Aleksandar Vuković i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo po niedzieli: Swojak

Qbas, źródło: Legionisci.com

„Uważam, może to nieskromne, ale subiektywne zdanie, że w Legii przeżywam syndrom wychowanka - zawsze jest to na poziomie niedoceniania” - powiedział trener Aleksandar Vuković w programie „Pogadajmy o piłce” na Meczyki.pl. No, i tak to właśnie u nas wygląda. A nawet jeszcze gorzej.

W sobotę Betis Sewilla uhonorował Wojciecha Kowalczyka. Przed meczem z Barceloną „Kowal”, 672. zawodnik klubu w historii, otrzymał pamiątkową koszulkę, były wspominki i brawa. No i było bardzo miło, mimo że Wojtek opuścił Estadio Benito Villamarín 23 lata temu bez specjalnych fajerwerków i osiągnięć. W stolicy Andaluzji „Kowalcik” jest jednak nieustannie miło wspominany, zwłaszcza dzięki derbowym trafieniom. I dobrze, bo o swoich trzeba dbać.

Kolega powiedział mi niedawno, że za to co Vuković zrobił dla Legii w ostatnich miesiącach powinien mieć piękne pożegnanie i dożywotni karnet na lożę honorową. Tymczasem serbski trener nie został nawet poinformowany przez władze klubu, że nie wiążą już z nim przyszłości. Musiał się domyślać na podstawie prasowych przekazów i własnego wyczucia. Władze Legii potraktowały Vukovicia jak byle kmiotka, bo o ile ktoś miał prawo podjąć taką decyzję (Mioduski, Zieliński?), to normalnym odruchem, ludzkim odruchem tego kogoś było przekazanie tej informacji zainteresowanemu.

Słabo? No bardzo słabo. Czy to zaskoczenie? Żadne. Przyzwyczailiśmy się nawet, że po Mioduskim i jego towarzystwie można spodziewać się wszystkiego najgorszego, a niezliczone zmiany personalne wśród dyrektorów i innych megasupergigawajzorów, to zwykłe odwracanie uwagi. Nie wiem, czy ludziom zarządzającym klubem brakuje klasy, odwagi, czy wyobraźni, a może wszystkiego. Wiem natomiast, że Legia to potężna wspólnota. I jako taka powinna wzmacniać więzi między swoimi. Dbać o szacunek dla ludzi stąd. Dla takich, o których można powiedzieć, że dla klubu dają z siebie wszystko co mogą. Tego brakuje. Są wojenki, szczucie, akcje promocyjne i niekończąca się ucieczka do przodu.

Vuković może jest dobrym trenerem, może złym. To w tym tekście trzeciorzędne. Wiem natomiast, że to pracujący na maksimum swoich możliwości swojak. Nie jest to zresztą żadna tajemna wiedza, bo wszyscy w drużynie też to widzą (może poza tym jednym najmniej mądrym). Jeśli jednak ktoś uważa, że to za mało na Legię, to być może ma rację. Jednak projektowanie na Vukovicia gniewu za fatalny sezon ligowy, to przykre nieporozumienie, a tak się przecież często dzieje, zwłaszcza w Internecie. Sam się przecież tu nie zatrudnił. Ktoś go wybrał, uznał, że to najlepsze rozwiązanie, tak jak teraz uznał, że słusznym będzie nieprzedłużenie z nim kontraktu.

Trenera więc możemy krytykować, wytykać mu błędy, ale to wciąż nasz człowiek i atakowanie, wyszydzanie jego umiejętności przez ludzi mieniących się kibicami „Wojskowych” uważam za objaw mentalnego skarlenia. To zresztą kolejny taki przypadek i nie dotyczy tylko szkoleniowców. Rozchwiani emocjonalnie internauci mieszali z błotem wielu piłkarzy, w tym przecież kilku multimedalistów z występami w Lidze Mistrzów na koncie.

Po zwolnieniu Magiery, też naszego trenerskiego wychowanka, napisałem: „Tylko chodzi mi po głowie myśl, że może futbol jest znacznie prostszy niż nam się wydaje. Zastanawiam się, czy nie jest po prostu tak, że jak masz dobrych piłkarzy, to wygrywasz, a jak ich nie masz, zwycięstwa przychodzą z dużym trudem i od święta?”. Pięć lat później te słowa nie straciły na aktualności. Zrobiło się nawet jeszcze gorzej. Przy czym jeśli ktoś wierzy, że nowy trener odleci z tą drużyną na drzwiach od stodoły, zwłaszcza jak się wymieni parę desek, zawiasy i skobel, to może nawet ma rację. Kwestia tylko, czy zdoła wylądować.

Jakub Majewski



WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 40771
START: 16.12.2021 / KONIEC: 25.05.2022


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (84)

+dodaj komentarz
Robert - 12.05.2022 / 22:45, *.centertel.pl

Bardzo mądrze napisane... co mógłbym dodać od siebie... niestety kibice za mało wspierają zawodników... Oby to się zmieniło i muszą zagrać w tym momencie obie strony...

odpowiedz
Krisu - 12.05.2022 / 16:47, *.orange.pl

Nie chcę być krytykiem, ale Mioduski WON.

odpowiedz
Szymon - 12.05.2022 / 10:59, *.t-mobile.pl

Nic dodać nic ująć, po prostu w punkt

odpowiedz
Hak77 - 11.05.2022 / 21:20, *.play-internet.pl

z tymi pseudo grajkami to i kloop, by gowno zrobil.jak nie masz cegieł to domu nie wybudujesz.

odpowiedz
Mistrz nie do poznania - 11.05.2022 / 20:37, *.plus.pl

Bardzo dobry artykuł. Gościowy do sir Fergusona dużo brakuje. Mimo iż przyjechał do Polski to w odróżnieniu do sciąganych tutaj najemników serducho zostawiał. Z Legią się utożsamia. Jakby nie patrzeć Legii też pomógł. Mógł leżeć na plaży i liczyć kasę na końcie ale podiął się trudnego zadania i się z niego wywiązał. I za to gloryfikacja mu się należy, a nie wyzwiska. Ja tam mu kibicuję by został dobrym trenerem i tego też życzę.

odpowiedz
jan - 11.05.2022 / 11:04, *.jaslo.pl

Panie redaktorze, proszę nie siać zamętu z teorią, że nikt Vukowića nie poinformował , że Legia nie jest nim zainteresowana. Po pierwsze z tego co czytałem, Vukowić od początku wiedział, że jest trenerem tylko i wyłącznie do końca sezonu i główna przyczyną jego zatrudnienia jako ratownika był fakt, że i tak pobierał z Legii sowite wynagrodzenie, więc koleją życzy było to, że nie chcieli opłacać dodatkowego trenera na kilka miesięcy skoro on i tak dostawał wypłatę. Druga sprawa to taka, że Vukowić sam powiedział na początku, że jest w Legii tylko i wyłącznie do końca sezonu bez względu na końcowy wynik. Dlatego nie rozumiem, po co siać niepotrzebny zamęt i nalatywać na Legię. Moim zdaniem Vuko jest trenerem przeciętnym, owszem udaje mu sie zmobilizować czasem drużynę, ale sami widzieliśmy, że nie było tu fajerwerków, że zwycięskie mecze przeplatali porażkami, tak że na krótko może i zdaje egzamin, ale nie widzę go w roli trenera na dłuższy okres.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 13:11, *.t-mobile.pl

@jan: Dokładnie tak.

odpowiedz
Komentator - 11.05.2022 / 14:56, *.vectranet.pl

@jan: w tekście nie ma mowy o tym czy powinien być na dłuższy czas tylko w jaki sposób wygląda komunikacja między pracownikami....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 16:14, *.t-mobile.pl

@Komentator: Vuković sam mówił, że jest tylko do końca sezonu, teraz gada coś innego ,,pojawiła się taka myśl, że zostanę,,. A kto mu to zaproponował? U mnie też pojawiła się ,,taka myśl,, - swojak to super tytuł, Pinokio właśnie strzelił swojaka, samobója, kolejną idiotyczną wypowiedzią. A szczytem wszystkiego jest twierdzenie, że utrzymanie smakuje lepiej, niż MP. Poziom tego człowieka, który na jednym z filmów targał po szatni wózkiem z ciuchami, jest żenujący. Oby Runaić był innym człowiekiem. A problem i tak zostanie ten sam....Miodu nie będzie, bo w uLu jest Truteń...

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 18:01, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:
Dokładnie NIE!
Przecież dyrektor sportowy osobiście i jasno mówił że ma 2 (słownie dwóch) kandydatów na trenera na przyszły sezon. Vuko i Papszuna.. Opcja Papszuna zgasła pojawiła się nowa. Czy lepsza czy gorsza...czas pokaże. Więc na podstawie tych słów Vuko miał prawo oczekiwać iż dowie się pierwszy.
Nie chodzi o umiejętności trenerskie a o zwykłą przyzwoitość..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 19:20, *.t-mobile.pl

@L: Brednie, wyczytałeś to w jakiejś gazecie. Zielu nie podał żadnych nazwisk, to były domysły redaktorów. Nie powtarzaj bajek.

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 19:55, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:
idiota złapany na kłamstwie będzie dalej w nie brnął.
https://legia.net/news/jacek-zielinski-zostalo-dwoch-kandydatow-na-trenera-legii/84513

na stronie gol24.pl zamieszczone jest video na którym widać jak Zieliński wypowiada te słowa.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 20:07, *.t-mobile.pl

@L: :)))

odpowiedz
Komentator - 11.05.2022 / 21:26, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Pogubiłeś się. Zieliński publicznie mówił o tym nie jeden raz.
Cały artykuł, który komentujemy jest w punkt i nie ma co tutaj szukać usprawiedliwień dla "góry"
.....chyba,że "góra" Cie zatrudnia ;)

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 11.05.2022 / 21:42, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: sympatyczny Kolego, proponują abyś już sobie odpuścił temat Vuko. Dla dobra własnego, naszego i oczywiście "bohatera" felietonu. Tak to już bywa, że indywidualny silny antagonizm nie musi przekładać się na zbiorowy, nawet lichy.
Pozwól, że zwrócę Ci uwagę na fakt, iż kilku forumowiczów prezentowało odmienny pogląd od Twojego, ale Ty pozostałeś przy swoim. Cóż, masz takie prawo. Regulamin naszego serwisu - rzecz święta tylko czy pouczająca...?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 12.05.2022 / 09:34, *.t-mobile.pl

@Komentator: Ok, mówił i co z tego? Zgoda, macie w tym temacie rację. Tylko skoro mówił o 2 kandydatach, to jednego musiał odrzucić? Poza tym, zawsze, każdy z nas może zmienić zdanie. Ja swojego nie zmienię: Dariusz nigdy nie powinien zostać właścicielem, a Vuko na tym etapie kariery nie powinien zostać trenerem Legii.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 12.05.2022 / 09:38, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku': Odpuszczam Jerzyku sympatyczny. Miłego dnia

odpowiedz
Szaro-szary - 23.06.2022 / 10:37, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: sam jesteś Pinokio. W dodatku z kornikiem w głowie

odpowiedz
tekken (L) - 11.05.2022 / 09:50, *.230.80

Bardzo dobry tekst. Nie podoba mi się jako kibicowi jazda po Vuko, czy KuchyKingu, Borucu, czy Jędzy , czy młodych(podejrzewam, że to kibole przeciwnych drużyn często tu wchodzą i sieją zamęt). Niestety władze w klubie chyba tym się kierują, bo pozbywają się zasłużonych zawodników!
Najważniejsze: ja jako kibic wolę swojaków, niż najemników na jeden sezon (wolę piłkarza, który gra tu długo np. Wieteskę )

odpowiedz
MK - 12.05.2022 / 08:01, *.187.2

@tekken (L): popieram

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 09:43, *.t-mobile.pl

Może inaczej - Vuković nigdy nie powinien zostać zatrudniony na stanowisku trenera Legii. Bo po 1. Nie ma doświadczenia, a po 2.Nie nadaje się na to stanowisko do takiego klubu. Winny temu jest właściciel i to na tyle z mojej strony.

odpowiedz
Aleksander - 11.05.2022 / 10:16, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: ale zadanie uratowania klubu przed spadkiem wykonał ;)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 10:47, *.orange.pl

@Aleksander: Za to ma uścisk mojej dłoni.

odpowiedz
Jerry - 11.05.2022 / 13:19, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: O, to jest wyróżnienie. Świadczy to o Tobie, że nadajesz się na prezesa Legii. Pan DM. ma podobne podejście.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 14:41, *.t-mobile.pl

@Jerry: Niestety pomyliłeś mnie z kimś innym.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 09:28, *.t-mobile.pl

,,Vuko jest może dobrym trenerem, może złym, to w tym tekście trzeciorzędne,, Szanowny Panie, w każdym kontekście to ma ogromne znaczenie. Oczywiście, ktoś tych ludzi zatrudnia i za wszystko odpowiada. Ale jak można napisać, że zatrudnienie trenera, który jest kiepski, nie ma znaczenia? To podważa ten tekst. Bez urazy, ale napisał Pan ten artykuł, podobnie, jak prezes prowadzi klub - bez ładu i składu. Nie będę tego głębiej nalizował, bo nie chcę Panu robić przykrości. Ale moja rada na przyszłość - uprzejmie proszę o więcej merytoryki i spójności w przekazie. I tak na marginesie- czym innym jest opluwanie ludzi, a czym innym merytoryczna wypowiedz, która przedstawia rzeczywistość. Tego niektórzy nie są w stanie zrozumieć. Możemy się zagłaskać, spadając w przepaść. To jest logiczne...?

odpowiedz
Caa - 11.05.2022 / 09:04, *.plus.pl

Ostatnie dwa zdania mistrzostwo :-)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.05.2022 / 08:39, *.play-internet.pl

E tam,Vukovič jest słabym trenerem i tak naprawdę jego zasługi w utrzymaniu Legii w lidze są naprawdę znikome.Sam fakt,że liczba porażek za jego kadencji i to z rywalami,których powinniśmy gonić po 3-0 o tym świadczy.I chociaż fakt,że "nie miał w czym rzeźbić" jest niezaprzeczalny,to jego reakcje na sytuacje na boisku,nietrafione zmiany,lub ich brak,całkowicie go eliminuje z grona "dobrych trenerów".

odpowiedz
Carlitos - 11.05.2022 / 08:17, *.162.39

Vuković!!!! Co?????? Carlitos!

odpowiedz
grzesiek - 11.05.2022 / 07:53, *.centertel.pl

U mnie w hierarchii Vuko na prawde wysoko jesli chodzi o zasluzone osoby dla klubu oatatnich lat. No bo kto niby tam ma byc. Boruc Vuko i Radović. Reszta to sezonowcy. Jakby kuchy i rzezniczak lepiej grali totez byliby może wysoko ale to kmioty nie warte uwagi

odpowiedz
1234 - 11.05.2022 / 01:31, *.t-mobile.pl

Ja osobiście szanuje zarówno Vuko jak i Kuchego oraz Artura Boruca. Szanuje że Vuko przyszedł wrócił wyciągnąć nas z bagna (chociaż mając ważny kontrakt tak na prawdę musiał to zrobić skoro miodek jego pracodawca sobie tak wymyślił). Za to nie podoba mi się to jak potraktował wymienioną przeze mnie dwójkę bo uważam, że jak już chciał ich odstrzelić to powinien jasno powiedzieć dlaczego a nie kity wciska nam kibicom. Nic nie jest czarno białe. Vuko ma swoje wady i zalety i mam wrażenie, że zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy o tym zapominają.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 11.05.2022 / 01:22, *.chello.pl

Sądzę, że wpis Kol. @Matt-a, jak dotychczas najobiektywniej charakteryzuje osobę Vuko i wszystko to co jest z nim kojarzone.
Od siebie dodam jedynie dwie kwestie:
Po pierwsze - określenie "swojak" wcale nie musi być kojarzone z pojęciem np. świetny trener. Jak dowodzi życiowa praktyka b. często funkcjonują one niezależnie od siebie;
Po drugie - nie przypominam sobie, a peselek mam dość okazały, aby jakikolwiek b. trener Legii zwolniony (przed czasem) z posady i jednocześnie pozostający na klubowym kontrakcie podjął się - z własnej nie przymuszonej woli - tak straceńczej misji. Być może Koledzy malkontenci mają lepszą pamięć ?!
Ps.: z dużą uwagą będę obserwował w końcówce sezonu czy i jak obecni włodarze Klubu uhonorują trenera Aleksandara Vukovicia. Ich zachowanie będzie z pewnością miarą ich deklarowanego profesjonalizmu...
Legijne serdeczności

odpowiedz
Single malt - 11.05.2022 / 10:40, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Chyba w latach 70 podobnie traktowano Pana Lucjana. Z asystenta na trenera, z trenera na asystenta i tak ze 3 razy. Bo wiadomo było, że „ swojak” i do konkurencji nie pójdzie.

odpowiedz
Beck - 11.05.2022 / 20:40, *.t-mobile.pl

@Single malt: tak było.

odpowiedz
Arek - 10.05.2022 / 23:39, *.tpnet.pl

Ja przez cały czas piszę na tym forum. Że tu, w tym klubie tzw. swojaki to mają najbardziej przej...ane. I nie chodzi mi już o Mioduskiego, bo jaki jest koń każdy widzi, ale o tzw. kibiców. Wypominają Vuko Kulenovicia, ale że już Carlitos na Gibraltarze nic nie strzelił, ani w Finlandii tego już nie pamiętają. O Kuchym to już nawet nie wspominam, bo jego statystyki zawsze można sprawdzić, ale jakiś internetowy imbecyl i tak swoje wie. Te przykłady można mnożyć i mnożyć.

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 01:21, *.t-mobile.pl

@Arek: Kulenovic tak samo nie strzelał goli. Jeśli chodzi o Kuchego to statystyki ma niezłe a do tego ma na swoim koncie bardzo dużo ważnych bramek. Chcesz to Ci powymieniam.

odpowiedz
Karol: - 10.05.2022 / 22:28, *.chello.pl

Vuko, należy Ci się od klubu i kibiców huczne pożegnanie.

odpowiedz
Matt - 10.05.2022 / 20:59, *.tpnet.pl

Można wiele powiedzieć o Vukoviciu, ale już zawsze będę miał do niego szacunek po mijającym sezonie. Legia to był tonący okręt, każdy kto mógł uciekał z niego na szalupy i do brzegu. Vuko jako jedyny poszedł w przeciwną stronę i utrzymał tę łajbę na powierzchni. Jako jedyny pokazał kto jest prawdziwym facetem, prawdziwym Legionistą. Jeśli sami sobie nie pomożemy, to nikt za nas tego nie zrobi i w takich trudnych sytuacjach widać kto swój, a kto patrzy tylko na własny interes. Łatwo jest być sportowcem jak są wyniki, znacznie trudniej jak nic nie wychodzi.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 10.05.2022 / 20:02, *.aster.pl

Vuko dziekuje Tobie za uratowanie Legii przed hanba i upokorzeniem. W grudniu wielu na tym forum nie wierzylo w Ciebie i ublizali Ci. Jestes prawdziwym Legionista i ambitnym czlowiekiem. Jeszcze raz dzieki i szacunek na wieki!

odpowiedz
MM - 10.05.2022 / 19:12, *.vectranet.pl

Ciekawe kto jest tym najmniej mądrym?
Objstawiam Kastratiego, Lopesa lub Mladenovicia. Z naciskiem na tego pierwszego bezmózgowca.

odpowiedz
Raf - 10.05.2022 / 19:23, *.plus.pl

@MM: ewentualnie Boruc

odpowiedz
MM - 10.05.2022 / 20:42, *.vectranet.pl

@Raf : Boruc jest akurat inteligentnym gościem, który ma swoje zdanie w wielu sprawach.

odpowiedz
scvv - 10.05.2022 / 18:01, *.centertel.pl

Pełna zgoda.

odpowiedz
(L) - 10.05.2022 / 17:46, *.ilabs.pl

Qbas

Nie jest to zresztą żadna tajemna wiedza, bo wszyscy w drużynie też to widzą (może poza tym jednym najmniej mądrym)


Powiedziałeś A to powiedz B....

Kogo masz na myśli?

odpowiedz
Pawciu - 10.05.2022 / 14:31, *.mm.pl

"Nie jest to zresztą żadna tajemna wiedza, bo wszyscy w drużynie też to widzą (może poza tym jednym najmniej mądrym)."
Kogo autor mial na mysli?

odpowiedz
WSL - 10.05.2022 / 12:57, *.tpnet.pl

Dla "Vuko" nalezy sie szacunek ! Dziekujemy P.Trenerze za wywalczenie utrzymania naszej "LEGII" w extraklasie i oczekujemy "MY KIBICE " wygranych w 2 pozostalych meczach ! Powodzenia !!

odpowiedz
(L)egia - 10.05.2022 / 12:53, *.201.163

Felietony Qbasa czytam z dużą przyjemnością.

odpowiedz
exsa - 10.05.2022 / 12:44, *.tpnet.pl

@Darek : Dobrze uwazasz bo taka jest prawda ! Pozdrawiam "L" !!!

odpowiedz
Darek - 10.05.2022 / 12:29, *.chello.pl

Osobiście uważam,że Vuko zrobił bardzo dużo dla Legii.Zwolnienie Magiery też było błędem.Zatrudnianie słabych najemników których interesują imprezy a nie wyniki też jest błędem.Oni zwolnią każdego trenera.
Przejęcie klubu przez Mioduskiego też było błędem.

odpowiedz
Hg - 10.05.2022 / 12:09, *.t-mobile.pl

Bardzo dobry tekst

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.05.2022 / 12:01, *.aster.pl

Każdy, powtarzam każdy, komu zechciało się poszukać informacji, na temat sposobu i stylu prowadzenia biznesu, przez DM, nie jest zdziwiony brakiem klasy obecnego właściciela Legii. Nie chcę nas martwić, ale Mioduski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

odpowiedz
Paco - 10.05.2022 / 11:29, *.190.43

Prawda facet dla Legii dałby się pochlastać . Ja go będę szanował za to co zrobił

odpowiedz
Peter - 10.05.2022 / 11:15, *.vectranet.pl

Ciężko się nie zgodzić z tym tekstem.

odpowiedz
lux - 10.05.2022 / 11:08, *.chello.pl

Świetny tekst. Popieram w 100%

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.05.2022 / 11:05, *.t-mobile.pl

Pożyjemy, zobaczymy. Zobaczymy, co Vuković osiągnie dalej, jako trener. Natomiast pisanie prawdy, również tutaj staje się niewygodne dla autorów tego portalu. Pamięć złotej rybki funkcjonuje również wśród bajko pisarzy. To zapytam - dlaczego Vuko nazwano Pinokiem...?

odpowiedz
Legia - 79 - 10.05.2022 / 11:21, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Witam, DOKŁADNIE MASZ RACJĘ !!! Swojak - zwany PINOKIO ( wisła kraków) a w SERCU TO MIAŁ NIE LEGIĘ TYLKO $$$ !!! JAK ODCHODZIŁ Z LEGII !!! AVE LEGIA. FANATYCZNE SERDECZNOŚCI.

odpowiedz
Wfh - 10.05.2022 / 12:08, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek:

Gościu ty weź walnij barana w ścianę, bo takie głupoty piszesz, że głowa mała. Ostatecznie okazało się, że to był wymysł prasy, nawet sam Vuko mówił później żartobliwie żeby wywiesić transparent ,, Żyleta Pinokio " - więc jak chcesz dalej obrażać Vuko to rób to na portalach amici poznań, tam znajdziesz poklask na takie teksty, a wiesz dlaczego? Bo Vuko jest prawdziwym legionistą i takie teksty są dla nich niczym maść na ból wiadomo czego.Zwłaszcza po ostatniej konferencji, gdzie przypomniał im o powiązaniach z Wronkami nadstawiając karku, tak jak nadstawił karku wracając do Legii. I za to należy mu się szacunek. I jeśli tego nie rozumiesz, tak jak autor słusznie napisał, to albo jesteś mentalnym zerem pisząc takie rzeczy, albo trollem z wielkopolski

odpowiedz
oLaf - 10.05.2022 / 12:10, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Leśny, nie, nie mów tak.

Vuko uratował Legię przed spadkiem i za to należy mu się szacunek. Mógł leżeć brzuchem do góry i nic nie robić a kasa by leciała - ale nie, Vuko wolał zasuwać, spierać się z Miodkiem i prasą i głąbami , po prostu pracował dla Legii. Szacun.

(oczywiście nie jest mesjaszem i inny trener prawdopodobnie też by uratował Legię, ale byśmy wydali na niego 0,5 mln zł i w ogóle nie wiadomo co by było...).

Należy z klasą się zachować (tego MIodek nie umie) - podziękować.

odpowiedz
Jerry - 10.05.2022 / 12:21, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Ciekawe, że nie nazwiesz Pinokiem Wszołka, który odszedł jak tylko mu się $$ zaświeciły w oczkach a potem wrócił jak pies z podkulonym ogonem gdy się nie łapał w Unionie na ławkę. Pamięć złotej rybki??

odpowiedz
floyd - 10.05.2022 / 12:24, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Rozumiem, ze niektórzy mniej bystrzy łyknęli te bzdury kilkanaście lat temu, ale powtarzać je w 2022 roku i uważać za prawdę to trzeba mieć naprawdę… umysł złotej rybki. A tak by the way, to pseudonaukowa bzdura z ta pamięcią, ale nieważne.
Poza tym, nie zrozumiałeś kompletnie powyższego tekstu, nie mówimy o trenerze Vukovicu ale o człowieku i Legioniscie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.05.2022 / 12:42, *.orange.pl

@Wfh: Ja mogę być zerem (wg. Waszej opinii), ale nie jesteście w stanie mnie obrazić. Dobrze, że Wy jesteście prawdziwymi kibicami Legii. Mam prawo do własnego zdania i nie mam zamiaru sugerować się czyimiś opiniami. Skoro Vuković jest Waszym wymarzonym trenerem i zrobił tak dużo dla klubu, i jego pomnik powinien stanąć przy Łazienkowskiej, to niech się tak stanie.
Mistrzostwa w następnym sezonie i powrotu Vukovicia do Legii.
Spełnienia wszystkich marzeń

odpowiedz
Darek - 10.05.2022 / 12:48, *.chello.pl

@Legia - 79: Przecież Vuko nie poszedł do Wisły.To były bzury wyssane z palca przez dziennikarzy.Łykneliscie te brednie i do dzisiaj wypominacie Vuko coś co nie miało miejsca.
Wyzywać kogoś tylko za to że odszedł zarabiać więcej to słabe.Idąc tym tokiem myślenia to należy wyzywać każde piłkarza.
Wszołek też odszedł nie dla pieniedzy tylko by się rozwijać tak?
Vuko przyszedł nam uratować dupę a z prasy dowiaduje się,że nie będzie trenerem Legii w przyszłym sezonie.I gdzie tu jest choć odrobina profesjonalizmu w naszym zarządzie?
Kowal też jest do dupy bo odszedł do Betisu?

odpowiedz
Legia - 79 - 10.05.2022 / 13:24, *.centertel.pl

@Darek : Pamiętasz CAŁY jego pobyt w LEGII ?!! Bo ja BARDZO DOBRZE PAMIĘTAM, I wszystkie jego ZACHOWANIA.

odpowiedz
:o) - 10.05.2022 / 19:58, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Nadymasz się, a nie rozumiesz o czym ludzie piszą. Nie chodzi o to, czy jest wymarzonym trenerem, a o jego postawę i zachowanie w konkretnej sytuacji. Więc nie odwracaj kota ogonem.

odpowiedz
Arek - 10.05.2022 / 23:45, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: dlatego, że jeden pismak wysrał z siebie plotkę, a reszta pelikanów to gówno łyknęła.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 09:16, *.t-mobile.pl

@:o): Jest niestety odwrotnie. Zacznę od początku. Od lat ja i kilka osób rzeczowo krytykowaliśmy właściciela za całokształt działalności na szkodę klubu. Jechaliście po nas na maxa. Bezkrytycznie piszecie tak naprawdę o pierdołach, nie skupiając się na tym, co najważniejsze. Jeżeli ktoś jeszcze obecnego trenera gloryfikuje i uważa za legendę, skarb itp. to ma do tego prawo. Natomiast ja mam prawo, do swojego zdania, i uważam, że ten człowiek dopiero jest na etapie nauki, w temacie trenowania. Świadczą o tym dobitnie ogromne błędy, które robi. Możecie z radości pocałować go i w d...ę, nic mi do tego. Ale zacznijmy poważnie traktować klub, i innych ludzi, bo w innym przypadku stajemy się takimi samymi klaunami, jak wiadomo kto. Albo Legią ma być klubem, który się rozwija i gra w Europie, albo zadowolimy się tym, co pokazuje od 5 lat. W tym pierwszym kontekście (rozwoju), obecny trener mnie zupełnie nie przekonuje. Mam się cieszyć z tego, że utrzymał klub w ekstraklasie i opowiada brednie, że to większy sukces, niż zdobycie MP? Dokąd my zmierzamy, ja w tym kierunku nie mam zamiaru iść. Nie będę się cieszył, jak koński zad do bata.

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 18:51, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:

Głupota nie boli, gdyby bolała żarł byś ketonal garściami.
"Mam się cieszyć z tego, że utrzymał klub w ekstraklasie i opowiada brednie, że to większy sukces, niż zdobycie MP" - w tym wypadku tak, masz się cieszyć bo wieszczyłeś pewny spadek a tu zonk, przyszedł Vuko i nie spadniemy. Takie było jego zadanie. Nie MP, nie puchar, nie LE tylko utrzymanie. Zadanie wykonał czy nie? Z tego zadania go rozliczaj a nie ze swoich wyimaginowanych. Moment w jakim obejmował klub prasa nazywała "najgorszym w historii Legii". A teraz masz ty czelność się czepiać Vuko że nie zdobył MP/Pucharu i nie podbił europy?

Druga sprawa, miałeś ostatnio podbić pod gniazdo by wygłosić swoje mowy prosto mi w twarz. Byłem, napisałem ci tu posta, czekałem, mam nawet zdjęcie...ale zdaje się że byłeś w tym czasie u siebie na K6...albo zwyczajnie odwagi zabrakło lub stwierdziłeś że jednak to co piszesz w necie to przejaw debilizmu i nie będziesz w stanie powiedzieć tego komuś w oczy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 19:28, *.t-mobile.pl

@L:
Po pierwsze nie wieszczyłem żadnego spadku, tylko się o to obawiałem, a to różnica.
Nie będziesz mi pisał, z czego mam się cieszyć, a z czego nie, bo to nie Twoja sprawa.
Pomyliłeś też mnie z kimś innym, bo to nie ja deklarowałem jakiekolwiek i gdziekolwiek spotkanie z Tobą
Ale chłopcze kim Ty jesteś, że możesz mi cokolwiek kazać?:)))
Poszukaj dobrego lekarza, bo masz ewidentnie problemy emocjonalne.

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 19:58, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:

Lepiej ty poszukaj..innych trybun. Szczerze wątpię że kiedykolwiek na naszych byłeś.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 20:13, *.t-mobile.pl

@L: Byłem, byłem, tylko w innych czasach. Pamiętam na przykład mecz z GKS - em Katowice w PP. ZOMO rozpędziło nas po meczu armatkami wodnymi. Gdybyś zobaczył dzisiaj policjanta z sikawką, uciekałbyś z kasztanem w gaciach, gdzie pieprz rośnie. A kolegami z gniazda się nie zasłaniaj, bo to nieładnie.

odpowiedz
L - 11.05.2022 / 20:24, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:
Pod gniazdem stałem sam. Jeśli mówisz o finale z GKS przy Ł3 to mam do dziś zdjęcie z tego meczu z PS. "Kasztanem" to nazywali cię kumple z zomo.
Skoro byłeś wszędzie i widziałeś wszystko - to komu wbił Pisz bezpośrednio z rogala?..i od której strony "od torwaru" czy "od zegara" ?

Czasy były inne schemat pozostał bez zmian. Goniliśmy i gonimy z trybun takich jak ty Węgrzyn.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.05.2022 / 20:47, *.orange.pl

@L: Nie każdy miał takich kumpli, jak Ty, w ZOMO.
Znowu piszesz brednie, bo nigdzie nie napisałem, ze widziałem wszystko.
Jedyne, co goniłeś to berbeluchę kiepskiej jakości i nazwałeś ją węgrzyn.
Marny z Ciebie prowokator dzieciaku.
Zgaduj dalej, ja nie będę tracił już więcej czasu na kogoś, kto pisze farmazony.



odpowiedz
L - 11.05.2022 / 23:13, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek:

Ze Stomilem. Od Torwaru. Dokładnie po stronie Krytej.
Jak mogło rozganiać cię "zomo" w 95 na finale z GKS??


Odstaw "berbeluche" Farmazonie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 12.05.2022 / 09:37, *.t-mobile.pl

@L: Skoro sam odpowiadasz na własne pytania, to nic tu po mnie. Trzymaj się zdrowo i jedz marchewkę. Tylko pamiętaj - odpowiednią stroną.

odpowiedz
floyd - 10.05.2022 / 10:57, *.t-mobile.pl

Dokładnie tak Kuba! Nic dodać, nic ująć. Większość z komentujących jedzie po mioduskim ( i słusznie) a zachowują się tak samo jak on. Nikt nie twierdzi ze Vuko to doskonały trener, ale obrażanie go to poziom szamba.
Vuko - szacunek i dziękuje za wszystko!

odpowiedz
SKL - 10.05.2022 / 10:54, *.play-internet.pl

Chodzi o klasę i zasady...
DM uważa się za nieomylnego, ileż to miesięcy słyszał z trybun że Sa Pinto ma inne talenty niż bycie trenerem piłki nożnej... Później wypowiedział się o trenerach tylko raz, o Marku Papszunie, ale Jacek Zieliński go "zdradził" i go nie zatrudnił. Wziął Vukovicia.

Jakże nieprofesjonalna była konferencja prasowa z ponownym zatrudnieniem Vuko na której nie było DM ani nikogo z zarządu...

Teraz Vuko mówi że nikt mu gwarantował przedłużenia kontraktu, ale miał honorową umowę z Jackiem Zielińskim że dowie się pierwszy od niego o podjętych decyzjach.

Ciężko o sukcesu w drużynie gdzie każdy z każdym walczy.

odpowiedz
Marcin - 10.05.2022 / 10:36, *.207.190

Co tu dużo kryć, DM to słoń w składzie porcelany…

odpowiedz
Julon - 10.05.2022 / 10:32, *.centertel.pl

Oczywiście WIELKI SZACUNEK DLA VUKO!! DZIĘKI OD KIBICÓW i to chyba najważniejsze!

odpowiedz
Jerry - 10.05.2022 / 10:28, *.centertel.pl

Bardzo dobry tekst. Można Vuko lubić lub nie. Można uważać, że trenerem jest dobrym lub nie ale po pierwsze to swojak i używając wyświechtanego już frazesu: ma Legię w sercu. po drugie miał kontrakt ważny, mógł siedzieć na dupie w domu i brać kasę od pana M. zwłaszcza po takim pożegnaniu jakie mu tu zgotowano, ale nie. Gdy Legia była w potrzebie po tym w jakim stanie zostawił ja Czesio 711, wrócił i z rozbitej mentalnie drużyny coś tam ulepił, na tyle żebyśmy nie musieli w przyszłym sezonie odwiedzać pierwszoligowych boisk. I za to szacunek mu się należy. Jeśli pan M. Nie uszanuje tego na koniec sezonu i nie zrobi jakiegoś gestu i godnego pożegnania to my kibice powinniśmy mu z trybun podziękować.

odpowiedz
Miki - 10.05.2022 / 14:11, *..

@Jerry: Między Czesiem (który w lidze dostawał w czambuł ale pograł ładnie w pucharach) a Vuko był jeszcze czas zupełnej smuty, gdy pan M. mianował trenerem drużyny w kryzysie gościa powoli zaczynającego naukę tego zawodu.

odpowiedz
Jerry - 10.05.2022 / 10:19, *.plus.pl

Polska zawiść. Mioduski taki Europejczyk, a zawiść polska. Manager a słoma z butów. No cóż. W każdej firmie, nawet nie futbolowej, w jego biznesach pewnie królują intrygi, brak poszanowania itp.
Z kolei Vuković to dobrze wie, że poza Łazienkowską to raczej trenerem w ekstraklasie nie będzie. Dużo tu układów, a na karuzelę trenerską w tym naszym grajdole to on nie wejdzie, a choćby i z tego powodu, że jego umiejętności trenerskie są raczej marne. Jedynie czego nie można mu odmówić to motywacja, ale tą ma większość trenerów nawet w III lidze.
Vukovic poza tym brał sporą kasę w Legii, o jakiej będzie mógł pomarzyć gdziekolwiek indziej. Także i to spowodowało, że chciał tu pracować.
Tak czy inaczej zadanie zrealizował, i za to szacunek.

odpowiedz
Jerry - 10.05.2022 / 10:58, *.centertel.pl

@Jerry: Co się podszywasz :-)

odpowiedz
Vuko serbski macho - 10.05.2022 / 10:14, *.55.102

Vuko to b dobry trener jeśli zostanie zdobędzie mistrzostwo tego jestem pewien a runjaic na pewno nie tak więc vukovic one morę year

odpowiedz
Telewidz - 10.05.2022 / 10:07, *.supermedia.pl

Nigdy specjalnie nie byłem za Vuko miałem odmienne zdanie wystawiania przez Niego składu ale faktycznie za mioduskiego pożegnania wychodzą ch.. Mógł by zostać trenerem rezerw ale po co tam trzeba mieszać aby było ciekawiej ale nie lepiej

odpowiedz