Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Zagrają ci, którzy mi pomogli

źródło: Legia Warszawa

- Nie mówię ani żegnajcie, ani też do zobaczenia. Wiem, że rola trenera polega na tym, że dziś jesteś tu, a potem w zupełnie innym miejscu. Wiecznie też trenerem nie będę, to jest pewne. Na pewno zawsze z chęcią będę wracał na ten stadion tak, jak robiłem to nie będąc zatrudnionym w klubie - mówi Aleksandar Vuković przed ostatnim meczem w roli trenera Legii.

- Trochę się cieszę, że to już finisz rozgrywek. Nie ma co tego przeciągać – kończymy sezon, który dla klubu i drużyny był taki jaki był. Teraz byłoby dobrze zwieńczyć go miłym akcentem w postaci zwycięstwa i o to na pewno będziemy chcieli powalczyć. Po meczu przyjdzie czas by popatrzeć na to, co jest przed nami.



- Na pewno przed Legią jest teraz kolejny etap, by rozwijać się we właściwą stronę. W mojej sytuacji najważniejsze było działanie doraźne i zapewnienie tego co najważniejsze. Dopiero obecnie mamy większą wiedzę na temat tego, czego dokładnie potrzeba zespołowi, kto w tej drużynie powinien być, a kto nie. Wiemy już jakich zawodników potrzebuje drużyna żeby się wzmocnić, ale na ten temat będzie już myślał i realizował go ktoś inny. Na pewno chciałbym jednak zatrzymać w tej drużynie Josue, Wszołka, czy Tomasa Pekharta. Z mojego punktu widzenia robiłbym wszystko, żeby tak było. Mam też swoje przemyślenia na temat tego, kto nie powinien grać w Legii, ale to już zupełnie inna kwestia.

- Odchodziłem i wracałem z klubu i do klubu tak często, że nie wypada mi już tego za bardzo przeżywać. Żarty żartami, ale nie jestem osobą, która lubi się aż tak bardzo przejmować. Rzeczywistość jest taka, że ten mecz będzie dla mnie ostatnim i sądzę, że fajnie, iż koniec końców udało mi się zrealizować kontrakt, który podpisałem, choć oczywiście wyobrażałem to sobie nieco inaczej. Teraz czas na nowe wyzwania. Cieszę się, że ten koniec nie jest tak smutny, jak mogło się to wydawać w styczniu czy lutym.

- Warto było wrócić na ławkę. To bez dwóch zdań klub, który wiele dla mnie znaczy. Zostałem poproszony i zapytany o chęć pomocy, więc z mojego punktu widzenia nie mogłem postąpić inaczej. Przeżywałem to wszystko, bardzo chciałem wyjść z tej sytuacji z obronną ręką. Gdyby nie udało się zrealizować celu jakim było pozostanie w lidze, to na pewno inaczej byśmy rozmawiali.

- Wszyscy od dłuższego czasu byli świadomi tego co się wydarzy. Jutrzejszy mecz jest po prostu ostatnim meczem sezonu dla drużyny, która też swoje w jego trakcie przeżyła. Teraz mamy jeszcze jeden trening i chciałbym, by zawodnicy, jakich uważam za ratujących ten sezon, znaleźli się na boisku w jak największej liczbie. Chcę, by zagrali wszyscy ci, którzy pomogli mi i którym ja pomogłem. Dzisiejszy trening da nam odpowiedź na wszystkie znaki zapytania, szczególnie w obronie, bo tam mamy trochę kłopotów. Jutro będzie jasne, kto jest w stu procentach gotowy do gry.

- Sam nie chcę być specjalnie żegnany, nie będę kierował się ewentualnym ostatnim meczem zawodnika przy ustalaniu składu i robieniu zmian. Zrobię co mogę, żeby to spotkanie wygrać. Cracovia na pewno ustabilizowała się w końcówce sezonu, zagrała kilka naprawdę dobrych spotkań. W dużej mierze to ona zadecydowała o mistrzostwie w tym sezonie, bo zaskoczyła Raków na jego stadionie, zabierając mu dwa punkty. Cracovia punktowała, ma doświadczonego trenera, więc nie jest dla mnie zaskoczeniem ich obecna forma. To solidna drużyna bardzo dobrze grająca w ostatnim czasie, ale uważamy, że na jej tle stać nas na zwycięstwo i o to zwycięstwo powalczymy – zakończył szkoleniowiec Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (69)

+dodaj komentarz
hrabia Rzecki - 21.05.2022 / 16:02, *.inetia.pl

Vuko - Dobra robota - udało ci się wykrzesać z tych patałachów wszystko co było można - na więcej nie liczyłem bo widzę jak oni grają.
Powodzenia w nowym klubie jeśli znajdziesz pracę jako trener - Będę śledził wyniki.

odpowiedz
Vuko forever - 21.05.2022 / 14:34, *.centertel.pl

Legia za jego 1 kadencji to prawdopodobnie była najlepsza w historii

odpowiedz
gazza - 21.05.2022 / 14:32, *.centertel.pl

Dzieki Vuko - Powodzenia !

odpowiedz
Er - 21.05.2022 / 13:41, *.t-mobile.pl

Vuko kończ już i narazie!!! Słabo sie czyta te twoje filozofię!!!!!

odpowiedz
Kibic - 21.05.2022 / 13:16, *.centertel.pl

Dzięki Vuko, powodzenia.

odpowiedz
roadrunner - 21.05.2022 / 12:54, *.centertel.pl

tylko że cracovia nie zagra w otwarte karty tak jak zrobił to ostatnio górnik i co wtedy trenerze znowu będzie bicie głową w mur jak przez cały sezon bo na jakieś kombinacyjne akcje w meczu o pietruszkę nie ma co liczyć.Zamiast dać szansę paru zmiennikom by zagrali od początku,niech się pokażą to zagrają najbardziej zasłużeni dla trenera.

odpowiedz
Pietrucha - 22.05.2022 / 00:32, *.nexet.pl

@roadrunner : No i co, łyso ci teraz? Widziałeś kombinacyjne akcje? Pekhart właśnie po takiej strzelił bramkę, fajnie się krytykuje jak się grało w szóstkach… na wuefie

odpowiedz
ZZZ - 21.05.2022 / 12:49, *.centertel.pl

Pinokio, złotoustny, beztalencie...czytam i tak się zastanawiam, czy aż tyle osób chciało nas widzieć na miejscu wisły? Wam się sufit na łęb s*******.
So sorry, gdyby nie Vuko to właśnie byśmy lecieli z ligi. Dla mnie Legia > Boruc. A jak komuś się te proporcje pomyliły, to niech założy sobie funclub. A do Vuko mega szacunek, że nam pomógł!

odpowiedz
PPU - 21.05.2022 / 12:58, *.centertel.pl

@ZZZ: Nie wiesz o czym mówisz. Vuko nie zrobił kompletnie nic. Grajki grały to co im do głowy przyszło i mieli farta że jakis mecz wygrali. Zero kontr a o obronie to już nie wspomnę. Życzę mu szczęścia ale gdzie indziej.

odpowiedz
magoo - 21.05.2022 / 13:21, *.aster.pl

@PPU: Tobie to już chyba całkiem dragi łeb zżarły...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 21.05.2022 / 14:51, *.play-internet.pl

@ZZZ: So sorry,ale nasza liga jest tak słaba,że "większym wyczynem" jest z niej spaść,niż się w niej utrzymać.Dlatego i ja uważam,że przyjście Vukovviča nic,albo prawie nic nie zmieniło.A o jego "pozycji" w drużynie,jako trener,świadczy jego wypowiedź przed meczem z Jagiellonią,że "zaangażowanie w tym meczu zależy....od piłkarzy".Czy tylko ja to odczytuje,że tzw trener stwierdził między wierszami,że ma choooi do powiedzenia w tej kwestii???

odpowiedz
ZZZ - 21.05.2022 / 16:35, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA : ,,nic, albo prawie nic nie zmieniło”. Proponuje sobie porównać nasz dorobek punktowy z tego sezonu ,,przed” i ,,po” Vuko. Takich bzdurnych tekstów na temat braku wpływu trenera na drużynę, nasłuchałem się odkąd jestem z Legia (Wójcik/Janas) tyle, ze już mi się nie chce rozwodzić w tym temacie.

odpowiedz
PPU - 21.05.2022 / 18:26, *.centertel.pl

@magoo: po Twojej wypowiedzi sądzę że masz ze sobą problem. Trzymam kciuki za to żebyś się wyleczył. A co do Vuko to zdania nie zmienię.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 21.05.2022 / 11:17, *.aster.pl

Dobrze, że odchodzi. A wszystkim wielbicielom talentu Vuko, zalecam cierpliwość. Poczekajcie na sukcesy Vukovica w następnym klubie. Zobaczycie, kogo straciliśmy.

odpowiedz
magoo - 21.05.2022 / 13:23, *.aster.pl

@Po(L)ubiony: Weź pigułkę ...

odpowiedz
oLaf - 21.05.2022 / 14:23, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: dziękuj Bogu że Vuko przyszedł i ocalił nas od spadku, bo przy Michniewiczu i bez Lukiego i Emerliego to byśmy zlecieli z ligi.

Teraz oczywiście trzeba w końcu zatrudnić - po raz pierwszy od 5 lat- normalnego, b. doświadczonego trenera.

I pożegnać Vuko z szacunkiem.

odpowiedz
LkibicL - 21.05.2022 / 19:44, *.centertel.pl

@magoo: a Ty nie łącz leków.

odpowiedz
Dexter - 21.05.2022 / 10:55, *.centertel.pl

Z Michniewiczem Legia by spadła czy co Vuković lepszym trenerem jest od Michniewicz ?

odpowiedz
lw73 - 21.05.2022 / 09:54, *.chello.pl

UFFF Wreszcie koniec tej męki i dzięki Vuko to my zostajemy w ekstraklasie

odpowiedz
pol - 21.05.2022 / 09:48, *.chello.pl

PINOKIO......żegnam cię bez żalu.
Nie dorastasz do pięt królowi Arturowi.
Precz zakłamany niedojdo.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 21.05.2022 / 10:35, *.19.184

@pol: Dobrze się czujesz. Panienka Boruc to może mu buty czyścić.

odpowiedz
Lawos - 21.05.2022 / 11:46, *.interkam.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn. : Z tym że niekoniecznie

odpowiedz
Lestek - 21.05.2022 / 09:18, *.tpnet.pl

Do zobaczenia Vuko

odpowiedz
pol - 21.05.2022 / 09:49, *.chello.pl

@Lestek: ......................OBY NIE,dla dobra Legii

odpowiedz
Byniu - 21.05.2022 / 08:56, *.vectranet.pl

Po co antagonizować Vuko i Artura? Czy to wyjście na 5-minutowe na boisko i pomachanie kibicom z murawy na pożegnanie coś zmieni? I tak Artur jest i będzie wyjątkową postacią dla Legii i tak już pozostanie.Zawdzięcza to swojej klasie sportowej ale też oryginalnemu sposobowi bycia,Może właśnie taki brak pożegnania z murawy w otoczce skandalu wpisuje się trochę w całe szalone życie naszego bramkarza? Jak znam kibiców to na pewno coś wymyślą żeby godnie pożegnać naszego mistrza

odpowiedz
exsa - 21.05.2022 / 08:44, *.orange.pl

Dziekujemy P.Trenerze i zyczymy powodzenia a dzis na pozegnanie Pana i sezonu wygranej na co zawsze licza "KIBICE" !!!!

odpowiedz
pol - 21.05.2022 / 09:50, *.chello.pl

@exsa: żegnamy pinokia ozięble

odpowiedz
WSL - 21.05.2022 / 08:30, *.orange.pl

@Sss: Zgadza sie ! Jak bylo to bylo ale tak powinno byc o ile jest przygotowany a jak nie to bronic powinien Streinbinger w miejsce Miszty - Pozdrawiam !!!

odpowiedz
grzesiek - 21.05.2022 / 08:24, *.centertel.pl

Dzieki Vuko za uratowanie przed spadkiem !

odpowiedz
Sss - 21.05.2022 / 08:18, *.centertel.pl

Boruc powinien stanąć na bramce i pożegnać się!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miodek i Wuko wstyd!!!!!!!!!

odpowiedz
Roma - 21.05.2022 / 08:36, *.lunet.eu

@Sss: „wstyd” to mało powiedziane. To absolutna kompromitacja.

odpowiedz
Żmija - 21.05.2022 / 08:52, *.t-mobile.pl

@Roma: Boruc nie gra bo nie zapłacił kary za idiotyczną czerwoną kartkę i późniejsze, równie głupie, wpisy na necie. Widocznie pożegnanie z kibicami jest dla niego mniej warte niż 25.000 pln…

odpowiedz
Realista - 21.05.2022 / 08:08, *.plus.pl

Idź teraz ratować Wiśle w 1 lidze przecież chciałeś tam kiedyś grać.

odpowiedz
PISANE Z SERCA FANATYKA LEGII! - 21.05.2022 / 03:28, *.151.229

NO TAK POMOGLI CI TO THE BEST ALE MŁODYCH JAK STRZAŁEK TO NIECHCIALEŚ ICH POMOCY ...JUŻ W DUBAJU GRATULOWAŁEŚ NOWYM STRZAŁKOWI I INNYM ZA DOBRĄ PRACE ALE OKAZAŁO SIE ŻE LEPIEJ STAWIAĆ NA TOLKI BANANY CZYLI PROWIZJE OD MENAGERES WIESZ CO A IDŻ W PIZ....A TAK W CIEBIE WIERZYŁEM IDŻ I NIGDY DO LEGII NIE WRACAJ STUDENCIE Z SERBI....SORKI ZA JAKIE KOLWIEK BLĘDY ORTO I INNE POPROSTU PISANE Z SERCA NA BIEGU...

odpowiedz
Paweł - 21.05.2022 / 07:02, *..

@PISANE Z SERCA FANATYKA LEGII!: Caps Lock ci się zaciął fanatyku?

odpowiedz
Niech Niuch - 21.05.2022 / 08:26, *.centertel.pl

@Paweł: MOC ENERGIA...

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 21.05.2022 / 01:42, *.plus.pl

wypad złotousty

odpowiedz
Tylko Legia - 21.05.2022 / 00:40, *.orange.pl

Vuko dzięki, dałeś radę.
Zasłużyłeś na szacunek i godne pożegnanie.
Ps. Bracia jeśli nie będziemy szanować ludzi co dla Legii oddają serce to będziemy przyczyniać się do zapaści tego klubu. Niech zasady i szacunek wrócą na trybuny bo coraz gorzej to wygląda.

odpowiedz
autor - 21.05.2022 / 00:00, *.vectranet.pl

fajnie, a teraz wypierdzielaj i nie wracaj

odpowiedz
WFH - 21.05.2022 / 00:12, *.t-mobile.pl

@autor:

Do ciebie mógłbym to samo powiedzieć trollu z amici

odpowiedz
Siwy - 21.05.2022 / 00:18, *.sky.com

@autor: to wypierdzielaj

odpowiedz
Arek - 20.05.2022 / 23:47, *.centertel.pl

Dzieki Vuko. Za wszystko.

odpowiedz
Sebo(L) - 20.05.2022 / 23:33, *.vectranet.pl

Z perspektywy czasu myślę, że wieszanie psów na Vuko jest trochę nie fair. Przyszedł do klubu w momencie, w którym drużyna była w zgliszczach. To była ruina. Nie ma co się oszukiwać. Na więcej tego zespołu nie było stać. Ugranie 5 punktów z czołową czwórką ligi trzeba uznać za sukces bo w zasadzie równie dobrze można było w ciemno obstawiać 4 porażki. Styl gry pozostawiał oczywiście wiele do życzenia ale jeśli nie ma się odpowiedniego "materiału" to najlepszy "krawiec" nic lepszego nie "uszyje". Za cały ten stan rzeczy i bałagan w klubie odpowiedzialna jest tylko jedna osoba i wiadomo kto to jest. Vukoviciowi należy podziękować, że w miarę spokojny sposób uratował Legię przed degradacją bo przecież taki scenariusz po kompromitującej rundzie jesiennej był całkiem prawdopodobny. Uważam, że Aco wykonał swoją robotę w należyty sposób i nie wymagajmy od niego cudów, bo z tą drużyną nie był w stanie nic więcej osiągnąć. Taka jest rzeczywistość na chwilę obecną.

odpowiedz
jojo - 21.05.2022 / 00:08, *.getfiber.pl

@Sebo(L) : Popieram, Vuko nie jest top trenerem ale sytuacja jest taka;
- jesteś w strefie spadkowej z klubem aktualnego Mistrza Polski
- skauting powyciągał pieniądze z klubu na graczy którzy najchętniej siedzieliby w klubie nocnym przy mocnym
- drużyna gra piach,
- masz konflikty w szatni
- twój przełożony p....doli coś ze jesteś tylko na 3 mecze i jawnie wskazuje następcę
- piłkarze najchętniej siedzieliby na ławce aby nie być krytykowanym po przegranej
- kibice chcą walić z liścia
- itd, itd.
tutaj nawet połączenie Gołoty, Fergusona i Papieża nie gwarantuje sukcesów.

A jednak coś pozmieniał, poukładał, partu odstawił i wyciągnął klub ze spadku. I nie jest to mało aby zasłużyć na szacunek.... ?

a przyszłość? no cóż, oby nie musiał jeszcze raz układać w zimie tego samego po niemcu.....
-

odpowiedz
Biała siła - 21.05.2022 / 08:24, *.t-mobile.pl

@jojo: taka prawda

odpowiedz
Kasztan - 20.05.2022 / 23:26, *.com.pl

Srutututu

odpowiedz
cez - 20.05.2022 / 23:18, *.metrointernet.pl

Dobra robota Vuko. Nikt nie wierzył, że Legia spadnie ale Ty to widziałeś. I nas uratowałeś.

odpowiedz
Adbi - 21.05.2022 / 10:40, *.play-internet.pl

@cez: tylko Pinokio mówił o spadku by potem móc zostać bohaterem. Miał dobrych zawodników jak na ta ligę miał okres przygotowawczy nie miał meczy co 3 dni a mimo to dramat. Ci sami zawodnicy grali jak równi z równymi w LE a z vuco…

odpowiedz
Andreas - 21.05.2022 / 13:36, *.play-internet.pl

@Adbi: czesiek też miał. Golebiowski też miał.

odpowiedz
Hiszpan - 20.05.2022 / 22:55, *.telnaptelecom.pl

Zostawić Pekharta , Włodarczyk won. Ot cała maestria Vuka.

odpowiedz
Pinokio - 20.05.2022 / 22:40, *.play-internet.pl

Jeszcze jeden jeszcze jeden i wyp jełopie

odpowiedz
Wojtek - 21.05.2022 / 00:14, *.t-mobile.pl

@Pinokio :

Wyp.. to ty możesz z tego forum, a Pinokia to szukaj w majtkach

odpowiedz
magoo - 21.05.2022 / 16:24, *.aster.pl

@Wojtek: w punkt.

odpowiedz
Josue - 20.05.2022 / 22:20, *.orange.pl

Czy będzie feta na starówce?

odpowiedz
Echhh - 20.05.2022 / 22:03, *.186.129

Na jakiej pozycji Mioduski ??

odpowiedz
pnk - 20.05.2022 / 22:01, *.chello.pl

Tłumacząc z Vukovicowego: Zagrają ulubieńcy.

odpowiedz
Mechanik Lotniczy - 20.05.2022 / 21:31, *.net.pl

Vuko dzbanie, wystaw Boruca w pierwszym składzie i daj mu się pożegnać z kibicami. Zasłużył na to, jeśli zrobisz inaczej to jesteś totalnym dzbanem…

odpowiedz
Hg - 21.05.2022 / 00:01, *.t-mobile.pl

@Mechanik Lotniczy :

To nie jest decyzja Vuko. Boruc nie zapłacił kary za Wartę, ma oto konflikt z zarządem.

odpowiedz
bum - 21.05.2022 / 10:42, *.129.231

@Mechanik Lotniczy :
Jak widać to ty jesteś dzbanem nie posiadającym kluczowej wiedzy na temat sytuacji Boruca

odpowiedz
Jacol - 20.05.2022 / 21:08, *.chello.pl

Czy Artur stanie w bramce to jest jedyne ważne pytanie!

odpowiedz
Ja - 20.05.2022 / 21:15, *.com.pl

@Jacol: A z jakiej racji??

odpowiedz
dino - 20.05.2022 / 21:16, *.plus.pl

@Jacol:
Nie stanie bo widocznie nie pomógł Legii

odpowiedz
Korek - 20.05.2022 / 21:33, *.chello.pl

@Jacol:ważniejsza jest odpowiedź. Nie stanie ponieważ nie uiścił nałożonej na niego kary indywidualnej w kwocie 25 tyś. zł. Prawdopodobnie na tyle wycenia swoje przywiązanie do Klubu ...

odpowiedz
Gorg - 21.05.2022 / 00:38, *.tpnet.pl

@Ja : A z takiej racji , że powinien . Szanuję i Vuko i Artura . Cała (L)egia zawsze razem ! Wuko , dziękuję za ''ugaszenie pożaru''w tym sezonie , utrzymałeś Nas , a było bardzo nieciekawie w środku sezonu , każdy wie ... Pozdro bracie (L) .

odpowiedz
Sss - 20.05.2022 / 21:08, *.t-mobile.pl

Zagrają ci którzy mi pomogli... Chooy że są bez formy...

odpowiedz
(L) - 20.05.2022 / 20:52, *..

Daleko nie wyjeżdżaj

odpowiedz
Daszka - 20.05.2022 / 21:14, *.chello.pl

@(L): Świetny post! Krótki, z pozoru prosty, ale jakże życiowy...
Jutro kibicujemy i trzymamy kciuki za Vuko i jego drużynę. Powodzenia.

odpowiedz
(L) - 20.05.2022 / 20:41, *.plus.pl

Vuko : dziekuje Ci.

odpowiedz
Arecki - 20.05.2022 / 20:34, *.plus.pl

Dziękujemy i do...... ZOBACZENIA. VUKO GRATKI JESZCZE RAZ ZA UTRZYMANIE W.....

odpowiedz