Mateusz Wieteska - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wieteska powołany do reprezentacji Polski

źródło: 90minut.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników powołanych na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Polska zagra z Walią (1 czerwca, Wrocław), Belgią (8 czerwca, Bruksela i 14 czerwca, Warszawa) i Holandią (11 czerwca, Rotterdam). W kadrze znalazł się jeden piłkarz Legii Warszawa - Mateusz Wieteska.

Kadra Polski:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Kamil Grabara (FC København, Dania), Gabriel Slonina (Chicago Fire, USA), Łukasz Skorupski (Bologna FC, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Matty Cash (Aston Villa FC, Anglia), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Robert Gumny (FC Augsburg, Niemcy), Marcin Kamiński (FC Schalke 04, Niemcy), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Jakub Kiwior (Spezia Calcio, Włochy), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Kamil Pestka (Cracovia), Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor Kulübü, Turcja), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio, Włochy), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy)

Pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County FC, Anglia), Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja), Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty, Kazachstan), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Kamil Jóźwiak (Charlotte FC, USA), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (AEK Ateny, Grecja), Karol Linetty (Torino FC, Włochy), Konrad Michalak (Konyaspor Kulübü, Turcja), Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia), Damian Szymański (AEK Ateny, Grecja), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy), Szymon Żurkowski (Empoli FC, Włochy)

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille, Francja), Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina, Włochy), Karol Świderski (Charlotte FC, USA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Wielkij Destruktor Mioduski - 19.05.2022 / 16:53, *..

Nie od dziś wiadomo,że nasz obecny selekcjoner znany jest z dużego poczucia humoru...

odpowiedz
(L)uz - 19.05.2022 / 00:16, *.207.245

Jędzę bym proponował też powołać. Dopiero jak grają w duecie to jest prawdziwa rozrywka i kupa śmiechu. A tak to z kim może babolić? No może z Bednarkiem tworzyli by jakiś rozrywkowy duet...

odpowiedz
Urs72 - 18.05.2022 / 20:35, *.chello.pl

Wieteska i Bednarek to dopiero duecik na wszystkie porażki Czesława , Śmiech przez duże Ś..... Żenada ,Wstyd , brak słów

odpowiedz
kapsel135 - 18.05.2022 / 16:05, *.chello.pl

Kulesza (Prezes PZPN) - Piekarski (Manager) to koledzy z Białegostoku
Piekarski (Manager) - Michniewicz (Trener) to koledzy z układem. Piekario jest managerem Czesia.
Michniewicz (Trener) - Wieteska (piłkarz grupy managerskiej UNIDOS , tej samej której właścicielem jest.....
Mariusz Piekarski i to jest geneza powołania tego nieudacznika.
Jak się rozwinął pokazuje wycena na transfermarkt.
Rok temu 2 mln euro teraz 1,3 mln

odpowiedz
Marcin - 18.05.2022 / 13:16, *.43.174

Plan Czesia na Ligę Narodów.Napinka na mecze z Walią,bo to mecze o utrzymanie.Z Belgia i Holandią autobus i laga na Roberta.

odpowiedz
Taki Jeden - 18.05.2022 / 11:23, *.t-mobile.pl

Niezmiennie nie jestem zwolennikiem Matty'ego Casha w naszej reprezentacji. Dopiero gdy dostał jasny sygnał, że nie ma szans na grę w kadrze Anglii, nagle poczuł się Polakiem i zachciało mu się grać u nas. Tym bardziej, że przed nim szansa grania w Mundialu. Słabe to, bo wychodzi na to, że reprezentacja Polski jest opcja rezerwową dla piłkarzy, którzy mają polskie pochodzenie, ale są za słabi na grę w narodowej kadrze kraju, w którym się urodzili i wychowali. Gdyby naprawdę był taki super to by grał w angielskiej drużynie i tyle w temacie.

odpowiedz
Darek - 18.05.2022 / 15:28, *.chello.pl

@Taki Jeden: Zawsze tak jest.Z Obraniakiem,Perquisem czy Polanskim było to samo.Reprezentan jest lepszy do wypromowania niz ktoś kto nie gra w reprezentacji.Jest więcej war na rynku i dlatego tu grają.To są takie triki by więcej zarabiać.A korzenie po babci czy dziadku to taki haczyk by móc się w danej reprezentacji grać.
Zawsze chodzi o kasę.

odpowiedz
mafe - 18.05.2022 / 09:48, *.plus.pl

Oglądam piłkę nożną ponad 30 lat i wydaje mi się że trochę wiem o co w niej chodzi, ale powołąnie tego pana to nieporozumienie.
Nie ma meczu bez babola.

odpowiedz
kapsel135 - 18.05.2022 / 15:28, *.chello.pl

@mafe: Całkowita zgoda

odpowiedz
Zielu - 18.05.2022 / 07:35, *.centertel.pl

No i to jest czysty przyklad kolesiostwa, nie wiem na jakiej podstawie dostał powołanie, sportowo nie broni się to w zaden sposób,

odpowiedz
kapsel135 - 18.05.2022 / 15:30, *.chello.pl

@Zielu: Całkowita zgoda

odpowiedz
Sss - 18.05.2022 / 00:07, *.172.73

Babol do kadry ja prdl.... Czym sobie zasłużył?

odpowiedz
kapsel135 - 18.05.2022 / 15:26, *.chello.pl

@Sss: Całkowita zgoda

odpowiedz
Juri - 17.05.2022 / 21:19, *.inetia.pl

Polska ma tylko 2 stoperów na jakimś poziomie.
Glik i Bednarek,Wieteska nie jest gorszy od reszty.

odpowiedz
Lolo - 17.05.2022 / 20:59, *.plus.pl

Pan piłkarz! Buahaha

odpowiedz
SEBO(L) - 17.05.2022 / 20:50, *.centertel.pl

Powołanie typu " Ty też,drogi kibicu,masz szansę zagrać w kadrze "...

odpowiedz
gazza - 17.05.2022 / 19:30, *.inetia.pl

Kocham ten klub ale jak czytam że powołany jest do reprezentacji zawodnik który w każdym prawie meczu popełnia uczniowski błąd to krew mnie zalewa i wiem że z takiej reprezentacji nic nie będzie !
Jak nie faul to kiks...Dużo pracy przed nim ...

odpowiedz
Marcin - 17.05.2022 / 19:19, *.play-internet.pl

Nic wam nie pasuje, powołanie do kadry... Źle, nagroda... Źle, ubliżanie własnym młodym chłopakom. Ogarnijcie się,ruszcie dupska na świeże powietrze.

odpowiedz
Krislegia - 17.05.2022 / 19:35, *.matrixinternet.pl

@Marcin: dłużej trochę
To że gra w 10 zespole tej nedznej ligi i wali średnio 1 babola na 2 mecze upoważnia go do gry w reprezentacji?
Ludzie o czym my tu mówimy?
To celowe zagranie grubasa żeby Darek mógł jakaś kasę latem wyciągnąć.

odpowiedz
Marcin - 17.05.2022 / 20:51, *.play-internet.pl

@Krislegia: jak widać wszystko co Legijne to źle, więc zastanów się czy jesteś jej kibicem.

odpowiedz
WoLa - 17.05.2022 / 19:14, *.centertel.pl

On nawet do damskiej reprezentacji by się nie nadawał, nasza piłka to dno.

odpowiedz
Krislegia - 17.05.2022 / 16:46, *.matrixinternet.pl

O matko!!!!!
Co on czeskowi obiecał????

odpowiedz
Darek - 17.05.2022 / 15:16, *.chello.pl

Będzie piszczelem wybijał piłkę jak w meczu z Piastem.

odpowiedz
L - 17.05.2022 / 15:10, *.t-mobile.pl

Jaki jest sens powoływania 5 bramkarzy?

odpowiedz
Januszek - 17.05.2022 / 16:36, *.chello.pl

@L: dokladnie powinni co najmniej siedmiu powolywac

odpowiedz
dino - 18.05.2022 / 21:37, *.vtelecom.pl

@L:
Taki, że na mundiai pojedzie 4ech a w ogóle 26 zawodników

odpowiedz