególne gratulacje za...39 pkt !
Jak na mój kibicowski nos, to zostajemy w ESA. Oczywiście 40. pkt mile widziany, ale już raczej nie niezbędny.
Ps.: dotychczasowa miodowa rzeczywistość w Klubie przy Ł3 praktycznie odzwyczaiła Nas, Kibiców od możliwości oglądania tak atrakcyjnych meczów szczególnie w wykonaniu naszych piłkarzy.
Serdeczności dla kibicowskiej Braci, a szczególnie dla Vuko - autentycznego Legionisty !

odpowiedz