Rezerwy

III liga: Błonianka Błonie 3-3 Legia II Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 31. kolejki III ligi Legia II Warszawa zremisowała na wyjeździe z Błonianką Błonie 3-3. Do przerwy legioniści przegrywali 0-2. W sobotę o godzinie 12 Legia podejmie w LTC rezerwy Jagiellonii Białystok.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Woytka

W 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie po celnie wykonanym rzucie karnym przez Dawida Jarczaka. W 13. minucie legioniści po raz drugi faulowali przeciwników w polu karnym. Tym razem do piłki podszedł Daniel Jabłoński, który pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Trojanowskiego.

W 65. minucie po dośrodkowaniu Widejki z lewej strony piłkę głową do siatki skierował... obrońca gospodarzy Jakub Papliński, którego zmyliło zgranie piłki głową przez Patryka Pierzaka. 5 minut później do wyrównania strzałem głową doprowadził Dawid Dzięgielewski. W 84. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę i zdobyli trzecią bramkę. W 92. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Grudziński. Bramka padła po dośrodkowaniu z lewej strony z rzutu wolnego wykonywanego przez Dawida Dzięgielewskiego.

W Legii II zadebiutował boczny pomocnik z rocznika 2005 Jakub Jędrasik. Skrzydłowy pozyskany latem 2021 r. z UKS SMS Łódź rozpoczynał sezon w drużynie U17, jednak już w trakcie rundy jesiennej zaczął pokazywać się w zespole juniorów starszych, a wiosną był już czołową postacią tej drużyny, notując sporo goli i asysty.

III liga: Błonianka Błonie 3-3 (2-0) Legia II Warszawa
1-0 - 9' Dawid Jarczak (karny)
2-0 - 15' Paweł Jabłoński (karny)
2-1 - 64' Jakub Papliński (samobójcza)
2-2 - 70' Dawid Dzięgielewski (głową)
3-2 - 84' Yudai Miyamoto
3-3 - 92' Mateusz Grudziński (głową., as. Dawid Dzięgielewski)

Błonianka: 15. Mateusz Łysik - 5. Bartosz Skowron, 19. Arkadiusz Zajączkowski, 3. Jakub Papliński, 7. Dawid Brewczyński - 99. Szymon Śmieciński, 14. Krzysztof Iwanicki, 17. Piotr Ćwik, 18. Maksymilian Korczak, 8. Dawid Jarczak, 94. Paweł Jabłoński
Legia II: 1. Jakub Trojanowski - 17. Nikodem Niski (88' 2. Miłosz Pacek), 18. Karol Noiszewski, Mateusz Grudziński, 5. Bartosz Widejko - 3. Jakub Czajkowski (65' 19. Jakub Kwiatkowski), 6. Filip Laskowski, 8. Patryk Pierzak, 21. Kacper Skwierczyński (53' 23. Jakub Jędrasik) - 24. Wiktor Kamiński (53' 9. Arkadiusz Ciach), 7. Dawid Dzięgielewski