Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, Dariusz Wyka - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Final play-off

Legia Warszawa 74-81 Śląsk Wrocław

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W trzecim finałowym meczu koszykarze Legii Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 74-81. Stan rywalizacji: 2-1 dla Śląska. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 20:40.

Fotoreportaż z meczu - 85 zdjęć Woytka

Legioniści dobrze rozpoczęli to spotkanie. Przy wypełnionej po brzegi hali, niesieni głośnym dopingiem, szybko wyszli na prowadzenie. Równie szybko jednak goście doprowadzili do wyrównania 10-10. Kolejne minuty to wyrównana gra obydwu zespołów, ale pod koniec pierwszej kwarty lepiej prezentowali się goście, którzy wygrali tę partię 26-17.



Legioniści zaczęli drugą kwartę z większą koncentracją i zaczęli nieco odrabiać straty. Przy stanie 29-30 za 3 punkty trafił Łukasz Kolenda. Do końca drugiej części spotkania utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Śląska. Na 30 sekund przed przerwą goście prowadzili z przewagą 10 punktów. O czas poprosił trener Legii, Wojciech Kamiński. To przyniosło efekt, bo legioniści szybko zdobyli 2 punkty, na dodatek z faulem. Abdur-Rahkman celnie wykonał rzut wolny i na przerwę legioniści schodzili przy wyniku 39-46.

Trzecią kwartę Legia rozpoczęła od 3 punktów Łukasza Koszarka i dalej było równie dobrze. Legioniści nie tylko wyrównali stan meczu, ale po trójce rozgrywającego znakomite spotkanie Skificia, wyszli na prowadzenie. Ponownie zapowiadała się niesamowicie emocjonująca końcówka. Po chwili wyczyn kolegi z zespołu powtórzył Cowels. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną Legii 22-14.

Na 8 minut przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 63-63, ale to goście zdobyli kolejne punkty, dające im 5-punktowe prowadzenie. Trener Legii szybko zareagował i poprosił o czas. Na 2 minuty do końca legioniści przegrywali 71-74. Próbowali więc rzutów za 3 punkty, ale każda z tych prób była niecelna. Śląsk szybko zdobył kolejne 3 punkty, Legia odpowiedziała trójką, ale to goście byli lepsi w końcówce.

PLK: Legia Warszawa 74-81 Śląsk Wrocław
kwarty: 17-26, 22-20, 22-14, 13-21

Śląsk Wrocław [punkty, (celne za trzy)]
0. T. Trice II 15 (1)
5. K. Kanter 12
19. M. Meiers 8
27. I. Ramljak 5
6. K. Justice 4
---
11. A. Dziewa 21 (1)
2. Ł. Kolenda 9 (1)
8. D. Trice 7 (1)
7. K. Gordon -
10. J. Wójcik -
15. M. Gabiński -
18. S. Tomczak -

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
3. R. Johnson 20 (1)
18. R. Cowels III 16 (4)
11. J. Skifić 16 (2)
91. D. Wyka 7
55. Ł. Koszarek 3 (1)
---
5. M. Abdur-Rahkman 10 (1)
50. A. Kemp 2
0. J. Sadowski 0
31. G. Kamiński 0
4. S. Kołakowski -
43. J. Śliwiński -

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Wojciech Liszka, Łukasz Andrzejewski
Komisarz: Jarosław Czeropski

widzów: 1800

Fotoreportaż z meczu - 85 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
HEEJ!LEEEGIOOO!KOOOSZ! - 24.05.2022 / 17:30, *.120.93

TYLKO!ZWYCIESTWO!TYLKOOO!ZWYYYCIĘSTWOOOO!

odpowiedz
Kibic (L) - 24.05.2022 / 14:52, *.centertel.pl

Przy tak dużej frekwencji, mecze powinny odbywać się w hali Torwaru na ul. Łazienkowej.

odpowiedz
Kibic (L) - 23.05.2022 / 21:35, *.centertel.pl

Grać spokojnie, uważnie w obronie, walczyć o piłkę (zbiórki) pod oboma koszami i unikać chaosu. I powinno być dobrze. Przecież jesteście zawodowcami, a nie amatorami. Zresztą już gra w finale to Wasz ogromny sukces.
Powodzenia.

odpowiedz
p10 - 24.05.2022 / 13:15, *.centertel.pl

@Kibic (L): Dokladnie tego potrzeba!

odpowiedz
Wlkp - 23.05.2022 / 21:28, *.play-internet.pl

Szacun dla kiboli Legii, że wyraźnie wytłumaczyli prezydentowi Warszawy jak ma na imię. Dla mnie to kolejny nieudacznik z PO, który i za 20 lat nie zbuduje Wam hali. My to samo mamy w Poznaniu.

odpowiedz
W-w - 23.05.2022 / 23:44, *.tpnet.pl

@Wlkp: Serio myślisz, że wyzwiskami i bluzgami można pomóc swojej drużynie? Patologia ze stadionów przenosi się do hal sportowych i mówię to jako kibic Śląska, który na koszu był parę razy w życiu, a na piłkę chodzi stale.

odpowiedz
Woody - 24.05.2022 / 02:18, *.tpnet.pl

@W-w: Padłeś ofiarą genderyzmu . Jak nie chcesz słuchać bluzgów , to nałóż se słuchawki na uszy . A w ogóle : nie masz swoich rejonów , że tu ''odpowiadasz''w naszym imieniu ? Nie podsłuchuj .

odpowiedz
Woody - 24.05.2022 / 02:22, *.tpnet.pl

@W-w: Bo jesteś z Wrocławia , czy tak ?

odpowiedz
Kibic (L) - 24.05.2022 / 06:10, *.centertel.pl

@Wlkp: Niefartowny ten Trzaskowski. Niech lepiej drugi mecz ogląda w domu.

odpowiedz
Woody - 23.05.2022 / 21:14, *.tpnet.pl

Trójki trzeba rzucać , po prostu trzeba to robić tak dobrze jak w drugim meczu (we Wrocławiu) . No i racja , że trzeba jeszcze lepiej zbierać i lepiej bronić . Damy radę !

odpowiedz
Senior - 23.05.2022 / 19:12, *.centertel.pl

Do tego meczu pasują pierwsze słowa utworu p.t. "Bema pamięci rapsod żałobny". A co Dariusza Wyki, który zawodzi na całej linii nie ma słów, które by mogły określić jego żałosną grę. On na parkiecie porusza się jak pająk na scianie.

odpowiedz
ZenekL3 - 23.05.2022 / 11:20, *.chello.pl

Szkoda była szansa ale pod koniec meczu się posypało. Wygrane wymagają naszej maksymalnej celności z dystansu, bo przy przegrywanej tablicy brakuje ponowienia akcji zwłaszcza pod koniec meczu przy zmęczeniu.

odpowiedz
Jan W. - 23.05.2022 / 10:29, *.net.pl

Zabrakło życia. walka była, ale to nie był dobry dzień. WKS znów bez szału, ale trafili ważne momenty.
Wtorek należy do nas.
Do boju Legia!
Mocno!

odpowiedz
Marcin - 23.05.2022 / 09:26, *.207.190

Szkoda tego meczu, zwłaszcza, że będąc na dystansie 3 punktów ostatni raz uparcie celowali w kolejną trójkę, która nie wpadała, słabo wczoraj Kamiński, Kemp, Koszarek, słabszy niż w drugim meczu MAAR, kilka pudel Johnsona i porażka gotowa. Liczę na to, że jutro wyrównają stan rywalizacji w play-off.

odpowiedz
Ja - 23.05.2022 / 01:54, *.aster.pl

Pięknie było słychać pozdrawianie Czajkowego z perspektywy tv. Po kiego wała sekcja go specjalnie na mecz zaprosiła? I jeszcze przekręciarz Grzesiu na trybunach, trzeba było mu tam o widelcu przypomnieć :) We wtorek tylko zwycięstwo!

odpowiedz
ws - 23.05.2022 / 09:38, *.vectranet.pl

@Ja : Tak. Obrażanie sponsora i właściciela to nasza specjalność. Można zrozumieć dlaczego dostało się trochę prezydentowi chociaż sądzę ,że było to spowodowane raczej sprawami politycznymi a nie jego wypowiedzią na temat klubów warszawskich ale trzeba było mocniej skupić się na Schetynie bo pewnie drugi raz się nie pokaże na Bemowie.

odpowiedz
STOP!RUSKI!!GAZ AND OIL! - 23.05.2022 / 01:14, *.50.1


ZOSTAWACIE TRÓJKI!I!GRAJCIE!DWÓJKII!!!!

odpowiedz
p10 - 22.05.2022 / 23:29, *.centertel.pl

Dla mnie braklo obrony. Dziewa za latwo punkty. Za duzo zbiorek w ataku rywali u nas praktycznie brak punktow z wolnych. A Slask po swojemu szybki atak, gra pod kosz I wolne. Pierwszy mecz w serii w ktorym Slask trafial wolne. W Slasku dolozyl ekstra punkty mlody Trice. U nas dzis Kaminski i Sadowski slabiej. 9 trojek jak nas malo, ale nie tragedia. Tez licze na 2:2 we wtorek.

odpowiedz
jezus - 22.05.2022 / 23:56, *.vectranet.pl

@p10: brakowało* a przegralismy przez durne probowanie rzucania trójek, czego nie umiemy

odpowiedz
p10 - 23.05.2022 / 00:20, *.orange.pl

@jezus Drużyna która jest jedną z najlepszych w lidze w rzucaniu za 3 pkt nie umie rzucać za 3 pkt. To dobre.

U nas jest pełeno graczy co umieją rzucać za 3 pkt, jedynie Kemp i Sadowski ze składu nie rzucają trójek. Nie tu wina porażki. Bo mielśmy tyle samo punktów z gry co Śląsk. Śląsk za łatwo dochodził do rzutów wolnych nie daliśmy rady zatrzymać ich szybkiego ataku. Może się mecz trafić co rzut za 3 nie będzie wpadać. Śląsk miał jeszcze gorszą skuteczność zza łuku niż my (21%). Jakby nam wpadło te 3-4 trójki więcej to wiadomo, że byłoby łatwiej. Od Śląska nie będziemy lepsi od koszem kadrowo.

Zbiórkę przegraliśmy 36 do 45, pozwoli na 15 zbiorek w ataku to przegiecie. Slask dzis 17 pkt z wolnych my 5 pkt. Praktycznie Slask nie faulowal, bo nie byl zmuszony.

odpowiedz
jezus - 23.05.2022 / 22:21, *.vectranet.pl

@p10: to obejrzyj baranie ten mecz i policz punkty zj...ane i stracone przez te nieudane proby i wlasnie tu wina porazki

odpowiedz
ws - 22.05.2022 / 23:19, *.vectranet.pl

Zabrakło celnych trójek czyli podstawy naszej gry. Mam nadzieję na wyrównanie wyniku we wtorek .

odpowiedz
jezus - 22.05.2022 / 23:01, *.vectranet.pl

kretynska przegrana na wlasne zyczenie, wiecej nieudanych prob za 3 debile, zamiast pewne dwojki wbijac to kretyni swoje. Łatwe zloto dla Śląska

odpowiedz
Nasz człowiek w Warszawie - 22.05.2022 / 23:33, *..

@jezus: Po co obrażasz? Nasi walczą,a Ty zamiast ich wspierać,obrzucasz epitetami.Finał ciągle trwa,ale przegrać też trzeba umieć.

odpowiedz
jezus - 22.05.2022 / 23:55, *.vectranet.pl

@Nasz człowiek w Warszawie: mowienie prawdy w oczy to obrazanie? A to bardzo ciekawe

odpowiedz
1234 - 23.05.2022 / 00:57, *.t-mobile.pl

@jezus: Mów sobie swoje zdanie, ale nie ubliżaj naszym koszykarzom, którzy za to co już osiągnęli w tym sezonie zasługują na szacunek.

odpowiedz
Kryniek76 - 22.05.2022 / 22:40, *.centertel.pl

Schetyna na hali..
Jedna jakaś tam drobna wrzuta...

odpowiedz
tomi - 23.05.2022 / 02:22, *.chello.pl

@Kryniek76: Poważnie tylko jeden raz go "pozdrowili",ludzie latami byli ciągani po sądach i jeden raz? Dramat.

odpowiedz
grzesiek - 22.05.2022 / 22:32, *.centertel.pl

Za slabo w obronie. Mam nadzieje ze kemp wroci na nastepny caly mecz. Koszarkowi trzeba podziekowac juz po mału bo nawet za 2 pkt pudluje

odpowiedz
Pjoter - 22.05.2022 / 22:31, *.play-internet.pl

Katastrofalna ostatnia kwarta i cienko z trójkami....Oby wtorek był nasz!

odpowiedz