Lechia Gdańsk na meczu z Pogonią - fot. lwypolnocy.pl
REKLAMA

Na stadionach: CHwilami Wypada Dobrze Popalić

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Poznaniu feta, w części Krakowa stypa, a w Częstochowie być może "moralniak" - na koniec sezonu zupełnie różne nastroje towarzyszą kibicom. Lechici świętowali tytuł mistrzowski, ale nie pierwszy raz przy tej okazji zapomnieli się piłkarze, nie mówiąc o prezesie klubu, który wyśpiewywał wulgarne przyśpiewki pod adresem innych klubów.

Podwójne powody do radości miała Cracovia, która najpierw cieszyła się z tytułu dla Lecha, a dzień później mogła świętować spadek lokalnego rywala. Fani Wisły postanowili w ok. 2 tysiące "przywitać" swoich piłkarzy, którzy spadli z ligi, odpowiednimi transparentami, m.in. "Co wy k...a zrobiliście z naszym klubem?", "Nie jesteście godni podania ręki".

Dobrymi wyjazdami sezon zakończyli fani Legii (w Białymstoku) i Pogoni (w Gdańsku). O dziwo legioniści bez problemów weszli na stadion Jagiellonii. Jagiellonia zaprezentowała antylegijną oprawę z wykorzystaniem pirotechniki. Legioniści również z piro - zresztą tak było w tym sezonie na każdym wyjeździe. Dwie oprawy przygotowali ultrasi Lechii, którzy również nie żałowali pirotechniki. Racowisko pokazał także Radomiak. Na zapleczu ekstraklasy najliczniej na wyjazdowym szlaku zaprezentował się GKS Katowice w Kielcach (na zakazie).Tylko na dwóch ekstraklasowych stadionach zabrakło przyjezdnych - wiślaków w Radomiu oraz kibiców Rakowa w Lubinie. O ile wyjazd Wisły był niemożliwy z powodu braku sektora gości na stadionie, na którym gra Radomiak, o tyle w przypadku Rakowa przyczyna była zupełnie inna...

Sporo kontrowersji wzbudziło niewpuszczenie kibiców Rakowa na stadion Zagłębia Lubin. Dolnośląski klub z wyprzedzeniem poinformował przyjezdnych, że sektor gości pozostanie pusty, a w nim wywieszono transparent "Piłka nożna bez Rakowa", co wzbudziło sporo kontrowersji w środowisku. O tym, że Raków zachował się nieodpowiednio na finale PP, wiedzą wszyscy związani z ruchem kibicowskim. Czy jednak należy postępować równie niekibicowsko wobec tej ekipy? Wyjaśnienie kilka dni po meczu przedstawiła grupa ultras z Lubina: Podczas tegorocznej majówki polscy kibice przeżyli bardzo nieprzyjemną sytuację. Kiedy oczy wielu z nas zwrócone były na rozgrywany na Stadionie Narodowym finał Pucharu Polski, doszło do naruszenia niepisanych zasad, które powszechnie w świecie kibolskim zamykają się w określeniu 'solidarność kibicowska ponad podziałami'. Tak dla przypomnienia, chodzi o sytuację gdy Raków wszedł na Stadion Narodowy mimo zakazu wnoszenia flag (nadanym przez lewaka Trzaskowskiego) i mimo konsekwentnego 'nie wchodzenia' na ten mecz fanów Lecha Poznań. Albo ich pokonała presja janków, albo chęć obejrzenia meczu była większa niż wartości, o które trzeba zawsze walczyć, takimi na pewno jest obecność flag na meczach. W związku z powyższym postanawiamy 'wspierać' nielojalnościowy ruch Rakowa. Przed meczem (Zagłębie - Raków, w Lubinie) korzystamy z pewnego prawa, dzięki któremu uniemożliwiamy wysyłkę biletów zamówionych przez Raków. Dodatkowo w trakcie meczu na sektorze przyjezdnych widnieje transparent 'Piłka nożna bez Rakowa'. Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, ze strony Rakowa był brak kontaktu, co nas dziwi, gdyż słyszeliśmy o zamówionym pociągu na ten mecz. Więc podsumowując: sektor w Lubinie nie jest zamknięty (jak fałszywie podaje Raków), zapraszamy wszystkich przyjezdnych. Z Pozdrowieniem dla lojalnych ekip: Ch*j z zakazami, kibole ponad podziałami!

Ekstraklasa:

Warta Poznań - Lech Poznań (4000)
Na mecz rozgrywany w Grodzisku Wielkopolskim przybyło aż 4 tysiące kibiców Lecha, którzy dzięki wygranej swojej drużyny i stracie punktów przez Raków, mogli świętować wieczorem w pobliżu swojego stadionu tytuł mistrza Polski. Nie pierwszy raz w takiej sytuacji, piłkarze "Kolejorza" (a tym razem również prezes) włączali się do wulgarnych pieśni pod adresem innych klubów (m.in. Rakowa i Legii).

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (898)
Ponad 15 tys. kibiców na trybunach w Białymstoku i 900-osobowa grupa kibiców Legii, którzy przyjechali pociągiem specjalnym. O dziwo wejście przyjezdnych bez najmniejszych problemów. W sektorze gości zawisło 7 flag, a legioniści w II połowie odpalili stroboskopy. Jagiellonia w 5. minucie zaprezentowała sektorówkę mającą nawiązywać do jednego z teleturniejów, a hasło miało być z tak zwanej wiedzy powszechnej - "Leg_a _o s_ara kur_a". Prezentację zwieńczył pokaz pirotechniczny - ognie wrocławskie i świece dymne.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (742)
Gdańszczanie na meczu zaprezentowali transparent "CHwilami Wypada Dobrze Popalić" z wiadomym przesłaniem oraz konkretnym pokazem pirotechnicznym (świece dymne, wulkany, fajerwerki i racowisko) jako uzupełnieniem prezentacji. Lechiści przygotowali również kartoniadę "Lechia" oraz transparent "Duma Trójmiasta i Pomorza". Portowcy na koniec wyjazdowego sezonu stawili się w bardzo dobrej liczbie, 742 osoby w sektorze gości.

Stal Mielec - Śląsk Wrocław (300)
Fani Śląska mogli obejrzeć mecz w Mielcu dzięki uprzejmości Stali i stawili się tam w 300 osób, w tym Motor (20) i Opava (11).

Górnik Zabrze - Górnik Łęczna (94)
Fanom z Łęcznej po zaledwie roku przyszło żegnać się z ekstraklasą. Na wyjazd do Zabrza pojechało 94 kibiców, w tym Chełmianka Chełm (8). Przyjezdni dotarli spóźnieni i wywiesili 3 flagi. Gospodarzy na trybunach ok. 14 tysięcy.

Radomiak Radom - Wisła Kraków (-)
Dobry młyn Radomiaka na ostatnim meczu w tym sezonie we własnym mieście. Spotkanie radomianie okrasili racowiskiem. Wisła po tym meczu spadła z ligi, a pod stadionem "przywitali" ją kibice Białej Gwiazdy z transparentami: "Kuba, Kaziu, Sobol z nami kibicami. Reszta Won", "Co wy k...a zrobiliście z naszym klubem?", "Nie jesteście godni podania ręki".

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (-)
Sektor gości został na ten mecz zamknięty, w związku antykibicowskim zachowaniem kibiców Rakowa na finale PP. Tego dnia w sektorze gości Zagłębie wywiesiło stosowny transparent - "Piłka nożna bez Rakowa".

Niższe ligi:

Korona Kielce - GKS Katowice (846)
GieKSiarze w bardzo dobrej liczbie (846) stawili się na tym wyjeździe - w Kielcach weszli na trybunę za bramką, obok sektora gości, dzięki uprzejmości Koroniarzy. Katowiczanie wspierani przez Górnika (60) i Banika (7).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia (322).
Arkowcy na wyjeździe do Bielska-Białej stawili się w 322 osoby, w tym Polonia Bytom (150), Cracovia (6) i Lech (2).

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn (75)
Stomilowcy stawili się w Sosnowcu w 75 osób, w tym Raków (6) i Wisła Płock (2). Przyjezdni wywiesili 4 flagi.


Oprawa tygodnia: Choreo Lechii na meczu z Pogonią
Wyjazd tygodnia: 4000 kibiców Lecha w Grodzisku Wlkp. na meczu z Wartą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:Jagiellonia Białystok na meczu z Legią Warszawa:
Lechia Gdańsk na meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:
Zagłębie Lubin na meczu z Rakowem Częstochowa:Warta Poznań na meczu z Lechem Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Górnik Zabrze na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Radomiak Radom na meczu z Wisłą Kraków:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Miedź Legnica na meczu z Widzewem Łódź:
Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
mojo jojo - 19.05.2022 / 05:24, *.t-mobile.pl

ok zeby było na remis j**** raków i lecha :D

odpowiedz
koras - 18.05.2022 / 14:49, *.t-mobile.pl

Jaga też "solidarnie" opuszczała stadion jak nas nie wpuszczali z flagami? Czy te "niepisane zasady" obejmują też ściaganie flag w przebierance ochroniarza?
Nie twierdzę, że Raków postąpił dobrze, bo to była sprawa między LP-RCZ i nie znam szczegółów, ale trochę śmieszne jest to kręcenie aferki i oburzenie przez inne - zawsze honorowe i krystaliczne - kluby :]

odpowiedz
oLaf - 20.05.2022 / 15:53, *.vectranet.pl

@koras: popieram!!! Jaga bezprawnie tępiła nasze wyjazdy przez wiele lat po czym ich Prezio, chwilowo w PZPN, śmie pyszczyć że jak na Narodowy nie można wnosić flag to zmienimy miejsce rozgrywania finału PP - ciekawe, że jeszcze rok temu w Jadze stosował wobec Legii zupełnie inne zasady!!!

odpowiedz
L - 18.05.2022 / 14:21, *.t-mobile.pl

Dziwna sytuacja w Poznaniu jeśli chodzi o dwa kluby. Niby rywale zza miedzy a na ostatnim meczu zachowywali się jakby mieli ze sobą zgodę.

odpowiedz
Kto pije Hoopa ten lata do klopa - 19.05.2022 / 01:22, *.tpnet.pl

@L: U Nas też mogłoby tak być , ale Polonia jest na to za głupia .

odpowiedz
mojo jojo - 18.05.2022 / 05:21, *.t-mobile.pl

raków c*** i lech też!!!

odpowiedz
Mamut - 18.05.2022 / 04:32, *.t-mobile.pl

Wyjazd tygodnia na mecz derbowy,tak jak my byśmy pojechali do Grójca

odpowiedz
KAMIL - 17.05.2022 / 23:16, *.com.pl

żenada zachowanie Lubinian ! w ogóle jakie zasady itd. Lech niby 100 lecie a od 16 lat na licencji Amici i do tego kraków pieprzy o honorze zasadach i nie wiadomo czym jeszcze hahahaha kabaret puste slogany na oprawach flagach i groznych smiesznych gadzetach :D

odpowiedz
tomi - 18.05.2022 / 13:55, *.chello.pl

@KAMIL: Co ma lech i kraków do zachowania rakowa? Twój sąsiad zrobi kupe w windzie to zrobisz tak samo? Raków zachował się jak ostatnia...... ustalili z lechem że nie wchodzą,jak flagi nie zostaną wpuszczone na stadion i raków po prostu dostosował się do zaleceń urzędasów i przy tym złamał wcześniejsze ustalenia.Ekipa niegodna poważania i tyle.Wstyd tylko przynoszą Polskiemu ruchowi kibicowskiemu.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.05.2022 / 17:33, *.play-internet.pl

Kurde,mam trochę problem z tym Rakowem.Niby wiadomo,że kibicowska brać powinna się trzymać razem,lecz jest jeden aspekt tej sytuacji,który mnie "uwiera".Jest nim mianowicie brak podejścia do tematu S.K ,a przecież w każdym klubie są przecież Stowarzyszenia kibiców,które powinny być stroną w rozmowach między np włodarzami miast,a policją-w myśl zasady,że "nic o nas bez nas".Raków w tej konkretnej sytuacji zachował się......rozsądnie (nie mylić z popieraniem tego typu zachowań),bo przyjechali na mecz,a przecież wszyscy wiedzieli,że trzasowski będzie fisiował.Taka sama jest sytuacja z racami.Przecież są odpowiednie struktury wśród kibiców,które mogły by brać czynny udział w w debacie o kształcie ruchu kibicowskiego w Polsce,(a jak nie ma,to trzeba zawiązać jakąś grupę,która by była naszym przedstawicielem i "osobą prawną" do rozmowy),a nie zachowywać się,niczym rozkapryszone pannice,i "illegal" odpalać piro narażając często klub na kary finansowe,lub co gorsza np na zakazy wyjazdowe.Zachowując się jak dorosłe dzieci nigdy nie będziemy partnerami w żadnej dyskusji o przyszłości ruchu kibicowskiego w Polsce.Więc może pora......dorosnąć i wyskoczyć z krótkich portek,założyć "normalne spodnie i zacząć być podmiotem,a nie przedmiotem w sorawach,które nas przecież tak bardzo dotyczą?.

odpowiedz
Peter - 17.05.2022 / 19:50, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA : Niestety niektórzy chyba do pewnych rzeczy nigdy nie dorosną, bądźmy realistami...

odpowiedz
Uczetnik PP w barwach Rakowa - 17.05.2022 / 17:32, *.tvksmp.pl

Polacy to jednak najgłupszy naród świata...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.05.2022 / 19:04, *.play-internet.pl

@Uczetnik PP w barwach Rakowa:Z Twojego wpisu wynika,że Polakiem to Ty nie jesteś......

odpowiedz
stara szkoła - 17.05.2022 / 19:09, *.38.67

@Uczetnik PP w barwach Rakowa: Mów za siebie

odpowiedz
Darek - 17.05.2022 / 16:13, *.chello.pl

Piłka nożna dla kibiców.Nie dla frajerów.

odpowiedz
Darek - 17.05.2022 / 16:07, *.chello.pl

Dobra akcja Zagłębia.raków powinien być tak traktowany na wszystkich stadionach.Do nich też nikt nie powinien jeździć.Wykluczyć frajerów z kibicowskiego życia na kilka lat. Niech to będzie nauczka dla nich i przykład dla następnych gdyby jeszcze kiedyś komuś w przyszłości taki pomysł strzelił do łba.

odpowiedz
z(L)y - 17.05.2022 / 15:42, *.vectranet.pl

Następny sezon jest NASZ !!! (L)egia to My !!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.