Finał play-off

Śląsk Wrocław 85-88 Legia Warszawa

W drugim finałowym meczu fazy play-off Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 88-85. Stan rywalizacji: 1-1, gra toczy się do czterech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Warszawie, 22 i 24 maja o godzinie 20:40, a piąte spotkanie 27 maja we Wrocłąwiu.

Legioniści źle rozpoczęli to spotkanie. Szybko zaczęli przegrywać. W połowie kwarty na tablicy widniał wynik 11-2 dla gospodarzy. Legia punktowała seryjnie i po chwili mieliśmy już 15-2. Legioniści mieli duże problemy w defensywie, zbyt łatwo pozwalali przeciwnikom dochodzić do sytuacji, nie zbierali piłek w ataku, a przy tym sami notowali niską skuteczność (zaledwie 20% celnych rzutów z gry). Na minutę przed końcem Grzegorz Kamiński zdobył 3 punkty. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 21-10.

Druga kwarta wyglądała nieco lepiej w wykonaniu Legii, która zmniejszyła straty. Tuż przed zakończeniem tej części gry za 3 punkty trafił Cowels, dzięki czemu do przerwy legioniści przegrywali tylko 38-41. Dzięki celnej trójce Koszarka na początku trzeciej kwarty Legia doprowadziła do wyrównania, by po chwili po kolejnej trójce Cowelsa wyjść na prowadzenie 44-43. Nie minęła minuta, a Cowels po raz kolejny trafił za 3 pkt. O czas poprosił trener Śląska. Nie przyniosło to jednak rezultatów, bo tym razem 3 punkty zdobył Skifić. Legioniści prowadzili już 52-45. Również i gospodarze zaczęli popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystywali "Wojskowi". Trzecia kwarta była całkowitą dominacją gości i zakończyła się wynikiem 30-17 dla Legii i prowadzeniem 68-58 w całym meczu.

Ostatnia część spotkania zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco. Do końca ważyły się losy tego spotkania. Na 40 sekund przed ostatnią syreną Legia prowadziła 85-81.

kwarty: 21-10, 20-28, 17-30, 27-20