Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 3-0 Cracovia

Udane zakończenie nieudanego sezonu

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa udanie zakończyła fatalny dla niej sezon 2021/22, pokonując na własnym stadionie Cracovię aż 3-0. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, jednak po zmianie stron na boisku istnieli tylko gospodarze. Do siatki krakowskiego klubu trafili Rosołek, Pekhart oraz Lopes.

Kilka minut po rozpoczęciu gry pierwszą dobrą szansę do wyjścia na prowadzenie miała Legia. Po piąstkowaniu Lukasa Hrosso z dystansu mocno z półwoleja piłkę kopnął Bartosz Slisz, ale bramkarz Cracovii popisał się skuteczną interwencją. Od dziesiątej minuty na stadionie zapanowała niemal głucha cisza. "Żyleta" opustoszała na siedemnaście minut na znak protestu. Przez kolejny kwadrans na murawie nie działo się zbyt wiele. Gospodarze starali się atakować głównie prawą stroną, gdzie pojedynki toczyli między sobą Paweł Wszołek i powołany ostatnio do reprezentacji Polski Kamil Pestka.



Dopiero w 37. minucie ponownie groźne było pod bramką Hrosso. Wtedy z rzutu wolnego bardzo ładnie przymierzył Josue, jednak niestety piłka nieznacznie minęła lewy słupek. Krakowianie nie pozostawali dłużni. W doliczonym czasie gry nie wykorzystali dotychczas najlepszej okazji do strzelenia gola. Wówczas piłkę na prawej stronie dostał Otar Kakabadze, który prostym zwodem zwiódł Mateusza Hołownię, a jego mocne uderzenie z ostrego kąta odbiło się od wewnętrznej części słupka! Do końca pierwszej połowy stroną przeważającą byli goście, jednak na szczęście nie udało im się już pokonać Miszty.

Po przerwie drużyny nie zmieniły swoich składów. Druga połowa zaczęła się, podobnie jak pierwsza, od wyrównanych pojedynków. Wkrótce po raz pierwszy do siatki trafił Tomas Pekhart, jednak jak pokazały powtórki, w momencie przyjęcia piłki Czech był na minimalnym spalonym. W 54. minucie gospodarze wyszli już jednak na prowadzenie. Do dośrodkowanej futbolówki w polu karnym doszedł Pekhart, który przytomnie odegrał za chwilę do Macieja Rosołka. Skrzydłowy oddał bez zastanowienia płaski strzał, który nie był zbyt mocny, ale wystarczył, aby zmusić Hrosso do kapitulacji. Nieco ponad po godzinie gry "Wojskowi" trafili po raz drugi. Wszystko zaczęło się od tego, że zbyt dużo miejsca na lewym skrzydle miał Josue, który podniósł wzrok i spokojnie zacentrował do Pekharta. Czech był w szesnastce Cracovii zupełnie niekryty, co wykorzystał napastnik, głową pokonując Lukasa Hrosso.

Przez kolejne minuty na boisku było spokojnie. Jedna i druga drużyna nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Dopiero na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, w bramce "Wojskowych" dwa razy napocić się musiał Miszta. Bramkarz najpierw miał sporo szczęścia, kiedy odbita od Mateusza Wieteski piłka odbiła się od słupka. Za moment mocnym uderzeniem zza pola karnego kontaktowego gola chciał zdobył Mathias Hebo Rasmussen, lecz Miszta popisał się bardzo ładną obroną. W 85. minucie trzeci gol dla stołecznego klubu. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Josue, a swój pojedynek główkowy wygrał wprowadzony w drugiej połowie Rafael Lopes. Portugalczyk nadał piłce taką rotację, że ta odbita od słupka i nóg bramkarza Cracovii po chwili zatrzepotała w siatce.

Ekstraklasa
34. kolejka
#LEGCRA
20803
Warszawa
21.05.2022
17:30
Legia Warszawa
Cracovia
Legia Warszawa
3-0
Cracovia
54' Rosołek
65' Pekhart
85' Rafael Lopes
(0-0)
31 Cezary Miszta
6 Mattias Johansson
29 Lindsay Rose
4 Mateusz Wieteska
3 Mateusz Hołownia
99 Bartosz Slisz
18 Patryk Sokołowski 88'
13 Paweł Wszołek 88'
27 Josue 88'
39 Maciej Rosołek 62'
9 Tomas Pekhart 74'
80 Maciej Kikolski
16 Jurgen Celhaka 88'
20 Ernest Muci 88'
21 Rafael Lopes 62'
22 Kacper Skibicki
28 Szymon Włodarczyk
67 Bartosz Kapustka 74'
77 Benjamin Verbić
86 Igor Strzałek 88'
Lukas Hrosso 31
Otar Kakabadze 25
Matej Rodin 88
Michal Siplak 3
Cornel Rapa 2
69' Kamil Pestka 33
Mathias Hebo Rasmussen 8
60' Sylwester Lusiusz 6
60' Michał Rakoczy 11
87' Jewhen Konoplanka 80
69' Rivaldinho 7
Karol Niemczycki 23
Virgil Ghita 5
60' Pelle van Amersfoot 10
69' Luis Rocha 18
Thiago 21
69' Florian Loshaj 22
60' Jakub Myszor 38
87' Robert Ożóg 61
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Jacek Zieliński
Asystent trenera: Tomasz Jasik
Kierownik drużyny: Filip Trubalski
Lekarz: Sylwia Krzykawska-Figura
Masażyści: Przemysław Kutera
Sędziowie
Główny: Damian Kos
Asystent: Bartosz Heinig
Asystent: Dariusz Bohonos
Techniczny: Dominik Sulikowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
David Jo - 22.05.2022 / 20:07, *..

"Nieudany sezon" to bardzo delikatne określenie...

odpowiedz
Hahaha - 22.05.2022 / 13:14, *.t-mobile.pl

@dino: "Trener Aleksandar Vukovic" hahahahahahaha

odpowiedz
Mik - 22.05.2022 / 14:38, *..

@Hahaha: Co właściwie jest w tym śmiesznego? Mając cały sezon ze zbliżonym składem zrobił MP, w tym roku dostał drużynę, która wyglądała gorzej od wiosennej Wisły i ją pozbierał.

odpowiedz
Kolega po szalu - 22.05.2022 / 12:57, *.plus.pl

Cóż sezon zakonczony za 1,5 miesiąca nastepny będzie oby lepszy

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 14:41, *..

@Kolega po szalu: Powody by nowy sezon był lepszy:
- nie będzie „pocałunku śmierci” pucharów
Powody by nowy sezon nie był lepszy:
- skład
- organizacja
- atmosfera
- długi

odpowiedz
Warszawiak1234 - 22.05.2022 / 12:30, *.aster.pl

Dwa slowa. Vuko dziekuje!!

odpowiedz
Er - 22.05.2022 / 11:41, *.chello.pl

Całe szczęście że odchodzi Vukovic. Zawodników mających potencjał nie bierze pod uwagę odsuwa od składu nie daje szans wręcz karci i skreśla ludzi a słabych typu Slisz Rosołek Skibicki na siłę promuje i przy ich beznadziejnej grze mówi że to pulkarshue potęgi będą, ale tak chyba w Legii juz będzie na siłę bez pomysłu!!!

odpowiedz
Miki - 22.05.2022 / 14:31, *..

@Er: Chodzi o tych zawodników z potencjałem, których demonstrował nam Gołębiewski?

odpowiedz
Arek - 22.05.2022 / 11:21, *.tpnet.pl

I całe szczęście, to już koniec.

odpowiedz
Bartosz K - 22.05.2022 / 10:20, *.chello.pl

Zainteresowanie mocne jest B. Śpiączką z Górnika Łęczna!

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 22.05.2022 / 12:58, *.plus.pl

@Bartosz K: jakich klubów?

odpowiedz
Arek - 22.05.2022 / 09:46, *.t-mobile.pl

Udane będzie jak Pinokio odejdzie z Legii!!!

odpowiedz
dino - 22.05.2022 / 12:30, *.plus.pl

@Arek:
Usłyszałes coś i powtarzasz jak małe dziecko dla ciebie Pan Trener Aleksandar Vukovic

odpowiedz
ZenekL3 - 22.05.2022 / 01:23, *.chello.pl

Gdybym jeszcze raz miał urodzić się to tego sezonu oglądać nie chce... 3 niezłe mecze a reszta ch...wych, w tym kilkanaście beznadziejnych arcych...ych. Większośc piłkarzy nie potrafiła udźwignąć 90 minut gry bez wtopy, trenerzy przeciętniacy nie potrafili stworzyć jakiegokolwiek systemu gry i do ostatniego meczu graliśmy wrzutkę na Pekharta a na to wszystko naszczał Mioduski i jego przydupasy.

odpowiedz
Olomanolo - 22.05.2022 / 00:06, *.play-internet.pl

Dziękuję trenerze za uratowanie Legii - a ci co wieszają psy na Vuco to chyba sługusy Miodka

odpowiedz
Mikołaj - 21.05.2022 / 22:46, *.orange.pl

Już teraz wiem, jestem przekonany, że to Boruc dał cynk wtedy na autokar, a gdy były liście udawał, że spał.

odpowiedz
Promi(L) - 22.05.2022 / 14:42, *.plus.pl

@Mikołaj: od Boruca to się odp...rdol! To jeden z niewielu prawdziwych Legionistów.

odpowiedz
mietowy - 21.05.2022 / 22:39, *.aster.pl

coz te 3pkt ale co z tego ??? caly sezon zawalony przez zachlannosc niektorych
dzialaczy szkoda ze tak nisko w tabeli ale dobrze ze nie Jestesmy w czarnej dupie
Fortunie

odpowiedz
Z Wielkopolski - 21.05.2022 / 22:06, *.icpnet.pl

17 porażek tzn, że cała jedna runda w plecy. Dużo.

odpowiedz
olew - 21.05.2022 / 21:48, *.vectranet.pl

Fajny meczyk. Ładna gra, brameczki ( z mocną teraz Craxą ). Dzięki za sezon , dość kiepski, ale co nas nie zabije ... Najgorszy czas dla kibola nastał, jak przetrwać te dwa miesiące ?!!

odpowiedz
olew - 21.05.2022 / 21:45, *.vectranet.pl

Fajny meczyk. Ładna gra, brameczki ( z mocną teraz Craxą ). Dzięki za sezon , dość kiepski, ale co nas nie zabije ... Najgorszy czas dla kibola nastał, jak przetrwać te dwa miesiące ?!!

odpowiedz
jarekk - 21.05.2022 / 21:39, *.metrointernet.pl

Jak dla mnie to zalosne zakonczenie zalosnego sezonu. Po pierwsze jesli mecz byl okazja do pozegnan to bardziej nalezy sie Borucowi niz temu wielkiemu Czechowi czy Lopezowi. Ale Artur zawsze byl blizej trybun niz garniturow z zarzadu. Po drugie jesli byl to mecz o przyslowiowa pietruszke to lepiej niech sie ogrywaja zawdodnicy ktorzy beda grali, nawet kosztem gorszego wyniku. Jesli gasnace gwiazdeczki uwazaja ze tymi nedznymi golami oslodza kibicom upokorzenia to nie, nie oslodza. O tym meczu nikt nie im bedzie pamietal ale o sezonie 21/21 dlugo im nie zapomnimy.
A teraz lowcy talentow do komutera szukac okazji na pastwiskach Mongolii i polach ryzowych Laosu. Bo Moldawia juz dawno wam w kosmos odleciala.

odpowiedz
murGraba - 22.05.2022 / 09:16, *.inetia.pl

@jarekk: Gdyby miał honor i kochał nasz klub to by tą karę zapłacił i grał dla nas do końca...niestety...olał nas i tyle w temacie pseudo gwiazdora...

odpowiedz
gazza - 21.05.2022 / 20:14, *.inetia.pl

THX VUKO - GOOD JOOBs !

odpowiedz
Grzesiek - 22.05.2022 / 14:45, *.t-mobile.pl

@gazza: już opuścił Legię?

odpowiedz
Obcy - 21.05.2022 / 19:55, *.t-mobile.pl

Sezon wstydu zakończony. Trzeba się modlić,aby kolejny nie był powtórką. Bez Josue nie istniejemy. Jako jeden coś kuma w tej piłce. Nie dziwię się że ma dosyć tego bałaganu.

odpowiedz
(L) - 21.05.2022 / 19:47, *.mm.pl

Mimo wszystko dzięki za sezon, ale już nie mogę się doczekać... Hołownia, Skibicki odchodzą z Legii...

odpowiedz
Sebo(L) - 21.05.2022 / 19:44, *.vectranet.pl

Nareszcie koniec tego upokarzającego sezonu.Jak na ironię,kiedy odchodzi ze stanowiska trenera Vuković ,Legia prezentuje się całkiem przyzwoicie inkasując w pewnym stylu 7 punktów i strzelając 10 goli! Szkoda,że tak późno.W myśl przyslowia "gorzej już być nie może" miejmy nadzieję,że przyszły sezon to będzie inna lepsza Legia.

odpowiedz
Wolfik - 22.05.2022 / 12:45, *.mm.pl

@Sebo(L): Amen.

odpowiedz
Legia - 21.05.2022 / 19:33, *.aster.pl

Legia wygrała zamknęła w dobrym stylu a już w następnym sezonie znów Legia będzie świetną drużyną

odpowiedz
Hubbard - 21.05.2022 / 19:31, *.chello.pl

czyli można powiedzieć udany początek Legia - Wisła Płock 1-0 i udany koniec 3-0 z Cracovią
reszta do zapomnienia

odpowiedz